Lili49 2020 jan. 20. - 10:50:21 Előzmény werzsi9
(123063/123863)
Nem-nem határozottan végig néztem:) De sok sorozta nem megjegyezendő::)
Lili49 2020 jan. 20. - 10:46:39 Előzmény bori4
(123062/123863)

Egy dráma és egy krimi keveréke volt, de a bűnügyi történetet csak mellékszálként néztem.
Sokkal érdekesebb volt a szereplők egymáshoz való viszonya és ennek változása. Mint, ahogy a mi viszonyunk is sokat változott a karakterekhez. Eleinte Dong Baek anyját is egy kegyetlen számító némbernek gondoltam. Aztán, kikerekedett a történte és semmi nem fekete és fehér... már megértettem és együttéreztem vele.
Dühítettek a pletykafészkek, a szájuk járt, de végig bennük volt egy csodálat is DB. felé.. Viszont nem egy elidegenedett közösség, mint nálunk. Mindenki magára zárja az ajtaját, sokszor még a szomszédját se ismeri. Amikor kellett összezártak és segítettek.

Tudományos tény, hogy sokszor generációk követik el ugyanazt a hibát, vagy egymást nem ismerő családtagok több száz év eltéréssel is újra élik a hasonló sorsot.
Dong Baek-nek is el kellett engednie a gyerekét, hogy annak jobb sorsa legyen. De a kis srác megkönnyítette ezt a döntést, hiszen eddigi életükben kölcsönösen védték egymást
Nem is éreztem a két szülő harcát ennyire élesnek, mint Bori. Mert az igazi sértettség a kisfiúban volt.

A színészek kiválóak voltak és nekem egy szívmelengető történet volt. Ahogy a kamélia kivirágzik, szimbolikusan Dong Baek is megtalálta a múltjában az igazságot és jön a szerelem, lesznek barátok, a fiának apja, neki anyukája. Látszólag sokszor volt bizonytalan, de mindig hitt magában és ez volt a sorozat lényege!
Kang Ha Nul 1 héttel a leszerelése után már forgatta a sorozatot::))

werzsi9 2020 jan. 20. - 09:35:36 Előzmény Lili49
(123061/123863)
:-))) Lehet, hogy mégis abbahagytad? :-))
Lili49 2020 jan. 20. - 08:53:27 Előzmény werzsi9
(123060/123863)
Sziasztok!
Nagyjából én is ezt éltem át, mint Te. Más szereplőkkel, valószínű abbahagyom. A végére viszont nem emlékszem:)
bori4 2020 jan. 19. - 20:50:16 Előzmény werzsi9
(123059/123863)
Na igen, az utcai kofakórusból elég derekas vezérkórust csináltak :))) Kell az önbizalomnövelés, legalább a képernyőn minden este jól esik... :))))
De annyira lükepéket sem kéne a szerencsétlen férfiakból csinálni, valahol középen jobb lenne maradni.
bori4 2020 jan. 19. - 20:46:12 Előzmény werzsi9
(123058/123863)
Ezzel a kisfiúval kb. olyan szövegeket, életbölcsességeket mondattak el, ami kb. egy nagykamasznak - ha elég intelligens - is becsületére válna... :)))
werzsi9 2020 jan. 19. - 19:32:21
(123057/123863)
.
werzsi9 2020 jan. 19. - 19:31:41 Előzmény bori4
(123056/123863)
Nagyjából nekem is ez a véleményem a Cameliáról. A filmben látott események és szereplők valóban meseszerűek, de azt hiszem, hogy az alkotók az egész filmet tanmesének szánták nézőiknek éppen az általad kifogásolt társadalmi szokások témájában. A bűnügyi történetben én sem értettem meg mindent, de annak nem is volt akkora jelentősége a társadalmi előítéletek befolyásolása mellett.
A színészek nagyon jó munkát végeztek, nem csoda, hogy annyi díj potyogott. Nemcsak a főszereplők kapták, de a mellékszereplők is. Érdemes volt megnézni.
bori4 2020 jan. 19. - 16:46:01
(123055/123863)
... naná, hogy elküldik, orvos család magánkórházába élet-halál harc a tulajdonjogért. A balkézről előkerült, amúgy igen tehetséges rokont jó messzire kell küldeni, hátha odavész.... Erről meg a Cain and Abel ugrott be, lehet, hogy azt is ez a forgatókönyv-író írta?
bori4 2020 jan. 19. - 16:40:59 Előzmény bori4
(123054/123863)
... hát hol legyen az infúzió?? :-DDDD
bori4 2020 jan. 19. - 16:39:35
(123053/123863)
Elkezdtem a Csokoládét, na nem tudom még kitartok-e végig.... Mondjuk a rendező-forgatókönyvíró páros hajlamos kiváló melodrámákra, pl. régi közös munkájuk volt a Sajnálom, szeretlek.... aminél kegyetlenebb, értelmetlenül szenvedősebb sorozatot azóta sem nagyon láttam...
Remélem ez nem ilyen végletes világ lesz...
bori4 2020 jan. 19. - 16:33:52 Előzmény bori4
(123052/123863)
Erről a fontos családjogi problémáról amit felvetett a feorgatókönyv nem lehet náluk eleget beszélni,illetve foglalkozni.... Nevezetesen hogy valahogy megértessék velük, hogy egy egyedülálló anya is ember, sőt.... és a gyereke nem érdemli meg a számkivetettséget és gúnyolódást amit művelnek, ugyanakkor állandóan azt hangsúlyozzák, hogy mindent a gyerekekért tesznek... Aztán ott a másik problémájuk - valahogy nem akarják tudomásul venni, hogy egy gyereknek két szülője van, apja és anyja, ha az egyik ilyen, vagy olyan okokból kikerül a közös családból, attól még joga van annak a gyereknek mindkét szülőjéhez. A gyerek nem eszköz az én bosszúmhoz, a közös hülyeségünk áldozata sem lehet.... és igen, van láthatási jog, meg átjárás az "új" családba is, ha normálisak, civilizáltak könnyen előfordulhat, hogy a gyerek mindebből nyer, vagy legalábbis nem bűnként, vagy büntetésként éli meg a jó édes szülei harcát, vagy hülyeségeit.... Ezért piros pont, ahogy ezt a kérdést kezelték, illetve megoldották a végén...
bori4 2020 jan. 19. - 16:24:47 Előzmény werzsi9
(123051/123863)
Tegnap én befejeztem a Caméliát.... hát is-is vagyok vele, van ami nagyon tetszett benne, de pl. a bűnügyi vonulat nem annyira. Most egy film vagy vígjáték, vagy thriller. Valahogy nem szerencsés szerintem ez a katyvasz.... ráadásul elég gyengécske alapokon is van ez a bűnügy, mert pl. én nem tudtam meg, hogy 5 évig a sorozatgyilkosunk nem ölt ugye, de mi tartotta vissza??? És csak annyi volt a baja, hogy zavarták a hangok? Persze a végén jól össze akartak keverni minket, nekem végül is zakson volt az apa vagy fia....
Mindenki felnőtt a feladathoz, mondhatni az egész város ..... :-)))) Jó néha ilyen meséket is nézni, a kivitelezés meg pazarul sikerült. Kedvencem Haneül mellett Dongbaeket elhagyó anyát játszó Lee Jung-Eun színésznő volt úgy cuzámen, ahogy volt.... Sokat foglalkoztatják újabban, a Strangersben is szerepel, valamint a When the Devil Calls Your Nameben is látom a nevét - valaki ezt látta már? No és a Mr S-ben is pazar volt....
werzsi9 2020 jan. 19. - 15:45:29 Előzmény Lili49
(123050/123863)
A felénél tartok a Touch Your Heart filmnek. Műfaja könnyed vígjáték. Az elején arra gondoltam, hogy belenézek, de a témájáról értesülve lelkileg felkészültem, hogy hamar abbahagyom. Egy elkényeztetett, de pályájával válságba kerülő filmcsillag szeszélyei, hisztijei, nyávogásai nem fognak szórakoztatni. Csalódtam. :-) Yoo In Na nem hagyja, hogy otthagyjam a filmet. Pedig tudom, hogy így nem reális, ilyen talán nincs a valóságban,nagyon kitalált karaktert alakít, de éppen ezzel bűvöl el. A fil világában nagysikerű nő, aki valószínűleg mindent megtett, hogy elérje ezt a szintet, ártatlan gyermeki naivsággal rendelkezik. Ilyen a munkájában is, a szerelmi életében is. Ez a jellem is bosszantó lehetne ekkora adagban, de a színésznő olyan kedvesen, bájosan oldja meg, hogy csak mosolygok magamban azon, ami alaposan bosszanthatna is. A film erre a karakterre épül, minden más szereplő elhomályosul mellette. Még Lee Dong Wook is, aki szintén egy furcsa, de nagyon szerethető karaktert alakít.
Lehet, hogy Yoo In Na alakítása egy idő után unalmassá válik, de mostanig jól szórakoztatott, és nekik drukkolok. :-)
werzsi9 2020 jan. 17. - 14:39:53 Előzmény bori4
(123049/123863)
Jó hír! Én láttam már ezt a filmet kb 7-8 évvel ezelőtt. Magyar felirattal még jobban fog tetszeni.
bori4 2020 jan. 17. - 13:14:15
(123048/123863)
Ezt se hagyjátok ki ...
Mikaz D-Koreában járt, több részes élménybeszámolója egy élmény :))

https://birikorea.blogspot.com/2020/01/koreaban-jartam.html
bori4 2020 jan. 17. - 13:12:24
(123047/123863)
Biri új filmje - Crossing
https://birikorea.blogspot.com/
Észak-Koreából indul - a demilitarizált övezetről néhány képsor visszaköszön az általunk most nézett Szerelmi kényszer leszállás c. sorozatban. :))
bori4 2020 jan. 16. - 10:03:15 Előzmény Lili49
(123046/123863)
Igen rá, amikor írtam "dong-ig" ugrott be a név, aztán becéztem :)))
Rengeteget romlott a memóriám, most pl. meg kellett néznem melyik fiúról beszélsz... ahhoz képest, hogy a napokban fejeztem be a sorozatot. Fura... :(((
Lili49 2020 jan. 16. - 08:59:29 Előzmény bori4
(123045/123863)
Kicsit elírtam a számokat a 11. részt néztem.
A Hat sárkányban az eszmék küzdelmét is láttuk, itt inkább a mérhetetlen hatalmi harc, taktikázás. Nam Jeon lóügyi miniszter, egyszer azt mondta, Ő olyan királyságot akar, ahol a nép uralkodik. Ez van a legtávolabb a karakterétől.
Nekem már kicsit hosszú, ez a csiki-csuki. Hwi ugyan nagyon szimpatikus, de megvetett gyilkos fiaként úgy járkál ki-be a palotába, mint aki ott él.
De szeretem a sorozatot, mert leköt.
Ki volt Dongsi, nem ugrik be.
Dong Baekra gondoltál?
Riamara 2020 jan. 15. - 20:26:06
(123044/123863)
Én azt hiszem a Cameliát kihagyom. Elég nekem az a három koreai amit nézek. :)
A Countryt tegnap folytattam, és bizony eléggé kizökkentem a történetből, úgyhogy zavaromban kénytelen voltam visszanézni ez előző részeket.
A királynéválasztó nagyon tetszik. Jó erős sorozat. És eszembe jutott róla, hogy tán meg kéne néznem a Grand Prince-t is, mert az valahogy kimaradt nálam. :)
A Kényszerleszállással meg mindig jutalmazom magam. Annyira aranyos.