Téma: Acu hercegnõ

9/10
Ljerk 2013 jan. 29. - 08:37:41 9/10
(713/1793)
Ha minden tulajdonságban a lehetõ (1%) legjobbat keresed Magyarországon, akkor 5000000 millió magyar nõbõl:
50000 nagyon, de nagyon szép nõ,
500 nagyon, de nagyon szép és okos,
5 nagyon, de nagyon szép, okos és humoros,
0,05 nagyon, de nagyon szép, okos, humoros és szorgalmas,
0,0005 nagyon, de nagyon szép, okos, humoros, szorgalmas és hûséges nõ él Magyarországon (azaz az egész világon 0,3 ilyen nõ van - mit ne mondjak 150 évenként születik egy :) )

De ha megelégszel minden kategóriában a legmegfelelõbb 10 %-al, akkor is csak:
50 ilyen szép, okos, humoros, szorgalmas és hûséges nõ él Magyarországon.

Ez utóbbinál kb. 100000 nõt kell megismerned, hogy eggyel találkozz, azaz ha 10 éven belül meg akarod találni életed párját, akkor naponta 30 hölgyet kell alaposan megismerned, azaz 10 óra nap fizetett hölgykeresõi munkával - 15-20 perc jut egy hölgyre. Talán meg is lehet, ha meg tudod szervezni. :)
9/10
Ljerk 2013 jan. 29. - 08:17:21 9/10
(712/1793)
A hosszú hajáról írtam, ami hátul van bebugyolálva - az miért van úgy, tudja valaki ?
ceia 2013 jan. 29. - 08:15:18 Előzmény Tilli
(711/1793)
Nekem az jó, hogy lehet izgulni mi fog történni a következõ részben, és éppen azért lesz jó nézni. De elõre megtudni, pláne egy nappal..? Akinek ez jó, élvezze a film végi spoilert, én meg azonnal elkapcsolok, mint ahogy a koreai sorozatoknál is tettem :)
http://gifsoup.com/webroot/animatedgifs3/1130331_o.gif LOL
diane 2013 jan. 29. - 07:56:44 Előzmény Ljerk
(710/1793)
Nariakira nagyúr felesége himlõn esett át gyermekkorában, amely elcsúfította az arcát.
Ezért takarja el és él visszavonultan.
8/10
napraforgó 2013 jan. 29. - 06:18:54 8/10
(709/1793)
Egyre jobban tetszik a sorozat, ahogy belemélyedünk a történetbe. DE...

De elég egysíkú a történet. Nem látjuk a teljes társadalom bemutatását, csak a legfelsõbb szamurájok életébe nyerhetünk bepillantást. (az is igen szûk körû). Nem nagyon derül ki, hagy mit is csinálnak valójában. És ne mondja senki, hogy védik a hazát, mert azt ugye nem kell mindennap csinálni.

Nincs egy darab paraszt sem, aki rizst plántál, vagy valami háziállatot, bivalyt, marhát terelgetne. Nem tudom, hogy a szarvasmarha, kecske, birka honos volt-e Japánban a nyugati nyitás elõtt, vagy - a kacsán kívül - más háziszárnyast ismertek-e. Japánnak kiterjedt halászata lehetett, tengeri ország lévén a hús, fehérje nagy részét nyilván a tenger adta. De nem látni egy halászt sem, mint ahogy egyetlen kereskedõt sem! Ott az a sok szép kimonó, azok vajon honnan vannak? Nyilván nem a "szekrényben" teremnek. Kellett lenni belföldi kereskedelemnek, (ruha, kaja, stb.), de errõl egy szó sem hangzik el, csak néha az adókról.

A koreai filmekben a királyok is kimentek néha a városba, így láthattuk a kereskedõket, a nagy-, és kiskereskedõket, törvényeseket és illegálisakat, hajósokat, katonákat, tanítókat, parasztokat, stb., sõt mindenféle rangú tistviselõt, orvost, nõvért, stb., tehát egy teljesebb skálát kaptunk az egész társadalomról.
Ja, és itt nincsenek papok sem, akik bármiféle szertartást tartanának (akárcsak egy temetést).

Itt egy elég unalmas, bezárt világot látunk, ahol egy hercegnõnek még a kertbe sem szabadott kimenni, mert eleshet és megsérülhet. Vajon mivel töltötték a napjaikat? fõleg az olyan nõk, akik nem is igen gondolkodtak, mint Okacu. Mert ikebanázni egész nap... hát elég unalmas lehetett. És õk még csak nem is kézimunkáztak, mint a nyugati nõk...

Szóval jó, jó ez a film, de azért... jobb is lehetne.

Vagy azok, akik megvették, gondolhattak volna arra, hogy teljesebb képet kapjunk errõl a keleti, számunkra idegen, egzotikus világról, és kereshettek volna olyan sorozatot, amely által valóban mélyebben megismerhetnénk ezt az érdekes világot.

Na, majd talán legközelebb....
9/10
Ljerk 2013 jan. 29. - 00:59:58 9/10 Előzmény Tilli
(708/1793)
Micsoda egy spoileres kérdés. :) Én sem tudtam, amikor néztem - nem árulom el amit tudok, amúgy is csak fele részben ad magyarázatot. Így nem akarlak tévútra vinni se téged, se mást.
9/10
Ljerk 2013 jan. 29. - 00:55:16 9/10 Előzmény antalné királyfi
(707/1793)
Csak japán kiadásai léteznek a könyvnek, ha jól tudom angol nyelven sem elérhetõ.
Tilli 2013 jan. 28. - 21:43:52
(706/1793)
És annak, esetleg utánajártál, hogy a 13. shógun, Iesada Tokugawa tényleg szellemileg visszamaradott volt?
Én épp tegnap láttam azt a részt, ahol festett egy kacsát, miközben az anyja állt neki modellt.:)))))

Iesada Tokugawa (1828- 1858)
Tilli 2013 jan. 28. - 21:36:26
(705/1793)
Több mindent, amit írtál, én is pont úgy látom. De az engem sem zavar, hogy mutatnak elõzetest a következõ részbõl, ez ma már elég bevett szokás.
Tilli 2013 jan. 28. - 21:24:49
(704/1793)
És itt egy szobor is Saigo Takamori-ról, aki Japán nemzeti hõse.
Tilli 2013 jan. 28. - 21:23:12 Előzmény Ljerk
(703/1793)
De jól kigyûjtötted. Azért , ha belegondolok érdekes egy dolog lehet, ha az embernek több neve van.

Saigo(1828-1877)
Tilli 2013 jan. 28. - 21:10:27 Előzmény Ljerk
(702/1793)
Milyen jó ez a félbevágott kép.:) Bár szerintem a két tekintet is sok minden elárul, pl. az elsõ mindenképpen egy megtört emberé, míg a másik egy bizakodóé.

A Parkison-kórt, sajnos közeli érintettség miatt, nagyon jó ismerem. Különbözõ változatai vannak. Tényleg bátor dolog, hogy M. J. Fox ilyen nyíltan felvállalja a betegségét. Ahogy elnézem,õ nagyon túlmozgásos. Az is lehet, hogy az interjúra talán túl nagyobb adagot vett be a gyógyszereibõl. A Parkinson-kór tulajdonképpen nem más, mind egy lassú lebénulás és mozgásképtelenné válás. A végén nem a Parkinson-kórban halnak meg az emberek, hanem a nem- mozgásból adódó szövõdmények pl. tüdõgyulladás miatt ill. a beteget lelkileg megsemmisíti a magatehetetlenségükbõl adódó reményveszettség, ezért depresszióba is esnek. A súlyosabb stádiumban, már nem csak az arcmimika nem mûködik, hanem már beszélni és nyelni sem tudnak(gyomorszondás etetés). Mindazonáltal fájdalom csak idõszakonként jár vele, amikor az izmok fájdalmasan lemerevednek, rövidebb ideig. Rettenetes egy lélektörõ betegség, hosszan kell megélnie az embernek, hogy minden képességét elveszíti és nincs visszaút, nem tudják gyógyítani csak idõszakosan kicsit javítani rajta, hogy aztán jöjjön egy még nagyobb visszaesés.
Vannak most már a gyógyszerek mellett agymûtétek is, ahol a elektromos úton hoznak létre kapcsolatot az agyi idegsejtek között(ez tartósabb gyógymód), de ezek nem alkalmazhatóak általánosan minden Parkinsonosnál. Magyarországon is már volt ilyen mûtét.
Itt egy ezzel kapcsolatos cikk.:
http://www.origo.hu/egeszseg/20121215-korszeru-mutettel-kezelik-a-parkinsonkort-az-idegklinikan.html

Bocsánat, hogy ilyen hosszan kitértem erre a betegségere, de végül is, Acu is érintett volt.
Tilli 2013 jan. 28. - 20:40:56 Előzmény Ljerk
(701/1793)
Én egyszerûen a Googl képkeresõjébe írtam be a nevét és több is bejött. Itt egy kicsit fiatalabb kori képe.
Tilli 2013 jan. 28. - 20:38:07
(700/1793)
Nekem is nagyon tetszik ebben a filmben az alakítása. Bizony, bizony, van úgy, hogy együtt könnyezek vele. :)
Amúgy, ritkán nézek sorozatokat, csak kevéshez van kedvem. De Acuko nagyon bejön, igaz kikapcsolódás ennek a filmnek a nézése.
Tilli 2013 jan. 28. - 20:31:57
(699/1793)
Az az..???? Na jó nem firtatom, mert hátha ebbõl már nem tudsz kijönni. ;)
10/10
antalné királyfi 2013 jan. 28. - 19:18:30 10/10
(698/1793)
Sziasztok: Szeretném Acu hercegnõt elolvasni.A Sogunt is elolvastam annakidején,--nagyon tetszett.Ha valaki tudja,hol lehet megvenni légyszives írja meg.Elõre is köszönöm.Ági
9/10
Ljerk 2013 jan. 28. - 18:15:46 9/10
(697/1793)
Nem tudja valaki, hogy miért van Nariakira feleségének a haja bebugyolálva ?
southwind 2013 jan. 28. - 17:04:59
(696/1793)
mi a túrónak változtatják a vetítések idõpontját, hát ...viszlát
offtopic
UsagiYojimbo 2013 jan. 28. - 15:24:38
(695/1793)
Nem értem miért vannak sokan megakadva azon, hogy az epizódok végén van egy "a következõ rész tartalmából" rész.
Ez nem japán találmány, az eddigi koreai sorozatokban is volt, és a nyugati/amerikai sorozatokban is szokott lenni, amennyiben van elõre kitalált (kerek) történet, tehát nem az egyik hétrõl a másikra készül a sorozat...
9/10
Ljerk 2013 jan. 28. - 15:19:17 9/10
(694/1793)
Az összes ISMERT történelmi esemény, idõpont és a történelmi személyek kiléte valóságos - megfelel a filmben látottaknak!

A hangsúly az 'ismert'-en van. Ugyanis azt nem lehet tudni, hogy esetleges mi az amivel az írónõ tette kerekké a történetet (gondolok pédául a szereplõk közti kapcsolatokra) - mert úgy tûnik egyedül õ végzett eddig célzott kutatást Acu életérõl.