Téma: A Dal

Szissssz 2014 márc. 01. - 16:05:38
(1282/1642)
A tavalyi versenydalát magyarul énekelte, My Baby volt a címe.
pneklara 2014 febr. 28. - 20:01:38
(1281/1642)
De a népbutítást, az igénytelenséget a kertévék kezdték el, s a közszolgálati csak igyekszik követni õket, ha "nem akarnak lemaradni" Kapták is a kritikát, hogy unalmasak, sótlanak.
Ilyen szempontból már nincs sok különbség A Dal, az X-faktor, a Megasztár, vagy a Nagy Duett között.
Nem tudom, kik voltak abban a 300 akárhányban, milyen volt a színvonal. A Megasztár, az István, a király produkció bemutatta, hogy kik állnak a sor "másik" végén, mint önjelöltek. Remélem, az Eurovízió nem mozgatta meg az ilyen felkészületlenségûek fantáziáját, s volt egy elvárható minimum.
Tudom egyébként, hogy az m1 mûsorát néztem.
Edmond Dantes 2014 febr. 28. - 19:52:23
(1280/1642)
Köszönöm...ezek szt tudok így-úgy locsogni...locsolni kevésbé, vitriol: az meg miii? :o) Én is visszajöttem ide most estére, mint észlelem, béke van és nyugalom. Maradjon is így, egészen a versenyig, (megnéztem: "észak Párizsában" lesz) meg azután is, de addig még biztosan sokszor kommunikálunk.
Ja és nem publikálok. Attól tartok, elkéstem vele...pár év(tized)et. :P
Edmond Dantes 2014 febr. 28. - 19:41:13
(1279/1642)
Elnézést, apró helyesbítés elõzõ kommenthez: A Dal a köztévé (MTVA) mûsora, nem kertévés produkció.
pneklara 2014 febr. 28. - 18:44:05
(1278/1642)
Itt követik el a kereskedelmi tv-k a legnagyobb hibát a mûvészetekkel szemben.Hogy amíg egy színész, egy zeneszerzõ, egy elõadómûvész éveken át keményen tanulja a szakmát, addig az olyanok, "akik kedvet éreznek magukban", ripsz, ropsz "színésszé" avatódnak. Zenét szereznek, bár fogalmuk nincs a zene törvényszerûségeirõl, nem ismerik a kottát, csak próbálkoznak a szintetizátor mellett, s összeáll valami. S ha a zsûriben szakember ülne, s elmondaná szakszerû kritikáját, és elmagyarázná, hogy ha pl egy elõadó hangterjedelme nem alkalmas egy adott dal hangkészletének igényes elõadására, akkor ne énekeljen olyan dalt. Pláne ne fogadjon el olyan magyarázatot a szakember, "ha megemelem a dalt, akkor meg fent lett volna túl magas", mert ez nevetséges.Csak hajszálon múlott, hogy nem egy 16 éves kislányt löknek ki a rivalda fénybe,aki nem uralja a hangját, hangképzését.

Olyan ne legyen pedagógus, aki nem tudja legalább 15 féle hangszínnel elmondani, hogy "Gyere ide!" Ki lehet próbálni, kinek hányféle sikerül hitelesen, megkülönböztethetõen. Ehhez képest KS elõadásmódja nagyon egyhangú, egysíkú. Ráadásul nem a színésznek kell látványosan szenvednie a színpadon, mert könnyen hiteltelenné válik. Az a mûvészet, megtalálni a megfelelõ, hiteles elõadásmódot.Na, ezt is tanulják éveken át a mûvészek.
"Szerencse", hogy az EU sem mûvészi értéket vár el, hanem szórakoztatást.
cellasto 2014 febr. 28. - 18:05:59
(1277/1642)
ahogy nézem,rövidesen börtönbe megy a csúzli szájú.
lehet mást kéne küldeni az eurovíziós dalfesztiválra..
olahmiki1959 2014 febr. 28. - 16:57:41
(1276/1642)
Mindenkit szeretettel üdvözlök!

Visszajöttem, mert állítólag többen emlegettek, hiányoltak, - most már értem, miért csuklottam annyit...:))) - én pedig egyébként sem szeretem, amikor kimondottan értelmes, rokonszenves emberek egymásnak ugranak.
Ha miattam teszik, az pedig kifejezetten rossz érzéseket kelt bennem.
Nem tudom, én mennyire vagyok oka mindannak a polémiának, ami itt kialakult, ha igen, akkor mindenkitõl elnézést kérek.
Aki hiányolt, aki megvédett - ha volt ilyen, - annak köszönöm, aki támadott, vagy kifogásolta a hozzászólásom egy részét, annak csak azt tudom ajánlani, hogy beszélgessünk, vitatkozzunk, ütköztessük az érveinket, próbáljuk meg meggyõzni egymást, aztán vagy sikerül, vagy nem.
Soha nem gondoltam, - most sem, máskor sem, - hogy az én álláspontom a helyes, de szeretek vitatkozni.
Többször elkövettem már a fórumon azt a hibát, hogy elhamarkodottan mondtam sarkos véleményt valamirõl, aztán késõbb kénytelen voltam látványosan megváltoztatni az álláspontomat.
Ez sokszor nem könnyû, az ember azt hiszi, hogy gyengének mutatja magát, vagy "kisebb lesz" azzal, ha elismeri, hogy hibázott, pedig ez tévedés.

Ez a vita, ami Kállay-Saunders András személye miatt, vagy ürügyén kialakult, jelzi, hogy mennyi kibeszéletlen probléma, feszültség, félreértés van bennünk, elõjönnek a határon túli magyarok problémái, a vélt, vagy valódi elõítéletesség másokkal szemben, és már régen nem maga a Dal az érdekes, a szöveg mondanivalója, a zene minõsége, az elõadás színvonala, hanem egészen más.
Nekem - és ezt be kell vallanom, - valami miatt nem szimpatikus KSA.
Külsõ megjelenés, viselkedés, beszédmód, különbözõ megnyilvánulások, - pontosan nem tudom megmagyarázni, talán mindezek együtt.
Sok apróság összeadódik benne, amiket korábban talán meg sem kellett volna említenem, valószínûleg ott követtem el a legnagyobb hibát.

Viszont, - és ez szakmai észrevétel, - a legnagyobb ellenérzésem az éneklésével kapcsolatban van.
Nagyon sokszor nyüszítve énekel, csak egy bizonyos stílust tud, - nekem az a véleményem, hogy egy jó zenész, vagy énekes legyen járatos többféle zenei irányzatban is, - magyar énekes létére nem emlékszem, hogy magyarul énekelt volna bármikor is, a szövegmondása a legtöbbször az érthetõség határát súrolja, az arcára állandóan kiülõ világfájdalom, - legyen szó bármilyen dalról, lassúról, vagy ritmusosról - pedig kifejezetten irritáló, legalábbis a számomra. Nem akarom elhinni, hogy valakinek a mimikája egyetlen egy eszközbõl álljon...
Viszont, ha már õ jutott ki az EU-s Dalfesztiválra, teljes szívembõl drukkolni fogok neki, mert nem tehetek mást.

Annak a kielemzése, hogy Szabó Leslie dala, - amelyik szerintem a legjobb volt, mind elõadásában, mind zenei színvonalában, dallamában, miért esett ki idõ elõtt, - vagy a Fool Moon produkciója, amelyik elképesztõen nehéz, és érdekes volt, még színpadképileg is, - miért maradt alul a versenyben, külön fejezetet érdemelne...

Nagyjából ennyi.
Mindenkit üdvözlök.
budapesti 2014 febr. 28. - 16:06:47
(1275/1642)
Én azon csodálkozom, hogy sehol nem említik meg az interneten, hogy a Ridikül c. mûsornak a fõcímdala a Group'n'Swing Retikülje és azt sem találtam sehol hogy mióta (az biztos, hogy februárnál nem régebb óta). Azt tudom, hogy a Csiszár Jenõ említette A dalban, hogy a kolléganõjérõl, Jakupcsek Gabiról már egy dalt is írtak, pontosan ezt mondta.
Szerintem ez feldobta ezt a talkshow-t.
pneklara 2014 febr. 28. - 14:31:29 Előzmény Edmond Dantes
(1274/1642)
Elnézést, hogy biz. célozgatásait magamra vettem.
Ebben az esetben vegye úgy, hogy nem Önhöz intéztem a szavaimat,mert félreértettem valamit, és tiszteletben tartom, hogy lezártuk a beszélgetésünket.
Nem kísértem figyelemmel az összes hozzászólást, s úgy éreztem, burkoltan ugyan, de bizonyos mondatai felém szóltak.
Cordelia 2014 febr. 28. - 13:44:19 Előzmény Edmond Dantes
(1273/1642)
Annyira jó a stílusa, hogy még a kilocsolt vitriol sem zavaró. Szokott publikálni? Próbálja már meg. Jó, tudom, nem lenne divatos közíró, mert a szókészlete jócskán meghaladja azt a 30 kötelezõ kifejezést, mint például:

- hullámvölgyek, hullámhegyek
- rákattanni
- kiverte nála a biztosítékot
- esélye sem volt
- még egy esélyt
- kisugárzás
Edmond Dantes 2014 febr. 28. - 11:38:47
(1272/1642)
Jav., mert így tisztább a hivatkozásom az elsõ sorban.

Igen tisztelt Asszonyom! Ez így nem korrekt. Ön már egyszer kiszállt belõlem (ld.feb.25. 15:20), nem éppen abban az emelkedett úri modorban, amit Ön képviselni látszik v láttatni igyekszik. Tudomásul vettem, tiszteletben tartottam, további választ Ön felé egyet sem indítottam. Ha talál egyet is, megeszem a kalapomat. Másnak írt kommentjeimben (másnak ugye szabad írnom?) nem nevesítettem SEM Önt, SEM senki mást azóta. Ha talál egyet is, megeszem a kalapomat. Akinek meg nem kalapja (inge), ne vegye magára. Ezek után most jön, lát (?) és lead rám egy sorozatot és újból lezárja azt az eszmecserét, amit már egyszer lezárt és most hirtelen? felindulásból? újra nyit. Ez így nem parlamentáris. Vagy-vagy. Az h mint írja, "Nem vagyunk azonos hullámhosszon.", még nem jelenti azt h nem lehet értelmes eszmecserét folytatni errõl-arról. Eszmecserét írtam, nem diktátumot: "én lezártam önnel" és hasonlók, majd újra tüzel (rám). Azt pedig h hova küld(ene), ha tehetné, hát sejtem. De ha tévednék e sejtésemben, én lennék a legboldogabb. Egyébként: figyelem! létezik a privát üzenet mûfaja, magam is gyakorlom olykor, e topikban is, nem is egy kommentelõvel. Talán privát üzenetben kevésbé volna harczias...ahogy valszeg én is kevésbé volnék az talán most se annnnyira... Ha meg privátban még harcziasabb lenne, az se baj...majd reagálok. Addig is maradok õszinte nem-híve, DE tisztelettudó ÉS a játékszabályokat betartó kommentelõ-társa, E.D.
Edmond Dantes 2014 febr. 28. - 11:33:53
(1271/1642)
Igen tisztelt Asszonyom! Ez így nem korrekt. Ön már egyszer kiszállt belõlem (ld.1392), nem éppen abban az emelkedett úri modorban, amit Ön képviselni látszik v láttatni igyekszik. Tudomásul vettem, tiszteletben tartottam, további választ Ön felé egyet sem indítottam. Ha talál egyet is, megeszem a kalapomat. Másnak írt kommentjeimben (másnak ugye szabad írnom?) nem nevesítettem SEM Önt, SEM senki mást azóta. Ha talál egyet is, megeszem a kalapomat. Akinek meg nem kalapja (inge), ne vegye magára. Ezek után most jön, lát (?) és lead rám egy sorozatot és újból lezárja azt az eszmecserét, amit már egyszer lezárt és most hirtelen? felindulásból? újra nyit. Ez így nem parlamentáris. Vagy-vagy. Az h mint írja, "Nem vagyunk azonos hullámhosszon.", még nem jelenti azt h nem lehet értelmes eszmecserét folytatni errõl-arról. Eszmecserét írtam, nem diktátumot: "én lezártam önnel" és hasonlók, majd újra tüzel (rám). Azt pedig h hova küld(ene), ha tehetné, hát sejtem. De ha tévednék e sejtésemben, én lennék a legboldogabb. Egyébként: figyelem! létezik a privát üzenet mûfaja, magam is gyakorlom olykor, e topikban is, nem is egy kommentelõvel. Talán privát üzenetben kevésbé volna harczias...ahogy valszeg én is kevésbé volnék az talán most se annnnyira... Ha meg privátban még harcziasabb lenne, az se baj...majd reagálok. Addig is maradok õszinte nem-híve, DE tisztelettudó ÉS a játékszabályokat betartó kommentelõ-társa, E.D.


Ha figyelmen kívül hagyom az Ön további hozzá/m/szólását, az e miatt a bejegyzés miatt van. Csöpög belõle a rosszindulat, a lenézés, a gúny, a személyem nevetségessé tétele. Sikeres is volt másoknál, mert dicséretet kapott "szellemes" véleményéért.
Nos, én az ilyen stílust elengedem a fülem mellett, s elkönyvelem küldõjét oda, ahova való, az én meglátásom szerint.
S egyszer már Önnel lezártam az eszmecserét, mert semmi értelmét nem látom. Nem vagyunk azonos hullámhosszon.
pneklara 2014 febr. 28. - 11:13:24
(1270/1642)
Köszönöm:) Ebbõl is tanultam, hogy az elcsípett beszélgetések nem informálnak hitelesen.
Úgy látom, lemaradtam, mert a moderált hozzászólásokat nem volt alkalmam olvasni. Pedig olahmiki véleménye érdekelt volna. Õ zenész szakember lehet, és más mûsoroknál is érdeklõdéssel olvasom tárgyilagos véleményét.S többnyire osztom is:)
pneklara 2014 febr. 28. - 11:09:06 Előzmény Edmond Dantes
(1269/1642)
Ha figyelmen kívül hagyom az Ön további hozzá/m/szólását, az e miatt a bejegyzés miatt van. Csöpög belõle a rosszindulat, a lenézés, a gúny, a személyem nevetségessé tétele. Sikeres is volt másoknál, mert dicséretet kapott "szellemes" véleményéért.
Nos, én az ilyen stílust elengedem a fülem mellett, s elkönyvelem küldõjét oda, ahova való, az én meglátásom szerint.
S egyszer már Önnel lezártam az eszmecserét, mert semmi értelmét nem látom. Nem vagyunk azonos hullámhosszon.
Edmond Dantes 2014 febr. 28. - 09:26:20
(1268/1642)
Egyetértek. Egyetértek abban h rossz irányba megy-ment ez a fórum. Nem általam. Figyelem! Én egyetlenegyszer szóltam -volna- hozzá ld. 1362, h én ezt az egy dalt hallottam és csak véletlenül, csupán annyit tettem hozzá a kommenthez, ld.ott, h A Dal (szó szt másolom ide)"nem magyar nóta verseny és nem nyelvtanbajnokság." Na erre kaptam, amit kaptam, olykor nem nagyon udvariasan. Remélem, én udvariasabban válaszoltam, pl. már-már elnézést kérem olyasmiért, amiért tán nem is nekem kellett volna. Avagy: bocs h élek. Én is szívesen küldök privát üzenetet, ha van rá igény. Az égvilágon senkit nem ismerek az itteni fórumozók közül, ellentétben sokakkal, akik, mint ez kiderül más topikokban folytatott eszmecserékbõl, összeszokott társasághoz tartoznak. Természetesen szabad. Én itt senkit nem ismerek, a világot sosem akartam megváltani, így öregecskedõn pláne nem. Csak annyit írtam legutóbb, kicsit kibõvítve h nem sok értelme van (legalábbis sztem) a "ki a magyar?" stb. vitának, teszem hozzá most: egy dalverseny okán-ürügyén. Pákót nem én említettem, nem ismerem, csak a nevét hallottam. S ami itt, ebben a topikban a lényeg, ismétlem, a lényeg, azt te legutóbb nagyon jól, tömören leírtad, csatlakozom hozzá(d), ehhez:

"Sajnos engem nem érdekel ki milyen náció, ha szépen énekel, ha csúnyán. Az artikulációs szervek, a levegõ áramlása és az elõadói készség nem bõrszín függõ."

Így igaz! Én is ezt írom-gondolom. Más(ok) viszont kikezdte(k) KSA-t, olyan érvekkel, amiket természetesen joga van (a szabályozott keretek között!!) kifejteni, bár elég sajátságos egyik-másik...és szabad vele vitatkozni, ha nem értek egyet vele, kimondom: ha ráadásul visszatetszõnek, falsnak gondolom. Te is ezt tetted, vitatkoztál, én is, és még más(ok) is. Mi a baj akkor velem? Tõled kérdezem és nem azoktól, akiknél sejtem, mi a baj(uk) velem...Vagy inkább privát üzenetben?
Cordelia 2014 febr. 28. - 08:15:40
(1267/1642)
Rossz irányba megy a fórum és furcsa hozzászólások születnek itt. Nem tudom ki milyen szempontok alapján moderál vagy töröl, az a bekezdés, amire felhívtam olahmiki1959 figyelmét nem volt túl szép. De volt rá oka, hogy leírja, ezt privát üzenetben, udvarias formában, elmondta és utána fogok nézni, mert jól érvelt.

Sajnos engem nem érdekel ki milyen náció, ha szépen énekel, ha csúnyán. Az artikulációs szervek, a levegõ áramlása és az elõadói készség nem bõrszín függõ.

Itt valaki felemlített Pákót. Pákó menekültként került az országba, egy évig menekült táborban élt, ott megtanult magyarul valamennyire és most letelepedési engedéllyel, állandó lakcímmel él az országban. Nem tudom felvette-e a magyar állampolgárságot, nem érdekel. A zenei munkásságát nem tudom követni. Furcsa módon van közönsége ennek a mûfajnak is.

Most már nem értek veled egyet: minek érvelni egy fórumon, ha nem tudod megváltani a világot? Nem vagyunk félistenek, mindenkinek joga van a véleményéhez. Nekünk meg el kell fogadni, ha azt akarjuk, hogy a miénket is elfogadják.
Cordelia 2014 febr. 28. - 08:08:19
(1266/1642)
most csak találgatok, de lehet, hogy tudok válaszolni. A határon túliaknak van mindenféle érdekképviseletük vagy nemzetiségi tömörülésük, ami az adott országban mûködik (például Kárpátalján a Kárpátaljai Magyarok Kulturális Szövetsége). Ezeket a szervezeteket magyarországi pártok támogatják anyagilag is. Ha teszem azt a KMKSZ tagjai megkapják ezeket a pénzeket, akkor fordíthatják például gyermekeik magyarországi taníttatására. Ilyenkor a szülõnek "megéri" belépni a szervezetbe tagnak, mert a kölyköd járhat Mo-n iskolába és "szebb jövõje lesz". Lehet, hogy egy ilyen esetnek voltál tanúja?
offtopic
Texas Bill 2014 febr. 27. - 18:01:36
(1265/1642)
Hajrá Rozmaring!
offtopic
zottyo534 2014 febr. 27. - 13:54:10
(1264/1642)
És az sem valószínû, hogy valaha továbbállna.
offtopic
zottyo534 2014 febr. 27. - 13:53:41
(1263/1642)
Mellesleg pákó magyar.