Riamara 2019 jún. 12. - 16:03:11 Előzmény bori4
(122523/123863)
A Dramabeansen valami olyat pletykáltak a maszkos fiúról, hogy mivel korábban valami fontosat kifecsegett, ezért most némaságra van ítélve. Hogy ezt miképpen értették, nem tudom. Pedig hát Tagon nagy rajongója.
Riamara 2019 jún. 12. - 15:58:27 Előzmény Lili49
(122522/123863)
Nekem is ez volt a másik gondolatom, csak aztán kitöröltem. Az ember hatalomvágya határtalan. Évezredekkel ezelőtt is és most is. A hatalomért pedig minden szörnyűségre képes.

Ami az új lányt illeti, szerintem Tagonék rokona lehet. Talán a húga?
bori4 2019 jún. 12. - 15:55:04 Előzmény Lili49
(122521/123863)
Itt több törzs is a farkastól származtatja magát, sőt van fehér farkas is, amit csodás mítosz övez....
Róma alapítóit is ugye farkas nevelte fel.... A farkas több nép mondavilágában jelen van.... A mongoloknál egyenesen isten....
De kettős hozzáállása van az embernek a farkashoz - csodálja és ugyanakkor rettegi és írtja is...
Valahol elrontottuk velük a kapcsolatot az őskorban ezek szerint :))
bori4 2019 jún. 12. - 15:37:49 Előzmény Lili49
(122520/123863)
Láttam, Ah-Innal mindent megnézek még egyelőre.... :) Ez jó pár éves filmje, kapott tőlem egy csillagot. :)
bori4 2019 jún. 12. - 15:34:37 Előzmény Lili49
(122519/123863)
Elkezdtem én is, hármat bírtam belőle megnézni... Nem birtam elviselni ezt a fangirl-témát.... hogy 30 éves nők még így gondolkodjanak, meg viselkedjenek .... Erre sajnáltam az időmet komolyan... :)

Lili, az Itemmel mi a helyzet? :)))
bori4 2019 jún. 12. - 15:30:06 Előzmény Lili49
(122518/123863)
Én most már végignézem, de nem vagyok egyáltalán oda meg vissza érte.... Sokkal jobbakat is láttam már hasonló témában. Ott is összejöttek negatív jelenségek, ami rányomja a bélyegét az egészre.... JIW betegen kezdte a forgatást, mert előtte embertelen fogyókúrára fogták, pár hét alatt kellett tizenvalahány kilót fogynia a sereg után... Beteg lett, nem csoda, hatalmas herpesz is volt több részen át a száján, oda volt az immunrendszere arra tippeltek.... Meg is látszott az alakításán, nem volt toppon.
De a forgatókönyv sem hozott olyat, amire az ember felkaphatta a fejét. Ráadásul a történelmi ismeretekkel összefüggéstelen a magánélete itt a sorozatban, már ami a családját illeti....
bori4 2019 jún. 12. - 15:16:28 Előzmény Lili49
(122517/123863)
Nekem nem gyenge, nem tudom kint miért számít annak? - de több helyen olvastam, hogy többet vártak a sorozattól. Úgy érzékelem, hogy valamiféle "össztűz" vagy ellenpropaganda folyik a sorozat ellen, amiért itt is kellett a rendezőnek magyarázkodnia, türelmet és megértést kért a nézőktől.
Itt is volt sérülés a forgatás alatt, meg embertelen munkakörülmények miatt feljelentés, a rendező meg igazoló jelentést tett közre.... Szerinte minden rendben folyt még a külföldi forgatáson is - csak napi 12 órát dolgozott a stáb, ami ketté volt osztva A/ meg B/ csapatra, hogy tudjon a másik pihenni.
Különlegesen nehéz körülmények között külföldön - Brunei-ben - is forgattak... A rendező mentegetőzött és elnézést kért a személyzettől a nehéz körülmények miatt....

Szóval náluk ez a normális munkaidő és menetrend....
Itt a teljes cikk:
https://www.soompi.com/article/1330598wpp/studio-dragon-clarifies-repors-working-conditions-arthdal-chronicles-production-team
bori4 2019 jún. 12. - 15:03:21 Előzmény Lili49
(122516/123863)
A wikis karakter-ismertetőből hoztam guglis magyarul :)
"Yang-cha
A Daekan harcos, aki a bronz fegyvereket használja. Mindig maszkot visel a szája fölött, mert a múltban bekövetkezett eseményekért csendet szolgáltat. Ta-gon titkos parancsot adott a fiatal Yang-chának. Ta-gon azt is megmutatja Yang-chának, hogy valódi érzéseit. A Daekan-csapatokon belül úgy érezhető, hogy hasonló a Mu-baekhoz, mint a következő generáció legjobb harcosának."

Lehet, hogy néma?
Lili49 2019 jún. 12. - 14:44:10
(122515/123863)
Az első részt újra kellene néznem. Nem volt világos Eunsom és anyjának a zárójelenete.
Lili49 2019 jún. 12. - 14:13:03 Előzmény Riamara
(122514/123863)
Valahogy azt se tudjuk a magunkévá tenni, hogy bár sok rassz vagyunk, de mégis csak alapvetően emberek.
Most ragozhatnám a sorozatban történteket. Nem csak birodalmak születtek és buktak el, hanem ahogy az ember embernek farkasa maradt, mind a mai napig.
Pedig mennyi tudással, információval, pénzzel rendelkezünk és mégis, a fejek nem tisztulnak.

Eunsom-ot felismeri egy lány, hogy igutu, de nem árulja el, sőt segíti.
De róla még nem tudunk többet?
Riamara 2019 jún. 12. - 13:29:57 Előzmény Lili49
(122513/123863)
Arthdal krónikája. Már biztos, hogy nem a maszkos fiú a testvér. Kétszer is említették, hogy Tagon barátnője rejtegeti. Itt továbbra is az az érdekes, hogy Tagon mire szánja a fiút? Miért vitte magával? A dúdolásból kiindulva, már akkor valami terve volt vele.
Én is úgy értelmeztem, hogy Tagon anyja a szülésbe halt bele. És igen, volt az a fojtogatós jelenet, amikor még egész fiatal fiú volt. Ugyanakkor már egész fiatalon látszódott rajta, hogy elég különös személyisége van. Ahogy tizenegynéhány évesen kitervelte a kékvérűek kiirtását, az azért nem volt semmi.

Azt mondod sok az aktuálpolitika. Én erre azt mondom, hogy a történelem körbejár. Az emberiség ugyanazokat a köröket futja újra, meg újra, és ugyanazokba a hibákba esik bele. Hány és hány birodalom nőtte ki magát az évezredek során, hogy aztán valamennyi tündöklés után, a feledés homályába merüljön?

Lili49 2019 jún. 12. - 12:19:25
(122512/123863)
Még az AC-re visszatérve. Nagyon jó karakteres, férfias arcok. Csak egy baba van... SJK:)
A lányok is nagyon szépek.

Még volt egy jó mozim, tök csemege. Láttátok?
Yo Ah In megint zseniális és az anyját játszó színésznő is. Bár időnként ő sok volt.
http://asianwiki.com/Tough_As_Iron
Lili49 2019 jún. 12. - 12:08:17
(122511/123863)
Még a Her Private Life-t nézem.
Érdekesen indult. A képzőművészettel foglakozó kurátor lány, aki nem mellesleg egy fiúcsapat énekesének a fanatikus rajongója. Egy igazi fan girl. Emiatt kettős életet él.
Az Amerikába örökbe adott festőművész, akinek véleménye egy-egy alkotásról sokat ér.
Igaz valamilyen trauma miatt képtelen most festeni.
Aztán a jó kezdés, átment szirupba. Időnként pillanatra megvillantva egy valamilyen múltbéli tragédiát.
Most a 12. résznél és cukiskodunk, de a fenébe csak azért is kivárom::)
Lili49 2019 jún. 12. - 12:01:18
(122510/123863)
A Haechi-t feladtam az 5. résznél. Totál sablon, sok ilyet láttam már. Csak a "megfigyelő szegénylegény" karaktere érdekelt volna, de pont írtátok, nem nagyon bontják ki.

Helyette ezt kezdetem el.
https://azsiaekkovei.hu/kdorama/the-flower-in-prison
Lili49 2019 jún. 12. - 11:57:45 Előzmény bori4
(122509/123863)
Tele van aktuálpolitikával. Vagy csak én látom bele.
Mara valahol írtad, hogy Eunsum testvérének gondoltad a maszkos fiút.
És nem a ő az?
Azt mondták büntetésből van letakarva az arca. De nem a kék szája miatt?
Lili49 2019 jún. 12. - 11:52:31 Előzmény bori4
(122508/123863)
Sziasztok!
Én is nézem a sorozatot.
Volt egy jelenet, amikor Tagont az apja, már kiskamaszként is fojtogatta. Illetve azt mondta, megölte az anyját. Ezt még nem részletezték, de lehet, hogy a szülésbe halt bele? Ez a gyűlölet alapja.

Nagyon jókat írtatok:)

6-7 %-al kezdet, kis csatornán az miért lenne gyenge!

Nekem az Apocalypto-t juttatja eszembe ez a sorozat.
bori4 2019 jún. 11. - 22:46:36 Előzmény Riamara
(122507/123863)
Á, persze, igazad van, csak gondoltam, hogy az emberiség hajnalán még romlatlanabbak voltunk... De nem és nem.....
Riamara 2019 jún. 11. - 22:44:10
(122506/123863)
Nem szokott minden esetben büszke lenni az uralkodó apuka az uralkodni vágyó fiára. Sőt... Számtalan hasonló példát tudnék sorolni, és akkor még csak mondjuk Csoszonban maradtam. Gondolj csak Injora, vagy Gümre.
Riamara 2019 jún. 11. - 22:40:50 Előzmény bori4
(122505/123863)
Én azt hiszem, hogy ez az átmeneti korszakban, tehát a királyságok előtt mindenhol így volt. Volt egy isteni vezető, egy törzsfő, és voltak még olyan vezetők, akik csak a háborúkor vezették a törzset.
Ráadásul itt egy törzsszövetségről van szó. (nem is értem, hogy miért nem így fordították, hiszen adja magát a saját történelmünk által) Tehát az egyes törzsek megtartották a vezéreiket, csak maguk közül kiválasztottak egy fővezért. (aki nem a sámán)
Ha most ezt lefordítjuk a saját történelmünkre, akkor ugye volt egy vérszerződés, ami azért volt érdekes, mert a régi szokások helyett, örökös vezért választottak rajta. Mint ahogy az Arthdalban is kinőtte magát egy uralkodó család.
Riamara 2019 jún. 11. - 22:30:06 Előzmény bori4
(122504/123863)
Nekem is sokszor kellett magamban ismételgetnem, hogy nem egy görög mítoszt nézek. Valahogy mindig visszakanyarodtam ahhoz, hogy a történet gyakorlatilag bárhol játszódhatott volna.
És igen, az alapvetések lépten nyomon ott vannak. Mint a 4. rész elején, mikor Eunsum rácsodálkozik a gyerekmunkásokra. Mitagadás nekem is kikerekedtek a szemeim ekkora áthallás láttán.

Ó, én az álmodáson egész mást értettem. Olyan látnoki álmokat, jövendöléseket. Legalábbis Eunsum, és az anyja álmai ilyenek.