Téma: Apocalypto

Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:21:42 Előzmény szmotyi
(198/518)
Elég naturális film, de mégsem viselt meg annyira, mintha egy pszichohorrort néztem volna.

A brutalitás sajnos korokon és nemzeteken felüli dolog.:( Ma is megtalálod ezeket a szereplõket bárhol, pl. a nagyon jellegzetes pofát, aki Majdnemnek hívja a fõszereplõt.
Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:18:44 Előzmény dobai.dominik
(197/518)
Nem baj, hogy sokadszorra játszák. Én csak most tudtam elõször megnézni.
offtopic
Ezüstliliom 2008 jún. 13. - 01:17:23
(196/518)
Egy focistánál nem kunszt értelmesebb arcot vágni.:)
Rika 2008 jún. 13. - 01:16:29 Előzmény elaci
(195/518)
R.-nak lópofája van, az ember legszívesebben felszerszámozná. Jaguár Mancsról van egy nagyon nagyon szép felvétel a vízesés jelenetnél, eltéveszthetetlen.
Rika 2008 jún. 13. - 01:13:56
(194/518)
Gyönyörû férfi ez a Youngblood...
Nem rossz film.
brfoo 2008 máj. 18. - 23:00:56
(193/518)
Pont amennyire rossz a Passió, annyira lett jó ez a film.
elaci 2008 máj. 18. - 13:47:59
(192/518)
A fõszereplõ tényleg nagyon hasonlít Ronaldinho-ra? Mert az gáz...
10/10
szmotyi 2008 máj. 18. - 09:49:36 10/10
(191/518)
Én tegnap láttam ezt a filmet,és kicsit féltem is hogy számomra túl brutális lesz. Érzelmileg szerintem az is. Igazából elég sok kritikát olvastam, és abszolut nem értek egyet azzal amit olvastam vhol hogy ez a film egyszerûen csak egy véres darabolós közönségrémisztgetõ jelentéktelen felejthetõ mozifilm ,aminek csak az a célja h az embereket megrémissze és megbotránkoztassa. Szerintem ez nagyon beszûkûlt látásmód. Igaz én nem tudok sokat a maják világáról, de annyi biztos hogy primitivebb életformájuk volt mint a ma élõ embernek(most abszolut nem rossz értelemben irom ezt) , és az istenimádat nagyon jellemzõ.Sztem Gibson erre is rávilágit és arra is hogy bár primitivebb életformát követtek ezek az emberek, mégis a mai világban képesek ugyanezt a gyilkolászást végrehajtani miközben a mai emberek elvileg "fejlett" életformában élnek, mégis a nagyfokú primitivség a mai emberekben is nagyon megtalálhatóak.A különbség annyi h ma az emberek hatalomvágyból ,származás, vagyoni helyzet stb utáni elõítélet miatt és egyéb okból gyilkolnak, a maják (legalábbis a filmben) az istenüknek áldoztak, dehát mint irtam az istenimádat jellemzõ volt ezekre a népekre.
Ami viszont engem érdekelt nagyon, az a szereplõválogatás volt. Én megnéztem a filmet és egyszerûen nem tudtam elképzelni h ezek csak színészek. Én meg voltam gyõzõdve arról h köztük vannak igazi bennszülöttek. Persze a fõszereplõ meg jó páér szereplõrõl gondoltam h ugymond egyszerû emberek, de egyszerûen nem tudtam elképzelni valéódi bennszülttek nélkül. ugyhogy szerintem nálam elérte a célját a film. Nekem nagyon reálisnak tûnt, a maszkírozás , az effektek nagyon jól visszaadták az akkori világ sajátosságait , élethelyzetét, nekem nagyon bejött:)
dobai.dominik 2008 máj. 17. - 15:07:44
(190/518)
Nagyon jó film. Viszont, sajnos már a HBO-ra is jellemzõ:
sokadszórra játszák.
dobai.dominik 2008 máj. 17. - 15:07:26
(189/518)
Nagyon jó film. Viszont, sajnos már a HBO-ra is jellemzõ:
sokadszórra játszák.
eugénia22 2008 máj. 12. - 22:10:26
(188/518)
Jó film,meg jól is van megcsinálva,meg Gibsont is bírom,de ennyi...
krhyme 2008 ápr. 04. - 04:35:26
(187/518)
ez kicsit valami összekombinált dolog. Tehát ez valami másról szól nem is igazán konkrétan ezeknek az indián társadalmaknak a jó és rossz oldaláról. Persze Gibson itt is belevonta vallásos nézõpontját, mert szeretné tudatni, hogy amit az õslakosok a saját Amerikájuknak tartanak, nélkülük európaiak nélkül és leszármazottjaik nélkül, nem lett volna semmi. Tehát...
krhyme 2008 márc. 31. - 04:27:16
(186/518)
Hát az aztékok már csak azért is voltak ilyen vérengzõek, mert vérkultusz volt jelen a társadalmukban, vérmágiát gyakoroltak és a mitológiájuk is abszolúte faszság. Úgy szól, hogy mindennek a tápláló életereje a vér és hogy még a nap se létezett addig amég az isteneik ki nem nyírták magukat, merthogy a vérüket áldozták a napért a vérük segítségével életre kelt a nap és azóta is minden nap véráldozatra van szüksége. Egy erre épülõ társadalomban ne csodálkozzunk azon, hogy a gyilkolást, nem hogy tök megszokottnak gondolták, hanem még szükségesnek is. A maják azért ennél bonyolultabban gondolkoztak.
8/10
Anteris 2008 márc. 30. - 21:53:52 8/10
(185/518)
hmm, ma is. 23.20-kor
8/10
Anteris 2008 márc. 18. - 17:34:09 8/10
(184/518)
ha csak úgy nem! : )

de nekem nincs már olyan. egyszer elromlott aztán odavágtam a földhöz : )
10/10
Hannibal Lecter 2008 márc. 17. - 19:45:34 10/10
(183/518)
Mel Gibson remek rendezõ, sõt többet kelett volna ezzel foglalkoznia. Mesterien mutatta meg az emberi faj egyik legfõbb tragédiáját, amely tényleg törvényszerûen újra és újra felbukkan mindenhol. A primitív gátlástalan és agresszív kollektív énünk, amely valóban pusztít és fájdalmat okoz, eltörölhetetlenül megsemmisítva a dolgokat. Már a Passiónál megértettem õt, bár mindenki örültnek és betegnek hordta el, közben csak a sok képmutatónak megmutatta mi is a kereszthalál és az amit Jézus elötte vállalt. Nem szabad elmenni a felszines világunk ilyen pontjai mellett, ha valaki azt mondja, tudja mi volt a kereszt halál, egy kultúra lerombolása, Istennek áldozat az ha valóban tudja, annak láttán nem borzadhat el. Úgy kellene Mel Gibson filmjeit, beleértve a Rettenthetetlent is, megnézetni az emberekkel, hogy ne szelektálhassanak, ne fordítsák el a fejüket hanem ismerjék fel milyen agresszív fajhoz tartozunk, tisztelet a kivételnek.
8/10
Anteris 2008 márc. 17. - 19:17:01 8/10
(182/518)
na, ma is éjszakázhatok, 0:20-kor adják HBO-n : /
8/10
Anteris 2008 márc. 07. - 10:48:11 8/10
(181/518)
ezt a fazonra nagyon rátaláltak, atombrutál.
10/10
NADAL14 2008 márc. 03. - 20:39:43 10/10 Előzmény Anteris
(180/518)
nagyon jo film .minden percét élveztem bravuros fényképezéssel ,hosszu film de csak idõben mert olya dus cselekményü hogy elröpült a két óra,az hbo-n láttam de moziban is megnézném.
kisminden 2008 márc. 01. - 22:07:24 Előzmény Johann
(179/518)
Nem akarok/tam hosszú vitába elegyedni, csak reagáltam néhány elõttem „szólónak”.
Nem mostam össze semmit. Párhuzamba állítottam két teljesen különbözõ kultúra olyan cselekedeteit, amelyek magából az emberbõl, annak sajátos erõszakos lényébõl származnak, és valahogy mindig mindenhol hasonlóan mutatkoznak meg, ahogy Te is megtetted a hódítókkal kepcsolatban. Capuccino – Melange, a kettõ soha sem lesz ugyanaz, bármi is a recept, ezért nem is lehet összemosni, de össze lehet hasonlítani.
Nem is lehetünk meggyõzõdve száz százalékosan, hogy mindig pontosan ugyanazt a képet, amit mi magunknak valamikor leképeztünk. A szegény idealizált amerikai indiánokat arra találták ki, hogy bemutassák az imperializmus elnyomó társadalmá(i)t. És a latin hódítók sem a városokból kimenekült indiánost játszó tíz éves gyermekeket mészároltak, mint ahogy a mai napig is elég körülményes a dél-amerikai õserdõkben népszámlálást tartani.
Ez a film, és ebben, teljes mértékben egyetértek, ill. örülök, hogy Te mondtad ki, bemutathatta volna a portugálok, spanyolok stb. „dicsõ” hódításait és „humán” térítéseit vagy a tõlünk pár száz kilométerre néhány éve lejátszódott eseményeket is. És sajnos még csak háborúba sem kell utazni ilyen kegyetlenségekért, csak meg kell nézni néha a kék fényt, vagy a CNN híradásait. A világ néhány helyén ma is vért isznak a pásztorok, olyan magától értetõdõen öldösik le az állataikat, ahogy egy autószerelõ gyertyát cserél, és gyakran mi emberek is így bánunk egymással. Csak fáj, mikor ezt ilyen eszközökkel az arcunkba vágják.
Attiláról olyasmit is hallottam, hogy megölte gyermekeit is, nemcsak testvéreit, hogy biztosíthassa, senki ne fordulhasson ellene, hatalma ellen. Bármi is volt az igazság, pusztán az, hogy ilyesmit egyáltalán feltételezhetünk egy emberrõl, azt hiszem, mindent elárul.
Ja igen, felnégyelés. Igen népszerû volt az a magyar rajzfilmsorozat, ami kezdõ fõcímének dallamát az egész ország fütyörészi néha. Nos ennek egy epizódjában négyelnek fel egy mostohát a happy end részeként.
A karóba húzással is gyermekkoromban találkoztam, most meg nem mondom, melyik mesében (talán Grimm), de biztos akkor lehetett, hogy azt sem tudtam, hogy mit jelent. Késõbb egy ifjúsági filmben láttam, amint hozzákezdenek. Sohasem felejtem el, akkora sokk volt, mikor rájöttem, hogy ez mi is valójában, annak ellenére, hogy az esemény a filmben befejezetlen maradt.
Természetesen nem kell, hogy valakinek tessen ez a film, ezt el is tudom fogadni. De azért nem kell egy rendezõt pocskondiázni (és igazából erre volt a beszólásom), mert valamit máskép lát. És szerintem továbbra sem véresebb, mint az átlag akció kategória, ami mondjuk még önmagában egyáltalán nem pozitívum.