8/10
edimir 2019 nov. 30. - 22:29:18 8/10
(237745/239045)
off
Psychopath Diary 1 - 4. rész
Spoiler

Illiona ajánlására belevágtam a sorozatba. Tudom, vígjáték, el kellene magam engedni és csak felhőtlenül szórakozni, hiszen nagyon ötletes a forgatókönyv, a színészek is remekül játszanak, de vhol van egy belső gát.. az, ami a sorozatbeli Yook Dong-Sik-ben is ott van... mert ugyan érdekes az "átalakulás", az, hogy hogyan hathat ránk, ha vminek hisszük magunkat, ha bizonyos gondolatokkal eljátszunk, de itt mégiscsak egy sorozatgyilkosról van szó, aki embereket öl... és van egy pont, ahol a belső gát blokkol... Yook Dong-Sik esetében, hogy befejezett tettre váltsa, bennem, hogy kacagjak.

Tényleg jó, meg is fogom nézni, mert tetszik, de attól a belső gáttól nem tudok szabadulni...
A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Psychopath_Diary

KÉP: az a bizonyos napló.. és az két bizonyos ember
Illiona 2019 nov. 30. - 12:09:40 Előzmény edimir
(237744/239045)
tegnap én is megnéztem a Chocolate 1. epizódját, de még egyet meg fogok nézni, utána döntöm el, hogy egyáltalán nézem-e.
Ha Ji Won nekem nem kedvencem, nincs negativ érzésem sem vele szemben, ő az a tipusú szinésznő, akiból a kevésebb is elég, és nálam már elérte a küszöbértéket.
A többi szereplőről még nem tudok nyilatkozni, de a férfi főszereplő sem húzónév, csak egy név a sok között. (a Triple cimű soriban is olyan langyos volt), Vagyis magának a történetnek kell vonzónak lenni, majd meglátjuk....
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 12:01:23 8/10
(237743/239045)
off
Chocolate
Spoiler

Érdekesnek ígérkezik a JTBC tegnap indult új sorozata a Chocolate. Az örökifjú Ha Ji-Won lett a női főszereplő, úgy tűnik, ezúttal olyan karakter megformálására vállalkozott, ami még hiányzott az amúgy jelentékeny repertoárjából.

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Chocolate_(Korean_Drama)

KÉP: találkozás újra, ezúttal orvos és betege...
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 11:47:54 8/10 Előzmény Illiona
(237742/239045)
Üdv!:)
Természetesen, a Taxisofőr kapcsán folyt a nagy vita... és igen, a prioritás, ami akkor működik, ha van hitünk... Hwinek volt, ahogy a taxisofőrnek is... de ehhez kell egy út, hogy felismerjük....

KÉP: - felirat - "de az élelmiszer az én országom"... 1 zsák rizs, étel az asztalra a szeretett testvérnek, néha ekkora a világ.... az út kezdte
Illiona 2019 nov. 30. - 11:25:37
(237741/239045)
Sziasztok!
most nincs időm irni sokat, csak annyit, hogy emlékszel miről is vitatkoztunk itt amikor a filmnéző tábor volt? Hogy mi van előbb? a család, a Haza, vagy Isten?
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 09:21:27 8/10
(237740/239045)
off

My Country - 16. rész
Spoiler

Sok gyönyörű kép közül gondolkodtam, hogy melyikkel búcsúzzak a sorozattól....

KÉP: legyen Hwi mosolya és a pillantása üzenete... az Emberé, aki megtette a maga dolgát....

"Szép munka!" Hányszor hallottuk már koreai sorozatban elhangzani... most szívünk szerint mi mondanánk neki.....
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 09:13:09 8/10
(237739/239045)
off

My Country - 16. rész
Spoiler
A sorozat alcíme: The New Age... még az elején latolgattuk, hogy mennyiben hoz változást az új korszak?

KÉP: víz.. a megtisztulást, de vhol az állandóságot is képviseli, az Idő folyását, a mindig változóban a változatlant... kapcsoljuk hozzá Hwi hitvallását... igen, az embereknek továbbra is élniük kell, a nemzetnek általuk fennmaradni, ennek segítése mindenkor a feladat... a sok vér, tragédia közepette ezért a végtelen humánumáért szeretjük a sorozatot.
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 08:58:22 8/10
(237738/239045)
off

My Country - 16. rész
Spoiler

Silla - Yushin és Alcheon legendás barátsága óta várunk vmi hasonlóan megrendítőt. Ettől a sorozattól, ha kicsit másként is, de megkapjuk.

KÉP: a két fiatalember, akiknek látszólag elválik olykor az útjuk, de az őket összekötő szál, a barátság örök kapocs
8/10
edimir 2019 nov. 30. - 08:51:16 8/10 Előzmény edimir
(237737/239045)
off

My Country - 16. rész
Spoiler

Sokat kellett várni az utolsó két rész angol feliratára, bár megnéztem először anélkül, de bizony nagyon is szükség volt rá.
Anno szinte egyszerre indult hosszú ínség után három kosztümös sorozat is: Flower Crew: Joseon Marriage Agency, a The Tale of Nokdu... és a My Country. Az előbbi kettő igazi kedves kosztümös mese, ami köszöni szépen, de vállalja, hogy a történelmi tényekhez, szereplőkhöz vajmi köze sincs. A My Country azonban szeretne egy már többszörösen feldolgozott korszakról mondani vmit.
Tudott-e hozzátenni vmi újat? Azt hiszem igen.
Többször, több nézetből kapjuk meg a sorozattól a "my country" értelmezését.

KÉP: - felirat - "Az emberek az én nemzetem" - vallja Seo Hwi... hogy naiv egy ilyen korszakban? Talán, de csak ez lehet az egyetlen igazi válasz.
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 20:36:44 8/10
(237736/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler
Hogy miért is jutott eszembe a Mr Sunshine? Talán azért, mert a Nokdut alakító Jang Dong-Yoon-t a Mr Sunshineban láttam először, ott ő volt a katonai akadémiára jelentkező nemesi ifjak egyike, kedvenc kis kadétunk!:))))))

KÉP: Jang Dong-Yoon - fenn: Mr Sunshine kadétja - lenn: The Tale of Nokdu címszereplője
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 20:32:13 8/10 Előzmény edimir
(237735/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler
Nem így a The Tale of Nokduban... ott gyermekkori emlék ... és a Nagyherceg kedveskedése, amire a "kisasszony" nem tart igényt...
KÉP: itt látjuk, hogy készül... valóban "borotvált jég" némi édes adalékkal!:))))))))))
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 20:29:22 8/10
(237734/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler
Ha édes percek, akkor nem maradhat ki a fagylalt, a "borotvált jég a Mr Sunshin-ban...
KÉP: ott csak egy kis kuriózum, no meg reklám
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 20:27:21 8/10
(237733/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler
Ha már korábbi sorozatok jeleneteiről volt szó, akkor jöjjön egy kis édes pillanat!:)))))))))))

Ugye, még rémlik, ahogy a Mr Sunshine-ban előbb a Kisasszony, majd miatta Dong Mae eszi a cukorkát... nos, ebben a sorozatban is felbukkan a cukorka....

Kép: cukorka - fenn a Mr Sunshine-ból - lenn a The Tale of Nokduból
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 20:20:53 8/10
(237732/239045)
off
The Tale of Nokdu


KÉP: s amikor a gyerekkorba repít vissza...
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 18:29:54 8/10
(237731/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler

Nehéz a sokadik sorozatként vmi újat hozni, az özvegyek faluja ilyen volt. A Princess' Man óta imádjuk a hintát... nos, a The Tale of Nokduban sikerült felülírni, plusz tartalommal megtölteni ezt a régebbi élményt.
A hinta, a találkozóhely, a töprengések színhelye, emlék a gyermekkorból, a repülés és szabadság....

KÉP: ezúttal nem repít... vmi különleges így az éjszakában....

egy videó arról, hogyan készült anno a hintás jelenet a Princess' Man-ben... nem is olyan egyszerű, mint elsőre hinnénk.
https://www.youtube.com/watch?v=AVHtVX8RfHk
8/10
edimir 2019 nov. 29. - 18:14:56 8/10 Előzmény Illiona
(237730/239045)
off
The Tale of Nokdu

Spoiler

Én a napokban néztem meg egybe a teljes sorozatot. Számomra nagyon élvezetes volt, sokunknak lesz emlékezetes az özvegyek faluja, ez a különleges kolónia. Kis utópia az adott korban, amikor még tiltott az özvegyek újraházasodása és bizony (ahogy a sorozatban is láthatjuk) gyakran kényszerítik az özvegyet az elhunyt férj családja öngyilkosságra. A legizgalmasabb karakter számomra Gwanghae volt a maga összetettségében és sokarcúságában. Az utóbbi időben néhány sorozat/film kapcsán már szóba került. Itt is kaptunk róla egy érdekes ábrázolást.

Bár kosztümös vígjáték, de azért az utolsó részek felé megkapjuk itt is a hatalmi harcot. Szerencsére a készítők ügyesen képesek visszakanyarodni a meséhez a végén, így a lezárás is kikerekíti a történetet.

Jó, hogy vajandi jóvoltából egy gyors, szorgos fordítója lett a sorozatnak. Köszönet a munkájáért és fáradozásáért.

KÉP: - felirat - jót mosolyogtam a 12. rész vége felé, amikor Neungyang nagyhercegnél megjelenik a magyarázó szövegben, hogy ő a későbbi Injo király - ez az igazi "spoiler":)
8/10
edimir 2019 nov. 27. - 00:01:11 8/10 Előzmény Illiona
(237729/239045)

Wanna Taste
Annyira kellett nevetnem a füles bejegyzésen, mert közben a svéd gyerekversek kattantak be róla.:)

Siv Widerberg: Szerelem

Sten-Malténak nagy, vörös és elálló
füle van.
Nekem tetszik
a nagy, vörös és elálló
fül.

Aztán megnéztem a Trailert...
http://asianwiki.com/Want_a_Taste%3F
tényleg nagy és elálló fülei vannak!:)))))))))) Szerintem adott jelenetekben ezt még a hajviselettel ki is hangsúlyozzák szándékosan. A rövid kis összevágásból nekem úgy tűnt, hogy a gürcölő feleség még kicsit slamposítva is van, amihez humor is járul, ehhez pedig ez a fül passzol.:)))))))))))))

A sorozat ismertetője: http://asianwiki.com/Want_a_Taste%3F
8/10
edimir 2019 nov. 26. - 23:39:20 8/10
(237728/239045)
Off
Catch the Ghost - 12. rész

Spoiler

Hmm, még a 10. rész után gondolkodtam is azon, hogy ugyan mivel fogják a hátralévő 6 rész kitölteni, nos, egy csavart azért sikerült a 12. rész végére betenni.... de még így is marad 4 rész....

Kim Sun-Ho miatt nem bánom, ha csak "töltelék" is lesz ez a maradék 4 rész, megkedveltem a kedves, mosolygós, gondoskodó karakterét azzal a nagy szívével és végtelen emberségével, empátiájával....

KÉP: természetesen ő.... a lány biztonságáért őrködik önként... vigyázza az álmainkat is!:)
- felirat -
8/10
edimir 2019 nov. 26. - 19:31:54 8/10
(237727/239045)
Off
Catch the Ghost - 11. rész

Spoiler

Lehet Moon Geun-Young-t nem kedvelni, de itt bizony remek párost alkot a főnökét alakító Kim Sun-Ho-val., aki vmi tünemény, egyszerűen imádni kell a karakterét.

Illiona szokta mondani, hogy azért szereti a koreai sorozatokat, mert mindig talál bennük vmi olyat, ami visszaköszön a saját környezetében, emberek, helyzetek, problémák kapcsán.
Már ritkán hatódom meg sorozaton, filmen, de most elhangzott egy olyan mondat, ami megérintett... "Nem sajnálom őt, megértem, hogy vesztesnek érezte magát, mert nehéz volt neki" - mondja ezt a főszereplő férfi, amikor társai kiközösítik kollégájukat, mert látták

hogy autista testvérével összeveszve azt magára hagyta a metrókocsiban és kiszállt


És itt a lényeg a m e g é r t e m!!!! Ítélkezni mindig könnyű, főleg annak, aki maga ezt még sosem tapasztalta meg a saját bőrén. Ez pedig egy beteg családtagról való gondoskodás. Nem vmi kis könnyed lefolyású betegség, két hét influenza, hanem egy hosszú éveken át való gondozás, amikor a saját vágyakról le kell mondani és teljesen alá kell rendelni magát a másik ellátásának... és igen, ez kimerítő fizikailag, lelkileg egyaránt... és teszi is zokszó nélkül, de egyetlen egyszer.... és ez az egyszer vezet a tragédiához, aztán pedig a bűntudathoz.

Ez a mondat viszont a feloldozás az évek óta tartó rémálomból: "Nem sajnálom őt, megértem..."

KÉP: a remek páros

8/10
edimir 2019 nov. 26. - 19:01:34 8/10 Előzmény edimir
(237726/239045)
Off
Catch the Ghost - 11. rész

Spoiler
Nagyon szerethető kis sorozat kerekedett belőle. Tövig ugyan senki nem rágja az izgalomtól a körmét, de jól van összerakva, nyomozás, rejtély, humor. A főszereplők nem "hősók", hanem húsvér emberek, esendők és tökéletlenek, az ügyek is a hétköznapokból merítettek, nem vmi extrém, kimódolt esetek, természetesen a sorozatgyilkost leszámítva.

KÉP: Metró rendőrség álcázva!:)