OneTreeHill 2012 márc. 02. - 13:50:40
(953/2153)
:) de hogy ez az Antolin milyen kis okosságokat mond ... :)
OneTreeHill 2012 márc. 02. - 13:49:36 Előzmény ateate
(952/2153)
Tényleg : ) meg van :) köszi : )
napraforgó 2012 márc. 02. - 13:46:29
(951/2153)
Na most meg Carolina nyavajog....
napraforgó 2012 márc. 02. - 13:33:05
(950/2153)
Carment meg fõbe kéne lõni, olyan hülye.
napraforgó 2012 márc. 02. - 13:31:14
(949/2153)
Hát itt már egy ideje keresgéli Ivan a kutyát... Az meg mégse ment neki a kígyónak. Nem olyan ostoba.
Ivant fényes nappal marta meg a kígyó. A barátai meg sötét éjszaka kezdik el keresgélni.
Lucia már hamarabb megtalálta. Nincs nála telefon????? Miért nem hívta a mentõket??? Amikor ordítoznak és keresgélik, még csak nem is válaszol! Hülye ez a nõ? Na igen. Az.

Mennyi idõ alatt hat egyébként a csörgõkígyó mérge? Hány óra kell, hogy öljön? Vagy nem is halálos?

Lukrecia a kedves már is az öröklésrõl kezd el ábrándozni....
10/10
Milibindi 2012 márc. 02. - 11:09:09 10/10
(948/2153)
Az nem biztos!Egy kutya azt nem tudja, hogy az a kígyó megfogja marni jó lehet, a valóságban még meg is akarná szaglázni,hogy mi ez. Az én kutyám pl a darazsak után kapod az is elég veszélyes lehet, számtalanszor rászóltunk már emiatt :S
napraforgó 2012 márc. 02. - 08:48:34
(947/2153)
Jajj, röhögtem azon a kígyós jeleneten.
Ivan vagy 10 méterrõl beszélt a kutyával. A kutya is vagy 2-3-4 méterre volt a kígyótól. Ha Ivan magához hívja a kutyát - és a kutya nem teljesen hülye, akkor nyilván szépen kikerüli a kígyót - hely bõven volt azon az üres telken, így nem kerül összetûzásbe a kígyóval.

Hogy Ivan miért kezdte el piszkálni szegény kígyót a faággal, az rejtély. Volt 10-20 méter, hogy akár õ, akár a kutya kikerüljék egymást.

Na jó, értem én, itt az volt megírva, hogy Ivant megmarja a kígyó. Így az aggódó Lucia visszatalálhat hozzá...
Hát mit mondjak...

Ivan NEM FOG MEGVÁLTOZNI! Éppoly hülye, mint az apja, Juan Jaime! Az ilyen pasitól MENEKÜLNI kell. Szegény Lucia...

Hülye anya, rendes apuka, rendes nagyi. Õ még úgy-ahogy rendes nevelést kapott.
A nõvére, akit 13 éves korában "kitettek" otthonról, benntlakásos iskolába küldtek, persze sokkal szerencsétlenebb. Neki még csak módja sem volt elsajátítani a csláûdi értékeket, stb.

Most is inkább csak azzal foglalkoznak, hogy meg ne szólja a jobb társaság... Hogy sz*rban van, az nem annyira érdekes.
napraforgó 2012 márc. 02. - 07:17:12
(946/2153)
Tudod a rokonság és a sógorság nem ugyanaz.

A római jog nagyon precízen megfogalmazta a rokonsági fokokat. Ezekhez igazodtak a sógorság szabályai. A sógorság ugyanis a házasság révén a családba kerültek fokozatait jelölte.

A római jog szerint - és szerintem ez máig a legprecízebb - a rokonsági fok a nemzések számától függ.

Vagyis:

Szülõ - gyermek = 1. fok (1 nemzés)
Nagyszülõ - unoka = 2. fok (2 nemzés)
Testvérek = 2. fok (2 nemzés)
Nagybácsi/nagynéni - unokaöccs/húg = 3. fok (3 nemzés)
Unokatestvérek = 4. fok (4 nemzés)

és így tovább...
a másod, harmad-unokatestvérek, meg a ilyen-olyan fél-nagybácsik, nagynénik besorolására a magyar nyelv nem tud jó meghatározást, de az elõbbi, római jogi kategorizálás szerint a nemzések számától függõen ragyogóan besorolhatóak lennének.

A sógorság a házasság révén keletkezett, a házastárs mindig ugyanolyan fokú sógor lett, amilyen fokú rokon volt a házastársa.

Kár, hogy ezt így nem vettük át, sokkal precízebb, mint a magyar néphagyomány, szokásjog.
(És akkor a komaságról még nem is beszéltem...)
napraforgó 2012 márc. 02. - 06:26:21
(945/2153)
Amennyire látom, Alex már tudja, hogy Ivánnak valami köze van hozzá.
Már 3-4 alkalommal láthattuk, hogy a kisfiú hallgatózik. Tegnap épp azt hallhatta, hogy Gerardo nem az apja, hanem a nagyapja.
Abból, ahogy Carolina viselkedik, meg amiket mond, már rég kikövetkeztethette volna, hogy Ivan az édesapja. (ha nem jött rá, hát butuska)
Még az is érthetõ, ha egy gyerek nem akar változtatni, nem akar kiszakadni abból a közegbõl, ahol eddig nevelkedett, pláne, ha ott jól érezte magát. És az ugyanúgy érthetõ lenne, ha kíváncsi lenne arra, kik az igazi szülei és miért is került abba a helyzetbe, amiben él.
Azt hiszem ez a 10 éves kor körül már akár érthetõ is - a gyerek értelmi fejlettségétõl függõen.
Még akkor is, ha eddig jó dolga volt a nevelõ családjánál!
Nincs ember, akit ne érdekelne a saját származása. Legfeljebb utána választ, hogy esetleg nem azt akarja, hanem a régit...
10/10
Milibindi 2012 márc. 01. - 23:40:10 10/10
(944/2153)
Egy is szinkron baki Gerardo , mint Ivan sógora?? Gondolom após akart lenni, mint a barátnõ édesapja
10/10
ateate 2012 márc. 01. - 21:11:22 10/10
(943/2153)
"Egyetértek, valóban idegesítõ Iván, bárcsak elhúzna az Egyesült Államokba, Lucia beleszeretne Camiloba. Alex meg maradjon Gerardoval és Carolinával.
Kíváncsi vagyok, ha Alex megtudja, hogy Iván az apja, akkor fele akar majd lakni vagy maradna Gerardoékkal, de rákényszerítik, hogy Ivánnak éljen. A valóságban minden gyerek azzal maradna, aki felnevelte."

No, ebbõl kb. az valósul meg, h. Iván elhúz az Államokba. :-) És Alexnek nem lesz választása. De ha lenne, akkor Gerardoékkal maradna.
cristina.olivia 2012 márc. 01. - 20:57:20 Előzmény napraforgó
(942/2153)
Egyetértek, valóban idegesítõ Iván, bárcsak elhúzna az Egyesült Államokba, Lucia beleszeretne Camiloba. Alex meg maradjon Gerardoval és Carolinával.
Kíváncsi vagyok, ha Alex megtudja, hogy Iván az apja, akkor fele akar majd lakni vagy maradna Gerardoékkal, de rákényszerítik, hogy Ivánnak éljen. A valóságban minden gyerek azzal maradna, aki felnevelte.
Ivánt, Maripazt, Carment leszámítva egész jók a karakterek. Carlota, Antolin, JJ, Saúl tetszenek a legjobban
napraforgó 2012 márc. 01. - 17:01:03 Előzmény OneTreeHill
(941/2153)
Carolina tényleg dilis kicsit, de valahol azért érthetõ, hogy az õ igen szûk kis világa Alex körül forog. Ha a kisfiút elveszíti, nem lesz értelme az életének.
Persze önzõ kicsit, hiszen tényleg nincs vérségi kötelék Alex és közte. Gerardo legalább a nagyapja, míg Iván az apja.
Mi történne pl. ha Gerardo harmadszor is meg akarna nõsülni? Vagy mondjuk az eltelt 10 év alatt már újraházasodott volna? Nyilván az új feleség lenne a hivatalos mostohaanya. És ha az a nõ nem jönne ki Carolinával és leépítené a vak lányt? Nem lenne joga reklamálni, csak azért, mert eddig ott volt a kisfiú életében. A mindennapok helyett mondjul havonta egyszer meglátogathatná a gyerekt. El nem vihetné, pl. nyaralni, hisz nem lát. Nem tudna vigyázni rá, figyelemmel kísérni, stb. Tehát maradnának a felügyelet melletti láthatások. Nem túl sok.

Ha józanul gondolkodna, inkább jó kapcsolatot kellene ápolnia Ivánnal, hogy viszonylag szoros kapcsolatban maradhasson a gyerekkel.

Az öreg Carlotta a legokosabb mindnyájuk közt, mindig õ mondja meg a tutit. A sok hazudozás, igazság elhallgatása csak árt a helyzetnek.

Hja, de akkor mirõl szólna a sorozat?
10/10
ateate 2012 márc. 01. - 14:43:24 10/10
(940/2153)
Több mindenben. De talán az enda-ból ismered. A szerelem nevében. Altair Jarabo lovagja volt. Ferdinando Valencia.
http://www.imdb.com/name/nm2289545/
napraforgó 2012 márc. 01. - 14:10:37
(939/2153)
Hoppá, lemaradt egy 's' a sor végérõl. sor=sors
napraforgó 2012 márc. 01. - 14:09:19
(938/2153)
Úgy v@lagba rúgnám ezt az Ivánt. Miért ordítozik folyton, mint egy elmebeteg? Apukájára emlékeztet, az is ilyen hülye. (A szenvedélyesség meg a hülyeség között nagy a különbség és Iván az utóbbi kategóriába tartozik)
Hányszor is szakított már Luciával, olyan okból, amiért nem is a lány volt hibás?
Lucia sem normális, ha ezek után még kibékül vele. Már elõre sajnálom, pont olyan sor vár rá, mint Estherre.
OneTreeHill 2012 márc. 01. - 13:32:19
(937/2153)
Mi van ezzel az Antolinnal? hogy-hogy ilyen okos?
Nagyon utálom ezt a Carolinát. Elmebeteg.
OneTreeHill 2012 márc. 01. - 13:29:28
(936/2153)
Gusztustalan ez a Maripaz.
Miben is játszott még ez a Saul?
Neli 2012 márc. 01. - 03:15:52
(935/2153)
köszi :) megnéztem több oldalt is, de vhogy nem tudtam leszedni, aztán már online-on se néztem vissza, vhogy nem haltam bele, hogy nem látom... :D :P ezért nem is tartottam fontosnak szólni... de kösz, hogy felraktad oda :) kevésbé volt csiga így, most már nézem is :P
10/10
Milibindi 2012 febr. 29. - 21:55:53 10/10
(934/2153)
Köszönjük