10/10
Trivia Showtime 2018 márc. 29. - 15:58:37 10/10
(108/1408)
Minden apró kis hibájával együtt az elmúlt évek legszerethetőbb hazai sorozata (még az sem baj, hogy a Markiza Horná Dolna adaptációja).
Csupa-csupa jutalomjáték a színészeknek, akik remekül helyt is állnak, felhőtlen élmény a nézőnek.
Mindig jó kedvem lesz tőle!
7/10
nikato 2018 márc. 28. - 18:27:22 7/10
(107/1408)
Nagyon jól kiválasztották a színészeket ebbe a sorozatba! Kár, hogy csak 8 rész készül 1 évben! A karaoke is hatalmas volt, látszott mennyire élvezték a forgatást! :)
8/10
napraforgó 2018 márc. 28. - 09:16:16 8/10
(106/1408)
Erikaaa!, Erikaaaa!
Vajon hová vihették Szifonék Erikát, meg az édesapját, és igazából hogyan végződhetett az eskövői cécó?

Szerintem a színészek is élvezték a sok hülyeséget a forgatáson...
10/10
Tibor Hegyi 2018 márc. 25. - 00:13:35 10/10
(105/1408)
Nekem is bejött a "karaoke párbaj" a végén Gyurival. gondolom milyen lehetett a hangulat a forgatáson.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 24. - 22:23:40 9/10
(104/1408)
Ez a rész is nagyon tetszett, méltó lezárása az évadnak. Tetszett a vége, hogy... nem akarok spoilerezni. Bár, azért merész volt a végcím után tenni a véget... És a nótázás Teca kocsmájában, remélem felkerül a y-ra, megnézném párszor, nagyon tetszett. Tetszett minden, a legény-, lánybúcsú. Gyuri javaslatai, hogy kerülje el az esküvőt. Erika, Lovas Rozi arcai, hangsúlya, ahogy előadja Erika szerepét, olyan valós, hogy aki látta a Tanítónő c. Bródy előadást, el sem hinné, hogy a kettő ugyanaz.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 18. - 16:20:11 9/10
(103/1408)
A sportnapos rendezvény tetszett, nagyon drukkoltam Szifonéknak, bár azt gondoltam, hogy érvénytelen lesz a verseny vége, hiszen Matyi simán verte minden számban Szifont. De mekkora sumák Károly, elcsal mindent, amit csak tud. Teca pénzét, a fájdalmát, azt, hogy ő is tegyen vmit, ne csak a falu vagy Erika. A két külföldi versenyző vitte a pálmát, főleg, a végén, amikor Laci majdnem elfeltett kiállni, mint finn versenyző. A pap és Gyuri meze is mindent vitt, Dóri mozdulata is, ahogy Lacit arrébb lökte. Sokat nevettem ezen a részen, jó poénok voltak benne.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 18. - 16:19:35 9/10
(102/1408)
nehogy már bocsánatot kérj! Írtál vmit, én pedig reagáltam rá, de nagyon eltértünk a témától.
7/10
nikato 2018 márc. 18. - 09:40:22 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(101/1408)
Nem baj, hogy megöregedett, csak megjegyeztem. Tényleg nem látom sűrűn igazad van, sőt már a hangját sem nagyon hallom sajnos, talán ha még Julia Roberts vállal filmszerepet akkor hallani. Pedig imádom a hangját! Az se jó, ha mindig tucat nevek vannak, de a Zömbik az eszméletlen furcsa számomra...... bocsi.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 17. - 17:38:52 9/10 Előzmény nikato
(100/1408)
Ha megöregszik, az a baj, ha nem, akkor meg az... Ha Juhászné lenne, az jobb lenne? Végre nem Juhuszáné, meg Kis Pistáné a szereplő neve. Azért tűnik Neked "megöregedettnek", mert nem látod sűrűn. Én sem, de ezen nem problémázok.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 17. - 17:37:43 9/10 Előzmény nikato
(99/1408)
Voltak lakosok, akik statiszták voltak, olvastam egy cikkben. Igen, lehetnének többen a templomban, kiöltözve is, hát ez most így sikerült.
7/10
nikato 2018 márc. 13. - 15:25:35 7/10
(98/1408)
Egyébként meg milyen név az, hogy Zömbikné? :D Tóth Enikő nagyon megöregedett.
7/10
nikato 2018 márc. 13. - 15:24:06 7/10
(97/1408)
A postásos részen annyit nevettem!!! De a falu összevonásos rész volt az eddigi legrosszabb! Ez valami borzalom volt! Meg oké, hogy a 1998-2003-as forma a falu, divatra meg mindenre, de azért a templomba még az idősebb korosztály is a legjobb ruháját veszi fel, nem otthonkában, otthoni ruhában megy el! (Falun élek, tudom.) Bár náluk nincs igazi templom, de attól még na.. Bármi van a faluban mindig csak ugyanaz az 5 ember van ott. Nem tudtak több statisztát összeszedni? Fejenként egy 5000-ért lehet odaálltak volna a falu lakosai. A zenéket is cserélhetnék, Gyuri kocsijában is mindig ugyanaz a dübörgés megy.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 12. - 16:19:42 9/10
(96/1408)
Most volt A választás című, de ez volt a legunalmasabb, legrosszabb rész... Sajnálom, mert annyi minden lehetett volna benne. Nagyon hosszú időt töltött Teca és Laci a netes regire, vagy ez volt a reklám helye... Inkább az kellett volna, hogy vhonnan a föld alól is, de kerítsenek 1 lakost, akár a postáskisasszonyt, Pokorny Liát, aki pl. pajkaréti, de Pajkaszegen dolgozik, mindenki beígéri a rokonát, de vhogy egyiket sem tudják beköltöztetni, stb. stb. Az tetszett, hogy a pap már álmodozott, Teca nem aggódott, hogy vajon milyen a pajrkaréti kocsma, mindenkinek eszébe juthatott volna, hogy lehet, felesleges lesz. Pl. Pajkaréten motorja van a rendőrnek, Stoki viszont csak biciklizni tud. Annyi mindent ki lehetett volna hozni ebből a témából.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 12. - 16:04:57 9/10 Előzmény Filmgusztália
(95/1408)
Ne általánosíts már! Nem minden falu olyan, amiről írtál. Van ilyen is és van olyan is, a sorozat szempontjából nem ez a lényeg. Hanem az, hogy tetszik-e vagy sem.
Filmgusztália 2018 márc. 04. - 07:20:13
(94/1408)
Te öreg, nem az a lényeg, h koppintás, hanem mennyé le egy faluba és meg fogod látni, h jószerével munkanélküli rézbõrüek és nyugdíjasok lakják...mert aki fiatal és dolgozni szeretne az már rég elköltözött városba...a segíjbõl meg a nyugdíjból a helyi kocsma a falu központja, ez van tényleg...
8/10
napraforgó 2018 márc. 04. - 03:37:54 8/10
(93/1408)
Hogy ki mit dolgozik a faluban, azt nem nagyon lehet tudni.
Udvaros Dorottya ("Kati néni") a tanítónõ, a legtöbb falusit õ tanította. A Zsurzs Kati karaktere, meg a Tímár Éváé nyugdíjasok, a mostani részben õk várták leginkább a nyugdíjukat, hogy befizethessenek az esztergomi bazilika-látogatásra. Van egy fõ biciklis rendõr, egy állatorvos - bár állatokat nemigen látni a faluban. Közértet, kisboltot egyáltalán nem látni, csak a kocsmát, amely leginkább a férfilakosságot látja szolgálja ki. Az önkormányzat is csak a polgármesterbõl és Erikából áll, még azt sem tudni, hogy Laci valamilyen tisztségben állományban van-e. Nem tudom, hogy Gyuri mibõl él, õ a gyerekek fociedzõje, de hát azt általában társadalmi munkában végzik ilyen szinten, vagy nagyon jelképes tiszteletdíjért, fõleg, ha csak a szülõktõl lehet pénzt szedni az edzésért.
Én azt nem tudom, hogy manapság hogyan öltözködnek falun otthonra az emberek, hordanak-e még otthonkát az asszonyok, fõleg az idõsebb nõk, de szerintem biztos van ilyen is. Mint ahogy a melegítõ, a trénigruha, közismertebb nevén a maci-naci is kényelmes otthoni viselet. Más dolog, hogy ha az ember elmegy otthonról, pláne be a városba, munkába, vagy bármit intézni, akkor fölöltözik rendesen és valóban nem lehet már megmondani ki az, aki falun él, és ki az, aki városi.
8/10
napraforgó 2018 márc. 04. - 03:16:17 8/10
(92/1408)
Mivel én a cseh eredetit nem láttam, így kicsit sem bosszant a koppintás.
Nekem amúgy a karakterek tetszenek, minden szereplõ egyenként is mulatságos, de így összeeresztve õket méginkább viccesek.
9/10
Pünkösdi Kató 2018 márc. 03. - 22:28:43 9/10
(91/1408)
Most az a probléma, hogy nem tudjuk, Dóri, Baki neje, Tóth Enikó, Zsurzs Kati mit dolgoznak? Még egy órás sincs a sorozat, szerinted beleférne az õ munkájuk??


A maiban, A megálló címûben Stokinak és Lacinak alig volt jelenete. A mai rész az összes közül kissé unalmas volt, úgy egyenként tetszett, a tavas jelenet, a padlás takarítás, a postás eltûnése, Erika lánykérése, a levelek kipostázása. De összességében nem állt össze a történet. Vhogy mindenkinek a postást kellett volna keresnie, felbojdulhatott volna a falu, kinek milyen hiánya keletkezik, hogy nem érkezik meg a nyugdíj, a levél, stb. Aztán a végén kiderül, hogy a postás Pajkaréten keresi az utcákat... De Erika nagyon ász volt, hogy felvette a lánykérést, bár az uccsó pillanatokban nagyon elronthatott vmit, mert már bejátszani nem tudta...
Kat Bal 2018 márc. 03. - 20:16:26 Előzmény napraforgó
(90/1408)
Jó neked, hogy tudsz ezen szórakozni, engem kicsit bosszant, hogyha lekoppintani akarnak egy filmet, témát, akkor legalább figyelnének oda, mert ez inkább gügye. A lakói a falunak tutti bénák és munkanélküliek?
Kat Bal 2018 márc. 03. - 20:12:26 Előzmény Pünkösdi Kató
(89/1408)
Nincs már sehol olyan kis falu, ahol "otthonkát" viselnek az otthoni munkához, Csuja Imre zakóját a sárga nyakkendõvel csak a cirkuszban lehet látni. Nincs különbség a vidéki és városi öltözködés között, talán azért is, mert sokan városokban dolgoznak és oda öltözködnek. Minden faluban kinai üzlet, olyan ruhát árulnak mint a fõvárosban. Tehát kissé lealacsonyító a téma is.