10/10
BeeGee5 2008 júl. 06. - 09:01:05 10/10
(73/273)
A legnagyobb film,amit valaha láttam. Az abszolult örök kedvenc.
Fantasztikus rendezés, fantasztikus szinészi munka.
Kultikus film,amit a hossza ellenére mindenkinek megkell néznie legalább egyszer.
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 01:15:00 10/10
(72/273)
... A 'Braveheart' - summa-summárum- valóban Csak! egy hollywoodi szuperprodukció; (amely dagályossága, itt-ott historiális hiteltelensége, és esztétikai hibái dacára is (nem csak személyes véleményem szerint(!)) a Tört. Rom. Kal. filmek legjobbika,(legalább'is ez'ideáig), a William Wyler féle 'Ben Hur'-ral vállvetve...- ahogy azt már lejjebb meg is említettem- (és ugyebár a judeai nemes-rõl, és kalandos életérõl szóló - Lewis Wallace regénye alapján készült- nagy mozi sem mentes, több-kevesebb szentimentalizmustól, sematikusságtól, és bizony komoly történelmi ferdítésektõl...De nem ám ! Még'is a filmtörténet nagy klasszikusai között a helye...- nota bene; ad adecvat... - mondom Én, és gondolom minden objektív film'esztéta...;
... Az pedig, hogy egy mozi kire, hogyan hat, vagy éppen nem hat sehogysem, az alapvetõen a nézõ -mint- individuum habitusától, egyéni beállítottságától függ...;
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 01:05:38 10/10
(71/273)
(Off.) Akkor azért azt Én is megemlíteném, egy kis 'offal',(elõre is exusito (!)-), hogy a nagy skót szabadságharcosról Én személy szerint, 'Tolnai Világtörténelmé'ben olvastam, már egyet, s mást,- kiskamaszként- még jópár évvel M.G. 'heroikus'filmje elõtt; és a mellékelt középkori illusztráció-ról (ma is) rámmeredõ morcos, szakállas, robusztus figura; valahogy küllemre nem 'igazán' az-az 'echte' William Wallace, amit M.G. megszemélyesített...:)) (Persze, ez inkább fordítva igaz...,)De ez legyen a 'Braveheart' legnagyobb hibája...:)))
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 20. - 00:36:07 10/10
(70/273)
... Hát ,barátom, ritkán esik meg (V)velem, hogy egy hozzászóló minden mondatával egyetértsek; de úgylátszik ez a ritka alkalmak egyike...,
...Amellett, hogy tárgyilagos voltál, az ítéleted is abszolut korrekt...;

- gratulus -

p.s. (... és köszönöm a remek 'trailer't... :)...)
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 19. - 22:43:25 10/10
(69/273)
:*:)
shikaka 2007 dec. 19. - 11:47:59
(68/273)
Még annyit, hogy lehet olyan történelmi kalandfilmet csinálni, ami alá van rendelve egy eszmének/stílusnak, de ettõl még hiteles marad.


Legutóbb pl. az orosz filmgyártás örvendeztetett meg a 'Tureckij gambit' (Török nyitás) c. filmmel, ami egyrészt k.rvajó, másrészt úgy maradtak meg a történelmi tényeknél (az orosz-török háború), hogy a film tulajdonképp egy kaland/nyomozós valami.
És minden, a hadmozdulatok, az egyenruhák, a csaták, a motiváció stb. a helyén van!
(persze vannak kitalált elemek - az egész kémtörténet az - de nem 'borítják' a hitelességet)

http://video.google.com/videoplay?docid=-8267882714680417372&q=%D0%98%D0%B4%D0%B5%D0%BC+%D0%BD%D0%B0+%D0%92%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%BA
shikaka 2007 dec. 19. - 11:25:03
(67/273)
A történelmi személyeket, így mondjuk Wallace-t, vagy ha már Egri csillagok, akkor mondjuk Török Bálintot (aki modern szemszögbõl egy harácsoló, brutális nemes, és áruló volt) nem lehet megítélni mai elvek alapján.


Wallace egy brutális kor brutális gyermeke volt, nem lehetett egy amcsi filmben mutatni, ahogy veri az inasát, megerõszakolja a szolgálólányt, és a végén már egész Skócia a halálát kívánja...
Bár ez akkoriban természetes volt, a mai világban egy hõs nem ilyen.


Az a baj, hogy sok mai rendezõ/író a 'történelmi' filmekbe (bár legtöbb esetben ezek inkább kalandfilmek) mai fogalmakat erõszakol bele.



A Braveheart jó kis kalandfilm, de a történelmi részét a helyén kell kezelni.
Arra, hogy felkeltse az érdeklõdést a téma iránt, teljesen megfelelõ, ha akad mondjuk 10000 amerikai, meg 10000 európai, aki utánaolvas, már megérte.
Bevallom, én a Braveheart miatt kezdtem érdeklõdni az angol-skót közös történelem iránt. (aztán volt meglepetés, de az már mindegy :D)
dark_angel 2007 dec. 18. - 23:53:38
(66/273)
akárki akármit mondd ez akkor is egy nagyon jó film!:) azt meg soha nem értem,hogy miért van az, hogy az összes kicsit is történelmi témájú film kapcsán mindig vannak olyanok akik a történelmi hitelességgel nincsenek megelégedve,ami még egy II. VH-s film kapcsán azt mondom oké,na de könyörgöm,azért mert vki innen onnan tájékozódva azt mondja hogy ez nem így volt!!nincs az az ember aki meg tudná mondani 100%-osan hogy William Wallace mit hogy csinált,meg létezett e egyáltalán..sorry hog yígy belekotnyeleskedtem a vitába meg minden,csak az mindig érzékenyen érint ha egy -számomra- jó filmet legagyiznak alaptalanul.
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 18. - 23:31:14 10/10
(65/273)
,,Megnyugtatlak...! Vannak akik még 50%-ot sem...! :),,

Na Ja,... Szerintem itt az ideje, hogy -ezek után - jól hazavágjuk Gárdonyi Gézukát is, az 'Egri Csillagok'kal együtt; Egyoldalú látásmód, török ellenesség, (a 'jó, bátor, hõs magyarok,' és a 'gonosz, alávaló, istentelen ozmán megszállók'), történelem'ferdítés, a szirupos, meseszerû giccsrománc, és némi patetikus frázisok miatt...(!) :)))

...non commentare...(!)
zszoltan 2007 dec. 18. - 12:27:45
(64/273)
Csak nem tudom, Mel Gibson mennyire szereti.
Vagy mondjuk lehetett volna... Krakhozia(?), pár száz évvel ezelõtt. Én benne vagyok, hogy ilyen filmeket csináljanak ezután. :)
zszoltan 2007 dec. 18. - 12:20:05
(63/273)
Mondjuk... fantasy. :D
(Ezt azt hiszem, már ketten is említettük e topicban.)
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 18. - 10:58:31 10/10
(62/273)
(Off.) ...Szó sincs róla...!:)
- (Csak) két hete nem voltam a PORT.hu közelében sem; - ...Miért netán üzentél valamit...?
10/10
*Bátorszív* 2007 dec. 18. - 10:28:11 10/10
(61/273)
...Tisztelt Seten!
Már egyszer megjegyeztem, de most csak a kedvedért megismételném,;: -hogy- egy'dimenzióban látókat, (és gondolkodókat,) hiába próbálsz meggyõzni a három'dimenziós látás'módról...!... Úgy sem fog sikerülni...; Csak is kudarc, és véget nem érõ, oda-vissza szópárbaj lesz az eredménye...;!

...Nem vagyunk egyformák...!(!)

...that's all..., :)
efes 2007 dec. 17. - 20:06:43
(60/273)
nincs értelme vitatkozni, ha fel sem akarod fogni a másként gondolodók álláspontját. én felfogtam a tiedet, hagylak enni..:D
efes 2007 dec. 17. - 20:04:55
(59/273)
azzal nem lehet mit kezdeni, aki mindent megeszik, ha éhes...
10/10
Zolkó 2007 dec. 17. - 19:59:26 10/10
(58/273)
Hát persze, hogy "megettem", hisz azért ülök le megnézni, hogy "megegyem", és csak remélem, hogy ízleni fog amit eszek, és nem kell félúton felállnom az asztaltól. Ráadásul isten ments, hogy visszajöjjön...
efes 2007 dec. 17. - 19:38:11
(57/273)
megetted.
10/10
Zolkó 2007 dec. 17. - 19:30:40 10/10 Előzmény efes
(56/273)
Pedig a dráma is ugyanolyan szórakoztató mûfaj, mint a többi, csak másképp szórakoztat.
Szerinted bûn, ha egy nem dokufilmben nem objektíven mutatják be a történetet, szerintem nem, sõt, nekem az csak a sokadik szempont, messze a filmélmény mögött kullog.
Ezen kívül arról is meg vagyok gyõzõdve, hogy rengeteg történelmi eseményt igencsak ingatag lábakon álló "bizonyítékok" alapján kész tényként kezelnek. Szóval nem kell ezt olyan komolyan venni. Tetszett a film, vagy nem, ez számít. Hogy igaz-e? Kit érdekel?
Csináljon Gibson még néhány ilyen jó filmet, tõlem akár féligazságokkal, én biztos vevõ leszek rá.
efes 2007 dec. 17. - 17:37:45
(55/273)
mindig ezt mondja, és ezt mutatja az összes aprólékos bûbáj, amelyekkel a hitelesség látszatát próbálja kelteni. de ezek nála csak szimpla látványeffektusok, kötelezõ adalékok a jobb eladhatóság kedvéért.

hogy mi történelmi tény? az tény, kötözködõ barátom, hogy ez a skót faszi, akit mel gibson játszik, nekiment az angoloknak. meg egy csomó más is, mi oximoron ezen, te....? de hogy igaza volt-e (vagy nem) az már nem tény, hanem önzõ spekuláció, vagy dolgok elhallgatása, tudatos ferdítése, félremagyarázása valamilyen "fennsõbb szempontoknak" megfelelve. de ez már az, amiért én nem szeretem mel gibsont. de hát érted te ezt, csak kötözködni akarsz...
zszoltan 2007 dec. 17. - 15:17:57
(54/273)
Évekkel ezelõtt láttam ezt a filmet. Én arra emlékszem a filmbõl, hogy:
- nem láttam az angolokat 'rosszarcú csúnya bácsik'-nak (lehet, hogy túl sok fantasy-t láttam már, és csak ahhoz viszonyítva nem láttam gonoszaknak),
- nem éreztem úgy, hogy bemutatta nekem a skót-angol háborút,
- nem mondta nekem azt a film, hogy ezek az események így történtek meg anno,
- nem kiemelkedõen erõs dráma vagy kalandfilm, mint ahogy a legtöbb hozzá hasonló vegyes célú film sem az (külön tisztelet az igazán jól sikerült példányoknak, amik mindkét 'mûfajukban' kimagaslót tudtak nyújtani).
(Amúgy Mel Gibson-t az eddig róla megtudott dolgok alapján nem igazán kedvelem. De ha valamirõl úgy érzem, hogy jól megcsinálta - alakítás vagy film -, azt ettõl függetlenül elismerem.)
Ez a film számomra alig valamivel emelkedik a közepes színvonal fölé, de azért megtekintésre ajánlom.