7/10
buncow aug. 23. 20:39:11 7/10 Előzmény Pszichoapu
(77/97)
Hehe, fiatalok halála. Arrogáns, nagyszájú tiktoker stílusú fiatalok, alig vártam, hogy lemeszaroljak őket, annyira irritálóak voltak, nem én voltam a celkozonseg ezek szerint 😄 Egyébként akkor raktak volna bele egy-két valóban fiatalt, gyereket, mint a második részben, az tényleg felvitte a pulzus számot. Szerintem csak arra mentek, mint sok más filmstudio, hogy jobban tudnak azonosulni velük az influenszerek, így jön majd az ingyen reklám, ami nézettséget, így pénzt generál. Mosolyogj 2, A csapda dettó, illetve sok más film. Azt én se bántam, hogy nem ismert szereplők voltak, szerintem többet ki lehetett volna hozni belőlük, ha más karaktert játszanak, nem a korábbi részek karaktereit másolják. Pl. a fejpantos gyerekhez valami félénk autista szerep jobban passzolt volna, mint a rambo style.
Mbappe aug. 23. 13:44:25
(76/97)
capt.nemo csak kotekedni jar a forumra masokkal, es mindent jobban tud masoknal,,na ezert ul otthon a nagy szagerto🤣inkabb azzal jatszana amivel egyidos👏👏igazi buta tusko🤷‍♂️
offtopic
capt.nemo aug. 23. 12:36:11 Előzmény Pszichoapu
(75/97)
nem értem miből gondolod, hogy nem tartom tiszteletben a véleményed? és miért akarod előírni nekem hogy mit csináljak? :o..
10/10
offtopic
Pszichoapu aug. 23. 11:51:29 10/10 Előzmény capt.nemo
(74/97)
Én is tiszteletben tartom a véleményed, tedd Te is ezt és lépj tovább. Hagy tudjam már jobban, hogy nekem melyik film milyen élményt adott. Kösz.
10/10
Pszichoapu aug. 23. 11:45:24 10/10 Előzmény buncow
(73/97)
Igen, ezzel egyetértek, tényleg lehettek volna a környezetükhöz igazodva mocskosabbak és kevésbé napbarnítottak. :) Hogy Spaeny mennyire tucatarc, az majd az idő múlásával kiderül, de én örültem, hogy nem felkapott színészekkel játszatták el. Egyébként Alvarez az egyik interjúban elmondja (itt lehet megnézni: https://variety.com/2024/artisans/features/alien-romulus-offspring-new-monster-1236109720/amp/ ), hogy azért is választott fiatalokat, mert azok halála jobban megrendíti a nézőt, mint egy idősebbé. Nyilván azt a célközönséget számításon kívül hagyta, akik tinihorrorokon edződtek és a sok sikongó vagy irritálóan nagyarcú tinédzsert alig várja, hogy lehentelje végre valami álarcos sorozatgyilkos. :)
Az utolsó mondatodat pedig a legteljesebb mértékig osztom. Akár még a konyhán is elmosogattam volna, csak jelen lehettem volna a forgatáson. :)
offtopic
capt.nemo aug. 23. 11:34:39 Előzmény Pszichoapu
(72/97)
ennél nagyobb lepocskondiázását az első filmnek még nem olvastam.. :oo.. méghogy ugyanolyan élmény..
10/10
Pszichoapu aug. 23. 11:31:10 10/10 Előzmény flydomi
(71/97)
Más nevében nem tudok nyilatkozni, hogy miért pontoz így vagy úgy ilyen-olyan fórumokon, de én láttam mindegyik részt (plusz sok regényt olvastam is mellé, ami félig kánon, félig nem, tehát az univerzumát is azt lehet mondani, hogy elég jól ismerem) és én sem istenítem a csillagokig a Romulust, pusztán a hibáival együtt szeretem. Az nagy különbség. Nálam a nosztalgia faktor alaposan betalált, ennyi. A szememre vethetik persze, hogy a 10-es ugyanolyan szélsőséges vélemény, mint az 1-es, de engem tényleg végig szórakoztatott a film és ugyanazt éreztem a nézése közben, mint akkor és ott, '81-ben, egy már rég nem létező klubmoziban a XIII. kerületben, ami premier előtti filmeket vetített. Nekem azt az élményt abszolút visszahozta.
capt.nemo aug. 23. 11:17:23 Előzmény Pszichoapu
(70/97)
"csak ő bugyiban bújt a szkafanderbe, Spaeny meg nem, ez talán a film legnagyobb hibája. "

na most ment el a kedvem az egésztől.. már meg se nézem..
7/10
buncow aug. 23. 09:13:57 7/10 Előzmény Pszichoapu
(69/97)
Ezt nem tudtam, akkor lehet azért irritált:D Bár gondolom többnyire a statikusabb jeleneteknél használták őt, a mozgalmasabb részek CGI, illetve a legvége, az Alien 4-ben egy dokuban láttam még az is meg volt építve ahogy a vákum kiszippantja a belső szerveit.

Nem az a baj a szereplőkkel, hogy fiatalok, hanem az, hogy más elvárás nem is nagyon volt, ráadásul ahogy írtam, egy bányász kolónia tagjai, és úgy mászkálnak a sötét mocskos bolygón, mint akik egy Starbucks-ból estek be egy multis irodába. De nem csak ebben a filmben egyébként. A főszereplővel nem volt különösebb bajom, azon kívül, hogy az utcán fel se ismerném, elmennék mellette, olyan semmilyen, felejthető, Hollywood fél a karakteres színészektől manapság.

Ahogy írtam, szerintem a legnagyobb probléma az eredetiség teljes hiánya 1-2 jelenetet leszámítva, néhol szinte egy az egyben korábbi részek másolata, a másik pedig a gyenge, felejthető, szépen púderezett gyerekszereplő gárda.

Egyébként nagy álom lenne dolgozni egy ilyen filmen, akár csak a raktárban, ott lenni a díszletek között.
7/10
buncow aug. 23. 08:59:53 7/10 Előzmény flydomi
(68/97)
Ez mondjuk marhaság, sokan láttuk az összes részt, mikor megjelentek, ettől még automatikusan lehúzni nullára hülyeség, főleg, hogy nem is az eredeti négy az elsődleges viszonyítási alap általában, hanem a folytatások, azokhoz képest pedig nem volt rossz, viszont az eredetiség szinte teljesen hiányzott és egy kevésbé gagyi szereplőgárda.
10/10
wolf33333 aug. 23. 08:36:39 10/10
(67/97)
Szerintem a mostani színészek is nagyon jó állateledelek voltak úgy mint a többi részben :)
flydomi aug. 23. 08:26:14 Előzmény Pszichoapu
(66/97)
Szerintem aki "a csillagokig isteniti" a filmet,az nem latta az "elso" harom reszt,es semmirol nincs fogalma.Latszik is a 7-8-9 -10 csillagos kommentek tartalmabol.
De ez betudhato annak,hogy azota egy "fiatalabb" nemzedek nott fel es mond velemenyt olyan dolgokrol,aminek-amiknek az elozmenyevel nincs tisztabban.(magyaran:-f,,gj@ sincs rola,hogy mi az eredet tortenet)
De a biznisz az biznisz a szorakoztato iparban.
A kutya ugat,a karavan halad..........
10/10
wolf33333 aug. 23. 08:13:27 10/10
(65/97)
Pont azt kaptam amit egy Alien filmtől elvárhat az ember .
10/10
Pszichoapu aug. 22. 22:46:26 10/10 Előzmény buncow
(64/97)
"..ráadásul ott meg is építették a lényt, meg a belső szerveit, itt meg CGI..."

Az ugye megvan, hogy ez sem volt CGI? :)

Az ivadéknak (Offspring) egy baszom magas román kosarast öltöztettek be.



Részben megértem az elégedetlenkedőket, értem a kritikákat is (kivéve mondjuk azt, aki 1-est adott, mert az már szerintem átesett a ló túlsó oldalára), de nekem mindezek ellenére nagyon bejött a film és magával ragadott, ahogy a 80-as években. Remélem, Alvarez rendezi majd a folytatást - már ha lesz belőle.
Scott-ot pedig már nem szabadna a forgatás közelébe engedni és akkor elengedhetnénk végre a fekete trutyis vonalat.

Az én szemszögemből Cailee Spaeny is abszolút jó választás volt, jól játszott és nekem azzal sincs bajom, hogy "túl fiatal", majd beleöregszik a szerepébe, még ha nem is lesz belőle soha olyan kultikus karakter, mint Ellen Ripley. (Amúgy Sigourney is nagyjából ennyi idős volt az Alien-ben, csak ő bugyiban bújt a szkafanderbe, Spaeny meg nem, ez talán a film legnagyobb hibája. :) )

Ugyanazt a "hűha" faktort, amit az Alien (1-rész) adott, hiába is keresnénk, mert abban már lefektették az univerzum alapjait és a lények szaporodási metódusát, nyilvánvaló, hogy ez volt akkoriban a film legmeghökkentőbb eleme (sokan ki is mentek a moziból a magyarországi bemutatójakor, én is ott voltam), így ezt az alapot már csak "továbbragozni lehet", bárki is nyúl hozzá a továbbiakban. Kár tehát az Alien-hez hasonlítani, az Aliens (2. rész) meg ha ma készült volna, akkor tuti mindenki azon hőbörögne, hogy egy agyatlan akciófilmmé degradálták a kedvenc űrhorrorját. Időközben aztán mégiscsak zsánerfilm lett az is, pedig Scott ugyanúgy ki nem állhatta Cameron agymenését, mint ahogy sokan mások akkoriban.
Az idő tényleg mindent megszépít, mert ma már kb. mindkét filmet agyonfikáznák.

Amúgy pedig külön óriási köszönet annak a rengeteg magyar szakembernek, akik közreműködtek a film alkotásánál és szívüket-lelküket beleadták, hogy a film minden apró mozzanata és ez a retro-futurisztikus környezet ismét olyan legyen, ami a klasszikus Alien szériához méltó.
3/10
IWantSunshine aug. 22. 22:37:25 3/10
(63/97)
Egy-két jól megcsinált jelenetet leszámítva untam rendesen, belepörgettem volna ha nem moziban nézem... Sok logikátlanság, irritáló szereplők, irracionális/valószerűtlen döntések, ... Akkor is gyenge ha az ember nem látta a többi filmet (különsen az első kettőt), de ha látta akkor meg kifejezetten kiábrándító szerintem.
3/10
IWantSunshine aug. 22. 22:33:31 3/10 Előzmény The Last Mohican
(62/97)
Ja, ezen én is jót röhögtem LOL. Amúgy meg hogy miért volt minden IT tech 1970s színvonal... (Persze lehetne rosszabb is, pl. Rebel Moon – Part Two: The Scargiver-ben van egy jelenet ahol a több km-es méretű zászlósűrhajó kazánjaiba lapátolják a szenet LOL...) A másik meg, hogy miért nincs sehol rendes világítás (még a kutató űrhajón a laborban sem!), a jövőben túl drága lett a világítás? :-)))
5/10
The Last Mohican aug. 22. 21:16:45 5/10
(61/97)
Amin felröhögtem: kulccsal nyitható ajtó!!! Egy hiperűrállomáson. De nem ám vmi modern kulcs, hanem egy karikán két fémkulcs, hihetetlen!
5/10
The Last Mohican aug. 22. 21:02:00 5/10
(60/97)
Az összes rész közül ez lett a leggyengébb. Kidolgozatlan, fantáziátlan, unalmas. Ráadásul a látványvilág sem erős, pedig az Alien filmeknek legalább ez erős oldala volt, különösen az elsőnek, ami még mindig a legjobb. Kifogásolható, hogy fiatal srácok csapata fogyott el, olyanoké, akik nem kommandósok, nem katonák, nem feláldozható bűnözők, sőt köztük fiatal anya is van, ezek azért durva elemek. A Prometheus, Covenant lényegesen jobban sikerültek ennél, igaz, egy rutintalan rendezőtől nem is lehet sokkal jobbat várni, azt sem értem, miért ő kapta a filmet. Az egyetlen pozitívum, hogy a főhősnek jó ötletei voltak, mint túlélőnek, mondjuk a logikus gondolkodást elősegítendő. Nem bánnám, ha nem lenne több Alien-film, vagy lenne egy utolsó, amiben egy ember sem hal meg, viszont az összes lény igen.
7/10
buncow aug. 22. 16:41:39 7/10
(59/97)
A film legnagyobb problémája: a szereplőgárda. Egyre alacsonyabb a színvonal, egyre lejjebb vannak az elvárások, legyél fiatal, átlagos, semmilyen, hozd a kötelező minimumot, és ennyi. Kell egy fekete, ázsiai, latino, fehér, lehetőleg nagyjából egyforma arányban, és meg is vagyunk a válogatással.

Amit soha nem fogok megérteni ezekben az új filmekben, miért kell ennyire xarni a részsletekre, miért kell szinte vadiúj göncökben, tökéletes bőrrel, és sminkkel, illetve hajjal forgatni, miközben a film témája az, hogy már vagy fél évtizede baromi egészségtelen ki tudja milyen bányákban rohadnak, ráadásul a bolygó légkörén még a napfény sem jut át, de jobb állapotban vannak és barnábbak mint én, még a fehérek is. Röhejes ahogy sétálnak a sáros dzsuvában, minden kosz meg olaj aztán úgy néznek ki, mint akik most jöttek a szépségszalonból, meg a plázából. Régen ezek az apróságok különböztették meg igazán a mozit és a tévét, de úgy néz ki először a mozi a tévére szökött, majd mostanában vissza a nagyvászonra, de a tévés igénytelenséget, lustaságot vitte magával.

A film képi világa rendben volt, hozta az eredeti hangulatát, a díszletek is, még a sírópicsogó fekete androiddal is kibékült az ember a film végére, az ázsiait - spoiler - szerencsére hamar kinyírják - spoiler vége - úgyhogy el lehet viselni a maradékot, amíg élnek. Viszont nem tudom, hogy hány éves ez a szereplőgárda, de úgy néztek ki, mintha az első és második részben lévők gyerekei lennének. Béna volt ahogy próbálták másolni a karaktereket amolyan temus módon. Az értelmetlen cselekményeket hagyjuk - főleg a terhes nőét, mert az volt a legkisebb gond.

A cselekményt már sokan írták, hogy mindenhonnan vettek egy kicsit, és valóban így volt, 1-4-ig volt benne minden kb... - Spoiler - a végén a hibrid rész teljesen alien 4 kopi lett volna, csak kifordítva, most ember szüli a hibridet így jobban hasonlított az emberre. A dizájn sokkal gagyibb volt mint a 4-ben, és az egész rész is, ami furcsa, mert egy 27(!!!) éves vilmben sokkal jobban meg tudták oldani, ráadásul ott meg is építették a lényt, meg a belső szerveit, itt meg CGI...

4DX-ben néztem, hogy ne csalódjak nagyot, anno a Sikoly 6-nál Debrecenben bevált, azt nagyon élveztem, jött a vérszag, ha gyilkolászás volt, jött a kellemesebb illat ha nyugi volt, stb., ha lőttek villogott a teremben valami a lövésekkor, sokkal több effekt volt, és végig egyenletesen elosztva. Itt alig volt a székmozgáson kívül effekt, szag is csak néha és sokkal kevésbé intenzív, valakiknek el is romlott a szék egyébként - Westend. A hőmérséklettel se játszottak, pedig az lenne a legegyszerűbb, mondják a filmben, hogy milyen rohadt meleg van ott, a teremben meg meg lehet fagyni közben... Ami tetszett az a vérfröccsenéskor a víz fröccsent az arcba, illetve a legjobb és egyetlen látványos effekt az az volt, mikor mindenhol gőz volt a filmben és a termet is "telefüstölték". Ezen kívül nem volt nagy durranás.

Összességében egy alien 1-4-ig katyvasz volt, rohadt unalmas, műanyag (olyan semmilyen) DEI-s szereplőgárdával, akik a plázából szakadtak a bányászbolygóra, a képi világ szép volt, hű az eredetihez, a lebegő savas rész elég eredeti volt, tetszett, de voltak értelmetlen baromságok bőven. Szóval nem sok értelmét látom ennek a filmnek, szinte mindent láttunk már korábban, és sokkal jobban kivitelezve, sokkal jobb színészek által, és néhol sokkal jobb effektekkel is, több mint 27 éve. Nem szaladnék vissza a moziba, hogy megnézzem mégegyszer.
10/10
offtopic
wolf33333 aug. 22. 16:29:00 10/10
(58/97)
Nekem nagyon tetszett a làtvànyvilàg.Viszont ha valaki minden rèsztèt làtta ,akkor nem sok meglepetésben volt része.A karakterek mèlysègèt az Alienek nem hagyjàk kibontakozni .Az ajtókra meg ràfèrt volna egy kis olajozàs ;)