8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:39:21 8/10 Előzmény edimir
(236785/239045)
Off
Special Labor Inspector - Szexbotrány

Spoiler

Egyikük feláll és távozni szeretne, amivel magára zúdítja csebolcsemete haragját és agresszivitását... a titkárnőt bántalmazza....
Majd természetesen megérkezik a jogász "takarítani"

KÉP: -felirat - fórum ugyan lenne elvileg a panasznak, de az összefonódások miatt reménytelen az ügy... a titkárnő nem is él vele
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:33:44 8/10 Előzmény Illiona
(236784/239045)
Off
Special Labor Inspector - Szexbotrány

Spoiler

A sorozatban van egy jelenet, ami kapcsolódik az általad felvetett kérdéshez, annak másik oldalához, a nők kiszolgáltatottságához. Csebolcsemete a cég titkárnőit egy bárba parancsolja, hogy szórakoztassák őt. Kiszeng-bárhölgy-titkárnő, mintha a múlt köszönne vissza, vagy egy archaikus szemlélet....
Ha meg akarod tartani a munkád, akkor némán tűrsz és reméled, hogy egy kis fogdosással megúszod....

KÉP: a bárban
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:19:37 8/10
(236783/239045)
Off
Special Labor Inspector - 1-8. rész

Spoiler

Sajnos az elért siker még csak megnyert csata, a háború hosszabbnak és nehezebbnek ígérkezik. Főhősünkre szinte egy lehetetlennek tűnő vállalkozás vár...

KÉP: a két oldal találkozik... érdekesnek ígérkezik a folytatás a 9. részben
Mivel hétfőn és kedden adják a dupla részeket, így már nem kell sokat várni rá....
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:13:54 8/10
(236782/239045)
Off
Special Labor Inspector - 1-8. rész

Spoiler

Másik két tanítványa egészen más utat járt be. Egyikük "örökös", aki elkényeztetett, szórakoztatja az emberek megalázása és bántalmazása a múltban és a jelenben egyaránt. A másik készséges segítője, az utána "tisztogató", aki csebolcsemete piszkos dolgai után takarítja fel a mocskot, immár a cég jogi vezetőjeként. Van elszámolni való velük a múltból is, de a jelemben is akad majd....

KÉP: fenn a csebolcsemete, lent a jogász
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 11:00:28 8/10
(236781/239045)
Off
Special Labor Inspector - 1-8. rész

Spoiler

Egykori tanítványai felbukkannak a jelenben is... egyikük elbocsájtott buszsofőr, akinek megpróbál segíteni, a másik pénzbehajtó, de aztán embereivel együtt inkább csatlakozik volt tanárához....
Szóval alakul a "jó oldal"....

KÉP: a segítők
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 10:55:31 8/10
(236780/239045)
Off
Special Labor Inspector - 1-8. rész

Spoiler

KÉP: és egy kis túlerőtől sem riad vissza.....
8/10
edimir 2019 ápr. 22. - 10:51:52 8/10 Előzmény Illiona
(236779/239045)
Off
Special Labor Inspector - 1-8. rész

Spoiler

A jövő sorozatairól szerintem sem lehet előre véleményt alkotni, esetleg kinézhetünk vmit magunknak, aztán vagy bejön, vagy nem.

Nehéz lesz Feri atyához és a Gyónáshoz hasonlóan jó sorozatot találni. Én tettem egy próbát a Special Labor Inspector sorozattal, de nem bántam meg.
Ismertetője itt: http://asianwiki.com/Special_Labor_Inspector_Jo_Jang-Poong

Egy kicsit emlékeztet a The Fiery Priest-re annyiban, hogy itt is egy vki rázza fel a többieket a tespedésből, vonzza át őket a jó oldalra... és persze némi verekedés is akad.:)))))))))))))))))

Főhősünk nem egykori ügynök, hanem volt sportoló és edző, akit erős igazságérzete sodort mindig bajba. Immár 5 éve köztisztviselő, speciális munkaügyi ellenőr, az tuti havi fix+nyugdíj, s ezért csak a bajukkal, problémájukkal hozzáforduló kisemberek előtt szét kell tárnia tehetetlenül a kezét... és máshová továbbküldeni őket a megoldásért....

A kisember pedig kiszolgáltatott, a ki nem fizetett bére után futva tovább hajszolja magát a munkahelyén, remélve, hogy egyszer mégis kifizetik, miközben Damoklész kardjaként lebeg felette a legkisebb hibáért, mondvacsinált ürüggyel való felmondás.....

Hát ez így elég nyomasztónak tűnik, de szerencsére főhősünk, akár csak Feri atya, egyszer csak bekattan.... és elhatározza, hogy megpróbálja a lehetetlent.....

KÉP: a főszereplőt alakító Kim Dong-Wook, akit én legutóbb az Along With the Gods-ban láttam... az általa megformált karaktert nem lengi körül semmilyen titokzatosság, inkább egyfajta egyszerűség és derű, nem olyan elegáns sem öltözékben, sem verekedésben, mint Kim/Feri atya, de bátor és hatékony, nem zseni, de értelmes és kitartó.... számomra nagyon is szerethető karakter...
Illiona 2019 ápr. 22. - 00:08:47 Előzmény edimir
(236778/239045)
nos, én nem nevezném meg mit várok a jövő sorozataitól, majd akkor gondolkodom rajta, amikor elkezdik vetiteni őket.
Mert annyi mindentől függ, hogy mi tetszik és mi nem, hogy ki a főszereplő, a főszereplőnő, mennyire izgalmas a forgatókönyv, az hogy a forgatókönyv tartalmaz-e fantasztikus, földöntúli elemeket, vannak-e benne vámpirok, meg zombik, meg nem tudom még mik!
Szóval várok.
Ha ilyenek lesznek, mint Feri Atya, és a gyónás, akkor jöhetnek!!!
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 17:53:55 8/10
(236777/239045)
VÁRHATÓ SOROZATOK

Az alábbi írásban hónapokra lebontva találjátok. hogy milyen sorozatokra számíthatunk a következő hónapokban: https://dramacurrent.com/drama-air-dates/

Sajnos a Haechi-ből már csak az utolsó két dupla rész van hátra... így aztán örülök a májusi Aseudal /Asadal krónikáknak, már korábban írtam róla... jöhet az újabb történelmi/kosztümös sorozat. Bár sokkal ellentétben nem ugrom ki a bőrömből örömömben, hogy a főszerepet Song Joong-Ki játssza majd, de meglátjuk.... egy esélyt kap...
Az Ázsiawiki csak júniusra teszi a vetítés kezdetét. a lényeg, hogy legyen... és jó legyen!:)))))
http://asianwiki.com/Arthdal_Chronicles
A trailerét elnézve egy kicsit emlékeztet a Legendre... ennek is olyan "meseszerű" a kezdete..
https://www.youtube.com/watch?v=DRzFfF-5YQ8


Miss Granny remake - a 2014-es eredeti: http://asianwiki.com/Miss_Granny
Nos, az ismertető szerint vmikor 2019-ben, ez így eléggé homályos... nem tudom, hogy örüljek-e annak, hogy egy csodálatos mozifilmből sorozatot csinálnak.. kicsit tartok tőle, mint a Masqurade esetében.....

Kingdom 2. évad - sajnos csak 2020-ra teszi, pedig bíztam benne, hogy esetleg az idei nyár végén, ősz elején adják... de úgy látszik, sokkal többet kell majd rá várnunk....

Aztán persze vannak az ötletként felvetett, de bizonytalan jövőjű felvetések, ahol nem lehet megjósolni, megvalósulnak-e egyáltalán a velük kapcsolatos tervek...


A z egyik ilyen a Something Happened in Bali
http://asianwiki.com/Something_Happened_In_Bali
Hiába 2004-es, de örök klasszikus szenzációs szereposztással, emlékezetes alakítással.... talán nem is baj, ha ez a remake nem készül el....

ugyanígy vagyok a Winter Sonata 2. évadjával... minek? Jó volt az úgy önmagában, nem igényel folytatást szerintem.

Szemezgessetek kedvetekre!:))))))))))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 17:03:18 8/10 Előzmény edimir
(236776/239045)
JÁTÉK

hmmm, talán a 30. Libagoly találkozóra nem is lenne rossz ajándék!:)))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 16:55:02 8/10 Előzmény edimir
(236775/239045)
JÁTÉK

Az én ajándék telefontokom magginak!:))))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 16:18:32 8/10
(236774/239045)
JÁTÉK

Ha még nem egyeztetted a nyuszival, hogy mit tojjon neked húsvétra, hát íme 20 ajándékötlet, amit a koreai sorozatok kedvelőinek ajánlanak: https://dramacurrent.com/2018/12/11/20-gift-ideas-for-korean-drama-fans/

Játékunk ehhez a cikkhez kapcsolódik. Szerintem ti sokkal ütősebb feliratot tudnátok kitalálni az ajándék pólóra, amit szívesen kapnátok vagy adnátok koreai sorozatrajongóként.
Tehát írd meg a te pólófelirat ötleted!:))))))))))))))))))

A telefontokra tett képeknél szerintem ti sokkal hangulatosabbat, egyedibbet tudnátok kikeresni a képes mappátokból.... Hát rajta!

Tedd ide a kedvenc képed, amit szívesen látnál a telefonod tokján... esetleg amit a barátodnak ajándékoznál....

Jöhetnek a jobbnál jobb pólófeliratok és képek a telefontokokra!:)))))))))))))))))))))))

Csak ne fogd vissza a kreativitásod!:)))))))))))))))))))))))

8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 15:39:28 8/10 Előzmény edimir
(236773/239045)
off

Love in Sadness - Beauty 1999 - japán sorozat

SPOILER

Nos, találtam egy írást, amiben kicsivel több szerepel arról a bizonyos japán alap sorozatról.
https://dramacurrent.com/2018/10/22/ji-hyun-signs-kdrama-remake-of-japanese-drama/
Tehát a betérő fiatal nő a bántalmazója elől menekült. A plasztikai sebész pedig a meghalt felesége arcára műti át......
Hmm, a japánban szenvedélyes viszony szövődik orvos és betege között.... ez természetesen csakis lightosan adaptálható Koreában, amolyan egymást gyógyító plátói szerelemként... semmi kedélyborzolás... egy apró csókocska némi engedmény... váll átkarolható, kéz szorongatható... és természetesen annyiszor adhatod rá a zakódat és kabátodat, ahányszor csak bele tudjuk a történetbe szuszakolni... és az esernyő fölé tartása sem tiltott....

Bevallom, minden gonoszkodó megjegyzésem ellenére is van, amit nagyon szeretek a Love in Sadness-ben... ez pedig a Dokiháza a rengeteg virággal... a virágokkal meghintett lábfürdője pedig engem is levesz a lábamról... ilyen kényeztető megvesztegetésnek bizony nehéz ellenállni....:)))))

Közben az jutott eszembe, hogy a Férj vajon milyenné vált volna, ha egy másik nőt vesz feleségül, nem olyat, aki megszólalásig hasonlít a meghalt anyjára. Hiszen, ha nem találkozik a nővel, egy adott életkorban mégis csak meg kellett volna nősülnie, az erőszakosan irányító apja legalábbis rákényszerítette volna. Egy igazgatónak is jól jön egy helyzetét erősítő feleség, Vajon abban a házasságában is ilyen betegesen viselkedett volna, vagy ott pusztán a hűvös egymás mellett éléssel beérte volna?

KÉP: a verés után... milyen jellemző... a megvert feleség némán szenved... a bántalmazó férj zokog.... ennél már csak az a természetesebb, hogy a verés csakis a nő hibájából következett be... ő változtatja ilyen szörnnyé az őt féltve imádó férjét... hát igen, egy beteges megszállottnak a logikája is beteges, de ne engedjük, hogy megtévesszen... ez tényleg beteges!!!!
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 14:47:46 8/10
(236772/239045)
Én sem torrentezek. A letöltő oldalon, amit küldtem, nem is kell.
Megnéztem, Brigi a fordításban a Haechi-nél a 13. résznél jár. Nem használom a fordítását, így nem tudom, hogy megy nála a számozás, hiszen dupla részekkel megy a sorozat. Ergo nincs 13-as szóló rész, csak 13-14. rész.... vagy ha a dupla részeket 1 résznek veszem, akkor a 13-as a 25-26. résznek felel meg.

Mindenesetre a sorozatból lement már a 40. rész is. Kéred ezeket is, vagy vársz inkább a fordításra?
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 14:28:44 8/10 Előzmény edimir
(236771/239045)
off

Love in Sadness - 33-36. rész

Spoiler

Tudom, sokan a szívükbe zártuk a szerencsétlen bántalmazott feleséget, a Doki szentté avatása szerintem már folyamatban... s mivel olyan lágyszívűek vagyunk, még a bántalmazó férjnek is jut az együttérzésünkből.....

Tudom, a Let Me Introduce Her kapcsán megvádoltam a Love in Sadness-t a plágiummal. Nos, a történet jóval kacifántosabb, mint azt elsőre gondoltam. Nekem csak a hasonlóság tűnt fel... és az, hogy a Let Me Introduce Her vetítették előbb Koreában.

Ám a történet nem vele és nem ekkor kezdődött, hanem egy japán sorozattal 1999-ben, ez volt a Beauty.
Ismertető róla itt: http://asianwiki.com/Beauty_(1999-Japan-TBS)
Sajnos az ismertető elég szűkszavú, a plasztikai sebészhez beállít egy fiatal nő. Hogy milyen orvosi dilemmája támad így a Dokinak, sajnos nem tudjuk. Itt a Dokinak meghalt a felesége és van egy tini lánya.

Ennek a japán sorozatnak a remake-jéről tárgyalt a Love in Sadness gyártója a DK E&M a japán készítőkkel., hogy adaptációt készítsenek belőle 2019-ben. .... ekkor robbant be a Let Me Introduce Her , amit a SBS Plus készített, aki viszont a japánoktól nem kért engedélyt, mondván, hogy teljesen más a történet, igaz, van benne egy plasztikai sebész és romantika, azonban minden másban eltér.

Szerencsére nem nekem kell ebben a plágiumos vádban/perben igazságot tennem... ráadásul ehhez túl kevés is az információ.

Viszont tény, hogy a Love inSadness viszonylag magas nézettségből indult, ismert sztárokkal, míg a Let Me Introduce Her alig foglalkoztatott színészeket választott a főszerepekre... és milyen jól tették. Csodálatos, szinte eszköztelen játékkal is képesek voltak megteremteni egy hihetetlenül erős összetartozást, a hétköznapok meghittségét. Míg a Love in Sadness sztárjai egyre csak úsznak a műkönnyek árjában... a történet ugyanabban toporog... a férj megszállottságában és egyre szélesebb körre kiterjedő agresszivitásában.... Nem azt mondom, hogy rossz sorozat, de túl hosszú... a kevesebb néha több itt is érvényes... és vannak olyan pontjai a sorozatnak, amikor úgy éreztem... elég...
Ha már a nézettség kezdetéről ejtette szót, nézzük, hogy alakult később... A Let Me Introduce Her fokozatosan araszolt felfelé a nézettségben, míg a Love in Sadness az ellenkező irányba mozdult el, mindig egy kicsivel kevesebb lett a nézője....

KÉP: a pisztollyal orosz rulettet játszva vajon hogyan is bizonyítom a szerelmemet?????? És a Dokinak vajon miért kell ebbe az őrültségbe belemennie, hogy egy elmebeteget csak akkor vagyunk képesek meggyőzni, ha belemegyünk az elmebeteg játékába? Nos, nekem ez itt ár sokK volt.
10/10
Cilia 2019 ápr. 21. - 14:10:45 10/10 Előzmény edimir
(236770/239045)
Köszönöm szépen, nézem is! Nem torrentezek, így nem tudok felirat nélküli videókat leszedni, de a Haechi-t is így töltöm le, azt viszont fordítják, és nem túl zavaró az angol felirat, fölé kerül a magyar. :-)
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 13:37:35 8/10 Előzmény Cilia
(236769/239045)
Már el is küldtem a feliratokat!:)

Jó szórakozást!:)))))))))))))

Kíváncsi vagyok a véleményedre, majd mesélj róla, hogy tetszik!:)))))))))))
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 13:21:29 8/10 Előzmény Cilia
(236768/239045)
Elküldöm e-mailben neked a google fordítós feliratokat, csak rossz lesz a beégetett angollal, az roppant zavaró.
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 13:15:23 8/10 Előzmény Cilia
(236767/239045)
Igen, google fordítóval nézzük. Ha vmi falsnak tűnik, még ott az angol felirat ellenőrizni, de néha a fül se rossz, néhány szófordulatot még az eredetiből is megérteni. Örök hálám Illionának, hogy megtanított kezelni a programot, így nem kell várnom a fordításra, ami hatalmas szabadságot jelent a választásban.
8/10
edimir 2019 ápr. 21. - 13:10:49 8/10 Előzmény Illiona
(236766/239045)
MÉRCÉK

És ne felejtsük el a közeget sem, hiszen a vendéged a találkozón elmesélte, hogy bizony az átlag koreai férfinak is a felesége mellett ott a szeretője, ami ott teljesen természetes, ő lógott ki, akinek "csak" felesége volt!

A szent látszat és a szemforgatás... ez az egyik oldal, a másik oldal egy "tradíció" a nőről való gondolkodásban... hiszen a vendéged is említette, hogy a férfi az első Koreában (nem mintha nem sejtettük volna magunktól is), aztán jön a nő (sokkal lejjebb), és az idiótákkal egy szinten a külföldi férfi, a külföldi nő pedig.... hát az max. a bányászbéka ülepét csodálhatja mélyen lentről....

Egy ilyen társadalomban a szexbotrány nevetséges... egy szelep, amit meg-megnyitnak, hogy levezessék a társadalmi indulatokat, hogy eltereljenek... és igen, koncot dobjanak oda "népnek"... egy kis panem et circenses koreai módra...