Lili49 2019 okt. 21. - 09:01:06
(122863/123863)
Igaz könnyezve, de befejeztem a 16 részes Kis erdőt. Nem sorozat, hanem valóság show. Seung Gi, a gödröcskés Yi San, a sok sorozatban látott Jung So Min és komikus Park Na Rae voltak a felnőttek.
A kicsik, mind szöuli, nagyvárosi gyerekek, 3-6 évesig. Sose gondoztak csirkét, nyulat, szedtek gyümölcsöt zöldséget, ültettek, locsoltak. Soha nem jártak mezítláb a homokba , nem saraztak. Nem aludtak sátorba, nem fürödtek folyóba, nem nézték a fűben fekve a csillagokat. Rengeteg új élményt kaptak.
A szülők hozták a helyszínre és és 8 alkalommal, két napra ott hagyták őket.
Egy gazdaság közepe, gyönyörű, igényes.
Lili49 2019 okt. 21. - 08:37:31 Előzmény bori4
(122862/123863)
Sziasztok!
Nem régen láttam ezt a mozit. Itt még hajolj előre és köhögj volt a módszer. Igaz az a fejletlen franciáknál volt:)
https://azsiaekkovei.hu/film/way-back-home
A film különben jó, és megtörtént eset.
Befejeztem a börtönös sorozatot és még szívesen néztem volna tovább is.
Viszont gyorsan dobtam a Designated Survivor: 60 Days Ji Jin Hee új sorozatát. Unalmas volt és ez a téma nem érdekelt.
Riamara 2019 okt. 19. - 16:37:37 Előzmény bori4
(122861/123863)
Erről láttam már egy másik filmet is. Ahol egy vallási szobrot menekítettek át Japánba, mivel akkortájt a kontinensen erősen üldözték a buddhistákat. Szóval annyira nem volt meglepő.
Másrészről nekem ezek a buddhista papok is tudósnak tűntek. Ettől talán még jobban kidomborodott, hogy a királyt inkább az alsóbb néposztályból kiemelkedő értelmiség támogatta az új írás megalkotásában. De mondjuk ez a mélygyökerűben is így volt.
bori4 2019 okt. 19. - 14:33:48 Előzmény Riamara
(122860/123863)
Arra gondoltam másság alatt, hogy a király papokat vont be a munkába, sőt végeredményben ők dolgozták aztán ki, merítve az ősi írásokból... Tudósok itt nem közreműködtek, mint a felemlített sorozatban, szóval ez volt új megközelítés...
A japánokat nem értettem , hogy kerültek oda, viszont érdekes volt a kérésük...
Riamara 2019 okt. 18. - 22:24:57
(122859/123863)
Megnéztem a King's letters-t
Én nem láttam annyira különbözőnek a két feldolgozást. Végül is az indíték ugyanaz volt. Ugyanazokat a problémaköröket járta körbe, csak nem annyira a politikára kiélezetten. Itt inkább vallási megközelítéssel jutottak el ugyanoda. Egy ország fejlettsége nem a tudósok, nemesek, hanem a közemberek tudásától függ. Az a nemzet, aki nem tudja széles körben elterjeszteni a tudást, elveszik.
Tetszett az a mondás a barackmagról, amiből számtalan gyümölcs eredhet.
Arra már én sem emlékszem, hogy a Mélygyökerűben is szó lett volna arról, hogy a szanszkrit ábécét használták mintának. Viszont a betűk kialakítása hasonlított. Nem lehetett könnyű elrugaszkodni a kínai írásjelektől, és hangokra épülő betűket alkotni. Majd olyan írásképet létrehozni, amit a gyakorlatlan kéz is le tud írni.
Olyan forradalmi dolog lehetett ez náluk, mint nálunk a nyomtatás. Milyen érdekes, hogy itt is vallási síkon lett belőle bonyodalom.
Riamara 2019 okt. 18. - 19:58:38
(122858/123863)
Hwi csak engem emlékeztet a fiatal Kang Ji-hwan-ra?
Riamara 2019 okt. 18. - 19:48:48 Előzmény bori4
(122857/123863)
Nekem is visszatetsző volt, hogy hátulról támadt. Főleg mikor már győztest hirdettek. Érdekes karakter ez a Sun-Ho gyerek. Gyűlöli az apját, ugyanakkor egyre inkább kezd hasonulni hozzá. Szereti Hwi-t, de ugyanakkor irányítani is akarja.
A lány se kispályás. Kemény kis csajszi. Tudja mit akar.
bori4 2019 okt. 18. - 18:53:50 Előzmény bori4
(122856/123863)
Róla meg állandóan a Princess man Suyang nagyhercege jön elő, hasonló modorban játszotta azt is...
bori4 2019 okt. 18. - 18:51:02 Előzmény bori4
(122855/123863)
Spoiler
Nekem akárki-akárhogy akarja megmagyarázni, hogy ez szabályos győzelem volt, nem hiszem el! A gazdag legény szemét módon hátulról letaglózta a barátját, aki már azt hihette joggal, hogy vége a mérkőzésnek.... És ezt fogadta el ugye a megvásárolt tisztviselő .... na megkapta érte amit megérdemelt.
Még csak két részt láttam, most jön majd a 3-4 .... nagyon erős, drámai volt eddig is...
bori4 2019 okt. 18. - 18:47:48 Előzmény Riamara
(122854/123863)
Első megközelítésben azt mondhatnánk, hogy a szokásos sablonokkal telepakolt történelmi kaland, aminek a magját ismerjük. De ahogy haladunk mégsem ez marad meg, tudtak frissíteni, üdítően megmutatni tucatszor látott szituációt is.... Árván maradt szegény testvérek, barátok jóban rosszban, akik aztán élet-halál harcot kénytelenek egymás ellen vívni - hányszor láttuk már ... :)) De nem poros ez a sorozat egyáltalán, sőt! A fiúk nagyon jók, a középosztály kitűnő, rendezés kiváló - eddig :)
Riamara 2019 okt. 18. - 18:36:42
(122853/123863)
Azt hiszem ma este megnézem a Szedzsong filmet.
S mivel korban hozzá nagyon közel áll, hadd áradozzak a My Country-ról.
Kicsit szokványosan indult, de borzasztó erős részekkel folytatódott. Nagyon jó fiatal gárdát találtak. Mind hozza a kellőképpen összetett karaktert. Mondjuk oda is kell tenniük magukat, mert mögöttük ott a senior csapat, akik bitang jól játszanak. Jang Hyuk végre visszatalált korábbi önmagához. Hátborzongatóan jó. A Yi uralkodócsalád fejét játszó Kim Young-Chul, karizmatikus, mint mindig. Most Ahn Nae-Sang a gonosz apa. És remekül illik hozzá a szerep. Nagyon félelmetes tud lenni. Mindig is tudtam, hogy negatív karaktert kellene játszania. De a mellékszereplők is villognak rendesen.
Maga a történet ismerős, de most másik nézőpontból láthatjuk.
werzsi9 2019 okt. 16. - 19:08:23 Előzmény werzsi9
(122852/123863)
A buddhista egyház ellenes "tüntetés"
werzsi9 2019 okt. 16. - 19:04:02 Előzmény bori4
(122851/123863)
Megnéztem a The King’s Letters filmet. A témáját adó esemény ismert, az esemény lefolyásának bemutatása az írótól és a rendezőtől függött. Még az is számít, hogy milyen terjedelmű a film. Mi kétféle feldolgozást láthattunk : sorozatfilmet és mozifilmet. A Mélygyökerű fában megismerhettük a hangul megalkotását. A 24 órás műsoridőt a történelmi esemény bemutatásán kívül regényes történettel töltötték ki. Az ábécé megalkotását, gondolom, a valóságnak megfelelően ismerhettük meg. Ezt a "magot" mutatta be a mozifilm is, a közvetlenül hozzákötődő eseményekkel. Szedzsong király karaktere hasonló, habár a sorozat részleteiből sokat felejtettem. A mozifilm királya azonban mintha esendőbb lett volna, lehet azért, mert beteg embernek ábrázolták. A világnézete sem volt szilárd. Elfogadta a konfucianizmust, de nem tudott gyökeresen szakítani a buddhizmussal. Segítségért is hozzájuk fordult az új ábécé megalkotásában. A sorozatban néhány bizalmas fiatal tudóssal dolgozott együtt. (A Wikipédiában is ez utóbbit tartják valószínűnek). A mozifilmben végig fenntartja a kapcsolatát a buddhista papokkal, és enged a kéréseiknek is. A film a király és a pap baráti beszélgetésével végződik.
bori4 2019 okt. 11. - 20:24:09 Előzmény werzsi9
(122850/123863)
Meglepően más megvilágítást kap az abc megalkotása ebben, mint amire én emlékszem a Mélygyökerű fában... nagyon érdekes és jó film. Ő játszotta már Sado apját, Yeongjot is, de itt is kiváló, mint Sejong. Érzésem szerint ez a történet közelebb állhat a valósághoz.
bori4 2019 okt. 11. - 20:14:24 Előzmény bori4
(122849/123863)
- és a monitoron kukkolják , háát fene a gusztusukat
bori4 2019 okt. 11. - 20:13:11 Előzmény Lili49
(122848/123863)
Éppen kifutott nálam egy hosszabb lélegzetű kínai, van lyukas órám, így hát elkezdtem én is.... egyszer régen már letöltöttem, de nem akart sehogy sem felirata készülni akkoriban, le is töröltem. Na most újra minden... :)
Voltak benne egészen meglepő részletek számomra - mennyi fejlődött a technika náluk :))))

werzsi9 2019 okt. 11. - 12:51:33 Előzmény Lili49
(122847/123863)
Örvendek, hogy tetszett a Prison Playbook. Jól szórakoztam a kedves, mosolygós irónián, amivel a nagy sporthíresség IQ hiányát kezelte.

Én most nézem a Partners For Justice 2. évadát. Te a múltkor pozitívan értékelted a filmet. Nekem is nagyon tetszik. A bűnügyek bravúros feltárása nagyon izgalmas, érdekes. A cselekmény központjában álló különc törvényszéki orvos karakterét az 1. részben bővebben megismerhetjük. Szerintem fontos, hogy megfelelő sorrendben nézzük az évadokat, mivel a cselekményben vannak visszautalások.

Megnéztem a While You Were Sleeping-et is. Jó, szórakoztató film, jó szívvel tudom ajánlani. Különösen élveztem a színészi játékot.
werzsi9 2019 okt. 11. - 11:43:49 Előzmény bori4
(122846/123863)
Köszönöm a híradást. Gyorsan le is töltöttem., rövidesen megnézem. A téma megunhatatlan. :-)
Lili49 2019 okt. 11. - 09:12:32
(122845/123863)
Sziasztok!

Befejeztem pár napja az Arthdalt. Nekem ez a harmad tetszett legjobban. Nem számítok a folytatásra így lezáratlan maradt.


Köszi az abc-s mozit. Találtam 1.2megás torrentet hozzá.

Werzsike köszönöm a a börtönös sorozat Prison Playbook ajánlását!! Teljesen mást vártam, de ez most a kellemes csalódás. A 10. résznél tartok és nagyon szeretem. Szerintem ők az ideális rabok és börtönőrök. Nem lenyom és szorongást okoz a sorozat, hanem szórakoztat. Nagyon csípem a sori humorát és a GTO nick nevű fordító feliratát is. Nekem ő is sokat hozzátett a filmhez.

Ma még ezt fogom elkezdeni.
http://asianwiki.com/Designated_Survivor:_60_Days
bori4 2019 okt. 09. - 20:34:15
(122844/123863)