9/10
tesz-vesz 2014 dec. 01. - 13:54:24 9/10
(24/44)
az öreg 56-osok

végre egy jó film. a végét leszámítva nagyon jó

spoiler, rontóc:

az õrön nem tudom miért rugóznak annyit, aki fegyvert fog, fegyver által vész el (persze csak akkor ha tényleg hõsködni próbált az õr, és nem csak simán lõtte le az õrült)

viszont nem tudom hogy derült ki a riportersrácnak, hogy a lányukat fogadta örökbe, csak úgy lehetett ha a rendõrfõnök elmondta, amit nem mutatnak, csak éppen nem értem, hogy miért mondta volna el. merthogy a srác magától biztos nem jön rá, hogy pontosan kik a szülõk. ez a szál nincs kidolgozva rendesen.

a vége kicsit elsziruposodik. de el kell varrni a szálakat hepi enddel... szerintem mondjuk a szabadságharcos/terrorista nõ nem gondolta volna meg magát, és jobb lett volna ha újra el kezd robbantgatni redford, dehát nem voltak ennyire bevállallósak a filmkészítõk, mégcsak a nyamvadt gyilkosságban sem vett részt, szánalmas. így azért minden misztifikációja, tabudöntögetése, forradalmi varázsa is elveszik a filmnek.

a kislánya meg miért ilyen nõies? még több vudi elent akarnak kitermelni? amúgy a játéka se tetszik nekem, vagy csak a magyar szinkron nem illik hozzá, nem tudom.

a néger fbi-os fõnök meg nagyon kompenzáló, amúgy jól játszik, bár szinkronba néztem, a hülyéje fegyverrel ugrál az erdõben. mondjátok normális az ilyen?
9/10
doktormacko1 2014 nov. 06. - 22:26:23 9/10
(23/44)
9 / 10 Nekem tetszett , sõt szerintem az utobbi idõk egyik legjobb filmje volt . Ez a valós élet .
3/10
Ágnes Létai 2014 okt. 26. - 18:31:01 3/10
(22/44)
több mint két óra puszta idõpocsékolás. semmirõl sem szól, semmi izgalom, semmi dráma, semmi váratlan fordulat, nagy nulla.
10/3
7/10
M.Zs.F 2014 jún. 10. - 12:39:04 7/10
(21/44)
Jól meg volt ez azért csinálva na. Mondjuk furcsa volt hogy Susan Sarandon mennyire kevés jelenetben szerepelt.....aztán rájöttem....itt hoho Robert Redford a fõszereplõ....

10/7
Vacskamati12 2014 jún. 05. - 21:06:57
(20/44)
Ez thriller volna? 12-es karikával? Aztán mitõl is thriller? Elõször azt hittem, tévedésbõl írták annak, de a kritikákban is annak emlegetik. Véletlenül kezdtem el nézni, érdekesnek találtam, aztán elmúlt ez az érzés. Jó is lehetett volna, de nem lett az. Szerintem.
4/10
kritiza 2014 máj. 05. - 13:00:28 4/10 Előzmény Schrader
(19/44)
***SPOILER PÓTOLVA***

Én is ezt kérdeztem a film után, de a párom felvilágosított, hogy a rendõrfõnök beszél errõl a kávézós találkozó alkalmával. Valami olyan amerikai jogi izé van a háttérben, hogy ha feladta volna magát, akkor vallhatna a saját érdekével ellentéteset, de mivel nem adta fel magát, hanem az FBI kapta el, más a helyzet. Ezért kellett megtalálni Mimit, és ösztönözni, hogy önként adja fel magát.

Egyébként szerintem már az elejétõl érzõdik, hogy nem profi rendezésrõl van szó, nagyon tévéfilmes az egész az ütõs szereplõgárda ellenére. Végignéztem, mert érdekelt, mi sül ki belõle, és nem ez volt életem legnagyobb tévedése, de azért nagy szám sem. (4/10, szerintem)
Schrader 2014 jan. 26. - 14:57:05
(18/44)
Nekem tetszett, lekötötte a figyelmemet, és meglepõdve ismertem fel Julie Christie-t, aki még mindig jól néz ki.Biztosan volt neki is plasztikai mûtétje, de nem csináltak belõle olyan múmiát, mint az amerikai nõkbõl szoktak.
Viszint volt a filmnek egy nagy logikai buktatója, ami végig nagyon zavart

SPOILER

Ha Saron Solarz (S.Sarandon) feladta magát, akkor nyilván ott volt a bankban.Õ miért nem tudta bevallani, hogy Grant (Redford) nem volt ott? Miért volt fontosabb a Mimi (Christie) vallomása?
Persze akkor nincs film.
kulcsart 2014 jan. 03. - 12:43:23
(17/44)
Azt még senki sem említette, hogy a kislányt az a Jackie Evancho játssza , aki ma, 13 éves korában már befutott crossover-énekes, és Európát kivéve világsztár. Érdemes utánanézni a Youtube-on. Csak az énekesi mivolta miatt, mert hihetetlen szoprán; színészként... hát... izé...
ABG 2013 dec. 07. - 19:17:59 Előzmény grnd
(16/44)
Tahi-Tóth László a hangja. Õ és Szakácsi Sándor szinkronizálta legtöbbet Redfordot. Szakácsi meghalt 6 éve, úgyhogy Õ már nem adhatta a hangját. Együtt öregedtek meg.
TILIA 2013 dec. 04. - 20:02:25
(15/44)
Nem kellett átszabni, csak megöregedett, ennyi.
grnd 2013 dec. 01. - 22:16:36
(14/44)
ez a szinkronhang Robert Redford-nak több, mint rettenetes :(
kolev 2013 dec. 01. - 12:34:36
(13/44)
Szerintem egyáltalán nem rossz ez a film. Nem kell pörgõsnek lennie egy filmnek ahhoz, hogy jó legyen. Én együltömben végignéztem.
2/10
robeju 2013 okt. 27. - 17:41:32 2/10
(12/44)
Engem az érdekel, miért nem játsszák a magyar mozik ezt a filmet?
2/10
csontfej 2013 szept. 21. - 02:08:56 2/10
(11/44)
Nagyon hosszú, vontatott és unalmas, a story is gyenge, a firkász gyerek meg borzasztó idegesítõ benne.Mégegyszer csak 20000 Ft kápé-ért nézném meg!:)
1/10
Atis88 2013 szept. 08. - 20:30:57 1/10
(10/44)
Namármost! Ez ugye egy Thriller akar lenni. Ehhez képest semmi köze hozzá. Kifejezetten unalmas kínlódást lehet látni 2 órán át. Nagyon nehezen születnek meg benne a dolgok, csavar meg sehol. Bár igaz hogy az utolsó 15 percet ki sem bírtam várni annyira unalmas volt. 1/10. Annak ajánlom aki akar egy jót aludni, bár nekem a csendben jobban megy...
tortura 2013 aug. 23. - 15:11:51 Előzmény tommasi
(9/44)
Nem annyi. Elhangzik egy helyütt a filmben, hogy 12 éves a kislány. De igazad van, akkor is elég nagy a korkülönbség. Hiteltelen persze nem ettõl lesz, hisz a valóságban is találkoztam már ehhez hasonló dolgokkal.
Nekem is hiányérzetem volt, mikor a végén felálltam. Valószínûleg én is sokkal többet vártam, látván a stáblistát. Nem olvastam a kapcsolódó kritikákat, csak a címeket, de egyikben nagy igazság van: Robert Redford tényleg nem Clint Eastwood. Legalábbis ami a rendezést illeti. R.R. amilyen jó színésznek, annyira közepes rendezõnek. Igaz, nem olyan sok filmjét láttam, de egyik rendezése sem tetszett. Színészként viszont mindig rendben van - sõt, van, mikor kiemelkedõt nyújt. Aztán a cselekmény vonalvezetése. Igaz, ezért nem a színészek a hibásak, inkább a forgatókönyvíró. SPOILER LEHET! Nehéz elképzelni, hogy egy tanult ember, egy profi ügyvéd egy régi ügy miatt (amiben õ is benne volt), nekiáll árkon-bokron át menekülni, meg sem próbálja védeni magát, sorsát egy rég nem látott hölgy kezébe teszi, akivel most is csak konfliktusa van. Erdõ, kis faház, már csak az hiányzott, hogy lapos kúszásban közelítse meg a vityillót. Számomra ez volt hiteltelen. Aztán ahogy valaki írta, igen, a vége olyan elvarratlan volt. Az is egy vicc, hogy elsõként S. Sarandont említik, mint fõszereplõt, aki az elején kb. kétszer tûnik fel, pár perc erejéig.
tommasi 2013 aug. 19. - 19:38:59
(8/44)
Én próbáltam komolyan venni a filmet,de hiteltelennek éreztem azt, hogy egy majd 80 éves embernek 5-6 év körüli gyereke legyen.Ennyi pont elég ok volt,hogy ne nézzem tovább...
7/10
melody03 2013 aug. 16. - 14:05:43 7/10
(7/44)
Én kétszer is elaludtam rajta, de nem mondanám unalmasnak és rossznak a filmet. Nekem alapvetõen tetszett és egyszer érdemes volt megnézni, bár az eleje határozottam jobban sikerült, mint a vége. Nem olyan rossz ez. 10/7
2/10
Senhora 2013 aug. 07. - 07:35:02 2/10
(6/44)
Kínszenvedés volt ez a két óra. a forgatókönyvírót le kellene fejezni. Semmi sztori. Egy öreg pasi keresi Mimmy-t (akárhogy kell írni), és sok régi öreget felkeres. Unalom a köbön. Az ajánló alapján jobbnak tûnt.
5/10
issti 2013 aug. 05. - 08:07:58 5/10
(5/44)
Kár ezért a filmért!
A rendezés erõtlen, dramaturgia szinte nincs is.
A magyar szöveg mintha google fordítóval készült volna.
A szinkron egyszerûen gyalázatos; nem stimmelnek a hangok a szereplõkhöz, unalmasan felmondott dialógusok, szinkronrendezés elmaradt.
Mondom, kár érte, mert a sztori egyébként jó lenne, és kiváló színészek kínlódnak koncepció nélkül. Elvarratlan szálak kínálják magukat a befejezéshez, de ez is elmarad sajnos.