gyuszi0525 2012 ápr. 22. - 23:42:04
(106/326)
igen, egy spoilert megért volna:)
de mivel olvastad a könyvet így gondoltam írhatom:)
de katasztrófálisan oldották meg a sorozatban, ahogy az egész fény nõvérei részt egy az egyben.
és akkor az anyaság varázsról még nem is beszéltünk Nicci-velXD
bár az asszem már a 2. évad:)
mindjárt végzek a futótûz elsõ könyvével, és semmit nem értek az egészbõlXDXD
sikerült úgy megkavarniuk, hogy csak a helyszínekre meg a szereplõk nagyrészére ismerek rá, de a történetben mintha kb 100 oldalt kihagytak volna 2 könyv között:S (gondolom majd késöbb írják, de nagyon zavaróXD)
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 22:19:26
(105/326)
Igen, én is írtam, hogy kár volt kihagyni a sárembereket.
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 22:18:16
(104/326)
De mást is tanított még Richard Niccinek. Nicci azt hitte, megtörheti õt azzal, hogy megmutatja neki a nyomort, de Richard áthúzta a számításait. Sokkal több akaratereje, kitartása és esze volt, mint Nicci gondolta volna. És a legfontosabb, hogy képes megváltoztatni, maga mellé állítani az embereket türelemmel, empátiával, szeretettel.

A gyógyításról: egyrészt ez azért megérdemelt volna egy spoilert. Másrészt jesszus! Így lesz a sorozatban? Elég primitív megoldás. Már a 13. részben is elég olcsó volt az a jelenet, mikor

SPOILER
a Richard bõrébe bújt keresõ elkezdi az amúgy is mély dekoltázsú ruha fûzõjét kibogozgatni, holott az már így is majd' leesett a lányról.
SPOILER vége

Eleve elég olcsó dolog ez a roppant kihívó ruha Kahlanon. Kár, hogy így lezüllesztik a történetet ilyen gyenge megoldásokkal.
gyuszi0525 2012 ápr. 22. - 10:14:48
(103/326)
bár ez csak asorozatban vagy így:)
könyvben sokkal jobabn oldották meg, de azt továbbra se értem, hogy a Sárembereket mért hagyták ki...
eléggé fontos dolgok zajlanak ott+ nem 1 könyvben jellennek meg ott, így nem tudtam felfogni egyáltalán:S
gyuszi0525 2012 ápr. 22. - 10:08:02
(102/326)
igen arra a részre gondoltamXD
Andynak meg: igen, többször is elõfordult, hogy gyógyitott majd elfáradt, de egyszer se vette át se a betegséget se a fájdalmakat asszem.
amire fájdalomból emlékszem az volt, amikor a fény nõvérek megérkeztek Richardért, és az egyik a fejfájást vette át majd belehalt:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 01:59:49 Előzmény gyuszi0525
(101/326)
Megtaláltam, ha arra gondoltál, mikor aztán bosszúból Gadival fekszik le. Arra gondoltál? Hát igen... Ez Richard... Megint egy olyan férfi, amilyen a valóságban nincs... Pedig jó lenne...
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 01:51:18 Előzmény Andy3
(100/326)
Sebaj! Holnap délután megismétlik.:)

Az elsõ évadban is gyógyít Zed, és nem történik vele semmi. Nem hiszem, hogy a másodikban változtatnának ezen.
10/10
Andy3 2012 ápr. 22. - 01:38:08 10/10
(99/326)
SPOILER!

Mondjuk... lehet, hogy csak annyi volt, hogy legyengült utána és nem vette át a fájdalmukat... sajnos régebben láttam már a részeket :S
10/10
Andy3 2012 ápr. 22. - 01:33:12 10/10
(98/326)
SPOILER!

Ezt a gyógyítós dolgot a sorozat is átvette, ha jól emlékszem, fõleg a 2. évadból rémlik :P

SPOILER VÉGE!

Egyébként kész szerencse, hogy eszembe juttattátok, hogy most megy xD
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 01:10:33
(97/326)
Még csak az elsõ évad 14. része megy.

Keresem azt a részt, de még nem találtam meg. Merre is van? Arra gondolsz, mikor már beköltöztek a lakásukba délen?
gyuszi0525 2012 ápr. 22. - 00:41:54
(96/326)
tényleg am a sorozat hol tart?
csak mert én a 2. évadot angolul néztem meg:)
am a Bukottak hitében 1 rész nagyon tetszett: amikor visszautasította Nicci-t, azt vagy 3X elolvastam, annyira beleillett a történetbe:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 00:37:57
(95/326)
Persze, hisz most megy a Coolon a sorozat.:)

Ne csigázz! Már alig várom, hogy továbbolvashassam.:)
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 00:35:56
(94/326)
Jé! Ez Michael Hurst (Iolaus a Herkulesbõl)!:) Mármint a régi varázsló. De furcsa, hogy az IMDB oldalán csak a rendezõk közt találtam meg a nevét...
gyuszi0525 2012 ápr. 22. - 00:30:55
(93/326)
hogy ti még ilyenkor is errõl beszéltek:)XD
bár én pont most fejeztem be a Védtelen Birodalom II-t:)
Lili érdemes tovább olvasni, eléggé jó:)
bár én ennek a 3 könyvnek adtam volna a teremtés oszlopai címet, sokkal több szó van róluk^^
Ezüstliliom 2012 ápr. 22. - 00:22:16
(92/326)
Semmiség. Errõl a könyvrõl akármennyit képes lennék beszélgetni.:) És akkor arról még nem is meséltem, hogy mikor Zedd gyógyít, az sme ilyen egyszerû. Olyankor átvállalja a beteg fájdalmait, és õ szenved helyettük.

A többit majd inkább magánüzenetben, hátha másokat untatunk ezekkel a dolgokkal.
2/10
DrAgy 2012 ápr. 22. - 00:11:32 2/10
(91/326)
Közepes szintû mesefilm 12 éven aluliaknak és ezen a szinten ragadt felnõtteknek.:DD
Nem tudom miért nem matiné idõben vetítik ahol esetleg még lehet helye.
10/10
Andy3 2012 ápr. 22. - 00:01:00 10/10
(90/326)
Ó, nagyon szépen köszönöm! Esküszöm, végigfutott rajtam a hideg, ahogy olvastam :D Már ebbõl látom, hogy nagyon fogom szeretni a könyveket. Így viszont elég érdekes azért... mármint a különbség, a sorozatban nagyon leegyszerûsítették ezt, pedig tényleg megnéztem volna, hogy ültetik át ezt a dolgot :S Na mindegy, ez most már így veszett, de tényleg úgy fogok hozzáállni én is - legalábbis megpróbálom -, hogy a könyv és a sori két külön történet!

Na és pici OFF, ha nem baj:

Olvastam az adatlapod és láttam, szeretsz pár sci-fi sorozatot, amit én is - Andromeda, Hõsök, Csillagkapu, Star Trek (mondjuk én a Next Generation-t ismerem legjobban, de a DSN-ból is láttam azért :)). Régrõl még emlékszem a Miért éppen Alaszka? és a Váratlan utazás címûekre is, ezekre is szívesen gondolok vissza!
Na igen... én magam is kevés fantasy-t láttam sajnos :( Pl. amiket kiírtál, egyet sem. Persze a Gyûrûk Ura nagy kedvenc nálam is, ahogy a Star Wars - igaz, én legalább annyira szeretem a három újabb részét is! Amúgy én mostanság kezdtem el nézni egy fantasy-sorit, bár eléggé meseszerû alapokkal bír, szóval kell hozzá némi "gyermeklelkûség", ez pedig a Once upon a time. Sajnos az elsõ évadát majd nyáron tudom ennek is befejezni, de mindenképp be fogom... ha kedvel(t)ed a klasszikus mesehõsöket, mint Hófehérke, a gonosz mostohája, "Daliás" herceg, Piroska stb., akkor tudom ajánlani, ráadásul más történetet kaptak azért :P Végezetül: láttam, szereted a lovakat. Errõl eszembe jutott a Fekete Szépség c. film, hát az valami gyönyörû volt^^ Mindig is szerettem az állatos filmeket, de kevés volt, ami annyira meg tudott hatni, mint az! Mondjuk biztosan láttad már, de ha esetleg nem, azt bátran ajánlom, bár elég szomorú hangvételû :S
Bocsi, hogy ennyit járt a szám (mármint a kezem) és még egyszer köszi szépen, hogy kikerested nekem, jól esett^^
Ezüstliliom 2012 ápr. 21. - 23:34:38
(89/326)
Jól hallottad.:) Ez is elég mellbevágó volt a sorozatban. A könyvben Richard mindig próbálja vérontás nélkül megoldani a dolgokat, és csak végsõ esetben harcol és öl. Már ez is nagyon szimpatikus a regényben. Az igazság kardja megfizetteti, ha megölnek vele valakit.
Részlet az elsõ kötetbõl:
"Zedd ismét Richard felé fordult.
- Mindketten tudjuk, néha nincs más választásod, ölnöd kell. Néha ez az egyetlen helyes cselekedet. Ám nem kell hangsúlyoznom, ölni borzalmas dolog. A tetted egész életedben elkísér, és ha már megtetted, nem lehet visszacsinálni. Magadban megfizetsz érte; a tett elvesz belõled valamit.
...
- Ha az Igazság Kardjával ölsz, a kard mágiája miatt más a helyzet. A mágia megtette, amit parancsoltál neki, és kicsikarja érte az árat. Nem létezik tökéletesen jó, sem tökéletesen gonosz, legkevésbé az emberekben. A legigazabb embernek is vannak sötét gondolatai, és még a legelvetemültebb emberben is van valami kis erény. Az ellenségünk pedig nem csak úgy, a dolgok kedvéért tesz gyûlöletes dolgokat. Mindig van valami oka, amivel igazolja tettét. A macskám megeszi az egereket. Gonosszá teszi-e ez? Nem hiszem, és a macskám sem hiszi, ám fogadni mernék, hogy az egerek más véleményen vannak. Minden gyilkos azt hiszi, hogy az áldozata megérdemelte a halált.
...
- A fizetség az - nyomta vékonyka ujját Richard mellkasához Zedd -, hogy el kell szenvedned annak fájdalmát, hogy meglátod magadban minden gonoszságodat, minden fogyatékosságodat, mindazokat a dolgokat, melyeket az ember nem szeret magában látni vagy elfogadni, hogy ott vannak. És meglátod a jót abban, akit megöltél, és elszenveded annak bûnét, hogy így tettél. Kérlek, higgy nekem, Richard - ingatta szomorúan a fejét Zedd -, a fájdalom nem csak belõled jön, hanem a kard mágiájából. És ez sokkal fontosabb! A mágia ereje hatalmas, és az általa okozott fájdalom sem kisebb. Ne becsüld alá, valódi fájdalom, s egyaránt megkínozza a testedet és a lelkedet."
10/10
Andy3 2012 ápr. 21. - 23:14:17 10/10 Előzmény Ezüstliliom
(88/326)
Mondjuk érdekes, hogy Richard azért felettébb sokat gyilkol - szerintem - a soriban (de akkor gondolom, a regényekben ez másképp van)! Valahol azt hallottam, hogy a könyvekben az Igazság Kardjával történõ ölésnek meg kell fizetni a "váltságát"... gondoltam, megkérdezlek, mert úgy látom, Te eléggé elõre jársz a kötetekben, bár ez talán már az elsõ könyvbõl kiderült :D Hálás lennék, ha akár csak pár szóban összefoglalnád, ha tényleg van ilyen kikötés ott! Sajnos úgy néz ki, jún. elõtt nem nagyon tudom bevállalni, de akkor szerintem darálni fogom a köteteket ;D
Ezüstliliom 2012 ápr. 19. - 12:42:21 Előzmény gyuszi0525
(87/326)
Kinek mi a fontos egy történetben... Én pont azért szeretem, mert a rombolás, öldöklés helyett a teremtés, építés áll a középpontban.