Illiona 2019 máj. 30. - 09:38:20
(236885/239045)
Sziasztok!

felfoghatalan tragédia!

ma reggelre már minden, de tényleg minden hirügynökség a Dél-Koreaiak hajóbalesetével van tele.
http://www.atv.hu/belfold/20190530-hat-eves-volt-az-elsullyedt-hajo-legfiatalabb-utasa?fbclid=IwAR0yqcjAHUVrbdseB8KLAi-ILN9S0TGSf_1yGh18WM1kkihsRUiYdl3Ow-4

Tudjátok, hogy mennyit ügyködtünk azon, hogy Magyarország minél jobb arcát tudja mutatni az idelátogató koreaiak előtt, hát ennek most vége.
elkeseredtem.
Illiona 2019 máj. 26. - 23:57:33
(236884/239045)
és még egy kis ének mára:
a tegnapi Immortal Songs műsorból egy videó 4 tehetséges fiútól.
https://www.youtube.com/watch?v=CsWTXNldL80

Nos azon gondolkodtam, összehasonlitható -e ez a kinai Super-Vokal cimű müsorban előadottakkal?

Azt hiszem Kina ebben mindenképp előbbre van. Ez nem kritika, ez is 10 pontos előadás, csak...
Illiona 2019 máj. 26. - 16:15:16
(236882/239045)
Sziasztok , szép napot!

mi ez a passzivitás?
Én igazoltan voltan távol, a dél-koreai házaspárt, akiket a multkori találkozón bemutattam nektek is, őket kisértem, bemutatván nekik Szegedet, nem is beszélve a Borfesztiválról (erre nincsenek is szavak), muszáj, hogy tudjanak róla Koreában is!!!

a hét legnagyobb koreai hire, ha még nem olvastátok mindenképpen a dél-koreai Élősködők kapta az Arany Pálma dijat a Cannesi filmfesztiválon!

https://www.nlcafe.hu/szabadido/20190526/cannes-filmfesztival-2019-arany-palma-dij-bong-dzsun-ho-eloskodok-del-korea/?fbclid=IwAR0N4-92zevOZVZWnFppQJJuCJAVYE4lLttWwhhji6Hnx9FKZpDx8ySryVA

az előzetes linkje a cikkben!
10/10
Ljerk 2019 máj. 23. - 23:57:35 10/10
(236881/239045)
Haechi

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az ekkor még fiatal főhős jelleme azt mutatja, amit A korona hercege sorozatban láttunk tőle, mint öreg királytól. Mintha későbbi fiának jelleme tükröződne vissza, a nagy "gonosz" fiatalkori ellenlábasában - legalábbis, amit fiáról állítottak. Ki tudja?

Egyébként sajnos kicsit "meseszerű" a film - vannak a jó, meg a rossz emberek - és sokat megélt sem ez, sem az politikusok. A szereplők nagy része jó. A karakterek közül a főhős felesége nincs is, hiába látjuk néha, mintha egy "semmi se" hisztérika lenne. Nincs is kedvem tovább elemezni - mert ez egy a nézhető film kategóriánál csak egy picit jobb sorozat:
- egyrészt a színészek miatt,
- másrészt a főhős jelleme egyenes leszármazása Dongi (A királyi ház titkai) jellemének, amit ugyanúgy majdan Yi San fog örökölni.

Ez utóbbi tekintetben, ha nem is a legszebben, de elfogadhatóan beilleszkedik a forgatókönyvírónő trilógiájának közepébe (de sajnos ezt nem fogom egynél többször megnézni, mint a másik kettőt). Az viszont valószínű, hogy valamelyik magyar tv csatorna lecsap rá, ha felismeri, hogy ennek köze van a másik kettő szép sikerrel futott sorozathoz.
8/10
edimir 2019 máj. 19. - 11:07:32 8/10 Előzmény Illiona
(236880/239045)
Bad Thief, Good Thief

Szia!:))))))))))) Szép napot, kellemes hétvégét!:)))))))))))))

Filmet nézni? Jó is lenne, de ott egyelőre csak a restanciákat gyűjtöm. Viszont végre végére értem a Bad Thief, Good Thief sorozatnak....

Szépen elsimogatták a végét. Aki nem értette volna a sorozat "üzenetét", annak J a tárgyalásán az utolsó szó jogán szépen összefoglalja. Tetszett a törvények hálójáról a bálna/ebihal ... gazdag/szegény hasonlat, bár nem túl eredeti, de elég szemléletes. Érdekes, ahogy a társadalmi igazságtalanságra vezeti vissza az egykézést, az elöregedő társadalom problémáját, ez annál jóval összetettebb, de közrejátszat benne ez is.

A sorozat a családra teszi a hangsúlyt. Ott, ahol szeretet, megbecsülés van, ott a vérségi kapcsolat hiányában is erős, eltéphetetlen a "családtagokat" összekötő szál. Sőt, a "Nagymama" háza különböző családokat, embereket fogad be, kovácsol össze, ott harmonikus a több generáció együttélése. Szinte a nyugalom és béke szigetének tűnik a kisebb vitácskák ellenére, hiszen azokról tudjuk, hogy csak a másikért való aggodalom, féltés van mögöttük többnyire.

Ellenpontja ez a Elnök lányai és azok családjai... Maga az elnök is megtapasztalhatja a kórházban, hogy öröksége fontosabb a személyénél... Aztán a családtagok árulják el egymást a pénzért a legaljasabb, legszemetebb módon... Hazugság, átverés, megtévesztés, erőszak, ridegség és a legprimitívebb önzés....

A két főszereplő fivér alakja két remek színészt kapott, azt hiszem, minden rezdülésüket/szavukat élveztük, olyan életteli, különböző, de egyformán erős karakter sikerült megjeleníteniük.

Az egyik kedvenc mellékszereplőm az idősebb nővér az Elnök lányai közül. Negatív karakter, de egy igazi energiabomba, ahogy sűrűn pergő a nyelvvel hengerel le mindenkit.

Sajnos Chilsuk gyenge volt, nem csak a karakter, de a színész is. A könnyen megfélemlíthető, a könnyen botló esendő kisember, a vége felé pedig a bátortalanul udvarló férfi nagyon egysíkúra sikeredett, az örökké bocsánatért siránkozva könyörgő, műkönny-folyamokat produkáló "apa" már kicsit fárasztó volt 50 részen keresztül.

Jó kis sorozat, valós problémákat vett fel, de ezeket szinte meseszerűen oldja fel. Mert törvényesen nem megy. Kell egy "J" katalizátorként, aki mindent mozgásba hoz és tart. Csak sajna ugyebár "J" maga is törvénytelen eszközzel él, lop. Így ugyan kapunk a végére egy igazi népmesei befejezést, a jó elnyeri jutalmát, a bűnös bűnhődik. De ahogy "J" beszéde a tárgyaláson is rámutat, még nem lehet hátradőlni, még társadalmi szinten nincs megoldva, csak a történet/mese szintjén.
Illiona 2019 máj. 18. - 14:12:06
(236879/239045)
Sziasztok!
Hol, van mindenki? filmet néz?

Én továbbra is hallgatom azokat a videókat, amelyek a 15-i kinai fesztiválon hangzottak el (RAIN, Andrea Bocelli, és Dimash...

Most egy másik ismerősre hivnám fel a figyelmet: Jane Zhangra, aki pont Dimash mellett énekel.
Róla már többször is beszéltünk itt a fórumon, bemutattam az egész életrajzát, ő volt az aki az Ötödik Elem betétdalát kiénekelte úgy ahogy azota sem senki más (még Dimash sem). Nos, most egymás mellett énekeltek:
https://www.youtube.com/watch?v=3VjRi6iXH1A&fbclid=IwAR2J6rIv0cDqosEXKqQY8SZE_5FzLCwyfVFxOPQiKFu0-HabB507q89bxHc
Illiona 2019 máj. 16. - 08:26:43
(236878/239045)
Sziasztok, szép napot mindenkinek!

Hol van mindenki? filmet néz?

Feltettem ezeket a kinai élő tv-s videókat tegnap, és pár szó csak az "élő" közvetitésről.
Minden egyes műsor 20 perces csúszással megy adásba, igy mindegyik hiradó, és élő műsor is.
Igy van ideje a politikailag nem korrekt beszólásokat kivegyék a cenzorok.
De van idő az esetleges hibák kijavitására, és a feliratozásra is, hiszen kinában mindent, de tényleg mindent feliratoznak, a hivatalos állami nyelvre.
Persze ott is van kivétel. Egyetlen egy.
Na mi az?
Nos az olimpia nyitóünnepségén elhangzott dal! az tényleg élő egyenesben ment!
Andy Lau énekelt itt a videó:
https://www.youtube.com/watch?v=6iBJ9wZtTtY
Illiona 2019 máj. 15. - 21:32:42
(236877/239045)
Bocsánat de még csak egyet!!!

https://www.youtube.com/watch?v=xxsxlhIAr2k

ez Jackie Chan által megkompenélt táncjáték:
érdekes szinek: piros fehér és zöld - de semmi közünk ehhez !!!!
érdekes ez a harci tánc
a levegőben lévő citerás
Jackie Chan
meg ugy együtt-....
Illiona 2019 máj. 15. - 21:01:48
(236876/239045)
de nem ez volt az egyetlen távol-Keleti hir ma, üzent nekünk magyaroknak Kim Jeong Un is!
Egész délelőtt ezen nevettem!
Mégpedig az euroviziós szereplésünkkel kapcsolatosan. Én már évek óta nem követem ezt a müsort (a többit se) de most megtudtam ebből az üzenetből mindet:

ez Észak-Korea hivatalos facebook oldaláról vágtam ki képvágóval, ugyhogy kéretik a szövegért a képre kattintani.
De meg is lehet keresni a facén, sok ötletes hozzászólás van....
Illiona 2019 máj. 15. - 20:47:21
(236875/239045)
Andrea Bocelli szereplése ma Pekingben:
https://www.youtube.com/watch?v=XSR3XOOOpp8

Igérem nem teszek fel több videót :))))))))

Amikor reggel már olvastam a hireket, (pedig lett volna munka is ezer!!!!) hogy hol is lehet majd megnézni az élő adást, meg érkeztek a sztárok, meg az ilyen megelőző videók, teljesen el voltam itt ragadtatva, és mondtam itt az irodai lányoknak, hogy ez olyan mint a puncsos puncs!
(Nem tetszett nekik, de nekem tetszik)
Illiona 2019 máj. 15. - 20:37:49
(236874/239045)
na, megtaláltam itt van RAIN is, a kinai fiút is ismerem, a 2017-es Singer músorban tünt fel (számomra persze)
https://www.youtube.com/watch?v=cu8Wol7L5k0

én egyáltalán nem csodálkozom ezen az összeszokott táncon gyerekek, és felnőttek esetében: Kinában hétköznap egy vidéki városban a folyóparton csak ugy összegyülnek, és táncolnak 2-3 órán keresztül, utána hazamennek, mert másnap munka van.
A vérükben van a muzikalitás, de ezt én sem gondoltam volna róluk.
Pekingben az Ég Temploma melletti hatalmas parkban is izgalmas élet folyik: vannak akik csak kártyáznak, vannak akik tajcsiznak, és mindenféle tornagyakorlatokat végeznek. Egy nő háttal a forgatagnak furulyázott, az emberek megálltak hallgatni, aztán továbbmentek.

Illiona 2019 máj. 15. - 20:25:32
(236873/239045)
Ma nagy napja van a Dimash és Rain rajongóknak, ez a két Ember ma fellépett Pekingben ( a Madárfészek Stadionben) Andrea Bocelli társaságában.
itt a kinaiak bemutatója Andrea Bocelliről:
https://m.weibo.cn/status/4371878099698364?fbclid=IwAR1IALX23iun3vVNXaHQz-3G80_YlKGnm3NyWlPeGprga7CumCsBtKkrrg4#&video
itt Van Dimash beszélgetése Andrea Bocellivel:
https://www.instagram.com/p/Bxe93r6HB0U/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=8rpbe3jhq3xe&fbclid=IwAR21QuDilQy-6BBbstNaJ8p6w1fFvI5UErAf_fEbDUxVoU4UnlUDWXOx3io
állitólag azt mondta Dimashnak, hogy csodálatos hangja van, amit ő meghajolva köszönt meg.

Most egyfolytában nézem a videókat, amit rajongók felpakolgatnak a netre, (az élő adásra nem sikerült rákapcsolódnom) ezek a kinaiak megint valami csodálatosat hoztak létre: azok a szinek, fények, dalok valami csudaszép.
Még Raint nem találtam, de majd! A műsor majdnem 4 órás volt.

itt egy videó a mai napról, mindössze 4 perc

https://www.youtube.com/watch?v=6LMK6nnoEBw&feature=youtu.be&fbclid=IwAR03g77ELLuYo7i0wr2pucUGcGlhf9NZeEl8uWi5ccds-XWT2rgNzEn4QFY

"Ez egy reprezentatív dal Kínában a különböző etnikai kisebbségek, valamint a különböző fajok és országok közötti barátságért. Számtalan fontos alkalomra énekelték, mint például a pekingi olimpia 2008 és az APEC 2014.
A dalt 1953 áprilisában írta Fan Yu, a zeneszerző Mai Ding-szel együttműködve.
2008-ban a nyári olimpia záróünnepségét a Pekingi Nemzeti Stadion "Madárfészkében" tartották, ahol Jackie Chan vezette a 68 csoportot, amely az 56 kínai etnikai kisebbség képviselőiből állt. az ünnepség fináléja. Ez a világ etnikai csoportjainak integrációját szimbolizálja. 2014-ben az APEC üdvözlő vacsoráján üdvözlő számként használták. Ez a népdal régóta ismert minden korosztály számára, ez a kínai vendégszeretet művészi kifejezése." a facén irta egy rajongó
Illiona 2019 máj. 15. - 17:02:02 Előzmény edimir
(236872/239045)
Bad Thief....
Amikor szétválasztotték az egy országot kettő országgá, akkor már a kincsek elásva voltak.
Vagyis a fele megilletné Észak-Koreát.
Még jó hogy ez csak mese, a valóságban hogyan is oldanák meg? Egy régi könyvnek pl nincs értéke, felbecsülhetetlen, megoszthatatlan.
Más: Nekem egyáltalán nem volt gügye az örökség várományosa, sőt a gazdag oldalon neki volt a legtöbb esze . Nem hajtott a hatalomért, és nem hajtott a pénzre sem.
Amikor a végén mondják neki, hogy ő is elvesztette a részvényei nagy részét, akkor olyan könnyedén mondja ki az igazságot: marad igy is annyi amennyiből megél.
Őrá egyáltalán nem illik az önzés szó, de a gügye sem.
Viszont J nagyon szemét vele. Barátságot szinlelni, ugy tenni, mintha figyelne rá, és a háta mögött kijátszani, ez szemét dolog volt tőle.
Azonkivül a lány is csak hitegette, azt sem tudta melyik fiút fogja meg magának, mert az ügyész is nagyon tetszett neki, és a gazdag fiú is tetszett, hogy teszi neki a szépet, ugy gondolta, hogy elég jó nő ehhez. De nem, az ügyész sem bánkódott utána, a gazdag fiú is remélem oda helyezte magában ahová való...
Apropo! egy nagyon komoly kérdés: egy tolvajnak ki is a felesége? Igen... az... :)))))
Illiona 2019 máj. 15. - 16:28:16
(236871/239045)
Junius 14.én kezdődik egy uj 10 részes sorozat a JTBC csatornán, Aide cimmel.
A főszerepben Lee Jung Jae, aki eddig főleg mozifilmeket preferált, ugy hiszem eddig mindössze 2 sorozata volt és tucatnyi mozifilmje.
A Aide egy bünügyi nyomozós lesz, de sajnos nem nélkülözzük (én nem is nélkülözném) a romantikus szálat sem.
a női főszereplő Shin Min-A lesz.
http://asianwiki.com/Aide_(Korean_Drama)
8/10
edimir 2019 máj. 15. - 01:31:33 8/10 Előzmény Illiona
(236870/239045)
Bad thief Good thief – Rossz tolvaj, Jó tolvaj


:)))))))))))))))))) Hát nem erről szól az egész sorozat? A mohóságról, ami nem akar osztozkodni, mindent akar... A gügye unokának van egy mondata az anyjához, amikor a vállalat elnökségének megszerzéséről van szó, hogy annyi pénze van mát úgyis, amit életében nem tud elkölteni..... Az anyja válasza, hogy az csak aprópénz....Mindenre és még annál is többre képesek... lecsupaszítva ott az önzés... felrúgva az egész addigi életüket, a szálakat eltépve, ami összekötötte őket...

Igen, Észak-Koreának járna a fele, hiszen közös történelmi múltjuk nemzeti kincsei.. eddig még csak a két lopott nemzeti kincset láttuk, a Silla korszakból származó népdalkönyvet és a korjói celadon csészét....de biztos akadna közte olyan is, ami mondjuk Goguryeo idejéből való, az pedig egyértelműen északé kéne, hogy legyen....
Illiona 2019 máj. 15. - 01:12:09 Előzmény edimir
(236869/239045)
Most néztem a Confession befejező 2 részét, és abban volt egy utalás, hogy mi is a "nemzeti" ügy.

És akkor bevillant, hogy a Bad Thiefben megtalált nagy "nemzeti" kincs, annak ugye a fele Észak-Koreát illette volna meg.
És odaadták? nem!
Akkor ez most lopás avagy sem?
Illiona 2019 máj. 14. - 15:28:53
(236868/239045)
Bad Thief...
A mózesi kőtáblák már nem érvényesek, már más szabály van.
Nem akarom itt részletezni, de emlékezz vissza, amikor ezt magyaráztam személyesen, és Crutia mennyire meglepődött! Akkor csak nevettünk , de ez most más szituáció, itt a sorozatban ez komoly morális kérdéseket vet fel.
A régmultban történteket hagyjuk, azért az ellenállóknak ez egy hazafias cselekedetei voltak, hogy elásták a kincset. Aki pedig akkor elárulta őket az egyszerűen áruló volt, nem minősithetjuk le tolvajjá, nem is értelmezhető ebben a viszonylatban. Ezek itt más tipusú cselekedetek!
Itt csak kizárólag ebben a mai korban történteket kell vizsgálni. (Csilsuk parókás korában elkövetett lopásokat nevezhetjük a túlélés részének, vagyis azt is jobb hagyni).

Ma már azonban senki nem éhezik. Vagyis minden lopás jogtalan.
Amit pedig J csinál, az hétköznapi lopás, semmi más.
Nagyon elmismásolták itt a sorozatban, de megérdemelt volna egy tényleges büntetést.
Tette semmivel nem magyarázható meg, mert minden érvelés mögött azért valami sántit.

Ma már van rendőrség, ügyészség, van a média, az internet.
Ha nem tudja valakire rábizonyitani a bűncselekményt, akkor nem is kell.
Majd mindenki elszámol ugy a lelkiismeretével, ahogy tud.
A cél szentesiti-e az eszközt?
NEM!


8/10
edimir 2019 máj. 13. - 23:55:16 8/10 Előzmény Illiona
(236867/239045)
Bad thief Good thief – Rossz tolvaj, Jó tolvaj

Igen, ráadásul folyamatosan változnak a viszonyok, így az emberek is, a hozzáállásuk... akit rendíthetetlen kősziklának vélnénk, annak is akad gyenge pontja. Ki miért hajlandó mindenre, kit mi motivál? És bizony sokszor el kell gondolkodni a címen. A mózesi kőtáblán olyan egyszerű... Ne lopj!
Csak ennyi, mert "parancsolat", a 10 közül az egyik, így nincs mellé semmi kiegészítés, magyarázat, nincs enyhítő körülmény, csak szimplán a tilalom...

Persze mi emberek keressük a kiskaput... Mert ugyebár mások is megteszik, sőt többet, nagyobbat lopnak.... mert... és jönnek a kibúvók, a rászorultság, a kényszer... az a bizonyos "csak most az egyszer"... Az európai kultúrában itt Robin Hood, a koreaiban Hong il Dong... a gazdagoktól a szegények számára jótékony nemes tolvaj....

Itt a sorozatban már a múltban ott van a "jó tolvaj", az ellenállók kis csapata, aki a nemzeti kincseket lopja el a japánokkal kollaboráló "rossz tolvaj"-tól... és persze ott van még az ellenálló kis csoport áruló tagja, aki magának is lenyúl a lopott nemzeti kincsekből.... hmm, talán ő a "legrosszabb" tolvaj....

Aztán megkapjuk a mát, ahol kicsiben és nagyban folyik a lopás... Törvény ugyan létezik, csak éppen az összefonódások miatt hatástalan.

Kinek van igaza? A Rendőrlánynak, aki szerint J is elfogandó és megbüntetendő, mert tolvaj... tehát nincs kivétel? A cél nem szentesíti az eszközt?! Vagy a kevésbé "merev" álláspontnak, ami a körülményeket is mérlegeli?

Hát van min elgondolkodni, a cím és a sorozat alaposan körüljárja a témát....
Illiona 2019 máj. 13. - 20:05:29
(236866/239045)
Bad Thief....

hű, bele kellett néznem, hogy hol is tart a történet, ami a 31. rész, és ott is maradtam vagy 2 órát, nagyon izgalmas, és igaz hogy már végignéztem, de ez akkor is nézhető, ha 2. alkalom.
Nagyon tetszik a karakterek ábrázolása.
Az első részek alapján ugy elkönyvelte az ember, hogy ki a gonosz, ki aki csak átlagos, és ki a jó. De itt jobban megismerve a helyzeteket megváltozik minden vélemény.