Téma: A forrás

Anditos 2009 márc. 15. - 22:27:34
(95/255)
Most néztem meg, és még gondolkodnom kell rajta. Megfogott, tetszett, hatott rám. Jackman alakítása csodálatos, gyönyörûek a képek, de még nem igazán raktam össze a történetet. Kb úgy vagyok vele, mint anno egy könyvvel, hogy amikor befejeztem, letettem, és azt gondoltam, nem egészen értem, mirõl szólt, de nagyon tetszett, és muszáj elolvasnom még egyszer. Megtettem, és másodszora megértettem. Azt hiszem, ez lesz a helyzet a Forrás-sal is.
Italo Balbo 2009 márc. 15. - 22:17:34
(94/255)
Elovastam a kommenteket és látom, hogy nagyon népes a "megértettem", "elgondolkodtatott" tábor. De lenne-e vki elég tökös ebbõl a táborból ahhoz , hogy konkrétan le is írja mégis min gondolkodott el és mit értett meg. (Tudom a filmet:-), nah de hátha...)
kakaska 2009 márc. 15. - 22:02:53
(93/255)
Gyönyörû...A Pi-hez is volt szerencsém, és azt is imádtam..
Italo Balbo 2009 márc. 15. - 21:55:14
(92/255)
Ez inkább volt egy nagyon hosszú videoklip, mint egy film
yoda2000 2009 márc. 06. - 21:57:17 Előzmény Drughi
(91/255)
Ez nem a megnézem oszt szórakozok rajta kategória, én is kétszer néztem meg és közben folyamatossan kattogott az agyam, mire teljessen megértettem.
Az ilyen filmnek érnie kell. Nem mondom hogy a legjobb a témálban, de kifejezetten jó film, aki nem látta és szeretne kicsit elmélyülni az ne hagyja ki.
Hungarorum 2009 márc. 06. - 00:30:31
(90/255)
Én annyit fûznék hozzá, hogy az Orion köd nem haldokló csillag. Épp ellenkezõleg; "csillagbölcsi". Új csillagok keletkezései helye. :)
leopard26 2009 febr. 28. - 22:48:37 Előzmény Drughi
(89/255)
Szerintem te nem is értetted a film mondandóját.
10/10
bourne 2009 febr. 23. - 16:57:44 10/10 Előzmény Bromden fõnök
(88/255)
biztosan azért mert kalandos volt ahogyan újra és újra egymásra találtak illetve elváltak egymástól :)))))
Drughi 2009 febr. 23. - 16:41:31
(87/255)
Elolvasva a kommenteket, hát nem tudom ti melyik filmet néztétek. Ez egy nagy zagyvaság volt. Nem lehetett követni és érteni hogy mi miért van. Ettõl nem volt remekmû, sõt...
Bromden fõnök 2009 febr. 16. - 01:10:28
(86/255)
Ez a film nagyon odab.sz! Bejött! Csak azt mondja meg valaki miért kapott ez kalandfilm besorolást??!!
mangooo 2009 febr. 05. - 14:27:58
(85/255)
A férjem minden áron meg szerette volna nézni a filmet, hosszú ideje. Már az elején eldöntöttem, hogy ezt a hülyeséget én ugyan nem nézem meg. Tüntetõleg fogtam egy könyvet, hogy olvasok addig...még jó, hogy könyv volt a kezemben és takarta az arcomat, mert végig bõgtem az egészet.:)
Aki kicsit fajsúlyosabb alkotásra vágyik, feltétlenül nézze meg. Nagyon szép film.
ui: A film mellett olvasni nem lehet és tilos!:)
10/10
fehérkecica 2009 jan. 24. - 02:17:13 10/10
(84/255)
Nicsak mit találtam:
(eredeti cikk: http://www.darkhorizons.com/news08/081205c.php )
Darren Aronofsky elmondta az MTV News-nak, hogy egy nap szeretné újravágni a romantikus sci-fi filmjét, „A forrás”-t.
„Ez nem egy rendezõi változat lenne, inkább egy alternatív sztori az elsõ körben kimaradt filmszalagok felhasználásával. Ez egy bonyolult feladat, ami legalább néhány évet vesz majd igénybe.”
A film bemutatásakor anyagilag megbukott és langyos kritikákat kapott, ám szerzett néhány hajthatatlan támogatót és elismerést nyert az elmúlt 2 év során.


Én is a hajthatatlan támogatók közé tartozom ;) ! Imádom ezt a filmet, egyszerûen csodálatos, Aronofsky pedig egy zseni, a „Rekviem egy álomért” és „A forrás” után ezt már bátran kijelenthetjük, 2 ilyen filmet nem lehet csak úgy véletlenül összehozni. Azt viszont nem tudom, hogy örüljek-e a fenti hírnek. Szeretném végre nagyvásznon látni (még mindig pipa vagyok, hogy a magyar mozikban nem mutatták be), de nem hinném, hogy az újravágás jó ötlet. Ez a film úgy tökéletes, ahogy van, nem tudom elképzelni, hogy tovább lehet javítani.
Persze ha a kivágott jelenetek is olyan erõsek, mint a filmbéliek, akkor van rá esély, szóval lehet, hogy életemben elõször tévedek:).
aeszmo 2009 jan. 17. - 10:48:28
(83/255)
Nem szeretnék elemezni. Úgyis tud mindenki mindent, aki meg nem, annak nem is érdemes. Csak annyi, hogy eszméletlenül szeretem ezt a filmet, az egyik legnagyobb kedvencem. Már rengetegszer láttam, de bármikor megnézném újra. Imádom.
Adam83 2009 jan. 14. - 00:39:14
(82/255)
Sokat jelent számomra ez film, sokszor láttam már de nem tudok betelni vele. Páratlan alkotás. Én elõször a zenéjét ismertem meg, és azután éreztem késztetést, hogy a filmet is megnézzem. És így volt teljes a kép, a zene és a film teljesen kiegészíti egymást. Clint Mansell is csodát alkotott ahogyan a rendezõ is. Ilyen filmekért érdemes léteznie a filmmûvészetnek. Köszönet az alkotóknak
6/10
Tammas 2009 jan. 14. - 00:10:25 6/10
(81/255)
A zene valóban fantasztikus, a mondanivaló szintén, de a rendezõ úr ne írjon több forgatókönyvet egyedül, mert az bizony nem megfelelõ. Az egész filmmel kicsit átesett a ló túlsó oldalára, annyira akart hangsúlyozni, hogy ettõl a film vontatott lett. Vannak jó részei, de összességében ebben több volt, Aranofskyban meg pláne.
saihulud 2009 jan. 06. - 22:50:04
(80/255)
Nagyon király! Zene, látvány, mondanivaló 5*! Többször felbukkanó szimbólumok.
Csak hát van egy mûvészfilmes beütése, ami miatt nem tetszik azoknak akik valahogy "nem élik át a témát".
/Mint ahogy találóan valaki leírta elöttem: vagy túl vannak rajta, vagy elötte állnak./
10/10
Pera007 2009 jan. 06. - 19:07:00 10/10
(79/255)
Ez a film zseniális. Darren aronofsky megcsinálta azt amit a Rekviemben. A film vizuális megjelenítése elképeztõ, szemkápráztató. A zene pedig mint a rekviemben itt is egy szerepet kapot. Ez a szerep pedig arra szolágál hogy, emlékezünk, honnan indúlt a film, egy sirató zene, mely nem enegd felejteni mely mindíg ott ál a szereplõk mellet. Hugh Jackman és Rachel Weisz nagyszerûen alakít. Ebben a filmben bár Daren Aronofsky nem haszálja a gyors vágái teknikét, még is minden egyes képkocka kombínál a zenével. Az egyik nincs a másik nélkül. Sokan ezért is mondják, hogy maga a történet eme látvány és zene nélkül, ualmas lenne, de mivel ehez a történethez szreves része a vizualitás...így ez nem modható hibának. Ami pedig a záró részt illeti egyszerûen hibátlan. Nálam 10/10 lehet, hogy sok, de rég készült ilyen alkotás, egyedisége megérdemli a max-ot...tõlem...XD
hport 2009 jan. 06. - 18:16:31
(78/255)
sztem egynek jó megnézni de semmi különös, 6/10
nem nézném újra és igen értettem a filmet
hiden 2009 jan. 03. - 20:37:10
(77/255)
Lehengerlõ film!A zenék itt is isteniek,akárcsak Rekviem-ben.
10/10
András1992 2008 dec. 17. - 16:03:51 10/10
(76/255)
A Rekviem egy álomért címû film mellett a másik kedvencem ez a film a rendezõtõl. Elmondhatatlanul nagy mondanivalója a filmnek, melyet - ha egyszer nézzük meg a filmet - lehet nem értjük meg, sõt lehet még másodszorra, harmadszorra sem...
A másik nagy erõssége a filmnek, a képi világon kívül, a nagyon jó zene. Szóval ajánlani tudom mindenkinek, érdemes megnézni.