8/10
edimir 2018 aug. 26. - 16:01:41 8/10
(234205/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Már az előző részben rájött Coi és Hee-sung, hogy az Áruló (Kim Yong-ju) egy sámán-házban bújhatott meg.

KÉP: - felirat - Az, hogy Hanseongban 43 sámán-ház található, nem probléma, hiszen Dong Mae emberei lehet bízni a keresést, a főnökük kiszabadításáért ezt gyorsan és hatékonyan megteszik.

Azt hiszem, Ljerk írt egyszer egy kisebb értekezést itt Sillán arról, hogy a sámánhit mennyire erősen élt a társadalom alsóbb rétegeiben, főként vidéken egészen a század elejéig. Nos, a fővárosban ez a 43 aktív sámán azt mutatja, hogy nem csak vidéken, de a városok szegények lakta részein is ott volt.
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 10:14:32 8/10 Előzmény edimir
(234204/239045)
Off
Mr Sunshine

Ha csak a magyar felirattal rendelkező részig nézed, az a már lement részeknek kevesebb, mint a fele. Ma leadják a 16. részt, a magyar felirat jelenleg a 7. résznél tart. Kettőt láttál... 5 van még vissza, tényleg be kell osztanod.....

Érdemes az első 2 részhez beleolvasnod micike hsz-eibe, remekül eligazít a ki-kicsoda katyvaszban, a történések elhelyezésében.....
10/10
kimbin01 2018 aug. 26. - 03:30:23 10/10 Előzmény edimir
(234203/239045)
:)))))
8/10
edimir 2018 aug. 26. - 01:38:29 8/10
(234202/239045)
Off
Mr Sunshine - 15. rész
Spoiler

Nos, ez a rész is hozott néhány új fejlemény, de igazán felkavaró, megrázó jelenetet ne tartogatott... csendben léptünk egy kicsit előre....

KÉP: - felirat - Hina megjegyzéséhez csatlakozunk... mi sem!:))))))))))))))))
Szép vágás volt! Megérdemelte.....
8/10
edimir 2018 aug. 25. - 22:03:51 8/10 Előzmény edimir
(234201/239045)
OFF
While You Were Sleeping
Spoiler

Az álmok mindig olyan különlegeset jelentenek a számunkra. Ebben a sorozatban pedig még inkább.
Meseszerűen indul.... Ha a Lány megálmodik vmit, az bekövetkezik. Épp úgy, ahogy megálmodta.

De mi van, ha a szeretted halálát álmodod meg? Ki lehet cselezni a sorsot? Mi van, ha vki más is megálmodja vki jövőjének néhány percét. Ő vajon tudja befolyásolni a történéseket? Vajon változtatható a jövő?

Vajon miért szerepel három ember álmában a másik, összeköti őket vmi? Tudnak-e összefogni?

Jó kis sorozat, néha nagyon komoly erkölcsi kérdéseket vet fel. Mi vagy elsősorban: Ügyész, Anya vagy Szülő?
Mi az elsődleges? Megmenteni 7 ártatlan ember életét, vagy egy gyilkost a rács mögé juttatni?

A sorozat a jelenben játszódik, de a jelenben zajló történések megértéséhez fokozatosan meg kell ismernünk a 13 évvel korábban történteket, így látjuk át a kapcsolatot az emberek között és kapunk magyarázatot arra, miért álmodnak egymásról.


KÉP: egy szép lírai Árnyék... egy telefon fotózza majd le... elmenteni, ami nem létezik... megörökíteni egy álmot....

10/10
kimbin01 2018 aug. 25. - 08:59:42 10/10
(234200/239045)
Sziasztok, már csak 1 nap ebből a hőségől! Legalábbis, ami a meteorológia ígér.
Mindenesetre az igazi nyárból kóstolót kaptak a kontinens északi felén lakók is, aszály, erdőtűz, és egyéb tüzek formájában. A holland híradó ezzel volt tele. Májusban, is amikor kint voltam, már akkor szályról szóltak a hírek, mostanra meg tragikus a helyzet. Meg is látszott az ottani piaci árakon!
Hollandiában is 33-34 fok volt, csak a második héten volt két esős nap, ami egy kis enyhülést hozott.
Külön örömöm volt, hogy sikeresen tájékozódtam, és egydül találtam meg a beszállókaput a Schipolon.

Annyira dicsértétek és tegnap este 2 részre futotta az erőmből Mr. Sunshinre. A két rész után is megállapítható, hogy nem mindennapi sorozatról van szó, és a leírás, amit találtam a történetről egyáltalán nem azt írta, amit kellett volna!
"A 19. században játszódó történet Mr. Sunshine elmondása alapján egy koreai fiúról szól, aki egy amerikai hadihajóra szökik és elmenekül a nagy kontinensre. Később amerikai haditengerészként tér vissza hazájába és beleszeret egy arisztokrata család lányába, viszont iroikusan rá kell döbbennie arra miért is menekült már el egyszer."
Ez alapján sok mindenre lehet gondolni, csak épp arra nem, amiről szól a film. Majd beosztom, mert a
fordítás még nincs végig meg.

http://hu.euronews.com/2018/07/21/tombol-a-hoseg-eszak-europaban-is
https://www.idokep.hu/hirek/erdotuzek-pusztitanak-eszak-europaban

Többnyire én is vizes ruhában végzem a napi teendket, mert másképp megbolondulnék.
8/10
edimir 2018 aug. 25. - 05:33:28 8/10
(234199/239045)
While You Were Sleeping

Mégis belekezdtem!:)) Egy nagyon szórakoztató, érdekes kis sorozat. Most egyelőre csak a sorozat egyik támogatójának amolyan szokásos promótálását hoztam.....

KÉP: A főszereplő természetesen egy KIA autószalonban nézelődik, hol másutt, ha egyszer a KIA támogatta a sorozatot... Hmm, ráadásul még piros is? Ugye nem baj, Illiona, hogy ezt direkt neked hoztam?!:) No komment!:)))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 19:27:47 8/10 Előzmény Illiona
(234198/239045)

Így van. Én még ezt a plusz infót találtam, indonézből a gugli fordította:
"A 17. és 18. epizód miatt az est nem sugároz, mert az MBC a 2018-as ázsiai meccs mérkőzést, a dél-koreai U-23 labdarúgó-válogatottat fogja bemutatni. A 17. és 18. epizód után 2018. augusztus 29-én, szerdán este Koreában indul."

Kíváncsi vagyok, hogy a My ID-t is halasztják-e, ma kéne kijönnie az új résznek. úgy néztem, a Let Me Introduce Her 4 részét teszik holnap fel.... remélem, nem tévedek
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 12:30:15 8/10 Előzmény edimir
(234197/239045)
Ez meg itt az eddigi szereplésükről táblázatos kimutatások:
https://en.wikipedia.org/wiki/South_Korea_at_the_2018_Asian_Games

Azért van egy-két sportág, amiről életemben se hallottam még..... pedig azért szoktam nézni sportközvetítéseket.....
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 12:22:24 8/10 Előzmény edimir
(234196/239045)
Az éremtáblázaton a 3. helyen állnak jelenleg, toronymagasan vezet Kína, Japán Dél-Korea előtt, ha nem is sokkal, de megelőzi őket.

Szombat-vasárnap nem épp az éremesős napok, csak azt nem tudom, hogy melyik sportágban van koreai favorit, akkor már tudnánk spekulálni a sportágakat napokra leosztva bemutató táblázat alapján....

Foci közvetítés minden nap van, nincs szünnap!:)))))))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 12:06:32 8/10 Előzmény Illiona
(234195/239045)
Most nézem (ha jót nézek egyáltalán?!), hogy a nyitó ceremónia aug. 18-án volt, a játékok szept. 2-ig tart.... Hát, szerintem erre az egész időtartamra nem függeszthetik fel a sorozatok vetítését, ahhoz túl hosszú... mondjuk elképzelhető néhány koreai szempontból fontos döntő esetében, hogy a pont arra az időpontra eső sorozat adott részét nem adják, gondolván, hogy egy ország fog szurkolni a döntőben érdekelt koreai sportolónak.

https://en.wikipedia.org/wiki/2018_Asian_Games
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 11:57:45 8/10 Előzmény Illiona
(234194/239045)
Akkor hétvégén a Mr. Sunshine se lesz?
Illiona 2018 aug. 24. - 11:25:30
(234193/239045)
Sajnos közzétették, hogy az Ázsia Játékok miatt nem játszák le az aktuális epizódokat.
Nekem semelyik nézett sorozatomra nem volt tegnap rész, ugyhogy várni kell.
8/10
edimir 2018 aug. 24. - 07:01:27 8/10 Előzmény Illiona
(234192/239045)
OFF

Time
Spoiler


Ne feledd, nem csak az Idő változott meg a számukra, de vele együtt ők is.

A Fúnak felértékelődik minden nap, mert véges számára az idő. 6 hónap. Ezt viszont teljesen másként akarja leélni, mint az eddigi életét. Rendezni akarja a dolgokat, mielőtt meghal, a Lánnyal, a Menyasszonyával, az Apjával, a bűntudatával, hogy mit is csinált ő azon a bizonyos éjszakán..... tiszta lelkiismerettel akar meghalni.

A Lány is teljesen megváltozik. A Húga halála előtt spórolós, a jövőjét tudatosan építő, kis álmok, kis vágyak, afelé apró lépésekben araszoló, amibe anyuci a pénzügyi machinációival bekavar. A Húga halála után bukja a Vőlegény, az Anyja meghal, tehát teljesen magára marad. Innentől csak az Igazság érdekli, semmi más, a korábbi kis célok törlődnek, ill. elnapolódnak.....

A Menyasszony ajánlata a Lánynak bűntudatból van, meg akarja "vásárolni".... A Lány ezzel tisztában van, azért főz neki azt, amit... és azért írja a kezére az "Igazság" szót konkrét pénzösszeg helyett....
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 22:36:50 8/10
(234191/239045)
Mr Sunshine

Feltűnő, hogy szinte semmi preview nincs a 15. részről..... :((((

Csak ezt találtam.... hát, nem sok... Csak annyi, hogy Choi és Ae-shin is sértetlenül életben van.... amit úgyis sejtettünk....

https://www.instagram.com/p/Bms4zSEgytn/
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 20:29:39 8/10 Előzmény Illiona
(234190/239045)
OFF

Time
Spoiler

Nem tudom, honnan veszed ezt a "feketére égetett" kenyeret, a "Pain perdu" nem odakozmált pirítós! A Lány által készített sem szénné égetett, kellemes aranybarna színű kenyér, amin ha jól vettem ki, gyümölcsök, magvak (?), öntet van.... Elegáns szállodás reggelijének kínálatába tartozik.
Mivel Koreában a kenyér nem tartozik a hagyományos konyhakultúrába, így felhasználása egy plusz érdekesség a Lány részéről, ezzel is bizonyítva, hogy ismeri a nemzetközi (főként a francia) konyhát.
De ha nem haragszol, erre már több szót nem vesztegetnék.

PÉNZ. Erről kevés szó esik. Ezek a kiadások teljesen reálisak, amiket írtál. A sorozat azt sugallja nekünk, hogy a Lány számára a pénz nem fontos, sőt! Hiszen arra emlékezteti, hogy a húga neki akarta visszafizetni a pénzt, ezért ment vissza callgirl-nek. Így a pénzt minden baj forrásaként, megvetendő vmiként kezeli.

KÉP: a "Pain perdu" - Hmm, kis sötét bogyók vannak rajta, de én sehol nem látom, hogy feketére égették volna.....
Illiona 2018 aug. 23. - 20:08:53 Előzmény edimir
(234189/239045)
Tima
Nos ez engem annyira meggyőzött, hogy a linkre rá sem kattintok, vagyis egyáltalán nem. Egy feketére égett kenyér szerintem nem ehető! (mérgező. rákkeltő, stb...)

Én csak azt mondom, hogy eddig nem volt pénze, egyetlen Wonja sem, most pedig uj drága lakásba költözött, ami a letét miatt semmiképp nem lehet olcsó, másrészt valamiből élnie is kell.
(telefonszámla, villanyszámla, reggeli, ebéd vacsora stb...)
Ráadásul el kellett temetnie a testvérét, és az anyját is. Nem hiszem hogy volt biztosításuk.
Vagyis ezt a részét hanyagolják.
Ma nem volt rész, legalábbis az Avistára nem tették fel, ez borzasztó, már elég visszaemlékezni, hogy mi történt az első epizódokba.
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 19:09:15 8/10 Előzmény Illiona
(234188/239045)
OFF

Time
Spoiler

Akkor nézzük...
Nem snassz, hanem nagyon is tudatos. A Menyasszonnyal szemben ez is a lelki hadviselés egyik eleme. Nem tudja még, hogy mi a Menyasszony köze a húga halálához, de azt tudja, hogy vmi közének lennie kell. Hiszen olyan embernek adott pénzt, akiről tudja, hogy kapcsolódik a húga halálához. Próbálja vmi módon a Menyasszonyt nyomás alatt tartani, hátha elárulja magát...

Nem, nem akar ezzel a főző teszttel jó állást szerezni. Az ő életének jelenlegi célja, hogy megtudja, miért és hogyan veszítette el a húgát és az édesanyját... ez tölti ki a gondolatait. Szeretné, ha a rendőrség újra indítaná a nyomozást... ehhez gyűjti a hangfelvételeket a Fiú éttermében, eleve csak a nyomozás miatt ment oda dolgozni!

Egyébként tévedsz, a "Pain perdu", az "Elveszett kenyér" már régen nem kolduskonyhás étel, a gasztronómiában ezzel nagyon is foglalkoznak, különleges recepteket kreálnak belőle. Engem annyira nem izgat, de itt egy videó Gordon Ramsay-től: https://www.youtube.com/watch?v=-APiAMrSzq4

Miért adta a Fiú a Menyasszonynak a fele éttermet? Mert ezt ajánlotta fel a Fiú azért, hogy a Menyasszonya ne barátkozzon az Ügyvéddel, a Lány egykori vőlegényével. Tudta, hogy az ügyvéd egy nem megbízható alak. A Fiú vmilyen szinten igenis törődik a Menyasszonyával. A hátralévő időben "emberként élni" nem csak azt jelenti a számára, hogy a Lányt segítse, hanem a Menyasszonyával is próbálja normalizálni a viszonyát. Most épp azt ajánlja fel, hogy legyenek "barátok". Ha belegondolsz, a Fiú nem utálta a Menyasszonyát, csak azt utálta, hogy nősülésre kényszerítik.

KÉP: a Lány keze... ebbe írta az "árat", amit készpénzben kér a Menyasszonytól, hogy eltűnjön a Fiú életéből
8/10
edimir 2018 aug. 23. - 18:34:07 8/10
(234187/239045)
OFF

Mr Sunshine

Nos, ha már olyan gyakran szóba került a sorozat kapcsán a hitelesség, jöjjön egy kis érdekesség

KÉP: A 13. részben sört ajándékoz (nem először) Choi a keramikusnak. Amerikai sör, 7 üveggel, Ae-shin hiába szeretné, a keramikus nem ad neki belőle... még kóstolót sem....

A sör bizony nagyon is hiteles. Az 1862-ben alapított Centlivre Brewing Company terméke.
A francia alapítóról, a sörgyártás kezdetéről itt találhattok néhány érdekességet, leellenőrizhetitek a címkét is, én megtettem!:)))))))))))))
https://brookstonbeerbulletin.com/historic-beer-birthday-louis-centlivre/
Illiona 2018 aug. 23. - 18:11:01
(234186/239045)
Time:
nekem ez igy olyan snassz.
Talán ez az első hiba, amit eddig találtam benne, a 9 rész alatt.
Érthetetlen a hasonlat, senki nem fog googlézgatni, (te igen, de én semmiképp ) és olyan kicsiségbemutatás Ahogy az égett fekete kenyérből valami fenséges étel készül: na ezzel aztán megmutatta, milyen jó szakács: kizárólag kolduskonyhára jó.
Vagyis kaphatott volna egy jó munkát, közel lenni a tűzhöz, átvitt értelembe is, de ezt is elbaltázta. Végül is akkor miből él? miből fizeti azt a drága lakást? Az is kétségessé vált a számomra, hogy TÉNYLEG tud főzni? Eddig még nem mutatott meg ebből a képességéből semmit.
Akkor is zavaros volt, de most visszanéztem, és hanyagolható jelenet.
Egyébként azt sem értettem, miért kellett a fiúnak a vezetőségbe a menyasszonyt beletenni? még messze az esküvő. Valamivel megzsarolta? ennyire nem lehet naiv, hogy ezt az 5-6 hónapot (közben fogy az ideje) a vele való vitatkozással tölti!
Meg minek van ott vagy 10 alkalmazott, amikor vendég csak alig, szinte soha?
ezek persze költői kérdések, nem kell válaszolni rájuk