8/10
edimir 2019 okt. 05. - 07:52:18 8/10 Előzmény kimbin01
(237525/239045)
Ilyen gyors a fordító, vagy te húztad be a kéziféket sorozatnézés közben.

Azon gondolkodtam, hogy vajon minek köszönhető, hogy 3 éve nem láttuk SIG-et új filmben/sorozatban? Vajon ennyire válogat a forgatókönyvek között, vagy az ő népszerűsége is csappant az újak feltűntével? Esetleg más, nyugisabb és jövedelmezőbb bevételi forrást talált időközben, és inkább a családi életet helyezi előtérbe a filmes karrierrel szemben?
8/10
edimir 2019 okt. 05. - 07:41:46 8/10 Előzmény Illiona
(237524/239045)
Vagabond

ez sem spoiler

Tegnapi telefonos beszélgetésünkre visszatérve egy kis időrend:

- a Vagabond első forgatókönyv olvasását 2018. (!!!) június 2-án tartották. Tehát a forgatókönyv már 1 éve megíródott!!!!

- a sorozat forgatását 2018 júniusában kezdték.

-A sorozat ot 2018 végén szándékozták sugározni, majd 2019 májusában, de a forgatási ütemterv és a Netflix-szel történt megállapodások miatt elhalasztódott 2019 szeptemberére.

- Egyébként ez egy nagy költségvetésű sorozat (25 milliárd won/22 millió dollár), gondolom, ebben a külső forgatási helyszínek is szerepet játszanak (Marokkó, Portugália).

Adatok forrása: http://en.koreaportal.com/articles/46791/20190402/lee-seung-gi-suzys-new-k-drama-vagabond-premiere-date-pushed-back-to-september.htm

Van egy kicsi amerikai akciófilmes utánérzésem, de némi alapötlet hasonlóságot én a Confession sorozattal érzek, hiszen ott is egy a koreai hadügyminisztérium által a légierő gépparkjának korszerűsítését szolgáló nagy beszerzési pályázat állt a dolgok mögött, ott is a különböző összefonódások húzódtak meg a háttérben. A Confession első forgatókönyv olvasását 2019. január 5-én tartották, tehát a Vagabondé után fél évvel.

Egy kis érdekesség a szereplők választásánál. A Confessionban a Fekete Medve tervet elutasító lelőtt ezredest alakító színész ezúttal a Vagabondban a kezdetben megvesztegethetetlennek tűnő hadügyminisztert játsza, aki aztán mégis eltántorítható a meggyőződésétől.
10/10
kimbin01 2019 okt. 04. - 23:57:11 10/10 Előzmény edimir
(237523/239045)
15 rész van már lefordítva, így mire odaérek, meg lesz a 24 fordítása. A fiatalkorit a kis Jusint alakító gyerek játssza, jóval fiatalabbon, mint a Sillában.
8/10
edimir 2019 okt. 04. - 22:34:37 8/10 Előzmény kimbin01
(237522/239045)
Szia!:) Jó régi sorozatot bányásztál elő, nem láttam még. Az ismertető alapján érdekesnek ígérkezik.

Tényleg, SIG mintha az utóbbi 3 évben eltűnt volna. A Jang Youngsil óta nem láttuk semmi újban.:(
8/10
edimir 2019 okt. 04. - 22:28:36 8/10 Előzmény Illiona
(237521/239045)
Flower Crew: Joseon Marriage Agency

Spoiler

Ezek a forgatási videók is csak azt támasztják alá számomra, hogy nagyon jó hangulatú lehet a forgatás, a vezető páros valóban jó kis kettős, semmi sztárallűr, semmi mesterkéltség.

Vmitől működik a dolog, ami számomra nem jött össze sem a The Crowned Clown, sem a legutóbbi Rookie Historian Goo Hae-ryung sorozat esetében, azoknál vhogy mindig megbicsaklott a vmi, kizökkentett a lóláb kilógása. Itt ezt nem érzem egyelőre, csak élvezem a humorát, a frissességét, a szereplők játékát.

KÉP: egy kis napszemüveg....
Illiona 2019 okt. 04. - 16:24:24
(237520/239045)
Beutiful you

feltettek a mult héten 3 , egyenként 120 részes sorozatot az Avistazra, angol forditással. A Sea of the Woman ciműről már irtam itt.
A másik ilyen sorozat a Beautiful You, ez 122 epizódból áll, szintén jó minőségű angollal rendelkezik.
Még ami miatt mindenképp jobb a másiknál, hogy egyből a jelenben kezdődik nem mennek vissza a 70 évvel ezelőtti korba.
egy ismertető:
http://asianwiki.com/Beautiful_You
A főszerepben Kang Eun Tak, aki már a Love in Drop by Drop cimű sorozatban is nagyon tetszett.
Jelenleg már a 20. résznél tartok, izgalmas, jó történet, jó a többi szereplő is!
Kép: a sorozat plakátja.
8/10
edimir 2019 okt. 04. - 13:48:00 8/10 Előzmény Illiona
(237519/239045)
Vagabond

ez sem spoiler

Az, hogy ki hogyan éli meg a gyászt, magánügy. Hihetetlenül nehéz egy ilyen tragédiát egyáltalán felfogni is, nem hogy feldolgozni. Ráadásul a gyászban gyakran jelentkezik az önvád is, mindaz a mulasztás, amit már nem tehetünk meg szerettünkért, minden elmaradt bocsánatkérés, ki nem mondott szavak.

Itt nagyon nehéz határ meghúzni, mi még az, ami a külvilág számára "őszinte" megnyilvánulás, mi az, ami már "ripacskodás". Nem mondanék ítéletet a forgatókönyvi szerepeltetéséről, hiszen ott egyértelmű a cél, a hozzátartozók érzelmeinek felkorbácsolása, félrevezetésük, mert így egyrészt elérhető a közvélemény befolyásolása, a Dynamic System ellen való hangolása (hogy ne indulhassanak a repülőgép pályázaton), másrészt, hogy a beépített ember, mint a hozzátartozók képviselője által a kárigények benyújtásával anyagilag is ellehetetleníteni a Dynamic Systemet.

Az, hogy az egészre mi most a korábban Magyarországon történtek miatt másként reagálunk, igen, ez tény. De azért azt is tudomásul kell venni, hogy a sorozat egy fikcióra épül, a forgatókönyvnek van egy belső felépülése, egy sajátos logikája, amibe így illesztették be a tragédiát és a hozzátartozókat, mert így illett bele.
10/10
kimbin01 2019 okt. 03. - 19:30:08 10/10
(237518/239045)
Most SIG egy régi sorozatával kacérkodok a Lobbistával, 2 részt már megnéztem, de még nagyon az eleje, még a nehéz gyerekkor, a koreai háború volt.
http://asianwiki.com/Lobbyist
https://en.wikipedia.org/wiki/Lobbyist_(TV_series)
10/10
kimbin01 2019 okt. 03. - 19:21:59 10/10 Előzmény Illiona
(237517/239045)
Szia, sziasztok! Igen, filmet nézünk, sorozatokat is. Amíg nem volt netem kénytelen voltam a "tartalékokhoz" nyúlni. Eszembe jutott egy kép, amit anno feltettem valamikor régen Joo Sang Wookról. Sikerült kinyomoznom, hogy melyikben is láttam, így végig is néztem az One Mom and Three Dads sorozatot. Jókat derültem, de mint tudjuk minden örömben van egy kis üröm is.
Illiona 2019 okt. 03. - 01:43:41
(237516/239045)
és valami egészen más:
itt egy forgatási videó a Flower Crew: Joseon Marriage Agency cimű sorozatából. Különösen a videó közepén, a az együttalvás, és összegurulós jelenetek elkövetésének felvételein készült:

https://www.soompi.com/article/1356408wpp/watch-gong-seung-yeon-and-kim-min-jae-keep-messing-up-their-kiss-scene-in-flower-crew-joseon-marriage-agency?fbclid=IwAR0OORbSerUvdMMTDoTXoBotg73Mo3887zRMkLC-C7g_8OREyTYBy80jzXA
Illiona 2019 okt. 03. - 01:28:39
(237515/239045)
Sziasztok! Hol van mindenki? Filmet néz? :)))

Vagabond

nem spoiler

most néztem meg a 2-4 részeket, és nagyon jó! - lenne, ha bizonyos szempontokat is figyelembe vennének. De én nem mehetek el szó nélkül a május 29.-én történt hajókatasztrófa mellett.

Itt a sorozatban egy légikatasztrófa miatt egy csomó idióta hozzátartozó idióta módjára ordit, meg jajongat!
Mert hogy őfeléjük ez igy divat!?
Nem hiszem!
Nem gondoltak arra, hogy ezt a sorozatot rajtuk kivül még sok országban fogják megnézni?
Valószinűleg nem gondoltak rá, vagy ha igen, a saját EGOjuk miatt megengedték maguknak...

És itt ezen a ponton egy picit (nagyon nagyon ) becsapva is érzem magamat.
Mert én KOMOLYAN vettem, hogy gyász van, hogy együttérzés van, komolyan vettem minden sóhajt, sirást, panaszt.
KOMOLYAN vettem azt, hogy egy ember még mindig a Dunában van!
Azóta nem köszönök be a szokott módon, hogy "sziasztok, szép napot mindenkinek" és nem is fogok egészen addig mig az az egy ember elő nem kerül. Én igy gyászolok, igy érzek együtt.

Erre kiderül, hogy ott Koreában show műsort csinálnak egy hasonló szituációt kreálva? hogy ifj Jukbang ott grimaszol nagy bánatában, na az volt az a pont ahonnan azt mondtam, ez itt már csak ripacskodás.

Nos ez csak egy szunjektiv (nagyon szubjektiv ) vélemény . Másoknak persze lehet más a véleménye.
Illiona 2019 szept. 30. - 14:34:43 Előzmény edimir
(237514/239045)
Vagabond

az utolsó 2 epizódot még nem sikerült megnéznem, de nagyon várom Shin Sung Rok megjelenését.
számomra a legemlékezetesebb az All About My Family / My Life's Golden Age cimű 50 részes sorozatban volt, ahol egy lezser dukumentumfilm rendezőt alakitott.
A volt barátnője elhagyta egy másik férfiért, emiatt bosszúból meg akart ő is nősülni, és meg is egyezett egy kiszolgáltatott helyzetben lévő, de kedves, aranyos, talpraesett lánnyal. Végül mégsem lett az eskűvőből semmi, de egy kis idő mulva egy dokumentumfilm miatt mégiscsak találkoznak, a fiú beleszeret a lányba, és le kell vetkőznie minden ellenérzését, hogy elfogadni, szeretni tudja.
Ebben a sorozatban van igazi jellemfejlődés, ugy szépen részről részre, és Shin Sung Rok igazán nagyot alakit ebben (akkor amikor néztem, részletesen irtam itt erről a sorozatról, most csak felidéztem)

Kép: Shin Sung Rok
Illiona 2019 szept. 30. - 14:03:14 Előzmény edimir
(237513/239045)
Rookie Historian Goo Hae Ryung

körülbelül ugyanaz a véleményem van, mint neked. (van ilyen is!)

Ebben a sorozatban semmi olyan nem történt, nem volt egy olyan momentum sem, ami miatt érdemes volt nézni, és nem volt olyan sem, ami miatt ne lett volna érdemes.
Amikor itt a végső részt megnéztem, még felirat nélkül, olyan jót nevettem magamon! Hát ilyen is van, elfér a repertoárban!
8/10
edimir 2019 szept. 29. - 21:06:15 8/10 Előzmény edimir
(237512/239045)
Off
Rookie Historian Goo Hae Ryung 40. rész - vége
Spoiler

Jó messzire kellett visszamennem, hogy az utolsó bejegyzést megtaláljam róla. Nem véletlenül. Bár nézegettem folyamatosan az egyes részeket, de írni nem igazán volt kedvem róla. Sem a színészi alakítások, sem a karakterek nem tették ezt a kis kosztümös történetet emlékezetessé. Még a történész feladata és felelőssége adott ugyan egy kis színt ebbe a nagy cukormázas rózsaszín katyvaszba, de aztán slussz, ezzel ki is fújt.

Az utolsó részek felé végre a történet kezdett feljavulni, minden a helyére került, a "20 évvel korábban" megadta a rejtélyekre a választ. Már azt hittem, hogy komolyra fordul a dolog, de...

aztán a forgatókönyvíró szépen visszaterelte a történetet és a szereplőket a kedves, senkinek se fáj mesécske földjére. S olyan véget kanyarított a sorozatnak, hogy senkiért ne kelljen könnyet ejteni, sőt! Totál a korba nem illő jelenetecskével még a romantikus igényeket is sikerült kielégítenie. Hercegünk virágszállal a szájában várja szíve hölgyét! Ettől kész voltam!:(

Pedig lett volna min elgondolkodni. A meggyilkolt király és politikája. "Korai 19. század", azaz az 1800-as évek eleje a sejtelmes datálása a sorozatnak. És a király meggyilkolásához a hataloméhségen túl épp a király modernizációs törekvéseinek félremagyarázása ad lehetőséget. Külföldiekkel való kapcsolat, újszerű oktatási kísérlet, nyugati sebészet, nemtől, társadalmi státustól függetlenül a tehetségekkel való foglalkozás... Természetesen ezek a hagyományokkal szembe mennek, nehéz elfogadtatni. De nem egész 100 év múlva az elmaradt lépések a függetlenség elvesztéséhez vezetnek.

Eljátszunk a gondolattal, hogy vajon mennyi múlott az uralkodókon és a vezető eliten, ill. ha megtették volna a modernizáció útján a szükséges lépéseket, az sem segített volna rajtuk a geopolitikai helyzet, az éhes szomszédok miatt? Vajon Joseon mindenképp halálra volt ítélve, vagy lett volna esetleg vmi kiút? Itt a sorozat vége olyan idilli, olyan megnyugtató. De a jövő történései miatt, hogy tudjuk, mi vár az országra nem egész 100 év múlva... nos, így vhogy nem tűnik olyan biztonságosnak a rózsaszín felhőcske, amelyre lecsüccsent bennünket a sorozat vége.



KÉP: egy találkozás 20 évvel korábban....
8/10
edimir 2019 szept. 29. - 20:24:35 8/10 Előzmény edimir
(237511/239045)
Off
Vagabond 5 - 8. rész
Spoiler

Úgy tűnik, a feszültséget sikerül a sorozatnak fenntartania, nem vagyunk továbbra se híján az izgalmaknak. Egyik oldalon a bizonyítékok megsemmisítése, az eltusolás folyik gőzerővel, míg a másik oldal kezdi kibogozni a szálakat. A szálak természetesen nagyon magasra vezetnek, ezen meg sem lepődünk, hiszen ilyen volumenű biznisznél csakis a csúcs közelében lévők vannak döntéshelyzetben.

Kaszkadőrünkre még sok nehézségnek kell várnia, hogy a hátralévő 12 részt kitöltse. Szerencsére a segítői tábora tovább szélesedik egy másik hozzátartozóval.

Természetesen akad igazi "sötét ló", akiről fogalmunk sincs, hogy melyik oldalhoz tartozik valójában.

KÉP: végre felbukkan a sorozat 3. főszereplője.... a NIS egyik vezetője
Shin Sung-Rok - http://asianwiki.com/Shin_Sung-Rok
Én a Liar Game-ben láttam először. Ott a hideg futkosott a játékától a hátamon. Későbbi szerepeiben már nem tudott ilyen elementárisan hatni rám. A Return-ben szimplán jó volt, a The Last Empress uralkodójaként borzasztó izgalmas és összetett karaktert sikerült megformálnia, bár ott tett rá néhány lapáttal, de az a sorozat szarkazmusába belefért. Kíváncsi vagyok, ezúttal milyen arcát mutatja majd....
Illiona 2019 szept. 28. - 23:38:03
(237510/239045)
Sea of the Woman

a legjobb, és leghumorosabb (az egyetlen humoros) jelenet, amikor ezzel a veterán autóval elütnek egy embert. Az autó álló helyzetből indul, azután egyes, azután kettes, azután hármas, Ja, az autómata szivatót még később találják fel, eközben az elütendő alany észreveheti, hiszen a motor bőg, akár rá is gyujthat mire odaér, de persze nem ugrik el, mert hát meg volt mondva, hogy ott kell megvárni....

Ez a pár képsor a boldog ifjuságomat idézte fel, amikor még a jól megérdemelt wartburgggal autóztam, illetve próbáltam autózni, a 80-as évek elején. :))))))))

Kép nincs róla, ugyanis ezt a sorozatot tv-n néztem.
Illiona 2019 szept. 28. - 15:59:41
(237509/239045)
Sea of the Woman
A sorozat 60-70-80-as években játszódik.
A belső felvételek elég szegényesek, ugyabban a kávéházban történnek a "nagy " beszélgetések, akár Inchonban, akár Szöulban+ két ház + egy szegényes étterem, + 2 szegényes szoba.
A külső felvételeknek lehet valahol egy felépitett falu, vagy város, ami megfelel ennek a kornak épitészetileg. Már egy korábban látott filmsorozatban ( The Stars are Shining) is megfigyeltem ezeket a külső elemeket, hogy olyan művi, de mégis valóságos.
Ami azonban ennél is érdekesebb azok a korabeli autók.
Nem nagy ügy egy veteránautót beszerezni forgatásra, de ahogy ezek a szereplők ezeket hajtják, az minden, csak nem természetes. Részben a váltót teljes testbedobással használják, meg az elindulás, és megállásnál is látszik az izgalom, meg az hogy ez egy olyan izzadós "feladat". De zek inkább megmosolyogtatnak, minthogy hibák lennének!
Kép: a főszereplő
Illiona 2019 szept. 28. - 15:21:13
(237508/239045)
Sea of the Woman
A sorozat a koreai háborúnál kezdődik, hogy ugy kb 25 évvel később véget érjen.
A háború iszonyú pusztitást okozott, emberek tucatjai haltak meg ugy, hogy nem lehetett később tudni róluk semmit, családok szakadtak szét, vagy éppen szóródtak szét, akik utána vagy sohasem találkoztak, vagy csak sok évvel később, amikor már uj családot alapitottak.
És (tudom!) a többnejüség kérdése. Ezt valahogy eddig nehezen értettem meg, hogy hogyan lehet ilyet eltürni egyáltalán, de ma már árnyaltabb ez a kép. A férfiak tucatjai haltak meg a háborúban, felborult a nemek közti egyensúly, a nőknek pedig valahogy élni kellett. Nem volt ez a határozott érdekérvényesitő nők 2 évtizede, ott Koreában.
És ott van a Konficiusz nevével jegyzett társadalom. Ahol a gyermeknek akkor is tisztelnie kell az apját, vagy anyját, ha azok szemétre való népek. Hogy egy egyedülálló anya, vagy egyedülálló apa az egy senki, kivetni való közülük. Én konkrétan tudom, hogy ezek az előitéletek még most is jelen vannak, ha nem is kapnak akkora hangsúlyt, mint az elmúlt évtizedekben. (emlékezzetek csak az utolsó előtti találkozón a vendégeimtől való elhangzottakra)
Gyermekek születtek, a háborúban és utána is, és sokan elhalt gyermekük helyett, vagy csak szivjóságból (mifelénk meg tehénpásztornak) örökbe fogadtak gyermekeket, akiknek semmiképp el nem árulták utána a születésük történetét.
Ezek a társadalmi anomáliák remek alapot szolgáltatnak egy jó sorozathoz, hiszen a legjobb sztorikat mindig az élet irja.
Kép: a stáb
Illiona 2019 szept. 28. - 05:44:39
(237507/239045)
Sea of the Woman

a főszereplő: Choi Sung Jae
Illiona 2019 szept. 28. - 05:40:29
(237506/239045)
Sziasztok!
Sea of the Woman
A héten tették fel az Avistára ezt a 120 részes (40 perces részekkel) sorozatot, aminek már majdnem a végéhez is értem.
Érdekes a történet, jók a szereplők, sok fordulat van benne, ugyhogy ki is töltötte a 120 részt.
A főszereplők szépek, és tehetségesek, és ami a lényeg, hogy szinte ismeretlenek.
Egyetlen bajom volt vele, nagyon elnyujtották a gyerekkori részeket, a történetnek ez a része annyira nem érdekelt, én elhiszem, ha sorozatban később visszautalnak, de hát ez tényleg csak apróság.
Nos? ki kapott kedvet hozzá?
egy ismertető:
http://asianwiki.com/Sea_of_the_Woman
Kép: a főszereplők