8/10
edimir 2019 jún. 06. - 22:39:29 8/10 Előzmény Illiona
(236925/239045)
Illiona, a köszönet nem jár, mivel nem vettelek nyíltan a védelmembe, csupán arról írtam, ami a meggyőződésem, s amiben hiszek.

Következzék a PORT Felhasználói szabályzatából néhány idézet:
"Fórum: filmekről, személyekről, együttesekről, színházi előadásokról, fesztiválokról, kiállításokról, rádióműsorokról és éttermekről van lehetőség véleményt írni az egyes objektumok adatlapján.
....
A Fórum moderálás alatt áll: sértegető .... rágalmazó .... támadó .... hozzászólás .... azonnali és végleges törlést von maga után."
Forrás: https://port.hu/cikk/magazin/felhasznaloi-szabalyzat/article-27798

Nem szokásom a moderátorok zaklatása, számtalan esetben megtehettem volna, de sem értelmét nem látom, sem megoldásnak nem tartom. Bár nem ismertem az általad ismertetett kínai filmet, de vhogy mégis a toleranciám arra hajaz.:) Néha tényleg - a rám kevésbé jellemző - türelem gyakorlására jó.:)

Az önjelöltek lángpallossal való hadonászását bevallom, nem kedvelem. Hiszek abban, hogy mindenkinek a legbelsőbb magánügye, hogy mit gondol a világról, az országról, amelyben él, az élet dolgairól. Mivel nem ismerhetem a körülményeit, az életútját, a problémáit, így fogalmam sem lehet arról, hogy miért gondolkodik, érez úgy, ahogy. Felnőtt emberként számoljon el a saját lelkiismeretével, ha van neki.

Ugyanígy nem kedvelem különböző bélyegek rásütését vkire. Főként, ha ezek a bélyegek nagyon is súlyosak. "Az ország meggyalázója" és szinonimái.... Szeretem a humort, élvezem, ha vki nyelvünk játékos eleganciáját csillantja meg.... de a kifejezetten ártó szándékú hozzászólást semmilyen csomagolás nem tesz elfogadhatóvá.

Bocs, Illiona, ha nyíltan akartalak volna védelmembe venni, akkor részletesen ismertetem, hogy mennyi mindent tettél és teszel ma is a régiód gazdasági fellendüléséért, hogy névtelenül hány jótékonysági szervezet részére adakozol, hogy mennyi munkát fektettél abba, hogy koreai turisták számára különleges magyarországi helyszíneket, rendezvényeket, egyediségeket kutass fel, hogy rendkívüli élménnyel gazdagodva térhessenek haza egy olyan országból, amit te állítólag nem tekintesz hazádnak... és még folytathattam volna a sort....

Hát igen, "az ország gyalázó" már csak ilyen, ezek a főbb ismérvei! És igen, már megint az a fránya látszat és a valóság....

Ez az én véleményem, amihez viszont nekem van jogom, hogy kimondjam. Miközben nem tartok igényt a SAJÁT gondolataim, érzéseim megfogalmazásához senki lekezelő és fennhéjázó kioktatására!!!
8/10
Sumomo 2019 jún. 06. - 21:53:07 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(236924/239045)
Viccet félre téve, hálás vagyok, ahogy és amit reagáltál.
Szeretem a gondolataidat.
További jó fórumozást!
8/10
Sumomo 2019 jún. 06. - 21:25:20 8/10 Előzmény hanguktaekwondoo
(236923/239045)
5* ( :D)
10/10
offtopic
Ljerk 2019 jún. 06. - 18:16:29 10/10
(236922/239045)
Egy ügyvéd szatirikus írása a "lehetetlen" koreai követelésekről. Megemlíti azt az összefonódást is ami a svájci tulajdonú hajótársaság (szállodahajók), és a magyar állami hajózási vállalat közt van. Erről nem tudtam, de talán emiatt lehetséges, hogy miért nem került lefoglalásra a szerencsétlenségben részt vett hajó:

http://drgyorei-bunteto-ugyved.hu/uncategorized/a-hableany-tragediaja-felhaborito-koreai-kovetelesek/?fbclid=IwAR2GZ4_81TsNQEg6WL5-jniyDMRN6883rMiTTY7PCq1rTykeccRDOWhTj-A

Ennek utánanéztem, kiderült, hogy Rogán Antal, mint részvényes is érdekelt (félreértések elkerülése céljából, állami érdekből teszi ezt hivatalnoki minőségében):

https://index.hu/gazdasag/2019/05/31/a_viking_es_az_allam_kozos_tulajdonos_a_legfobb_dunai_hajos_cegben/

A hajókon dolgozók pedig már levélben is megírták korábban, hogy abból a gyakorlatból, hogy szállodahajók este vonulnak, sokszor konvojban Budapest belvárosában az esti kivilágításban gyönyörködtetni az utasokat - előbb utóbb baj lesz:

Régóta érlelődött már a tragédia a Dunán: https://index.hu/belfold/2019/05/30/duna-hajobaleset-halal-elsullyedt/
hanguktaekwondoo 2019 jún. 06. - 14:32:03
(236921/239045)
Hanginak nem fáj semmi. jó erőben van.
Ellenben a rosszindulattal spékelt egoizmus és a merev, dogmatikus hantázás mindig csiklandozott.
Méghogy Iliona nem olvassa el, amit írok :-))
falja.
De ki kell ábrándítanom: szövegeim elsősorban nem neki szólnak.
hanem a fogékony embereknek.
Aztán mindenki, fejlettségi szintjének megfelelően, kezd vele valamit vagy sem :-)

Kedvelem a szelíd vágtázást egyes fórumokban, mert az alacsony vérnyomást megemelni egyben szakmai kötelességem is.
De hogy szegény Min -Rin jellegzetes, jó tollát az én hozzászólásaimmal vki összekeverje, ahhoz már valóban igen ködösen kell látnia mindazt, ami elé tárul :-)

ráadásul engem nem lehet összekeverni senkivel
mert unikum vagyok ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=jPbxog-w1ro
Illiona 2019 jún. 06. - 14:02:19
(236920/239045)
pár gondolat erejéig visszatérnék az előző hónapban látott kinai Falusi Dallam cimű mozifilmre.
A film főszereplője a falu bolondja volt.
A film nagyon érzékletesen adta vissza a falu lakosai hozzáállását a bolondhoz, (mássághoz)
Volt aki barátjának tettette magát, volt aki félt tőle, volt aki el akarta vitetni zárt osztályra, amiatt mert félt, de talán azért, mert neki volt a legtöbb (8 !!! Hektár ) bérelt földje. ( a film földosztás idején játszódik 1980-ban)
A gyereke is már már megtagadta, hiszen mekkora hatalmas teher egy bolond apa!
Egyedül csak egy fiatal lány volt mellette, ő megértette, bizott benne, nem félt, inkább csak aggódott érte, ő volt a bolond fiának a szerelmese.
A film csekély eseményt dolgozott fel, nem annyira a karakterekre helyezte a hangsúlyt, hanem a Karaktereknek az egymáshoz való viszonyára.
A film utáni beszélgetésen az egyik kinai lány megkérdezte a rendezőt, hogy valóban bolond volt-e a bolond, vagy csak megjátszotta?
A rendező széttárta a kajait: Mit tudom én! mondta, erre a választ mindenki keresse meg magában: mondta és mosolygott hozzá.
Ez a filmélmény alapjaiban változtatta meg a "más" emberekhez való hozzáállásomat.
hiszem mindegyik falunak van falu bolondja, és persze tágabb értelemben minden közösségnek megvan.
Mert ez egy feledat, hogy mindig mindenhol tudjunk bárkivel elfogadóak lenni, elnézőek, megbocsájtóak a mássággal, mert nem menekülhetünk el, nem változtathatunk helyet, társaságot, közösséget, mert az uj közösségben is lesz valaki, aki "más" mint a többi.
Valaki, akinek beszéltem erről azt mondta, hogy az akivel szembekerülünk, az saját kivetülő énünk. Igen, ez lehet hogy igy van, de ez csak addig igaz, amig normális emberekről van szó.

Nos ezt csak ugy, leirtam :)))))))))))))))))))))
Aki érti az érti, aki nem, az nem...
Illiona 2019 jún. 06. - 13:38:26
(236919/239045)
Először is köszönöm Ljerknek, és edimirnek, hogy nyiltan a védelmükbe vettek, és azoknak is akik inkább választották a telefon személyességét, és titkosságát, és biztositottak az igazamról.
Az eredeti beirásom megtette a hatását, mert olyan kérdéseket vetettett fel, amikre azóta sem válaszolt egyikőtök sem, mert nincs is jó válasz.

A Portról: igen, hogy talán maga a fórum apolitikus lenne? ezen nem is gondolkodtam eddig, nem is volt ennek súlya, mert nem történt semmi olyan a nagyvilágban, ami másra okot adott volna. Szerintem ennyi vélemény nyilvánitás belefér, hiszen nem vagyunk véleménytelen emberek, de ha mások azt mondanák, rendes fórumozók, hogy mégsem igy van, akkor hajlanék is rá. Igy volt ez egész mostanáig.
De most sem arról folyt itt vita, hogy van -e lehetőség ezen az oldalon politizálni, (egyetlen 10 cm-es, illetve hosszú beirásról van csak szó) hanem egyből csak kizárólag gusztustalan rugdosás következett.

Hanguk... beirása nem is izgatott, el sem olvastam, nem is érdekel, már amikor meglátom, gondolom, " front jön" (vagy megy, vagy van) Ki az aki itt a POrton nem tudja, hogy ugyanaz a személy van mögötte, és Min Rinként is ő irogat, mindenféle zagyvaságot, egyszerűen nem kell elolvasni, és nem is kell rá reagálni. Rossz napjain biztosan az elmebaj szómenésben tör ki rajta, ez van, nem lehet vele mit csinálni. (Min Rint ismerem személyesen is, utoljára pár évvel ezelőtt láttam is Budán amikor Korea nap volt, azota nem tudom miért hagyta a portos bejelentkezését másra, vagy lehet nem is tud róla, mit művelnek a nevében?))
Sumomo nagy lelkendezése Hanguk... beirása kapcsán meglepett, eddig őt egyetlen találkozón láttam, akkor nem beszéltem vele, viszont edimir mindig ódákat zengett róla, és én hagytam, mert nem ismertem, igy el is hittem, persze ezután ne is emlitse meg előttem, mert ezt az 5* - ot kimagyarázni nem lehet.

Az ami nagyon fáj, hogy mig itt ezek a méltatlan beirások megszületnek, addig még mindig halottak vannak a Dunában.
Ez nem fáj ennek a "koreabarát" Hanguknak, vagy Min Rinnek? Nem fáj.
Ez őt minősiti, és azokat akik irkálnak neki, akik elcsevegnek vele, válaszolnak neki.

Min-Rin 2019 jún. 06. - 12:43:37
(236918/239045)
Úgy látszik, olykor el kell ismételni, mert vannak, akik időnként elfeledkeznek róla. Egy fórum az antik fórum virtuális változata, amely lehetőséget ad a vélemények szabad kifejtésére. A port fórumának egyik topikja a silla, így senki nem jelentheti ki hogy mi szabad és mi nem, belefér-e a politika vagy sem, természetesen a működtető által meghatározott szabályok betartásával.
Egy felhasználó sem szabhatja meg, kik írnak egy-egy topikba - minő fájdalom. :-P
Edimir sem, aki meglehtősen félreértelmezi a dolgokat, mikor pl. Széchényi vitathatatlan magyarságához akarja hasonlítani Illiona tagadhatatlan idegenszívűségét bizonyító beírását. Napok óta folyik a kimosdatása, ami reménytelen, viszont az ebben résztvevők maguk is besározódnak az elvtelen melléállással.
Ami történt, megtörtént, Illiona önmaga által szégyenben maradt.
Koreát szeretni - főként ha ismeri is az ember, legalábbis törekszik megismerni, s nem valami sojus, vagy sejus? :)) ködön át bámulja - szép dolog. De a lelkesedés soha nem eredményezheti hogy eláruljuk, letapossuk a hazánkat. Mert Illiona szövegének nem az volt a baja, hogy politizált. A hazaszeretet vagy a haza gyalázása nem politikai kérdés.
Azt viszont célszerű megérteni, hogy "aki szelet vet, vihart arat". Vannak még, akik számára a magyarság nem holmi szó, annak védelme szívbéli feladat.

A szerencsétlenség mentésében résztvevők legjobb tudásuk szerint, minden igyekezetükkel azon dolgoznak, hogy megtegyék, amit lehet. Feltételezem, Illiona nem gondolja, hogy bárkinek is életét kellene kockára tennie. Mert ha mégis így véli, akkor talán nem dalolnia kellett volna, nem érző lelkét tetszelegve (kifejezés Illionától) mutogatni abban a reményben hogy a kamerák veszik, hanem példát mutatva beugrani a folyóba és felhozni valamelyik áldozat holttestét. Vajon miért nem ezt tette? Ja, csak másoktól várná el? Ezek költői kérdések, nem várok választ.
Sőt, a magam részéről befejeztem a vitát.
Sapienti sat
8/10
edimir 2019 jún. 06. - 04:33:12 8/10 Előzmény Sumomo
(236917/239045)
Silla alapvetően egy apolitikus fórum. Nem szeretnék vitát nyitni arról, hogy ki a magyar, avagy ki a jó magyar? Hogy vajon a „Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve!” szellemében szabad-e csak megnyilvánulni, avagy lehet a hibákra, hiányosságokra is rávilágítani a jobbítás szándékával?

Az előbbi idézet a legenda szerint Ferenc József császártól származik, az utóbbi hozzáállásra mind a magyar irodalomban, mind a magyar történelemben számos példa akad. S nem hiszem, hogy Ady, vagy Széchenyi "idegenszívű" lett volna ettől.

Igen, gyakran vagyok elfogult... és igen, néha kettős mércével mérek, bármennyire is törekszem az objektivitásra, az érzelmeket nehéz kiiktatni.

Engem is lesújtott a gyász a tragédia kapcsán, olyan felfoghatatlan volt, hogy itt nálunk, a mi országunkban történt, a Dunán..... és épp a koreaiakkal. Természetesen szívszorítva vártam a mentésről a híradásokat... borzasztó érzés, hogy tehetetlen vagy, csak remélni mered, hogy a helyszínen lévő "szakértők" mindent megtesznek, ami lehetséges....

Hogy a tényleges mentési munkálatok mennyire voltak szakszerűek és hatékonyak, és erről a média mennyire hitelesen és megfelelően tájékoztatott, ezt vitassa az, aki ért hozzá, vagy meglátása van róla. Én még mindig le vagyok dermedve.... Ha vki úgy érezte, hogy többet is lehetett volna tenni, szervezettebben, hatékonyabban akkor pro és kontra az adatokat, tényeket, érveket fel lehet róla sorakoztatni, de még mindig fenntartom, hogy az erről véleményt megfogalmazó embert nem lehet pocskondiázni, csak azért, mert ő másként látja.
8/10
edimir 2019 jún. 06. - 02:56:44 8/10 Előzmény Ljerk
(236916/239045)
Hmm... te érted, én is értem..... és ők is értik, csak úgy tesznek, mintha nem. Mert a műfelháborodás kiváló lehetőség arra, hogy személyeskedjenek, hogy az ítészek szerepében tetszeleghessenek.

Hogy ki és milyen fészekbe piszkít, miért? Nos, ezen is el lehet gondolkodni.

Mint ahogy arról is, hogy vki csak zsonglőrködik a szavakkal felelősség és lelkiismeret nélkül, vagy szófacsarás helyett sok órát vezet azért, hogy egy hídon megemlékezzen, énekeljen a többi részvevővel és virágot dobjon a Dunába.....

Itt nagyon durván kérdőjelezték meg egyesek mások emberségét és magyarságát. Ez pedig szégyen.
Nincs szükség "szerecsenmosdatásra", inkább azoknak kellene önmagukat megtisztítani attól a fajta szemlélettől, amely az építés, a jóakarat helyett puszta szórakozásból rombol... s teszik mindezt gyász idején....
10/10
offtopic
Ljerk 2019 jún. 05. - 02:58:31 10/10
(236915/239045)
Egyébként sem Illionát védem. Ugyanis hasonló gondolataim voltak a "Fényszórós és társa" (nem kellett volna engedni, hogy külföldi adásba menjen), meg a magának a balesetnek okán is, hogy meg sem kellett volna történnie, ha nem engedik a szállodahajókat városnézőbe (mintha átmenő útvonalú kamionokat engednének be a budapesti Belvárosba) - csak én nem írtam le.

Most mit mondjak arról, hogy a legalább 20 halottat követelő tragédia után hagyták, hogy a szerencsétlenségben (ha a kapitányát letartóztatták, nem értem miért nem nyilvánították bűnjel hordozójának a hajóját) érintett hajó elhagyja Magyarország területét (Passaunál hajózik jelenleg). Megmagyarázhatatlan. Ezt maximum akkor engedhették volna meg, ha a hajótársaság, amihez a szállodahajó tartozik, minden vizsgálat nélkül vállalja a tragédiáért a teljes felelősségét.

Lehetséges, hogy nemcsak Magyarország szorul tisztulásra, hanem más országok is?
10/10
offtopic
Ljerk 2019 jún. 05. - 01:32:36 10/10
(236914/239045)
A "Zseblámpás" tv tudósítás. Sajnos nem találtam meg sehol, de én is láttam. Annyit azért tényleg javítani kell, hogy igazából a "Fényszórós és társa". Két jó kiállású felnyírt hajú rendőrt mutattak hátulról, ahogy a Duna partján fényszóróval komótosan sétálva bevilágítanak a vízbehajló ágakhoz, hogy fennakadt e ott holttest. A tudósítás végén lehajoltak és merően néztek (hátulról mutatják őket) az egyik bevilágított ág alá, s közben kis gesztikulálás mellett "megvitatták", hogy mi lehet vajon ott (semmi - mert megrendezett jelenet volt).

Nyilván sokan keresték és keresik az eltűnteket, két holttestet meg is találtak a Duna mentén. Azonban az a keresési intenzitás, ami ebből a tudósításból érződött, nem éri el azt a szintet sem, amikor leesik egy cetli az asztalomról, és megnézem hová eshetett. Láthatólag megbeszélték a keresést végző rendőrökkel, hogy kicsit játszanak alá a felvételnek. Bár ne tették volna. Ezt közreadni Dél-Koreába, hogy lám mindent megteszünk - nem túl szerencsés. Elég lett volna a fénysugarat mutatni, ahogy az láthatóan láthatóvá teszi a helyszínt - a komótosan sétáló és diskuráló rendőröket nem kellett volna erőltetni.
10/10
offtopic
Ljerk 2019 jún. 05. - 00:58:59 10/10 Előzmény Min-Rin
(236913/239045)
Talán nem is Illionától várok köszönetet. Csak én értettem meg ezek szerint, hogy Illiona miért használt többesszámot, egyesszám helyett? Mert az "egy" az egy, a "mi" pedig az összes, azaz tízmilliónyi "egy" közös célért.
Min-Rin 2019 jún. 05. - 00:21:26 Előzmény Ljerk
(236912/239045)
Kedves ljerk, szeretném megköszönni csodálatos eszmefuttatásodat! Rég nevettem ugyanis ilyen jót, ezért jár a köszönet. Illionától - ha van esze - úgysem fogsz köszönetet kapni érte, mert ezzel a fogalmazvánnyal sikerült mindenki szemében tökéletesen nevetségessé tenni.

Az egész nagyon emlékeztet arra, mikor épp Illiona első koreai utazását követően dorombka - aki nem járt Koreában - írta meg a nagy utazó helyett, hogy mit is látott az út során.

Szuper szerecsenmosdatási próbálkozás, de sajnos vannak olyan megátalkodottak, akik komplex módon kezelik a nagysosasszonyt és beírásait, ezért az igyekezet hiábavaló volt.
hanguktaekwondoo 2019 jún. 04. - 23:50:27
(236911/239045)
ugyan :-)
ez csak szöveg.
Hogy /össze/hasonlattal éljek: tejszínhab helyett
tejhab.
lényegét tekintve tartalmatlan.
10/10
offtopic
Ljerk 2019 jún. 04. - 22:56:43 10/10
(236910/239045)
Szövegértelmezés:

Illiona - május 31. 14:30:38

"NAGYON FÁJ, az az, hogy mig Koreában koreaiakat ért baleset, akár belügyüknek is tekinthető, addig itt nálunk, a mi országunkban (majdnem hazánkat irtam én balga!) pedig koreaiakat. És ettől kezdve nem belügy!"

<<< Többes számban van a "hazánk" szó, nem egyes számban! Ez a szövegértelmezés kulcsa. >>>


1. Azaz Illiona azt mondja, hogy sokan Magyarországon nem érzik Magyarországot "közös hazának", hanem egy országnak, területnek, ahol saját érdekeiket a közjó elé helyezhetik.

2. Ezért ő sem írja azt, hogy ez a mi hazánk, hiszen a "mi" itt az összes magyart jelentené, azaz feltételezné, hogy minden magyarnak Magyarország előbbre való lenne, mint a saját érdeke.

3. De ebből a "közös magyar haza" fogalomból sokan saját magukat zárják ki (Illiona meglátása szerint), mert felelőtlen módon saját érdekeiket előbbre helyezik a haza közös érdekénél.

4. Ezen okokból Illiona a "mi országunkat" írta, a "mi hazánk" helyett.

5. Így Illiona nem saját magát zárta ki, hanem meglátása szerint (amivel persze lehet vitatkozni), sokan saját magukat zárták ki abból a lehetőségből, hogy a "haza" szót velük kapcsolatban emlegessük, mert nekik ez csak egy "ország", ahol együtt élnek más emberekkel - de nem egy "közös haza" lebeg a szemük előtt.

6. Tehát Illiona azt mondja, hogy:
- a "mi országunk", Magyarországot jelöli az összes állampolgárral,
- a "mi hazánk: Magyarország" fogalom, mint létező fogalom, pedig csak akkor teljesül, ha mindenki mindennél előbbre tartaná a "haza" érdekeit,
- Illionának a hazája: Magyarország.


Természetesen ebből látszik, hogy Illiona nagyon sarkosan fogalmazott, illetve értelmezett egy fogalmat, mert ebben a sarkos értelmezésben, ha csak egyetlen egy olyan ember is él Magyarországon úgy magyar állampolgárként, hogy nem a köz érdeke az első - akkor addig nem lehet a "mi hazánkat" kiejteni a szánkon. Ellenben a "hazám" szót mindenki kimondhatja így egyes számban, aki hazájának érzi Magyarországot, és a köz érdekét mindenek fölé helyezi.

Nyilván megengedőbben is lehetne értelmezni a "mi hazánk: Magyarország" fogalmát, hiszen a kijelentője érthetné úgy is, hogy mindenkivel közös hazában él itt Magyarországon, aki a köz érdekeit teszi előbbre - így a fogalom kimondható, legfeljebb nem érti magát egy csoportban levőnek azzal, akinek nem a haza az első. De, mint láttuk - Illiona a végletekig lesarkította az értelmezését.
hanguktaekwondoo 2019 jún. 04. - 20:48:27 Előzmény Riamara
(236909/239045)
Engedtessék meg nekem hogy egy adott téma kapcsán arról beszéljek, amiről mondanivalóm van
és nem arról, amit te vagy mások elvárnak.
Véleményem szorosan kapcsolódik a tárgyhoz, a kommentelők nézetei és hozzáállása ihlették gondolataimat.
Illiona pedig megvédi majd magát, ha akarja.
Én nem igénylem; ennek ellenére folyamatosan teszi. Vszleg nem nekem :-)
Lovagiasságodat, mivel te is nő vagy, vigyázz, a másik nő lehet, megfizetteti még veled :-)
Hiszen lelkes gesztusodból kifolyólag lekötelezetteddé vált:-)
Lsd. koreai sorozatok.

Nincs kedvem felhozni érveket a problémára, amiket felvetett, mert a hozzászólása valójában nem a felvetett problémákról szól
hanem arról, amit tisztán és világosan megfogalmaztam.
Az ún. felvetett problémák ürügyként szolgáltak az önexponáláshoz, a bent gomolygó elégedetlen érzések, vágyak és az ideológiai hiány ill. nosztalgia -érzet ma már nem túl divatos meglebegtetéséhez
és később a mosakodáshoz.
Szeretem, ha egy beszélgetés tényleg arról szól, amiről kijelentik, hogy szól. Felhasználni egy tragédiát arra, hogy a más tárgykörben keletkezett feszültség levezetésre kerüljön, nos, mindez hervasztó. de nem egyedi eset.
A manipuláció és a sematikus, nemzetgyűlölő gondolkodás nyilvános tekervényeztetése majd annak széllelbélelt retus -próbálkozása pedig nem köt le olyan mértékben, hogy vitázzak rajta.
Véleményt viszont írtam

Riamara 2019 jún. 04. - 15:44:52 Előzmény hanguktaekwondoo
(236908/239045)
Úgy látom szükségét érezted, hogy alátámaszd a hozzászólásomat. Újfent bélyegzel és alázol, ahelyett hogy érveket hoznál fel a problémára, amit felvetett.
hanguktaekwondoo 2019 jún. 04. - 14:46:00 Előzmény Riamara
(236907/239045)
Meglehetős gondok vannak a szövegértelmezéssel -mind edömér, mind az én beírásom esetében. Illiona szövegének értelmezéséről
-mosakodás á la székrekedéses lelkiismeret-
nem is szólva.
Így jár, aki sokat értelmez ;-)
Időnként nem boncolni kell,
hanem átlátni.
ahogy az aurát sem látta még senki úgy, hogy ráfókuszált.
vajon megértetted -e, miről beszélek.
ha nem, bizonyos, hogy lesz, aki fogja az adást

nem egészen értem továbbá, milyen vitáról beszélsz.
Dehogy vitatkozom én egy olyan emberrel, aki minden ürügyet megragad arra, hogy froclizza azt az országot, ahol él és aminek Isten tudja, miért, de állampolgára lett.
Nem vitázom idegenszívűekkel.
Véleményem viszont van. Sokakéval egyezik.
Amíg nem törlik, leírtam ide.
Aztán, ha törlik, vesszen ;-)
Min-Rin 2019 jún. 04. - 13:49:16 Előzmény Riamara
(236906/239045)
Illiona magát bélyegezte és alázta meg, amikor könnyek között jó nagyot rúgott Magyarországba, ami ha hinni lehet a saját maga által megfogalmazottaknak, neki nem a hazája. Nagyon szép az együttérzés a szerencsétlenül járt koreaiakkal, de az óriási lelkesedés nem érdem akkor, ha közben a honfitársakat semmibe veszi. Hogy várjuk el a külföldtől a magyarság tiszteletét, ha magunk nem tiszteljük magunkat?