offtopic
spekimen 2014 jan. 09. - 19:15:21
(140/620)
Nos, mindig van más lehetõség, az is lehetõség, hogy nem veszek fel hitelt, igaz akkor nem jutok egyrõl a kettõre vagy sokkal hosszabb idõbe telik. Megértem, sokan az önálló életkezdéshez vették fel, és ha nem veszik fel, akkor nem tudtak volna mondjuk családot alapítani, de szerintem ezek voltak kevesebben. Hát igen azért mondtam, hogy mindenki benne volt, a kisember a naívságával, a politikusok meg mert engedték, azért mert megvették õket. De szerintem sokkal nagyobb galiba is lehetett volna belõle, mint ami lett. Például hogy sorra dõlnek be a nagyobb bankok (amerikában rengeteg kisebb bank szûnt meg)magával rántva azok pénzét is akiknek semmi köze nem volt a hitelhez. A bankokról meg annyit, tudod az erõsebb kutya b*szik elve, sajnos ez van. Persze ebbe nem kell beletörõdni,de most elég sokan megtapasztalták.
Itt már annyira összefonódik minden mindennel, hogy jó megoldás most már nincs. Mi ebbõl a tanulság? Szerintem az, hogy minél kevesebb szállal kötõdjünk a rendszerhez.

A tõzsdérõl meg annyit, hogy abban igazad van, hogy ide-oda vándorol a pénz, viszont abban nem értek egyet, hogy más szívja meg, mivel aki ide merészkedik az remélhetõleg tisztában van azzal, hogy bizony sokszor veszíthet is. Tehát ha én nyerek, akkor más veszít, de legközelebb meg lehet pont fordítva lesz, ez egy ilyen "játék". Itt tuti, hogy nincs olyan aki, csak nyer viszont az már lehet, hogy csak veszít :-D . És ugyanúgy a nagy játékosok is sokszor megszívják csak lehet nekik kevésbé fáj. Szóval, neked van egy kép a fejedben róla, amit hallottál, láttál de szerintem nem látod át vagy nem tudod értelmezni a mûködését. Arról nem is beszélve, hogy úgy tûnhet nincs érték mögötte, pedig rengeteg komoly vállalat van a részvények mögött.
Na elég volt az észosztásból :-D
offtopic
antiszudorika 2014 jan. 09. - 19:02:51
(139/620)
neked már be van ültetve csak még nem aktivizálódott :)
10/10
offtopic
Sonic8 2014 jan. 09. - 18:55:50 10/10
(138/620)
Hû de nagy szakértõvel állunk itt szemben!!! Pikk Pakk megállapította, hogy jó pár millió ember egy "szar" valamint, hogy DiCaprio egy nulla színész...

Merész vagy hölgyemény!
Tényleg csak gratulálni lehet az ilyen lecsúszottaknak. Üdv.
10/10
yeti41 2014 jan. 09. - 17:51:43 10/10
(137/620)
Az év filmje torony magasan veri a többi filmet!!!!!!!!!
spekimen 2014 jan. 09. - 17:50:46
(136/620)
Hát,igen nem volt benne mély nyomot hagyó tanulság amire még sokáig emlékeztünk volna, de azért ott volt az a jelenet amikor
SPOILER
amikor a kocsiban életveszélyes helyzetbe hozza a kislányát, az azért elég "sokkoló", meg ami még nem tetszett benne, hogy állandóan a mekis dolgozókat hozta fel példának
SPOILER VÉGE.

Képzelem milyen kellemetlen lehetett annak aki tényleg ott dolgozik. Egyszer tényleg jó volt poénnak, de hogy kb. háromszor hozza fel, olyan érzést keltve az emberben, mintha az nem is egy normális meló lenne. Ja meg a buzis jelenetet kihagyhatták volna, még ha csak pár másodperc is volt. Ezt leszámítva nincs kifogásom a film ellen, lejjebb leírtam már mit gondolok róla.
10/10
bbbrigi 2014 jan. 09. - 13:28:35 10/10
(134/620)
Kedves Márti!

Nem jársz messze az igazságtól, valóban természetfilm jellege van az egésznek. De nem tudom, hogy olvastad-e, a film egy könyvadaptáció amely igaz történetet mesél el. :) Jordan Belfort papírra vetette, hogy hogyan gazdagodott meg és mit élt át. Ez egy eléggé érdekes élettörténet ami Scorsese "csupán" megfilmesített. Ezért sem értem a gyûlölködésed alapját. Nem agymosás és nem is nyálcsorgatásra készült. Azt hiszem ha valaki kellõ intelligenciával és megfelelõ, normális értékrenddel (bár manapság relatív, mi is a normális) ül le a film elé az nem nyálat csorgat és erre az életstílusra vágyakozik, hanem érdeklõdve szemléli, hogy ez a gazfickó hogyan gazdagodott meg más emberek tönkretételével és milyen hihetetlenül pökhendin és lazán kezelte ezt az egészet. Számomra ez elrettentõ hatással bír. És még mindig ül a babérjain a nevetséges börtönbüntetése után, a film jogdíjaiból befolyó pénzt számolgatva.

Megmutatta a film, hogy ilyen emberek is vannak a világon, ilyen életformát is lehet választani (és el is hiszem, hogy éjt nappallá téve drogoztak és szexeltek) mi nézõk pedig tudomásul vesszük és kész. Ennek a filmnek se több se kevesebb mondanivalója nem volt. Nem tartom reálisnak, hogy valaki ennyire kibukjon emiatt. Elfogadtam a filmet, nem tartom egy utolsó rossz alkotásnak és mégsem érzem magam szar embernek, mint ahogy írtad...

Ja és egy ideig divat volt DiCaprio tehetségét vitatni, de azok az idõk elmúltak ;)
spekimen 2014 jan. 09. - 12:17:55
(133/620)
Nekem tetszik ahogy leírtad a véleményedet, mindenképp intelligens emberre utal, nem úgy mint 6-al lejjebb P.Márti hozzászólásában, akibõl csak a gyûlölet beszél, van rá tippem is, hogy miért. Ami pedig a követendõ mintát illeti, nem hiszem, hogy egy film nagymértékben befolyással lenne egy személyiségre. Felerõsítheti az igaz, de ha már amúgy is benne lappangott ez a fajta viselkedés forma.

Egyébként én sem vágtam magam hanyatt a filmtõl, de számítottam rá hogy hasonló lesz, mivel olvastam a könyvet is.
Nos, ami nekem tetszett az a határtalan szabadsága Jordan személyiségének és a filmnek, ebben az egyben nem csalódtam, sõt még néha engem is megdöbbentett, miket raktak bele. Tudom sok embernél pont ez üti ki a biztosítékot. Nálam pont ellenkezõleg hat.
Ebben a még mindig korlátolt gondolkodású, szabályokkal teletûzdelt világban néha jó egy kicsit fittyet hányni a szürke, robotoló hétköznapokra, és nézni egy olyan embert, aki ezt meg is teheti, mivel van bõven pénze hozzá. És igen szeretnék csak tized annyi élményben részesülni, mint õ, persze drogok és egyéb negatív tulajdonságok nélkül.
Ettõl még persze nem leszek olyan, mint Belfort, mivel esélyem sincs ennyi pénzt birtokolni, bár ha lenne valószínûleg én is az õ sorsára jutnék, mint ahogy szerintem az emberek 80%- a is, jó példák erre a lottón nyerõk.

Ami pedig Leonardo DiCapriót illeti, beszéljenek helyettem az alább felsorolt fõbb filmjei a teljesség igénye nélkül: A nagy Gatsby ; Django elszabadul; Eredet ; A Tégla; Viharsziget; Kapj el, ha tudsz!; A vasálarcos, Egy kosaras naplója.
Háááát, nem hiszem, hogy ezek rossz filmek és ezekben rosszul alakított volna.
(jöhetnek az ellenvélemények nyugodtan)
aborszeki 2014 jan. 09. - 12:04:08
(132/620)
Jordan Belfort jól kaszálhat majd a film utáni jogdíjakból. Újra eladta magát, nekünk nézõknek.
1/10
tibma 2014 jan. 09. - 10:24:06 1/10
(131/620)
Biztos sokaknak nem fog tetszeni a véleményem, de leírom!
Az tény, hogy a filmen én sem unatkoztam egy percig sem. DE számomra rettenetesen elkeserítõ, hogy a mai fiatalok (én sem vagyok túl öreg...) egy ilyen embert, ilyen életet fognak etalonnak tekinteni! Mert a film mirõl is szól... gazdagodj meg rafináltan, majd gondolkodás nélkül add fel azokat az embereket, akiknek a hátán feljutottál az egekbe (és esetleg õk a barátaidnak hisznek). És ha ezek után sem úgy sül el a dolog, ahogy azt gondoltad, akkor bár egy kis idõt sitten töltesz, de ez megéri, mert ha kijössz folytathatod az újabb business-t. És akkor a családról még nem is beszéltem.
Persze, tudom, hogy ilyen az élet, csak vajon elég érettek vagyunk ahhoz, hogy ebbõl a filmbõl leszûrjük az igazi tanulságot?!
10/10
beo71 2014 jan. 08. - 21:16:43 10/10
(130/620)
Nem szállok be a vitába, de ez a " DiCaprio még életében nem játszott színészhez méltóan " szöveg, azért az írójáról árul el sokat. Megbántódni egy szókimondó, az életrõl, az emberi természetrõl sallangmentes tükröt tartó film miatt, nos ez kicsinyes és megmosolyogtató.
Az én véleményem most legegyszerûbben egy számban kifejezhetõ : 10/10.
Egy évben kb. 6-7 filmnél érzem, hogy 10-es, teljesen rendben van, most ezt éreztem : sírtam a nevetéstõl, elgondolkodtam, megbotránkoztam, majd újra nevettem, igazi filmes utazás volt.
Nézzétek !
szgy23 2014 jan. 08. - 21:09:49
(129/620)
Kedves Márti, látom van intelligencia...
Mondd csak láttad már a filmet, vagy így látatlanba fikázod? Kicsit szánalmas ;)
2/10
P.Márti 2014 jan. 08. - 17:48:51 2/10
(128/620)
Ecce homo! Természetfilm a Wall Streetrõl, vagy mi ez a szar?
Scorsese elképesztõ módon nézi le saját közönségét, és talán igaza van. A tömeg nem érdemel többet. Csorgassa csak a nyálát a mások átverésével meggazdagodott, értéktelen, üres faszok tíz másodperces kefélésein, jachtok és sportkocsik látványán, a bedrogozott fõnök beteg mantrázásain, és érezze jól magát a tömeges agymosás alapszintû tanfolyamán.
Caprio még életében nem játszott színészhez méltóan, és ez a film sem kivétel, de legalább az õ szintje. Aztán a nézõnek leesik, hogy részese lett az átverésnek. Színes, hangos súlytalan, romboló semmit kapott. Üdv a klubban.
Akiknek esetleg tetszett a film, ne szégyelljék. Inkább érezzék magukat célcsoportnak, és vigasztalja õket a tudat, hogy Scorsese értük dolgozott. Értéktelen, szar film az értéktelen, szar embereknek. Mert megérdemlik!!!
offtopic
antiszudorika 2014 jan. 08. - 17:11:25 Előzmény spekimen
(127/620)
Pontosan! az emberek nem is gondolnák kik a legnagyobb bûnözõk:)
spekimen 2014 jan. 08. - 14:15:39
(126/620)
Nem értem azokat sem, akik itt próbálnak valamiféle erkölcsi viselkedésre felhívni a figyelmet. Szerintem sokan egyetértenek abban velem, hogy a legnagyobb fehérgalléros bûnözõk maguk a politikusok, mégis õk irányítanak minket. Belfort hozzájuk képest kis "szarrágó" volt, mint ahogy magát a kezdettekkor nevezte is. Ettõl függetlenül persze egyáltalán nem követendõ, amit õ mûvelt. És bizony a film végén kapunk is egy pár sokkoló jelenetet arról, hogy mivé változtatta a drog, amibõl lehet következtetni, hogy ez nem egy követendõ példa.

Viszont el kell ismerni, hogy egy zseni volt, az észjárását és szónóki képességeit illetõen. És bizony ugyanúgy hibásak azok az emberek is akiket átvert a hiszékenységüknek és a kapzsiságuknak köszönhetõen. A mostani hitelválság is egy hatalmas átverés, és ugyanúgy benne volt mindenki a kisembertõl a politikáig, de mindig kell egy bûnbak, mert mindenki hibás csak én nem.
Tehát ne jöjjön nekem senki az álszenteskedéssel, mert az nem lát tovább az orránál.
spekimen 2014 jan. 08. - 13:50:22
(125/620)
Nem értem miért keresnek egyesek értelmet a filmben. Egyszerûen bemutatja, hogy élt és milyen hatással voltak Belfort-ra a könnyen szerzett milliói. Ennyi nem kell ezt túl misztifikálni. Rengeteg érdekes és vicces szituációba keveredett ezen idõszaka alatt, ami a könyvében jobban átjön szerintem mint a filmben. Kíváncsi leszek amikor ki jön a film egészben, mert sok vicces jelenetet kivághattak, ami még történt vele és a könyvében leírta.
RememberMe 2014 jan. 08. - 10:10:32
(124/620)
Nem tudom, mi a célja a filmnek.
6/10
gyereamozibabe 2014 jan. 07. - 18:23:49 6/10
(123/620)
Scorsese tökéletesen hozza Jordan Belfort szerepét. Eladta ezt a sz@rt, és kaszál. :-) Ha így nézem, akkor tökéletes mestermû!!! És a becsapottak ugyanúgy hájpolják a rendezõt, mint Belfort ügyfelei a kamu brókercéget. És gondolom szájra-szájra terjed, hogy ez "mekkora film". Semmi újjat nem mutató, elcsépelt (túlnyújtott) poénok, totál koppintás az egész. Csak egy eredeti jelenet van a három órában. És mégis dõl a lé. Teli vannak a mozik, és mindenki 10 pontot ad neki. Hát így kell ezt! Lehet, hogy a filmnek is Belfort csinálta a marketingjét? Tuti, hisz a könyvét is el tudta adni. (amiben nagyjából semmi nem történik, csak szórják a pénzt)

És egy érvelési útmutató: egy filmet az erkölcs miatt ócsárolni tök fölösleges. Hisz sok szerethetõ gyilkost alkotott már a filmmûvészet. És szerintem ennél a filmnél hibás érvelés, mert pont az a bajom vele, hogy senki iránt nem éreztem semmit. Se jót, se rosszat. Láttam egy féktelen bulizást... a végén fölálltam a székbõl és eljöttem. Egy másodpercig nem volt téma ez a film, mert nem szólt semmirõl, és nem tudtunk meg belõle semmi újat.
offtopic
antiszudorika 2014 jan. 07. - 18:02:43
(122/620)
Egyetértek!Teljesen igazad van, persze itt mindenki mintapolgár?
Ak*rvázás csak egy rémálom, a beköpés meg csak a filmekben van
Ne legyetek már álszentek!!!:)
antiszudorika 2014 jan. 07. - 17:57:31 Előzmény Kis Kálmán
(121/620)
hú ez durván hangzik.De szerinted nem ez megy a mai világban?Az én munkahelyemen 10 ezer forint különbségért elvágnák egymás torkát ha nem lenne btk.:)Szóval ne legyünk már álszentek, a legtöbb ember egy igazi görény a munkahelyén, persze a szeretjeihez ha hazamegy a szemükbe ugyanúgy belenéz.Nálunk pl. módszeresen csinálják ki a fiatalokat, csak több lóvéjuk legyen!Melyik nõt érdekli ha családossal megy félre?