8/10
edimir 2018 aug. 23. - 17:12:58 8/10 Előzmény Illiona
(234185/239045)
. Off

Time - étel - sármány!:)

Nos, a Lány ugyebár hosszan taglalja, hogy milyen kegyetlen módon is bánnak szegény kis kerti sármánnyal míg elkészül belőle az étel, hogy kell fogyasztani. A Menyasszony szépen ki is akad tőle.
Erre az egyik éttermi alkalmazott megjegyzi, hogy ez az étel tiltólistán van Koreában is...

....mire a Lány kuncogva közli, hogy ő csak cukorból és lisztből formázta meg a sármányt, az tehát nem igazi madár!:)))))))))))))))))))

Igazi tuché!:)))))))))) Elmondhatta az étel kapcsán, hogy mit gondol a Menyasszonyról, de maga mégsem vált kegyetlenné az étel elkészítése közben.....

Illiona 2018 aug. 23. - 16:18:55 Előzmény edimir
(234184/239045)
Hű, megnéztem a linken az ételeket, hát nem semmi tényleg.
Már csak az a kérdésem, vajon hogyan csinálta? egyszerűen felhivott valakit a piacon, hogy ugyan küldjenek már egy felhizlalt madarat neki, és utánvéttel kifizette? ? Egy vagyon lehetett!!!
Mert szerintem ilyen madár csak n éhány étterem kinálatában van, ők foglalkoznak a befogásával, illetve hizlalásával.
A szabadpiacon ilyen nincs.
Bár, ki tudja?
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 15:41:00 8/10
(234183/239045)
Off

Time - étel 2.
Spoiler
Viszont egészen más ételt készít a Menyasszonynak, akiről sejti, hogy köze lehet a húga halálához
KÉP: sármány tálalva
Ez a világ egyik legkegyetlenebb ételének számít! Az elkészítése miatt....
Az étel elkészítését itt találjátok, a "szeszbe fojtott madár" résznél:
https://hir.ma/18-2/a-vilag-legkegyetlenebb-etelei/710823

A sorozatban a Lány ismeri az étel fogyasztásához tartozó szokást is, hogy evés közben le kell takarni a fejünket.... Az ismertetőben 3 magyarázat is szerepel e furcsa szokásra... a kép feliratából látjátok, a Lány melyiket választja közülük... "hogy Isten ne lássa"....

Milyen bravúros ételválasztás ez a Lány részéről, egyetlen étellel kifejezi, hogy mit gondol a Menyasszonyról! Kegyetlen bűnös vagy, rejtsd el magad, ha tudod, de az isteni büntetés úgyis utolér....
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 15:28:11 8/10 Előzmény Illiona
(234182/239045)
Off

Time - étel 1.
Spoiler
Tudjuk, hogy semmi sincs véletlen egy koreai sorozatban. Így néha az ételek sem...

A meghalt lány Nővére szakácskodni tanult. Lehetőséget kap arra, hogy bemutassa a szakértelmét a főzés terén. Az étterem többi dolgozójának a "Pain perdu"-t készít.

KÉP: - felirat - "Elveszett kenyér", azaz a már száraz kenyér felhasználásáról van szó. Nem kell hanyatt esni a francia konyha remekétől, mi is ismerjük egyszerűbb változatát bundás kenyérként... Hogy aztán ki mivel ízesíti még pluszban, az már fantázia és ízlés dolga....

Itt tehát a Lány azt akarja megmutatni, hogy a kreativitás az egyszerű hozzávalót is csemegévé képes varázsolni...
Illiona 2018 aug. 23. - 13:37:31
(234181/239045)
Nocsak!!!! Van remény!

most, 24.én, pénteken fog megjelenni a kinai mozikban az Along With The Gods...

Kép: A Plakátja
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 11:40:34 8/10 Előzmény Illiona
(234180/239045)
Az eddig leadott összes részt láttam....

Spoiler kezd kirajtolódni, hogy ki és miért áll a dolgok hátterében.... DE
DE toppant elkeserítő, hogy két ennyire egymásnak teremtett ember közé egyre több akadály tornyosul....

Természetesen... láttam történelmiben (Seo Dong Yo) és maiban (49 Days) is egyaránt anno....

KÉP: itt a Seo Dong Yo-ban a Baekje-i hercegként, aki sillai hercegnőt szeret!:))))))))))
Illiona 2018 aug. 23. - 10:54:28
(234179/239045)
itt egy másik kép. Látszik hogy a főteret fehér neylonnal boritották be teljesen.
Csak a fehér és a piros szin dominált.
Illiona 2018 aug. 23. - 10:52:37
(234178/239045)
mindenkinek:
itt van egy kimcsi recept, szerintem egyszerű ez a változat, érdemes kipróbálni.
Mifelénk nem termelnek ugyan kinai kelt, nem láttam a piacon, de azért mindenki mentse el a gépén.

https://egyszerugyorsreceptek.com/kimchi-recept/

Kép: a Kimcsi Fesztivál Szöul főterén 2016 novemberében. Saját fotó.
A fesztivál maga másnap volt, itt az előkészületek láthatók, másnap mi vidékre utaztunk, vagyis nem láttunk belőle semmit.
Illiona 2018 aug. 23. - 10:35:07 Előzmény edimir
(234177/239045)
Time
Láttad már a Time uj részét?
az este volt 9. epizód, még az éjjel megnéztem, ez is pont olyan izgalmas volt, mint a többi.
Egyre több derül ki és már megint ugy fejezték be, hogy az utolsó percben akart mondani a fiú a lánynak valami fontosat. De sebaj, most nem kell egy hetet várni. csupán csak 6-7 órát (még)-
Azt hittem egyébként, hogy közelebb kerül egymáshoz a fiú meg a lány, de a fal még mindig köztük van, és a meghitt pillanatok sem ismétlődtek.
Illiona 2018 aug. 23. - 09:34:13 Előzmény edimir
(234176/239045)
Let Me Introduce Her - Bemutatom Őt

valóban gyönyörű ez a dal, de ezt nem ehhez a sorozathoz irták, már korábban is hallottam.
De jobb ez, mint egy tucatdal, abból már van elég!
Ráadásul az 1. epizódból vannak a jelenetek benne, ezt a nőt szerencsére kiirják az 1. részben a soriból. (tudom hogy neked nagyon tetszik, csak tessék)
Egyébként hol tartasz benne?
Kép: a másik szinész, ugye hogy ismerős ő is?!
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 00:26:43 8/10
(234175/239045)
Egy kis különleges tea.... Let Me Introduce Her

Hozzá egy szép dal a sorozat OST-jából... Save Me

https://www.youtube.com/watch?v=XKmP7LyFvo8

Illiona, köszi!:))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 22. - 18:13:56 8/10
(234174/239045)
Off
Mr Sunshine

Nagyon szeretem a koreai szólásokat/közmondásokat, ha találok vmelyik sorozatban, általában ki szoktam gyűjteni, olyan szemléletesek, találóak...

KÉP: - felirat - Ezt Kudo Hina mondja a Dong Me ellen hamisan tanúskodó egykori alkalmazottjáról...
"She's barking up the wrong tree again"... azaz... Ő megint rossz fára ugat fel...

Azt gondoltam, hogy egy koreai Szólás/közmondás lehet a tévedésre, rossz döntésre...

DE tévedtem!:)))))))))))))))
Bizony ez nem koreai, hanem eredeti angol! Kudo Hinát már annyira átitatta a nyugati kultúra, hogy régi angol idiómát használ??????????????????????????

Itt találtam meg: a 20 angol idióma ismertetésénél, a 17. Barking up the wrong tree
Forrás: https://www.oxford-royale.co.uk/articles/bizarre-english-idioms-meaning-origins.html

Egyébként ha magunk elé képzeljük a jelenetet, akkor már értjük is a jelentését...
8/10
edimir 2018 aug. 22. - 13:46:54 8/10
(234173/239045)
Off
Mr Sunshine - Kyle Moor őrnagy

Végre elérkezett az idő, hogy a "megér egy misét" megtörténjen....

Jöjjön tehát Kyle Moor, az USA Haditengerészetének őrnagya, a Csoszonban állomásozó amerikai haderő legmagasabb rangú katonai vezetője....

Tudom, a sorozat elfogult az USA-val szemben, inkább a mára kacsint, mint a múltat ábrázolná e tekintetben reálisan. Így bizony egy nagyon is kedvelhető amerikai őrnagyot kapunk karakterként.
Olyan katonát, aki egyben reálpolitikus is, de nem felejt el ember lenni.

Tisztában van Csoszon helyzetével, az amerikai állásponttal. Azaz Csoszon bukása max. elodázható, de el nem kerülhető. A japán-amerikai érdekszféra kezd kirajzolódni, az USA a Fülöp-szigeteket akarja, cserébe Japán Csoszonra teheti a kezét, ha elérkezik az idő.... Itt még ki kell iktatni az oroszokat, de ez már a levegőben lógó orosz-japán háború függvényében nem olyan távoli jövő. Az oroszok veresége borítékolható, hiszen a Brit Birodalom Japánt támogatja. Az amerikaiak jelenléte Csoszonban tehát nem lehet több, mint egy "víkend", ahogy Choinak is kifejtette.... Ez tehát a realitás, amit átlát és Choival is igyekszik megértetni.

Ugyanakkor ebben a hidegen mérlegelő fejű katonában még van érző szív, igaz barátja Choi-nak, de a csoszoniak felé is tud nagyvonalú, segítőkész lenni.....

Intelligens és bátor, tisztában van a korlátokkal, de azt néha hajlandó feszegetni.... Van benne az úriember tartásából és iróniára hajló eleganciájából (lásd verse)...

Az úriember segítségére siet egy bántalmazott gyermeknek attitűd előbújik , amikor a piacon látja, hogy Tsuda őrmesterék zaklatják a kis Sumit, a csoszon kislányt, ő is ki akarja menteni a kislányt a japánok kezéből. Tudom, ezen Riamara mosolyogna, de ekkor nincs egyenruhában, a polgári öltözék is utal rá, hogy itt a magánember, az úriember dönt.

Később segít az álgésa megmentésében, az ő közreműködése nélkül gyakorlatilag lehetetlen lenne a körözött ellenállót kicsempészni az országból. Csak az ő hivatalos oltalma, hogy amerikai őrnagyként utazik teszi lehetővé, hogy a kíséretében lévő álgésa megúszhassa az ellenőrzéseket...

A 14. részben csakis Choi kedvéért vállalja fel Allennel a konfrontációt, hogy a halott misszionárius ügyének kivizsgálását folytatni kell.... Amiért felvállalja, az a szív, ahogy végrehajtja az a hűvös ész.....
Tudja, hogy Allen végső soron csak egy gyáva civil, ha határozottan lép fel vele szemben, akkor a politikus máza alatt ott a kis rinnyogó "Doktor", aki nem mer vele ellenkezni...

Ő nem kötelezi el magát Csoszon mellett, van annyira józan katona, de alkalmanként gesztus szintjén segít néhány csoszonon......

Bevallom, nekem bejön a fanyar humora, ami néha kicsit Choi-t ugratja... Ez az ugratás azért nem csak baráti fricska, van benne mindig egy csipet észheztérítő szándék is, ne feledd ki vagy, az USA haditengerészetének kapitánya! Sajnálom, de Choinak bizony lenne mit tanulnia Kyle-tól a hatékony tárgyalási módszerről.....

A versét sajnos elfelejtettem összegyűjteni, ha vki más megtette örülnék neki...:)))))))))))))))))))))))

Hmmm, vajon meddig tudja fedezni Kyle Choi dolgait, meddig tudja/akarja segíteni? Mikor/miért jön el az a pont, ahol fel kell adnia barátságukat? Miért van benne ez is a kalapban? Mert Choit egyre jobban elragadják a személyes érzelmek, olyan utakra tévedhet, amik már nem biztos, hogy összeegyeztethetőek lesznek az USA haditengerészetének kapitányával....

KÉP: a hatékonyan tárgyaló Kyle Moor őrnagy - 14. rész
8/10
edimir 2018 aug. 22. - 11:22:10 8/10
(234172/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

A hatalommal bírók szemében mindig irritáló, ha vkik mernek függetlenek lenni, ha viselkedésükkel/tetteikkel ezt a bizonyos hatalmat kérdőkelezik meg.... egy kicsit ilyen karakter a maguk módján Dong Mae, Choi és Kudo Hina is.....

Dong Mae már nem fogad el minden megbízást, a megbízást se szolgalelkűn hajtja végre

Choi elutasítja a Király ajánlatát, nem engedi lezárni a halott misszionárius ügyét, nem átallja megfenyegetni Lee Wan-ik-et, de még a főminiszternek is be mer olvasni....

Kudo Hina is a maga útját járja, keresi az anyját (mennyire irritálhatja ez az azóta újranősült apját!), befogadja Hotarut, meglátogatja a lefogott Dong Mae-t.

Hee-sung a 14. részben lép erre az útra, megy szembe a nagyapai karmával, amikor segíteni akar Dong Mae-nek és Choi-nak... még nem konfrontálódott a hatalommal igazán, ez a további részekben várható, még nem kávézott együtt Lee Wan-ik-kel a hotelben, mint ahogy ezt korábban megbeszélték... még nem kapta meg a konkrét ajánlatot (pozíció, új menyasszony)...

KÉP: Lee Wan-ik látja, hogy Dong Mae milyen meghitten cipeli a hátán Kudo Hinát.....
Azt hiszem ez a kapcsolat is egy újabb "köröm az oldalban", ezért IS dönt Dong Mae bűnbakká tétele mellett, hogy vesznie kell...

Tehát a személyes érzelmek is közrejátszanak a realitás mellett a döntések meghozatalakor
8/10
edimir 2018 aug. 22. - 10:24:49 8/10 Előzmény Illiona
(234171/239045)
Végre megtaláltam!:))))))))))))))))))))))))))

Igen, szép, amit a Hitről írsz... és számtalan esetben működött is, volt intézményes formája nálunk is, a gyám....Vörösmarty árváinak gyámja Deák Ferenc, a barát lett, sőt az ország alig 1 hónap alatt az árváknak 100 ezer pengőt adakozott...
Bizonyára számos fel nem tárt történet lehet, ami hasonló.... hit az emberek felebaráti szeretetében, gondoskodásában.

Ae-shin története is ezt mutatja... szülei barátai/harcostársai kimentik Tokyoból , hazahozzák Csoszonba, Nagyapa elismeri, nagynéni felneveli....

De most hadd gonoszkodjak egy kicsit... Ez a sorozat azért azt is megmutatja, hogy a "felsőbbrendű ügy" érdekében az egyes ember beáldozható (halott Joseph tisztessége, Dong Mae, Choi). Ahogy befogad, úgy bármikor meg is tagadhat, el is pusztíthat... az Isteni gondviselés mellett ott az emberi gyarlóság....

8/10
edimir 2018 aug. 21. - 23:04:56 8/10 Előzmény edimir
(234170/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

JAVÍTÁS - a régi fotó 1874 tavaszából származik, az előzőn elírtam az évszámot

KÉP: a helyesbített évszámokkal....
8/10
edimir 2018 aug. 21. - 18:03:06 8/10
(234169/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész

Még egy apróság...
érdemes megnézni a térképen a tartomány földrajzi elhelyezkedését, ahol Joseph missziója található.... Közel a kínai határ!
Hamgyong tartományról ismertető itt:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hamgyong_Province
8/10
edimir 2018 aug. 21. - 18:00:27 8/10 Előzmény edimir
(234168/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész

Lehet, hogy a figyelmem elkerülte, de nem emlékszem, hogy kiderült volna, mi módon kerültek a térképes levelek az "árulóhoz", Kim Yong-ju-hoz... Egyszerűen csak megtalálták a szobájában és slussz...

Vajon csak Kim Yong-ju ismeri a levelek tartalmát, vagy már Lee Wan-ik is? Talán ez utóbbi még nem, akkor már kattogott volna róla az agya.

Azt tudjuk, hogy Lee Wan-ik figyelteti a postát, Ae-shin Nagyapjának a nemesekhez írt gyűlésre hívó leveleit is összeszedette és kézbesítés előtt elégettette.... A kis gyógynövényáruda azért nem épp figyelemfelkeltő... Akkor vajon Kim Yung-ju hogy fogott szagot vele kapcsolatban, hogy az ide érkező leveleket kell lekapcsolni? Netán Ae-shint követve?

Vajon mi volt a célja a levelekkel Kim Yung-jo-nak? Hogy viszonyul most az Igazság Harcosaihoz?
Őszinte a bűnbánata Ae-shin felé? Nekem annak tűnik.
8/10
edimir 2018 aug. 21. - 17:48:58 8/10
(234167/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész

Ami engem nagyon izgat a 14. rész nagy rejtélyeként... az a bizonyos 3 levél a térképrészletekkel
Nézzük, mit tudunk róluk, ill mire következtethetünk!

KÉP: próbáltam egyetlen képbe összeszerkeszteni az infókat....

- Tudjuk, hogy ugyanabban a postahivatalban adták fel, mint Joseph a Choinak írt levelét
- szerintem kínai írásjelek szerepelnek a borítékon
- a címzés vajon követi a kínai írás irányát? Akkor a jobb oldalon kellene lenniük a feladóknak (Izsák, Péter, Lázár)
- bal oldalon pedig a címzettnek? Ez ugyebár a gyógynövény bolt lenne, az Igazság Harcosainak egyik titkos helye.

A feladók biblia nevet, de kínai írást használnak, vajon ők is Joseph missziójához köthetők, de ázsiaiak?

A negyedik levél hiányzik, tehát nincs meg a 4. térképrészlet, se a 4. misszionárius "neve"....
Vajon miért hiányzik? Valami érte a misszionáriust, vagy csak később adja postára?

A dátumot se ismerjük, amikor az egyes leveleket postára adták.... Vajon a misszionáriusuk Kínából (Sanghai) hozták magukkal a térképrészletet, maga Song Yeong bízta rájuk?
A biztonságot szolgálta, hogy mindenki csak 1 részletet hozott magával, ha lebukik, akkor nem az egész terv jut napvilágra?
8/10
edimir 2018 aug. 21. - 17:25:03 8/10
(234166/239045)
Mást kerestem, erre bukkantam!:)))))))))))))

KÉP: történelmi drámák térképe...
Forrás: http://koreanhistoricaldramas.com/maps-three-kingdom-period-korean-dramas/
Érdemes az oldalon kicsit nézelődni!:))))))))))