hanguktaekwondoo 2017 aug. 16. - 15:55:26
(230945/239045)
értem.
De mindaz, amit válaszodban leírtál, mennyiben kapcsolódik a kérdéshez?
Mit értesz azalatt, hogy férfiként élvezted a filmet?
Lehet kolompolni máshogy is?
vagy hogy?
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 16. - 06:38:08 8/10
(230944/239045)
Szép reggelt Mindenki!:)))))))))))) Induljon jól a napunk!:))))))))))))))))))
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 16. - 06:36:26 8/10
(230943/239045)
A tegnap kicsit másként alakult, mint terveztem, így elmaradtam.:(

Elméletben nagyon jól hangzik, amit írsz, én is az egyensúly híve vagyok. Csak nagyon nem mindegy, hogy egy tisztulási/tisztogatási folyamat mikor zajlik le, kik esnek áldozatául, s akik visszakerülnek a hatalomba, azok azt mire használják, elõre lendítenek, vagy a jó folyamatok kerékkötõivé válnak. Néhány rész múlva majd kiderül.
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 16. - 06:29:17 8/10
(230942/239045)
Számos sorozatuk szól ugyanarról az idõszakról, de attól még nézhetõk, ill. összevethetõk a feldolgozás, megoldások, karakterek, hangsúlyok tekintetében...

Ha megnézed, akkor legalább megtudod válaszolni a saját kérdésed...:)
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 16. - 06:24:16 8/10
(230941/239045)
Hideyoshi, ha csak negyed zseni is volt, akkor a térkép nélkül is tisztában volt a földrajzi adottságokkal, biztos több információt gyûjtött be a szomszédról, mint azok... parasztivadékból felemelkedés kellõen felkészítette, nem burok, hanem a valóság....
Illiona 2017 aug. 15. - 19:26:55
(230940/239045)
Jing Bi Rok 2. epizód

Hát izgalmas rész volt ez is.
Ami a japánoknál történt, az teljesen elfogadható volt, a rettegett régens, aki rajong a kis csecsemõért, és a mindig gyilkolni vágyó vérszomjas Kato szinte már megmosolyogni való, ahogy megszeppent asszonykájának az emlitésétõl!

Nem ugy a Joseoni udvarban.
Az egyik, hogy senki nevét nem irom le, nem jegyzem meg, máskor szoktam jegyzetelni, és azt nézem, amikor ide beirok, de ezzel az átirással, ami a forditó saját belügye, én tiltakozom, majd inkább ragasztunk rájuk értelmes gunyneveket, amin keresztül megjegyezzük.

Nem értek veled egyet abban, hogy a királyi udvart szétzilálja az egyik frakció erõsödni vágyása.
Az egyensúlyt pont az biztosítja, hogy ha egyenlõ részben vesznek részt az ország irányitásában, amikor bármelyik megerõsödik, akkor abban a pillanatban fellép az önkényuralom, a kenõpénzek, korrupció. Nincs ez másként egyéb földrészeken, más idõsikokban sem.
Azt hiszem, most éppen egyensúly állt be. Ennek az ára ezernél több ember kivégzése, vagy számüzetése volt.
10/10
Ljerk 2017 aug. 15. - 17:27:09 10/10
(230939/239045)
Nem tudom, hány koreai sorozatot láttál, de még az úgymond történelmi témájú koreai sorozatokban is eltörpül minden dramaturgiai szál az érzelmi szálak és a hatalmi harcok intrikái mellett - az elõbb említett sorozat második fele meg jobbára arról szól, hogy milyen stratégiákkal gyõzi le az admirális a japánokat.
hanguktaekwondoo 2017 aug. 15. - 15:43:12
(230938/239045)
akartam kérdezni.
mi az hogy férfiként élvezted?
ez roppant érdekes.
szoktál máshogyan is? vagy nem értem.
Illiona 2017 aug. 15. - 15:15:08
(230937/239045)
megvan az Avistán a The King's Case Note cimû nagy sikerû mozifilm angolja.

Le is töltöttem, meg is néztem, jó minõségû.
(letöltés után nekem a dokumentumokba tette, és át kellett nevezni, elvenni a .txt-t, csak az .srt maradjon, és utána lehetett googlézni.)

Még ma be is ütemezem, már nagyon kiváncsi vagyok rá.

Kép: tökéletes. Mondja az eunuch a tükörképének..... :))))
hanguktaekwondoo 2017 aug. 15. - 15:11:55
(230936/239045)
látod milyen kevés ahhoz, hogy boldog légy.
Ljerk, úgy érzem,
korlátlan lehetõségek nyíltak meg számodra :-))
hanguktaekwondoo 2017 aug. 15. - 15:09:40
(230935/239045)
10/10
Ljerk 2017 aug. 15. - 15:03:15 10/10
(230934/239045)
Láttam a2 005-6 -os sorozatot a Immortal Admiral Yi Sun Shin-t, amit férfiként élveztem az elsõ 30 epizód kivételével, mert tényleg nagyrészt a hadi stratégiákról szólt. Már a Csoszonban magyarul Facebook oldalon is érdeklõdtem, hogy látta-e már valaki mindkét sorozatot és érdemes-e az Immortal után ezt is megnézni - de sajnos úgy látszik ilyen ember nincs... :(
hanguktaekwondoo 2017 aug. 15. - 15:03:06
(230933/239045)
Dömesz!

Évek óta ezeket a csotrogány teákat nyomtad, holott ezektõl a löttyöktõl csak besshárgulsz meg bezöldülsshz. minta kanna.

Aggódom érted.
A kávé megeszi a kalciumot és úgy besavasít, hogy a végén kontraaltként leffegtetheted a sillát.
Szánd meg magad. Tégy jót testeddel -lelkeddel.

Igyál inkább Excelsiort, ez kiviszi még a betont is
oszt nincs se reuma, se depresszió, se vastagbélnyavalya. Egy idõ után a túlsúly is olvadni kezd tõle
a kávé is elmehet mellette a nyavalyába.

Fél kiló héjas krumplit, egy sárgarépát -ne legyen földes- meg egy héjas zellergyökeret bõ vízben megfõzni kb. fél óráig. Tovább ne.
A levet egy másik edénybe zötykölni, hozzácsapni 1-2 evõkanál lenmagot és ugyanannyi búzakorpát, személyenként.
A trutyót egész éjjel állni hagyni.
Reggel melegíteni, de ne forróra
aztán fél litert, lehetõleg ágyban fekve, elkortyolgatni éhgyomorra, fél -1 órával reggeli elõtt.
Utána pihenni kicsit.

Végül hidegvizes ledörzsölés, durva törülközõvel, meg kefével.
Ha van lehetõség, reggeli sétát tenni.

Aztán hallgasd meg ezt
és tornázz rá
ettõl rezeg a vékonybél!
https://www.youtube.com/watch?v=_7sHTz0B_JE

És akkor minden szeretet lesz, meg békesség és derû ;-)

és éjjel ne maradj fenn sokáig, hogy tudjon a máj meg az epe méregteleníteni!
És minden este moss fogat!
10/10
Ljerk 2017 aug. 15. - 14:50:49 10/10
(230932/239045)
Nem ugyanaz a sorozat, de nem is klisé (mármint filmes szempontból) - az 1500-as évek Japánjában a szamuráj hadurak vívták a háborúikat, ugyanis a szamuráj sógun hatalma meggyengült, minden klán élet-halál harcot folytatott - és hogy szövetségest szerezzen vagy elkerülje a harcot, házasságot vagy túszokat ajánlott fel.

Sokszor szomorú sorsra jutottak a házasságok és a túszok is, mert változtak az erõviszonyok. Japánban kb. 70 klán volt - el lehet képzelni, hogy mennyi tragédia történt. A Gou-ban is egy rendkívüli történet van elmesélve, ami valószínûleg már sohasem fog megismétlõdni, minden forgatókönyvírói fantáziát túlszárnyal a 3 nõvér valódi történelmi sorsa - szerencsére sokszor oldják a filmben a tragédiákat.

Nyilván ha ilyen Ming térképük volt VS Japán - akkor érthetõ Hideyoshi merészsége. :)
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 15. - 13:58:13 10/10
(230931/239045)
Igen, mert Te nem szoktál elõre utánanézni (micsoda paradoxon :)))), hogy mirõl szól egy-egy film, én viszont igen, mert szeretem elõre tudni, hogy mit fogok nézni... :)))
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 15. - 13:55:02 10/10
(230930/239045)
Ezt az útikalauz/show mûsort a Lee JunKi oldalon találtam, Lili49 tette fel pár napja.
Két fiú és két lány utazgat Európában, majd beszámolnak az élményeikrõl, aztán a közönség szavaz, hogy melyik páros volt meggyõzõbb.
Valószínûleg két-két országot mutatnak be részenként, ez a link Magyarországról szól (a lányok elõtte Lengyelországban voltak,a fiúk pedig Németországból mentek Dániába).
Jó nézni a lelkesedésüket (a közönségét is), ahogy rácsodálkoznak a gyönyörû épületekre és tájakra, a két lány pedig olyan élvezettel falatozik és borozgat... közben sok hasonlóságot fedeznek fel a magyarok és koreaiak között (legalábbis az ételek vonatkozásában)... :)))
(Bár a lelkesedés gondolom más országok bemutatásakor is megfigyelhetõ, én csak ezt néztem.)

„Battle Trip | 배틀트립 – Ep.61 : Soboru Tour 2 [2017.08.11]” https://youtu.be/0r6Zl4GP9Lo
Illiona 2017 aug. 15. - 13:42:19
(230929/239045)
Köszi az infót, ez nagyon érdekes volt.
Még nem tudok a sokat a filmrõl, és a tartalomról, de egyre jobban szeretném már látni!
10/10
offtopic
micike_MSc 2017 aug. 15. - 12:53:22 10/10 Előzmény Illiona
(230928/239045)
Szép napot Mindenkinek!
Érdekesen alakul a box office, bár ez egy ideje benne volt a levegõben...
Néha a túlzott reklám sem elég. Mintha az elõzetesen felfokozott érdeklõdés a sztárokról szólt volna, nem a történetrõl. Miközben a sztori borzasztónak tûnik, addig a közönségtalálkozók meg elég kedélyes hangulatúak voltak - ez nekem némileg ellentmondásos.
De ugyanezt láthattuk a Saimdang kapcsán, a hatalmas hipe-ot, elsõsorban Lee Yeong-ae körül, ettõl függetlenül a sorozat koreai nézettsége fokozatosan annyira alacsony lett, hogy tkp. ez ott bukásnak számít (bár ezt már oda-vissza kiveséztük korábban).

Ezt a cikket az ELTE Koreai Tanszék facés oldalán találtam:
A Taxisofõr – filmdráma a kvangdzsui forradalom német szemtanújáról
2017. augusztus 13-án Mun Dzse In dél-koreai államfõ is megtekintette a közelmúltban bemutatott Taxisofõr (택시 운전사) címû filmdrámát, amely az 1980 májusában kirobbant kvangdzsui forradalom egy kevésbé ismert részletét dolgozza fel. A demokráciát követelõ megmozdulás hírére egy német újságíró, Jürgen Hinzpeter egy helyi taxisofõr segítségével jutott el a helyszínre, ahol szemtanúja lett a demokratizálódási kísérlet vérbefojtásának.
Jürgen Hinzpeter német újságíró tavaly hunyt el, végakaratának megfelelõen hamvai a kvangdzsui forradalom áldozatainak fenntartott temetõbe kerültek. A filmet Mun Dzse In államfõvel együtt az újságíró özvegye, Edeltraut Brahmstaedt is megtekintette. A címben szereplõ taxisofõrt a népszerû koreai színész, Szong Kang Ho (송강호) alakítja.
A fotón: Mun Dzse In államfõ és a német újságíró özvegye, Edeltraut Brahmstaedt asszony a film megtekintése után (Yonhap News)
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 15. - 09:54:46 8/10
(230927/239045)
"A képen (Gou sorozat) Hideyoshit az édesanyja kárhoztatja, hogy saját húgát elválasztja férjétõl és feleségnek küldi egy másik hadúrhoz, akit maga mellé akar állítani. Ezután majd az édesanyját is elküldi túsznak......amin a másik hadúr felkacag/röhög (mert tudja, hogy Hideyoshi nagyon szereti az anyját), és megadja magát. :)"

Hmm, már korábban is írtál ilyen túszadásról... (márc. 09.)

"A tavalyi taiga sorozatot nézem, van humora a készítõknek.

Egy kisebb hadúr aki a nagyobb hadurak közötti területen birtokol néhány kastélyt, állandóan szövetségest kell váltania a túlélésért, ilyenkor meg túszt kell küldenie.
Hol a lányát, vagy az anyját küldi túsznak - nagyon megörül, amikor a fia közli, hogy ágyasa lesz - azt mondja: "egy újabb nagyszerû túsz a családban". :)))"

Ez ugyanaz a sorozat, vagy egy klisé?
8/10
offtopic
edimir 2017 aug. 15. - 09:37:14 8/10
(230926/239045)
Jing Bi Rok 1 epizód

Nos, szerintem nem feltétlenül fordítói baki. Elképzelhetõ, hogy maguk a koreaiak sem voltak tisztában a japán helyzettel, az ottani változásokkal. Hosszú évek óta semmit se hallottak felõle, nem volt ott saját emberük/kémjük, hogy a valóságról referáljon. Egyszer csak felbukkannak a semmibõl Toyotomi Hideyoshi követei. Csak annyit tudnak róluk, hogy a "régens" küldte õket, tehát nem a trónon ülõ uralkodó, hanem egy olyan vki, aki helyette/nevében az uralkodói hatalmat gyakorolja. Mivel nem fogadják a követeket, így mód sem nyílik arra, hogy akár csak némi hírmorzsához jussanak általuk.

Hmm, "királygyilkosság"... ez egy fogalom, amit arra használtak mindenkor, hogy a keresztényeknél a "felkent", azaz Isten kegyelmébõl, Ázsiában pedig a a Mennyhez való kötõdésébõl eredõ uralkodót merészelte egy egyszerû földi halandó megölni. Tehát egy fogalom, függetlenül az uralkodói címtõl. Másrészt láthattuk, hogy a királyt csak a Minggel való kapcsolat érdekelte kizárólag, az sem kizárt, hogy Japán/Vé uralkodóját nem ismerte el császárnak, csak kizárólag a Ming uralkodót, függetlenül attól, hogy a japán uralkodó milyen titulust adott magának. A császár magasabb uralkodói rang a királynál, ha a japán uralkodót császárnak nevezné, ezzel elismerné egyrészt, hogy a Ming császárral van egy polcon, másrészt, hogy nálánál magasabban áll.

Hmm, csak kedvenc hadügyminiszterem látta át, hogy a Ming már nem az az erõs állam, ami egykor volt.... királya szemében még mindig az etalon.

Toyotomi Hideyoshiról érdekeseket írtál. Érezni lehetett már abban a pár röpke jelenetben is az egzaltáltságát, ahogy a formákra, szokásokra fittyet hány ... az Illiona által feltett kép ezért is volt olyan találó, melyek úr intézkedik félpucéran? Neki ez is belefér, hiszen õ bármit megengedhet magának, oly erõszakos, hogy senki semmit nem mer megkérdõjelezni a környezetében

KÉP: az átugratott szakadék.... a lovasnak sikerült, de vajon az országnak sikerül-e áthidalnia a maga "szakadékait"? Egyrészt azokat, amik a valóságtól választják el, másrészt azokat, amiket a belsõ megosztottság, az önzõ frakcióérdekek hoznak létre....

Hmm, jó kis sorozat lesz ez.....