10/10
Bountyhunter 2012 okt. 18. - 08:53:10 10/10
(999/1379)
Piszkosul nagy lezárás, mint a régi eposzok. lelkesítõ és lélekemelõ történet!
10/10
Bountyhunter 2012 okt. 18. - 08:51:59 10/10
(998/1379)
Fel lehet épülni ennyi idõ alatt, mivel neki NEM tört el a gerince!
10/10
Bountyhunter 2012 okt. 18. - 08:50:09 10/10 Előzmény leho
(997/1379)
Majdnem, mint az ízlésed?
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 14. - 21:50:53 Előzmény Arato53
(996/1379)
És az úgy nem jut eszedbe - pláne így 60-hoz közel - hogy más emberek is vannak rajtad kívül, akik más ízléssel rendelkezhetnek? :)
4/10
leho 2012 okt. 08. - 21:34:38 4/10
(995/1379)
Bûn rossz. Szegény Michael Caine, bár biztos megfizették.
10/10
10/10
Joker6 2012 szept. 19. - 16:16:34 10/10
(993/1379)
Nekem nagyon tetszett ez a rész is pont annyira mint a sötét lovag talán egy picit jobban is egyedül jokert hiányoltam ebbõl( R.I.P. Heath Ledger ), és ez is elég szép bevételt hozott ahhoz képest hogy nem volt 3d-s adás ( ha lett volna akkor szerintem lehagyja a bosszuállókat :DDD ).
pokolfiu 2012 szept. 19. - 11:30:44 Előzmény Kevin4
(992/1379)
persze hoyg nem halt meg, ott kávézik a csajjal a végén, még kacsint is alfréd, s örömmel nyugtázza azt amirõl beszélt... nem nézted végig a filmet?
9/10
King Diamond 2012 szept. 17. - 22:09:40 9/10
(991/1379)
Jó pár hete is van már annak, hogy megnéztük moziban az újabb trilógia befejezõ epizódját a Batmanbõl. Nekem nagyon bejött a Sötét lovag, és (ki hitte volna) Joker alakítása, karaktere nagyot lendített az egész filmen. Heath Ledgert pedig nagyon sajnálom, hogy így kellett végeznie, pont, amikor még jobban felfele ívelhetett volna a karrierje, egy ilyen szerep, és alakítás után. Na persze meg kell még említeni Stohl András remek szinkronmunkáját, láttam a filmet angolul és szinkronosan is, mindkettõ remek lett, nem csak az eredeti. Szerintem nem baj, hogy Stohl nem egy az egyben átvette Ledger beszédmódját, hanem próbált kicsit elvonatkoztatni, de szerintem a legfõbb dolgok ugyanúgy megmaradtak. Na, ennyi kitérõ után térjünk rá a Felemelkedésre. Annyira sokat nem kívánok írni hozzá, mert akkor lehetne ez egy igen hosszú bejegyzés is, de most nincs kedvem, meg annyira nem is vagyok nagyon belemélyülve a Batman filmekbe/rajzfilmekbe, a képregénybe meg egyáltalán nem. Nagyon jó rész volt ez is, de nekem egy hangyányival jobban tetszett a második rész. Leginkább persze lehetne mondani, hogy Joker hiányzott ebbõl, ami igaz is, de egyrészt megértem az alkotókat, hogy a történtek után nem akarták visszahozni Joker karakterét (bár, megnéztem volna, ha visszahozzák mondjuk Jack Nicholsonnal, és nem a régi, hanem Ledger Jokerét), másrészt pedig Bane is remek gonosz karakter volt ebben a részben. A megjelenése, alkata egy állat, a hangja is remek lett, László Zsolt nagyon jól hozza a magyar hangját. A többi szereplõ is jó volt, bár, én már az elõzõ részeknél is említettem, hogy nem Batman a kedvenc karakterem, szerintem Bale itt is hozta, amit az elsõ két részben, Freeman, Caine, Oldman is jók voltak, valamint kaptunk még egy szép nõt, akit Anne Hathaway alakít, és ugyan Macskanõként egyszer sem említik a filmben, de nekem õ is bejött (mondjuk az érdekelne, hogy mennyi köze van ennek a 'Macskanõnek' a Halle Berry által alakított ugyanilyen karakterhez, ez a kettõ ugyanaz? Nem láttam azt a filmet sem, csak feltûnt a címe.) És jó volt látni egy-két régebbi karakter visszatérését is. A végén a csavarról nem írnék semmit, nem feltétlen erre számítottam, de ahogy olvasgattam a korábbi hozzászólások között, nem csak én nem. Amúgy általában szeretek visszaolvasgatni az elõzõ hozzászólások között, de ilyen nagy mennyiségnél ez már annyira nem mókás.
Számomra egyáltalán nem volt unalmas a majdnem három órás játékidõ, jól szórakoztam a moziban. Ajánlom megtekintésre, azoknak mindenképp, akik látták az elõzõ két részt, és tetszett nekik.
A sötét lovagra 9 pontot adtam (Heath Ledger alakítására pedig 10-et), akkor erre 8/10-et adok, viszont Bane karaktere miatt kap + fél pontot. Így 8,5/10.
Ha lesz még több Batman film is, azokat is várom, meg fogom nézni, habár a régebbi négy részt is ideje lenne már újranézni (szerintem nem is láttam még mind a négyet azok közül).
Alucard31 2012 szept. 11. - 18:17:21 Előzmény zora
(990/1379)
Bane abszolút fontos szereplõje a képregényeknek, John Blake-nek is volt rövidebb megjelenése bennük.

SPOILER-re válasz SPOILER :P
Tekintve, hogy õk fanatikusok voltak (még az Árnyak Ligájának eredeti gárdájánál is fanatikusabbak, gondolj csak arra, amit Alfred megtudott Bane-rõl), szerintem nem gondolkodtak idáig. A cél érdekében bármit, a célon túl meg már nincs is semmi. Magyarán öngyilkos terroristaként érdemes felfogni õket, ez a mi valóságunktól nem távol álló elképzelés.
zora 2012 szept. 11. - 15:07:11
(989/1379)
Ja, még amit elfelejtettem: Nagyon béna volt a karakterek nevének választása. Annyit tudok, hogy a Batman-filmeket képregénybõl csinálják, tehát ha ezeket így hívták a füzetekben is, akkor a forgatókönyvíró nem tehet semmit. Tehát: Bane, Blake - mindkettõ rímel a Wayne-névre. Ez szerintem nagy hiba volt.

És *** SPOILER ***:
Mi volt az értelme a bomba felrobbantásának? Bane is meghalt volna, Miranda meg úgy õrizte, mint valami kincset, ráadásul 1 méterre tõle. Ha már valakinek - vagyis kb 10 millió embernek - rosszat teszek, akkor hadd élvezzem a munkám gyümölcsét, és húzzak el 50 mérföldre onnan, hogy életben maradjak, nem?
zora 2012 szept. 11. - 15:00:22
(988/1379)
Nagyon tetszett! Még nem láttam egy Batman filmet sem, úgy látszik, kronológiai sorrendben el kellene kezdenem megnézni õket...
Alucard31 2012 szept. 09. - 02:43:14
(987/1379)
Nnna, én ugyan már egy ideje sort kerítettem a filmre, de a hozzászólásokat olvasgatva pár kritikát kicsit megalapozatlannak vagy meggondolatlannak vélek.

SPOILER!

1) Az ominózus végsõ, utcai harc a rendõrség és Bane zsoldosai/katonái/kollaboránsai között. Sokan kritizálják, hogy a fegyverek ellenére "tömegverekedéssé" fajul a jelenet. Igen ám, de ha jól emlékszem, Bane katonái szinte mind sorozatlövõ fegyverekkel vannak felszerelve, illetve a Wayne-féle "tankokat" is felvonultatják, amivel szemben teljesen logikus lépés, hogy a kisebb tûzerõvel rendelkezõk inkább a közelharcra koncentrálnak, ahol ezt ellensúlyozni tudják. Plusz ott van magának Bane-nek a szerepe is; mint az ellenséges hadvezér, õ az elsõdleges kiiktatandó figura (arról nem is beszélve, hogy az addigi információk alapján csak õ tudta a bomba detonátorának helyét), akivel Batman így csak közelharcban mérkõzhet meg.
2) Bane halála. Sokan mondják, hogy "szánalmas" volt. Ezt persze olyan szempontból meg is értem, hogy elméletileg a karakterben több lehetett volna, de hogy másképp halt volna meg? Batman agyonveri? Így sem egy szimpla pisztolyos kivégzés volt, hanem kapott a Batpod gépágyújából egy finom löketet.
3) A bomba, mint ZS-kategóriás húzás. Szerintem itt nem csak arról van szó, hogy a bomba fõ fenyegetésként szolgál, hanem arról is, hogy Gotham lakóit a végítélet tudata teszi gátlástalanná, így valósulhat meg a valódi káosz a városban, így alakulhat ki az a "carpe diem"-hangulat, ami lehetõvé teszi a teljes terrort.
4) Nappali színek. Én úgy gondolom, hogy ez épp Batman (kezdeti) vereségével függ össze; õ éjszaka volt aktív, az éjszaka volt a terepe, ahol vereséget szenvedett Bane-tõl (aki a sötétségben nõtt fel), így most a nappal válik az események súlypontjává. És ebben a kontextusban értelmezem a végsõ akciójelenetet, ahol Batman éppen ebben a számára elméletileg hátrányos, szokatlan napszakban nyeri vissza pozícióját (amellett, hogy Bane is elméletileg nappal gyengébb, ha éjszaka az érzékei erõsebbek), ráadásul ha egyszer akkor robbant volna fel a bomba, akkor robbant volna fel, Batman meg hiába nyafogott volna, hogy nincs éjszaka. Talán kicsit paradoxonnak tûnik ez az utolsó fejtegetés, de megpróbálom jobban kifejteni, ha érdekel valakit.

Meg kell vallanom, hogy szerintem sem volt tökéletes a film (bár én nagyon élveztem, 9/10), gyenge pont volt számomra a Miranda Tate/Talia al Ghul-szál. Számomra inkább Bane karakteréhez tett hozzá (megmutatja, hogy egy, a mi normáink szerint "gonosz" figura is lehet emberi, õ is szerethet alapvetõen romlatlan szeretettel), semmint hogy hihetõ lett volna, hogy õ itt a csúcsgonosz banya. Bár meglepetésként Batman (szó szerinti) hátbadöfése nem volt rossz húzás, de nem jutott elég idõ magának a karakternek az elmélyetísére, még akkor is, ha elméletileg szinte minden fontos információt megkaptunk róla (motiváció, helyzet stb.).
10/10
Sonic8 2012 szept. 03. - 06:06:36 10/10
(986/1379)
10/10
Andrew8 2012 szept. 02. - 23:49:56 10/10
(985/1379)
A 3. rész már leelõzte a Sötét lovagot összbevételben!

Talán még az 1.1 milliárd is elérhetõ 3 D nélkül? Szép lenne
10/10
arcansas 2012 szept. 01. - 22:17:58 10/10
(984/1379)
Végre én is megnéztem.Nem csalódtam. Ami csalódás volt, az a mozivászon volt....A vászon szélei fehérek voltak és hihetetlen rosszminõségûnek tûnt a kép...ahhoz képest, hogy állítólag abban a moziban vannak a legjobb vásznak meg technika....no comment. A szinkronról ennél a résznél nem nyilatkozom,mert eredeti nyelven néztem meg.


<<<SPOILER>>>
A szereplõgárda nem tetszett. Sem Joseph Gordon Lewitt, se Anne H-t, se Marion Cotillardot nem csípem. Ennek ellenére egészen elviseltem a játékukat. Hathaway jelentéktelen volt, a verekedõs jeleneteibe több effektet tehettek volna és jobb jelmez kellett volna neki. Na majd talán a Nyomorultakban bizonyítja a tehetségét. A többi szereplõvel elégedett voltam. Bane hangja túlzás volt, mehetett volna Tom Hardy eredeti hangja helyette simán. Még párszor meg kell nézni és emészteni a sztorit. Nolan bácsi hozta a formáját, alig várom, hogy hd-ben is megnézzem pár hét múlva. Fan vagyok, szóval 10-es :)
8/10
sheepworld 2012 szept. 01. - 15:01:09 8/10
(983/1379)
Én is nagyon szeretem a Nolan filmeket, de ez számomra is csalódás volt. Nem ütötte meg az elõzõ két rész színvonalát, nem tudott meglepni, Bane nem volt kimondottan félelmetes, Anna Hathawaytõl pedig kirázott a hideg. Nagyon nem csípem a csajt, így sokat rontott a film élvezeti értékén. Az elõzõ részeket szájtátva néztem ez pedig...nem egy nagy durranás. Szerintem. Heath Ledger 4ever!
zsigus1 2012 aug. 31. - 11:12:33
(982/1379)
Én nagyon szeretem Nolan filmjeit (fõleg a Batman trilógiát és az Eredetet), nagyon vártam ezt a filmet, de csalódtam.

(Nyomokban SPOILERT tartalmazhat!!)

Nem kerestem benne hibát, ahogy egy pár elõttem szóló, értettem is a történetet (de lehet, hogy másodszorra még letisztul egy-két dolog), viszont azzal nem tudtam megbarátkozni, hogy egyszerûen nincs olyan (számomra magával ragadó) hangulata mint az elõzõ részeknek.

A egy része nappal játszódik a denevéres jeleneteknek, és ez nem illik (szerintem) bele a filmbe. Az elõzõ részeknek már-már stílusjegye volt az "éjszakai zúzás". És (ahogy a nõknél) szerintem egy filmeknél is számít az elsõ benyomás, ami A Sötét lovag zseniálisan felépített nyitójelenete után szintén egy picit csalódás lett (nekem).

És talán egy picit túl szomorú is lett a film.

Igazából ha nem lett volna az elõzõ két rész (ami nyilván egy trilógia befejezõ epizódjánál nem lehetséges) akkor lehet, hogy nagyon tetszett volna, de mást vártam mint amit kaptam.
10/10
Zoli9898 2012 aug. 30. - 16:58:36 10/10
(981/1379)
Mindenki, az elõzõ két üzimbõk kimaradt a SPOILER kérlek ne olvassa aki még nem látta elõre is sry!
10/10
Zoli9898 2012 aug. 30. - 16:56:46 10/10
(980/1379)
***SPOILER***
Ja még annyit hozzátennék, Joker mért nem robbantott a sötét lovagban, azért mert õ is reményt adott a túlélésre, legalább is a emberek így látták, vagy Dentet és Rachelt miért nem robbantotta fel, mert terve volt vele, úgy mint BAnnek. Bane nem csak annyit akart mint Ras ahl Ghl elpusztítani a várost, õ meg is akarta kínozni.