8/10
napraforgó márc. 03. 07:57:46 8/10
(1360/1400)
Még mindig nem tudom, hogy hogyan és főleg miként keveredett vissza Ildikó Pajkaszegre, hol lakik és miből él. Mert korábban csak pár napra tűnt fel Erikáéknál, amikor épp fasírtban volt a Norbijával. Lacikával is csak bosszúból kötött házasságot, amit aztán el sem hált.
Most épp hol zuhanyozik, hogy nem találja a melegvizes csapot????
Lacikán is csodálkoztam, hogy ahelyett, hogy kidobta volna Sacit, ő próbált meg elköltözni hazulról. Saci elvégre hazaköltözhetett volna az apjához.

Károlyon is csodálkoztam, kb. 55-60 évet lehúzott feleség nélkül, a teljes kiszolgálást megkapta Katitól a testvérétől, gyerek se kellett, ott volt a félhülye Lacika saját gyerek helyett. Miért pont most jutott eszébe rapid randira menni?
Na az ott feltűnő nők is igen érdekesek voltak, a minden házimunkát zokszó nélkül elvégző pasit kereső, de a sportmániás nő is. De Károly sikeresen elhárította mindet.

A most mutasd meg játékot játszó falusiak is valahogy életszerűtlenek voltak. Mit keresett ott Gyuri? Semmi magyarázat, hogy mit is jött épp megszerelni, hol csípték el. A pap és a doktornő jók együtt, bár fura, hogy még mindig együtt laknak és magázódnak. Répa Edit még mindig nagyon faluidegen, hiába húzott föl macinadrágot. Neki valahogy nem tudtak megfelelő karaktert kitalálni.
Bonitó márc. 02. 21:58:45
(1359/1400)
Bevallom, hogy már jó ideje nem merültem el Pajkaszeg lakóinak életében. De a mai résszel kapcsolatban három dolog fogott meg:
- Kovács Patrícia, mint Répáné Edit, nagyon teátrális volt. Nagyon nem illett a sorozat miliőjébe. ( Holott kedveltem K. Patriciát!) De karaktere kimondottan frusztráló volt. Talán ha természetesebb lett volna?! Néha a kevesebb több!
Nagy melléfogás volt behozni a sorozatba.
- Bazsó (Rusznák András), ma különösen remekelt. Nagyon jól játssza a nem könnyű karakterét! A büntetett előéletű, hiperaktív és suttyó stílust. A nehezen érthető tolvajnyelvet beszélő, a súlyos kokainfüggő és ezáltal beszéd közben szipogó karaktert. ( Látom ezért van aki nem szereti, de nem vagyunk egyformák.) Belopta magát a szívembe azzal is pár hete, hogy, mint Bazsó néhány percre átváltott Rusznák András színésszé, ahogy a János vitézt szavalta.
- Saci, alias Sodró Eliza egyre szimpatikusabb! És egy remek karakterszÍnész! A sorozat egyik legjobb karaktere. Szerintem. Ez a kissé nehéz felfogású, de nagyon jóindulatú lány Lacival remek párt alakítanak, nagyon összeillenek egymással.
- A falu papja Schmied Zoltán, nők bálványa, a közel nyolc év alatt bizony jól és feltűnően megcsúnyult. Már nem is olyan szexi a reverendában. 😮
(Egyébként az életben Bazsó és Saci azaz Rusznák András és Sodró Eliza házasok. Szimpatikus páros!) Nekem!
Kempesbaba márc. 02. 21:28:59
(1358/1400)
Ez a Laci-Saci páros egyre kínosabb.
8/10
napraforgó febr. 25. 09:38:38 8/10
(1357/1400)
Nekem úgy rémlik, hogy a doktornő akart eljönni a kórházból, mert nem akart együtt dolgozni a férjével, meg annak a macájával. Kapóra jött a püspök nagybácsi közbenjárása.
Emily18 febr. 25. 08:31:27 Előzmény Rojita
(1356/1400)
valóságban emiatt egy női orvost sem fognak "büntetésként" vidéki praxisba helyezni.
janderka febr. 19. 16:43:07
(1355/1400)
Na, egy minimális felfutás után máris újból ellaposodott a sztori. Ezt az egész jogsis hülyeséget azért írták csak bele a mesébe, hogy a Hyundai kaphasson egy egész epizódot magának. Elég szánalmas.
5/10
luci87 febr. 19. 16:27:11 5/10
(1354/1400)
Aranyos volt Répa Sanyi ahogy ölelte a kisbárányt,Brutusznak nevezte el:)!Amugy neha rendesen beszelt most,nem annyira dadogott.Azert ha belegondolunk ez nem kis szineszi teljesitmeny,persze tudom sokakat irrital..en kedvelem,jolelku ember.
10/10
Rainwalker febr. 16. 19:34:13 10/10
(1353/1400)
Pajkaszegre jelentkeznék be, háziorvoshoz... Mint hattyú a tyúkok között. :) A sütis besértődés viszont nagyon undi...
8/10
napraforgó febr. 16. 04:57:02 8/10
(1352/1400)
Akinek nem tetszik, az nyilván magára ismert valamelyik karakterben....
Senki nem szereti kifigurázva látni magát....
8/10
napraforgó febr. 16. 04:55:13 8/10
(1351/1400)
Nagyon jó színészek nagyon jó típusokat elevenítenek meg. Talán néhol kicsit eltúlozva, de éppen ezért viccesek. Nagyon tetszik, hogy a színészek is szeretik a karaktereiket és bele tudják élni magukat a bőrükbe. Jó, persze ők is sokat röhögnek r4ajtuk, de épp ezért jó.
1/10
motoregeeer febr. 15. 22:48:20 1/10
(1350/1400)
Mi ebben a jó?
8/10
napraforgó febr. 04. 08:09:53 8/10
(1349/1400)
Füleki és Sümegi mutyizni akartak egy pályázati lehetőségen, pontosabban a megnyerhető pénzen. Nagyon tetszett, hogy a püspök hülyét csinált belőlük és elvitte előlük lehetőséget.
Bazsón csodálkozom, a korábbi Brünhilda után most a Hüvelyk Pannára hajt. Lesz ebből valami?
Stoki és Sulyok fővárosi kalandja jópofa volt, de engem nagyon zavar, hogy olyan kásásan beszélnek, hogy a felét sem értem, amit mondanak. Attól, mert vidéki suttyókat alakítanak még nem kéne ennyire furán beszélniük. Nekem Bazsó szlengje, meg a Répa Árpi turettje pont elég. Azért ne legyen már mindenki beszédhibás Pajkaszegen!
janderka febr. 03. 22:48:52 Előzmény janderka
(1348/1400)
Most kerültek adásba a tavaly júniusban forgatott terézvárosi kergetőzős snittek. Rájöttek (mondtam én is sokszor), hogy ki kell lépni a faluból végre.
9/10
Pünkösdi Kató febr. 03. 21:23:48 9/10
(1347/1400)
Tetszett a mai rész is, és az is, hogy kiléptek Stokiék Pajkaszegről.
offtopic
janderka jan. 28. 22:02:12 Előzmény nikato
(1346/1400)
szerintem örökbefogadott kisány
7/10
nikato jan. 28. 20:49:38 7/10
(1345/1400)
Kovács Patrícia szörnyű! Nem illik hozzá a szerep, egyik pillanatban parasztosan t-betűsen beszél, a másikban nem. Rozika meg egyik szülőjére se hasonlít, jól lehet Hevér Gábor lánya a valós életben.
10/10
Rojita jan. 24. 23:16:39 10/10 Előzmény Emily18
(1344/1400)
Talán úgy gondolta, hogy ha Ő is főorvos, igazgató lenne, mint az exe, - akkor nagyobb választási lehetősége lett volna az orvosi állásokban. Persze, a mese szerint egy kis tettlegességet követett el a férje barátnője ellen, azért kellett állást változtatnia. Vagy ez eleve rossz pontként maradt a szakmai életrajzában.
(Csak kíváncsiságból, - fordított esetben, ha két ffi-orvos a kórházban összeverekedett volna egy közös női szerelmük miatt, mi történt volna? Nyilván áthelyezték volna őket egy másik osztályra/kórházba, de egyikőjüket se engedték/küldték volna el vidékre háziorvosnak. Csak feltételezem).
Emily18 jan. 24. 22:27:50
(1343/1400)
Ebben a részben a doktornő azt mondja, inkább tanult volna többet, hogy ne falusi háziorvos legyen, ... Ez egyrészt sértő a falusi háziorvosokra, a háziorvosokra nézve, másrészt a korábbi részekben még az volt a történet, hogy azért hagyta ott a korházat, mert a volt férje összejött egy fiatalabb nővel, tehát ő is kórházi orvos volt.
2/10
nezd_a_magyart jan. 24. 17:31:10 2/10
(1342/1400)
Az, hogy ez a sorozat már a 8. évadát tapossa és ennyire népszerű, az nagyon sokat elmond a magyar néplélekről, az igényekről és arról, hogy mit jelent számunkra a minőségi szórakozás.
8/10
napraforgó jan. 21. 09:00:36 8/10
(1341/1400)
Hogy került vissza Ildikó Pajkaszegre? Most, hogy Erikáék nem laknak ott, semmi oka odamászkálni. Amúgy mi lett a Norbijával? Kivándorolt Kanadába?

Az előzetesben látszott, hogy Schmid Zoltán mennyire megkopaszodott. Így már nem is annyira jóképű. Ráadásul azok a bibircsókok....

Lett még egy újszereplő, a doktornő exférje. Persze, lehet, hogy csak egy telefon erejéig.