8/10
edimir 2018 aug. 01. - 10:04:50 8/10 Előzmény Illiona
(233585/239045)
Szia!:))))

Egy kis hűsítő a nagy melegben... ja, és hozzá kedvenc Francia Pékséged, hogy vérnyomásilag is rendben légy!:)))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 10:01:06 8/10 Előzmény edimir
(233584/239045)
OFF

Mr Sunshine - kézírás
Spoiler

"Ha megfigyeljük, a Kisasszony "húzza felfelé" Go Dong Mae-t. Az iránta való szerelme arra sarkallja a férfit, hogy több akarjon lenni. Hol is találkoznak az 5. rész végén? Egy könyvárusnál. És Go Dong Mae nem az eső elől húzódik be, nem is a Kisasszonyt követi, saját célra akart könyveket venni! "

Tévedtem, a 6. részben kiderült. hogy nem magának akart a a könyveket... kártyát vető kedvese kérte meg, hogy hozzon el számára bizonyos könyveket a könyvárustól.....

Csendben megjegyzem, vajon hány yakuza ennyire figyelmes a párjával?

A kártyavető kedvese ezért hátba is üti... mire Dong Mae reakciója: "Fáj."... és mi tudjuk, hogy nem ez a semmi kis ütés a hátán... hanem a jóval nagyobb a szívén, a találkozás a Kisasszonnyal, az érzékeiket felkorbácsoló selyemszoknya... és az, hogy azt el kellett engednie....

A 7. rész a levél megtalálása, elolvasása egy újabb fájdalom Dong Mae számára.... Mert kiderül belőle, hogy a Kisasszonynak közös "terve" van Choi Kapitánnyal. Nem elég a Vőlegény felbukkanása... itt egy másik Férfi is zavaróan a képben. Ráadásul bosszantóan bizalmas a kapcsolatuk.....

Rátarti Kisasszony bezzeg neki írt levelet!!!!! Dong Mae-nek is van a lány kézírásával egy darab cetlije, de ezt ő úgy vette el a könyvárustól egy korábbi alkalommal, amikor a Kisasszony ott vásárolt... a kért könyvek listája.... A Kisasszony kézÍrása, de nem személyesen neki szóló, nem neki címzett... kicsit olyan, mint a cukorka... vmit birtokolni, ami a lányhoz köthető..... és ez az eddig úgy őrzött cetli most bizony veszít az értékéből... mert átalakul az "árulás" bizonyítékává, a kézírás egyezik a levélével, amit Choi kapitánynál talált.... Apró csavar... Miközben Dong Maea cetlire a bizonyságot jelentő árulkodó mered, addig a kártyavető kedvese őt nézi.... Ha Dong Mae úgy érzi "elárulták", vajon kedvese nem hasonlóan csalódott... micsoda finom játék, s mindez egyetlen cetlivel!

KÉP: a cetli

Hmm... miközben Dong Mae nekünk háttal áll... de mégis látjuk az arcát... megint egy tükör...
Illiona 2018 aug. 01. - 09:29:14
(233583/239045)
Sziasztok!
Ki hogyan birja a hőséget? Én bizony rosszul! itt Szegeden mindig 2 fokkal van melegebb, mint az ország többi részén!

Mr Sunshine
Igen, a 7. epizódnak mindenképp ez a levél megtalálása, és felolvastatása volt a fénypontja.
Itt találta meg a közös hangot egyébként a 2 férfi is, Eugene Choi lejjebb szállt , mig a lenézett japán pedig felemelkedett, igy egy - közös szinvonalra kerültek, ez mindenképp az olvasás művészetének volt betudható. Nagyon tetszett, amit már több jelenetben is megfigyelhettünk, Dong Mae rezzenéstelen arca, pedig egy világ omlott össze benne, hogy az imádott nő másé.
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 09:07:46 8/10 Előzmény edimir
(233582/239045)
Szép reggelt Mindenki!:))))
Egy kis reggeli aktivizáló!:))))))))))) Induljon jól az augusztus!:))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 02:22:47 8/10 Előzmény edimir
(233581/239045)
OFF
My Sunshine 7. - levelek 2.

Spoiler

Szenzációs ötlet, ahogy a levél tartalmára fény derül... Dong Mae keresi még mindig a Taylornál volt iratot... leadják neki a drótot, hogy Choi kapitány szobájában láttak angol felirattal borítékot. Természetesen utána akar járni....

Nem semmi jelenet!:)))) Nem titokban, fű alatt... hanem a sleppje kíséretében nyíltan bejelenti, hogy MOST jött el az idő a szoba átkutatására... Choi sztoikus nyugalommal fogadja... a két férfi előadja a maga tekintet és szópárbaját az ajtóban... miközben a slepp nagy buzgalommal dúlja szét a szobát....
A levél megkerül... Dong Mae pedig kíváncsi.. hangosan felolvassa...

így két fontos dolgot tud meg Choi kapitány... végre a levél tartalmát... és azt a megdöbbentő felfedezést teheti, hogy a japán yakuza olvas koreaiul....:))))))))))))))))) De Dong Mae is megtud vmi fontosat, a levélíró kilétét... azt a sajnálatos tényt, hogy a Kisasszonynak közös ügye van Choi kapitánnyal.....

KÉP: Dong Mae és sleppje a kapitány szobája előtt bevetésre készen!:)))))))))))))))

Megjegyzem, nem csak Choi kapitány, de a végére épp befutó őrnagy... a zajokra felfigyelő Kudo Hina se izgatja fel magát a dolgon... elég tapasztaltak és higgadtak....
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 02:04:55 8/10
(233580/239045)
OFF
My Sunshine 7. - levelek 1.

Spoiler
Számomra a másik nagyon briliánsan kidolgozott jelenetsor két levélhez kapcsolódik. Egyiket a Kisasszony írja a kapitánynak... a másikat a Vőlegény a Kisasszonynak....
Apró, tudom humorosnak szánt bicsaklás van csak benne Kullancs Kiskölyök felbukkanása, amikor a kapitány szerencsétlenkedik a Kisasszony levelével.

Mert szerencsétlenkedik rendesen. Yujin rabszolgafiúként nem tanulhatott meg írni, olvasni... Amerikában pedig már természetesen angolul tanulta meg.... Így aztán bajban van a Kisasszony levelének elolvasásával.... Kullancs Kiskölyök itt már a kapitánnyal szemben is szemtelen... és ekkor jön az idétlen kioktatás, hogy ki is a Boss, + a bénázás a borítékkal.... Na, ezekért kár volt!

KÉP: fenn... a könyvbe Choi kapitány bejegyezte kínai írásjelekkel a gésaház nevét a merénylethez - lent: a Kisasszony levele, amit nem tud elolvasni... (Hmmm, hangul írás lenne? ... majd jön micike, ő beleásta magát)

Hmm, vajon mikor és hol tanulta meg a kínai írásjeleket Choi kapitány?
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 01:22:48 8/10 Előzmény edimir
(233579/239045)
OFF
My Sunshine 7.

Végre itt megtudhatjuk, hogy a korábbi részben szerepet falragaszon ki volt a nő, akit kerestek.....
... már azt is tudjuk, hogy ki keresi.... és miért tépi le egy bizonyos valaki olyan dühösen ott a kikötőben....

KÉP: Kudo Hina édesanya, aki eltűnt...
8/10
offtopic
edimir 2018 aug. 01. - 01:10:22 8/10 Előzmény edimir
(233578/239045)
OF
My Sunshine 7. - Kudo Hina tükre

KÉP: Dong Mae a csészével... afféle belemersz-e inni, miután sejtetem, hogy a férjem megmérgeztem?
A jelenet indítása még a tükörjáték előtt...

Hmmm, lehet, hogy elteszem reggeli kávés képnek a Konyhába...?:))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 01:03:46 8/10 Előzmény edimir
(233577/239045)
OF
My Sunshine 7. - Kudo Hina tükre

De amikor a legszemélyesebbet mondja el magáról, amikor a legféltettebb, legmélyebbre eltemetett és ott őrzött nevét mondja meg Dong Mae-nek, akkor elfordul a tükörtől... és a férfi szemébe néz közvetlenül... Nem kell a tükör... face to face...

KÉP: - felirat - Kudo Hina koreai neve....
8/10
edimir 2018 aug. 01. - 00:57:26 8/10
(233576/239045)
OF
My Sunshine 7. - Kudo Hina tükre

Elég nehéz minden finom árnyalatot, bravúros nyelvi tuché-t érzékelnünk a magyar felirat hiányában... de a türelmetlenség nagy úr... és bizony muszáj megnézni a friss részeket, mert hajt a kíváncsiság.... így bizony becsúszhatnak kisebb-nagyobb tévedések, hibák az értelmezésbe, amin utólag, magyar felirattal látva már csak jót mosolygunk....
szóval előre is bocsi, ha becsúszik!:))))))))))

Spoiler
Tudom, nem sokan osztják Kudo Hina iránti megértésemet, de én kedvelem. Szeretem, ha a környezet, berendezés is szerepet kap a jelenetben.... a legjobban megkomponált jelenet ilyen szempontból Kudo Hina és Dong Mae kettőse volt a nő szobájában..... Igen, a tükör használata nem túl eredeti, de itt remekül operáltak vele.

És nem csak mint látvány, de mint szimbólum is fontos.... Nálunk a lélek kapcsolódik hozzá, van, ahol az élet... s megint másutt a gonosz elriasztása...
Nos, a jelenetben bizony ez a komplexitás ott van... Kudo Hina végre beavat minket élete nagy titkába... megtudjuk, hogy ki volt az apja (na ezt nem gondoltam volna!), aki eladta őt, hogy gyűlöli azért, mert a legfontosabbakat vette el tőle... az anyját, az ifjúságát és a nevét.....

Mivel oldalszárnyas tükör, így az operatőr az alakok/arcok tükröződésével is játszik... melyik fontos közlésnél éppen hogyan látszanak....

KÉP: Kudo Hina és Ding Mae, a tükörben látjuk mindkettőjük arcát, miközben Kudo Hino az apjáról mesél... Vajon ez a tükör távoltartja a gonoszt (apát)? Kudo Hina lelke és élete mindenesetre ott van benne....
8/10
edimir 2018 júl. 31. - 20:34:24 8/10 Előzmény Illiona
(233575/239045)
OF
My Sunshine

"az irónő korábbi soroztában is szerepelt napfény: A Nap Leszármazottjai. Inkább gondolom, hogy azt a sikert szeretné ismételni."

Itt azért profi készítőkről van szó, persze hogy nem hagynak ki egy ilyen remek lehetőséget. Egy egész Ázsiában hihetetlenül népszerű sorozat címe jó "hívószó"... igazi közönségcsalogató, nagy PR értékkel bíró... és közben egy fillérbe se kerül!:))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 31. - 20:29:26 8/10 Előzmény Riamara
(233574/239045)
OF
My Sunshine

Szia!:))) Gratulálok, sikerült meglepned!:) Szeretem az asszociációt, de ha agyoncsapnak, akkor se a Hair Let the Sunshine In-je jut az eszembe a sorozat címével kapcsolatban. Érdekes ötlet, de engem nem győztél meg...

"Úgy látom, hogy ha kicsit körülményesen is, de rátaláltatok a történet valódi üzenetére. :)
Valaki az elején már próbált utalni arra, hogy a jeleneteket nem szó szerint kell értelmezni, mivel többnyire iróniának szánják. "

???????????????
Mert szerinted mi a sorozat "üzenete"?
Ha igazad van, és csak többnyire iróniának szánják a jeleneteket, amiket nem kell "szó szerint" venni.... akkor sajnos bajban van a sorozat nálam, mert akkor nálam nem lenne több egy üres lufinál... szépen fényképezett semminél....

Én másként látom. Az én "olvasatomban" az üzenet az alapvető értékekről (haza, hűség, szeretet, szerelem, emberség, bajtársiasság) szól, az irónia, mint eszköz, pedig abban segít, hogy merjed a nyilvánvalót is megkérdőjelezni, ne hidd, hogy csak a te nézőpontod, kultúrád, értékrended létezik, csak az lehet helyes, légy nyitott, be- és elfogadó.....mert igenis, ha nem erről szólna a sorozat, akkor minden más erénye ellenére se dobálnátok a magas pontszámot utána....

Micike hozott példákat a kultúrák/megítélés különbözőségére... kinevetik a nyugatiak a királyi parancs, de a telefon előtt meghajló csoszonit, mint ahogy azok botránkoznak meg a temetésen, amikor az özvegyet részvétből megölelik....az egyik fél a kék szemtől, a másik azt hiszi, hogy a fekete szeműek nem látják a színeket.... és még hosszan sorolhatnak a talán elsőre mosolyra késztető tévedéseket, félreértéseket, de minden mosolyunk ellenére ezek igenis léteztek/léteznek.....

"Nem is nagyon értettem, hogy a címből ti miért egy fénylő lovagra asszociáltatok..."
Akkor mire is kellene helyette? Ez már egy modernebb felfogású "kosztümös" sorozat, mint amilyeneket mondjuk 5-10 évvel ezelőtt készítettek, de azért nem hiszem, hogy az ottani kultúrától, szemlélettől, szimbólumrendszertől annyira elrugaszkodtak volna, mint ahogy te gondolod.... Ha úgy lenne, a petícióban azt is sérelmezték volna a nézők!:))))))))))))) Bocs, de az átlag koreai vszínűleg úgy értelmezhette nagyjából, ahogy én.... a "fényes" emberek képesek másokra hatni, mindig másokért tesznek... lásd Master's Sun..... bár ott Miss Sun, még a főszereplőnő nevébe is elhelyezik az utalást.
Illiona 2018 júl. 31. - 15:31:07 Előzmény Riamara
(233573/239045)
Hogy őszinte legyek, erre soha nem gondoltam. Természetesen ismerem a Hair cimű musicalt.
Hogy Korea rész vett a vietnami háborúban, azt tudjuk (Óda Apámhoz), és nem szivesen mentek az emberek oda. De ezt a sorozatot semmiképp nem tudom azokhoz az eseményekhez kapcsolni, de magához a dalhoz sem. Vietnámba Amerila kényszeritette el a koreai katonákat!!!!!!
Nem tudok ebben az esetben mit kezdeni az előtaggal: a Mr előtag nekem a napfénnyel ellentétesen mindenképp szűkít, kirekesztő: férfit jelöl, ez egyértelmű.
Sokkal közelebb áll hozzám edimir megjegyzáse, hogy már az irónő korábbi soroztában is szerepelt napfény: A Nap Leszármazottjai. Inkább gondolom, hogy azt a sikert szeretné ismételni.
A Nap fénye egyébként reménnyel tölt el, elüzi a sötétséget (átvitt értelemben is) erőt ad, sikert jelent. És mindenre vonatkozik, emberre, állatra, csoportokra, országokra, magára a Föld nevű bolygóra. Csupa pozitiv, felemelő analógia.
Iróniára én ebben a sorozatban nem is gondoltam még. nem véltem felfedezni. Lehet, hogy túl fiatal vagyok még? :)))))) Vagy másnak gondolom az ironia szó jelentését, mint mások?
Riamara 2018 júl. 31. - 07:02:43
(233572/239045)
Úgy látom, hogy ha kicsit körülményesen is, de rátaláltatok a történet valódi üzenetére. :)
Valaki az elején már próbált utalni arra, hogy a jeleneteket nem szó szerint kell értelmezni, mivel többnyire iróniának szánják.

Nem is nagyon értettem, hogy a címből ti miért egy fénylő lovagra asszociáltatok. Számomra egy egészen más kép ugrott be tőle. Claude megnyúlt képe, amikor rájön, hogy Bergert vitték el helyette a háborúba. Bennem olyan szinten forrt össze a kifejezés a vietnami háborúval, hogy valahányszor meghallom mindig ugyanaz a dallam csendül fel fülemben, és ugyanazok a képek peregnek le a szemem előtt.

Ezért az én olvasatomban a történet kicsit sem tűnik fényezésnek, sokkal inkább finom savazásnak.Én mindenhol kihallom az utalásokat. Éppen elég idős vagyok, hogy még emlékezzem a technikára, mikor a kritikát hízelgésbe csomagolják.
8/10
edimir 2018 júl. 31. - 02:22:12 8/10
(233571/239045)
OFF

Játék:

A sorozat 24. részének végén látjuk a felszabadult Koreát, az ünneplő tömegben pedig gyerekeket, mindegyik amolyan reinkarnációija a kis Yujimnek, Dong Mae-nek, a Vőlegénynek, a Vadásznak és a Kisasszonynak... boldogan nevetnek a nap felé a szanad Korea egére, melyet ne zavar meg egyetlen fekete madár sem, a Nap is ezerrel süt rájuk (az első epizódokból újra lehet hasznosítani a gyerekszereplőket)... Miért csak a reinkarnálódott gyerek megfelelőket? Mert természetesen a 20-diktól a 24. részig apródonként hősi halált halnak a felnőtt szereplők a japánokkal vívott harcban... jó, megengedem, hogy némelyik gyerek ne reinkarnáció, hanem az unokájuk legyen.... Velem lehet egyezkedni!:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 31. - 01:57:48 8/10 Előzmény Illiona
(233570/239045)
OFF

Játék:

Szívem szerit én se halasztanám meg szegény Dong Mae-t, sőt a Kisasszonykát is nekiadnám, de sajnos az én kívánságomra nem fogják újraírni/forgatni a sorozatot. Pedig kettőjük között tényleg szikrázik a levegő... míg drága Choi kapitáyunkkal nem igazán működik, a Kisasszony próbálkozik, de vhogy az ő Napfény Ura egyelőre éppen napfogyatkozásos állapotban leledzik.... elhomályosítja mindkét férfi mellékszereplő... egyszerűen lejátsszák... tudom, most megint egy gonosz dög vagyok. De őszinte.

Egyszerűen nekem túl enervált a játéka, nem érzem benne se az energiát, se az erőt, se a kisugárzást.
Persze lehetne rá mondani, hogy visszafogott a játéka, hogy jobban kellene figyelnem az apró, finom jelekre... de nekem vhogy olyan kevés.. hol felpörgetik vmi szuper látványos jelenetre... a merényletkor lobogó hosszú kabátban szökken a háztetőkön, a piacon csak úgy pusztakézzel seperc alatt lerendezi a két szemétkedő japán katonát, vauuuu ahogy átugratja lovával a külügyminiszter hordszékét..... aztán előtte/utána csak lötyög... lötyög a szerepben, nem tudja kitölteni, életet vinni bele...

Húúú, tényleg kezdek roppant gonosz lenni... most még több követ... szerintem igazi hegyomlást kapok érte a nyakamba, de szerintem lehet, hogy egy másik színésszel jobban jártak volna.

Tudom, nagy név, nagy kedvenc... DE ez számomra sosem volt szempont, csak a nyújtott teljesítmény... és sajnos ő nem tud elvarázsolni, itt számomra nem olyan meggyőző...

Nem tudom igazán jól megfogalmazni, hogy mi is zavar vele kapcsolatban, csak azt, hogy vhol falsnak érzem.....

Borítékolt, hogy vmi módon neki utalja ki a forgatókönyvíró a Kisasszonykát, hogy mennyi együtt töltött idő adatik meg a számukra, ez szintén az ő nagyvonalúságán múlik.... Erre vonatkozóan már minden utalást, ami megszokott egy sorozatban, azt szépen beépítették.. természetesen ott lesznek közöttük a tornyosuló akadályok, amit csodálatos szerelmük természetesen legyőz.... A betárazott pzs hegyek mind felhasználásra kerülnek... és sajnos a könnyzáporon át csak elmosódva láthatjuk a szívbemarkoló jeleneteket...

Azért a "végelgyengüléses halál" kicsit erős volt, annyira még én se merek gonosz lenni, de igen, kicsit öreg a szerepre. Furcsa dolog ez a ránctalan arcát elnézve, de talán a szemei (a Kudo Hiro által úgy irigyelt szerelmetes tekintete) azok...

És igen, lehet nyugodtan ízekre szedni ezt a sz-t és engem is, az elkövetőjét!:)))))))
8/10
offtopic
edimir 2018 júl. 30. - 23:42:25 8/10 Előzmény Crutia
(233569/239045)
Szia!:)))

Folytasd, kapjon el a gépszíj.. és írj!:)))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 júl. 30. - 23:38:24 8/10 Előzmény edimir
(233568/239045)
OFF
Mr Sunshine

J Á T É K
:))))))))))))))))))))))))

Na lássuk akkor Eugene Choi-t!

.....egy kedves 73 éves mamókát látunk a 24. rész 53:23-nál , amint 1945-ben ünnepli az utcán a többi emberrel, hogy a japánok kapituláltak, Korea felszabadult ... vágás... bevillan a Kisasszony kezében egy puskával

ugyebár 54:12-nél már felidéztettem vele Dong Mae alakját és halálát...vágás


..a 24. rész 55:05-nél a Mamóka már fenn a hegyoldalban áll egy tisztáson egy sírhalom domb előtt fehér virággal a kezében.... (és innentől jön a csaklizás Sillából Alcheontól) "Szeretett Yujinom, látod, kedvesem, eljött ez a nap is. A mi drága Koreán újra szabad... csak az fáj, hogy ezeket a boldog napokat nem érhettük meg együtt... hiányzol....de tudom, onnan fentről most is nézel ....vágás....

...59:32.. a sírdomb mögött egyszerre ott a nap... fénykoszorúba fonja....

.... 59:45.. a sorozat nyitóképe... a 9 éves Yujin menekül az erdőben... fut a fény felé.....
Illiona 2018 júl. 30. - 23:34:36
(233567/239045)
Játék:
Nos szerintem a japán megszállás erőteljesebbé válásával, amikor az amerikaiak kivonulnak, még egy nagy akciót végrehajtanak, majd Choi Kapitány elviszi Go Ae Shint Amerikába.

Dong Mae pedig, megmenti őket, és meghal.
De miért akarjuk mindenféleképp meghalasztani szegény Dong Mae-t. ?
Lehet hogy épp ő menti meg a lányt, és utána együtt emigrálnak ki Amerikába.
pl.
Illiona 2018 júl. 30. - 23:28:31 Előzmény edimir
(233566/239045)
Hű, ez nagyon jó!
És micsoda fotók!
Ki nem néztem volna ebből a fiúból!

Na ez a lényege a fórumnak!
Kép: egy fotó, ahol fel is lehet ismerni: Byun Yo Han