8/10
edimir 2018 aug. 20. - 23:45:49 8/10
(234105/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

Amerikai katonák kutatnak át város szerte minden zugot, hogy Kim Yong-ju-t megtalálják....
KÉP: bár őt nem sikerül, de mi a múltból felismerhetünk egy arcot.... Ae-shin apjának harcostárs barátját... lám, ő is felbukkant ennyi év után... sőt már eddig is ott volt számos helyen és alkalommal, csak nem tűnt fel nekünk...

Choi szobáját kutatta át a keramikussal... A meglőtt Ae-shinnek segített menekülni Jemulpoban.... Dong Mae-t kerülte el épp a jemulpoi templomnál.... Tehát él, itt van és továbbra is az Igazság Harcosainak sorát erősíti....
Illiona 2018 aug. 20. - 23:41:19
(234104/239045)
Mr Sunshine és egy kis értekezés :))))

Igen, az hogy egy társadalomban mennyire értékes az egyén, mutatja annak a társadalomnak, közösségnek a szintjét is. De minél fejlettebb egy adott társadalom, minél értékesebb az egyes ember, akkor megindul egy folyamat, a gazdaság megbillen, egy csomó ember elszegényedik, nincs pénz egészségügyre, nincs pénz oktatásra, végül leszakad a társadalom egy rétege, és bizony az egyén már tudja megélni azt, hogy megvalósitsa önmagát.
Ekkor jönnek a lázadók, akik ezt igazságtalanságnak tartják, az anarchisták, akik mindent felégetnek, még a jót is, és végül megvalósul ujra az Egység, egy uj tipusú társadalom, ahol minden szép, az egyén megint kiteljesedhet és "Game Over": kezdődik minden elölről.
Igy kerek a világ, ez a folyamat már ezer évek óta mindig igy müködik. (a miénk is, itt Mo-gon, ugye nem kell ecsetelnem, épp melyik fázisban vagyunk).

A 120 évvel ezelőtt Csoszonban is igy volt, épp egy teljes átalakulás előtt álltak, a királyság (tudom, császárság) már megbillenni látszott, nem tudta a feladatát betölteni, felléptek az ellenséges erők, akik a haladást akarták, és meglátta gyengeséget a külföld is, és benyujtotta az igényét.

Hát ebben a helyzetben azért az ellenállók is különfélék voltak, ez már 7-8. epizód környékén megmutatkozott.
Hogy Choi átállt volna az ő oldalukra, ezt nem tette nyilvánvalóvá, és lehet e hinni neki? Egy amerikainak?
A kapcsolata a Kisasszonnyal titokban volt, ugye?
Lehetett sejteni talán a szimpátiát, de nem többet.
Vagyis az ellenállók részéről nyilvánvaló hogy elvárják a pontos végrehajtást. Amikor a film kezdődik, és a Kisasszony csak ugy lelő egy embert, akkor kérdezte talán, hogy az nem-e egy rendes ember, vagy sem? egyszerűen csak lőtt.
Most kérhetné, hogy végezze el más a munkát, szerintem!
Kiváncsi leszek arra, hogy fog dönteni.

A 2. leggyakoribb mondás talán (a tyuk, meg a tojás elsősége az első) hogy szeretkezni is jó lenne, és szüznek is maradni. De nem lehet! Az emberség ebben a szituációban? Annyi hogy egy lövéssel küldeni a túlvilágra, vagy lassú kinhalált haljon?
Vagyis az ellenállóktól egyáltalán nem meglepő a parancs.
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 23:37:30 8/10
(234103/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

És most jön az, amiért Hee-sung lába nyomát is megcsókolnám.... az, ahogy segíteni próbál a lefogatott Dong Mae-nek...

KÉP: - felirat - ilyet mondani is csak Hee-sung tud... egy normális jogállamban igenis kijárna egy vádlottnak az ártatlanság vélelme, kijárna, hogy addig is rendesen bánjanak vele... de ez nem egy normális jogállam... ez a "változó Csoszon"...

Tudjuk, hogy mit sem ér az a segítsége se, hogy Dong Mae hivatkozzon csak rá bátran a rendőrfőnöknél, majd jobb elbánásban részesül...

Hogy naiv? Hát persze, hogy az, de Isten áldja az ilyen naivitást és ezt a meleg szívet....

Dong Mae pedig figyelmezteti Hee-sung szolgáját, hogy ne engedje betartani az ígéretét, miszerint felkeresi a letartóztatás alatt.... Ez pedig Dong Mae hálája
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 23:26:41 8/10
(234102/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler


KÉP: Lee Wan-ik emberei eközben Dong Mae-t vádolják a misszionárius megölésével, Dong Mae az emberei védelmében hagyja magát elfogatni....
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 23:22:50 8/10
(234101/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

Miután értesülnek arról, hogy Kim Yong-ju-t 4 nappal ezelőtt elengedték a helyi börtönből, már nincs Choinak kétsége sem az elkövető, sem a megbízó kiléte felől...

KÉP: katonák kíséretében jelenik meg Lee Wan-ik házánál... Tudomására hozza, hogy tudja ki a gyilkos és hogy Lee Wan-ik áll mögötte, megfenyegeti keményen, nem ijed meg attól, hogy Lee Wan-ik a japánokkal hozakodik elő...
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 23:16:00 8/10
(234100/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

KÉP: Kyle és a Tolmács először a halott táskájának tartalmát vizsgálja át. A táskán lévő vágásból nyilvánvaló a számukra, hogy ott lehetett vmi fontos, amit a gyilkos elvitt magával... A megtalált hajójegyből megállapítják, hogy Joseph 3 nappal ezelőtt érkezett meg Sanghai-ból, pont akkor, amikor Choi is a kikötőben járt....

A Tolmácsnak jut eszébe, hogy a hotel 25-ös szobájában látott borítékokon is Hamgyong tartományból valók voltak, vajon mit kerestek a Choinak írt levelek Kim Yong-junál?

Az eddig kőmerev arccal ülő Choinak Lee Wan -ikkel való beszélgetés jut az eszébe...., most már azt is sejti, hogy Ae-shin honnét szerezhette Joseph levelét, amit megmutatott neki...
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:59:08 8/10
(234099/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

KÉP: A halott amerikai híre Dong Mae-hez is eljut...
Egyből érzékeli, hogy bajt hozhat rájuk, hogy a gyilkosság éppen Jemulpo japánok lakta részén történt, azaz az ő felügyeletük alá eső területen... jó lesz ezért utánanézni...
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:54:49 8/10
(234098/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler


KÉP: a megérkező Kyle őrnagy kezd el intézkedni a holtest elszállításáról a helyi kórházba.

Kyle bár átérzi barátja fájdalmát, de tudja, hogy úgy segít a legtöbbet, ha a gyászban osztozás helyett az ügy racionális oldaláról közelít....
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:48:01 8/10
(234097/239045)
Off
Mr Sunshine - 14. rész
Spoiler

Ae-shin a gyaloghintójából látja, hogy Choi sirat vkit, de nem állhat meg, hogy hozzá siessen, ez nyilvánosan lehetetlen. A gyógynövény boltban tudja meg, hogy a halott egy amerikai misszionárius. Choi szavai jutnak eszébe... tehát ez akkor csakis az lehet, akinek az életét köszönhette gyermekként...
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:37:52 8/10 Előzmény edimir
(234096/239045)
Tudom, a Taxi c. film kapcsán nagyot vitatkoztunk, hogy mi az első: haza v. a család....

Itt is lehet azt mondani, hogy Csoszonért... és tessék félredobni a barátságot, a szerelmet egy magasabb rendű cél elérése érdekében.

Csak nem vagyok meggyőződve arról, hogy mindig embertelennek is kell közben lenni... mert könyörgöm, ha az egyén abszolút lényegtelen, az egyes ember beáldozandó sakkfigura csak, akkor ilyen áron a "köz" java sem tud engem lelkesíteni... mert a köz javába tartozzon bele a nyomorult beáldozandó is!

Sosem feledhetem, amikor a Legendben Damdeuk mondja: "Ne haljatok, éljetek értem!"

Számomra túl értékes az élet, minden ember egyedi a maga nemében... ki merészeli eldönteni, hogy ki az értéktelen beáldozható? Különben is óvatos vagyok minden Eszme és fanatikus követőivel szemben, túl sok bűn tapad alkalmanként a legtisztább ügyhöz is....
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:20:17 8/10 Előzmény Illiona
(234095/239045)
Én épp másként látom... most jutott el a sorozat oda, hogy bemutassa, az Igazság Harcosai sem olyan egyértelműen pozitív dolog.

A sorozat elején láthatjuk, hogy Csoszon elárulja az övéit, a saját katonáit sorsára hagyja.

A 14. rész ismét csak az árulásról szól, a legdurvább, legkegyetlenebb árulásról, amikor az embereket adod el egy "magasabb ügyért"... Machiavelli csoszon módra? És ráadásul a mód, ahogy és aki által tenni akarják....

És miért biztos, hogy Ők gondolják jól, hogy az az egyedül üdvözítő megoldás? Mi van, ha tévedtek... és pont azokról mondanak le, akik igenis az ügyet szolgálhatnák....

Ebben a részben a "változó Csoszon" az ocsmányabbik arcát mutatja... és milyen jó a sok árulás közepette egy kis emberség, egy kis baráti segítség.... Ez utóbbiak miatt olyan gyönyörű ez a rész...

Nem, nem éreztem, hogy Choi oldalára túlzottan elcsúszott volna az arány ebben a részben... a történések hozták, nem erőltetett...
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 22:03:33 8/10 Előzmény bori4
(234094/239045)
Néha, amikor maraton megnézek egy teljes letöltött sorozatot, a történet annyira hajt, hogy végiggondolni sincs idő... Számtalan sorozattal vagyok úgy, hogy a címéről tudom, hogy láttam, de felidézni szinte alig tudnék belőle vmit.

És ez nem mindig a sorozat hiányossága, még csak nem is pusztán a memóriám fogyatékossága... Persze mindig akadnak kivételek... de nem ez a fontos... sokkal inkább az, hogy melyikről beszélgettünk.... Mert azok a beszélgetések sokkal inkább megmaradtak, a viták pedig tuti!:)))))))))))

Én mielőtt koreai sorozatot kezdtem nézni, egy csomó technikai dologhoz nem értettem, letöltés, képkivágás, képszerkesztés és még sorolhatnám végtelen hosszan.

DE a "szerelem" sok mindenre ráveszi az embert, így arra is, hogy ezeket megtanulja..... A Mr Sunshine most arra vett rá, hogy kipróbáljam a guglis feliratot, amit visszaellenőrzök angol felirattal helyenként, ahol érzem, hogy fals.... Az én angolom 1000+2 éves, egy halvány derengés, de most a sorozat rávett arra, hogy leporoljam...

Igen, valóban kizökkensz kicsi t az 1 hét várakozás során, de van időd, hogy érjen is benned, amit láttál... van idő arra, hogy gondolkozz rajta, hogy beszélgess róla...

Bár nálunk nincs igazi Vetítés a Mr Sunshine-hoz (így beszéltük meg), azért az egyes részekről mégis kerül fel vmi. Pont azért, hogy a többiek (ha idejük engedi, ill. eljutottak már addig) bekapcsolódhassanak.

Szerencsére a Mr Sunshine ad bőven vitatémát, női szerepek/sorsok, cím és az ehhez kapcsolódó elvárásaink, a humor és szerepe a sorozatban, az egyes szereplők karaktere... stb.

Saját első benyomás? Hmm, nos, én például Illiona kis ajánlója alapján kezdtem el nézni a Time-ot, de csak a figyelmem keltette fel az írása, onnantól, hogy már néztem, a saját belső szűrőm kezdett el működni.

A Goblint én is az adással együtt néztem, érdemes volt belátogatnom a fordító oldalára, találtam ott egy olyan hozzászólást, ami segített abban, hogy átértékeljem magamban Kim Shin alakját és "büntetését"...

Miért írtam le mindezt? Mert szerintem nem árt néha olvasni se.... :)))))))
bori4 2018 aug. 20. - 20:05:07 Előzmény edimir
(234093/239045)
Én biztos nem kuncogok, mivel ahogy jeleztem, szigorúan nem olvasok.... :))))) Én úgy szeretem, ha nem tudok szinte semmit a várható történésekről, fejleményekről, szeretem továbbá magam kialakítani az első benyomásomat, véleményemet. Amit aztán szintén szeretek megbeszélni másokkal, ha sikerül.... Akkor izgulok, adom át magam az eseményeknek, ha nem olvastam előtte, hogy hogy is kell értenem .. . :))
Kivétel néha akkor volt, ha - mint ahogy jelzed, hogy vártuk - viszonylag folyamatosan jött a felirat. Volt már ilyen, ha jól emlékszem pont a Goblint néztem én is adással egyidőben, de meg is volt mindig a heti két felirat.... Így megvolt a plusz élmény, hogy elsők között vagyok, értem én ezt is :) Nem guglizok, angolul sem tudok, ezért aztán ennyit várni két rész között már nem "varázslat", hanem kizökkenés, törés.....
Illiona 2018 aug. 20. - 19:31:03 Előzmény edimir
(234092/239045)
nos, amit bori4-nek irtál, azzal tökéletesen egyetértek. Én nem tudtam volna ennyire szépen megfogalmazni, miért is nézek folyamatban lévő filmeket, jelenleg 6 sorozatot, hétről hétre.
Ez egészen más, mint hogy ott van 16 epizód letöltve, és akár 2 este is meg lehet nézni, miközben más mindenütt régen kibeszélték, megnézték, elfeledték.
Az adrenalin szintünknek is jót tesz, ami nélkül nem tudnánk létezni. :)))
Illiona 2018 aug. 20. - 19:25:25
(234091/239045)
Csoszon földjét.....
Illiona 2018 aug. 20. - 19:24:30
(234090/239045)
Mr Sunshine

Nos, én is végre meg tudtam nézni a 14-et.
Hát lehetne egy hetet izgulni, de én nem fogok.
A Kisasszony most igazi kutyaszoritóban lenne, és lehet vitatkozni azon, vajon milyen döntést hoz.
de én mondjuk sejtem, hogy egyik sem fog meghalni a 24 epizódból álló sorozat 14. részében.
Sajn os nagyon eltolódott a hangsúly ebben a részben Choi javára, ezt nagyon nehezményezem.
igaz hogy egy epizód 1 óra 12 perces, vagyis nem 1 órás, de ebből vagy 30 perc csak az egymás szemébe nézésekkel van tele. Azonkivül az amerikaiakról nagyon pozitiv a kép, amit sugallnak nekünk,. és hát tudjuk, hogy ez nem volt igy. A kisasszony még a sorozat elején megfogalmazta, hogy Csoszon följét idegenek tapossák. Többes számban. Épp emiatt döntött ugy, hogy belefog nemzetmentő akcióiba. Mikor mi lett ebből a felvetésből?
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 18:55:41 8/10 Előzmény edimir
(234089/239045)
Egy kis magyarázat a képhez...
Ae-shin megbízásból listát visz magával az amerikai követségre... Csoszoni szokás szerint, de angol szavakkal jelenti be harsányan az érkezését... persze senki se érti a kiabálása okát... az éppen befutó Choi borzasztó kínban van miatta, roppant égő Ae-shin belépője....

Nos, épp ezért tettem az előbbi hozzászóláshoz ezt a képet, mert Ae-shinhez hasonlóan mi is "beéghetünk", de talán némi méltányosságra számíthatunk, miután kikuncogtátok magatokat?!:))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 20. - 18:10:16 8/10 Előzmény bori4
(234088/239045)
Üdv kedves Szomszéd!:)
Mindig jó, ha kicsit átrándultok hozzánk, főként mert mindig hoztok vmi érdekességet!:)
Köszi a dalt, nekem változatlanul az OST 6 marad a kedvencem... főként, ahogy most láttam a 14. részben... végre egy olyan Ae-shin & Choi jelenetben, ami igazán tudott hatni rám, sőt....

Megértem a döntéseteket, hogy inkább a kész feliratokkal egyben nézitek. Megjegyzem, úgy sem lesz könnyű....

Nálunk még a nyári Sillás találkozón született a döntés, hogy ez a sorozat lesz a kibeszélendő. Akkor még azt hittük, hogy a fordító tudja tartani a lépést a heti 2 részes adással, de sajnos mára kiderült, hogy ez nem így van.

Illionával megbeszéltük, hogy így is folytatjuk. Természetesen így jócskán megnehezedik a dolgunk a magyar felirat hiányában, de ez van. Biztos többször is félreértünk/félreértelmezünk majd jeleneteket, párbeszédeket, de ugyanakkor vhol rákényszerülünk arra is, hogy sokkal figyelmesebb szemmel nézzük a sorozatot, többet gondolkodjunk rajta/róla. Esetleg adott szituációt többször visszanézzünk.

... és még egy fontos... az ITT és MOST hihetetlen varázsa, amikor együtt élsz a sorozattal, mert más néző sem tudja veled egyetemben, hogy mi fog történni a következő részben. Ez pedig rendkívül inspirálóan hat, beindítja a logikád, a fantáziád, kiragad a passzív befogadásból. Ötletelünk, találgatunk, kérdések fogalmazódnak meg bennünk, együtt keressük rájuk a választ...

Hát mi ezért maradunk meg a Mr Sunshine mellett. Hogy a következő résznél kiderül, hogy mégsem úgy volt, ahogy hittük s ahogy ide a fórumra írtuk? Hogy esetleg nevetségessé válhat így az ember? Ezt be kell vállalni. Hiszen tévedni szabad, a gondolkodásról lemondani viszont nem!
10/10
offtopic
kimbin01 2018 aug. 20. - 10:33:41 10/10
(234087/239045)
Szép napot!
Ugyebár amíg itt voltak max. egy filmre futotta az időmből, és az erőmből, kint meg semmi, csak Frozen, meg a Bogyó és babóca, Burman és Burman, meg ilyenek. Tegnap este viszont megnéztem egy jó kis akció filmet Hyeon Bin főszereplésével, a rosszat a God of War főszereplője játszotta.
Confidential Assignment
A film története szerint egy észak-koreai bűszervezet tagjai illegálisan átlépik a határt, és Dél-Korea felségterületére merészkednek. Egy dél-koreai nyomozónak együtt kell működnie egy észak-koreai kollégájával, hogy fényt derítsenek a bűnözők szándékaira.
Hyeon Bin
Yu Hae-jin
Jeon Gook-hwan
Um Hyo-sup
Lee Dong-hwi
Shin Hyun-bin
Park Min-ha
Seong Do-hyeon
bori4 2018 aug. 20. - 08:37:36 Előzmény edimir
(234086/239045)
Fel is ugrott a souli nézettség 18%-ra.... Úgy látszik, az utolsó harmadában felpörögnek az események. Mi leálltunk úgy a 6. résznél, összevárjuk a feliratokat, ezért csak benézek ide - a szó szoros értelmében, az olvasástól eltiltottam magam... :)

De hogy ne jöjjek üres kézzel - itt az OST 9. része

https://www.youtube.com/watch?v=vL-tqbsDCDY