Téma: Avatar

offtopic
zottyo534 2013 okt. 28. - 19:16:28
(4059/4319)
Nem új idõszámítás kezdete,hanem egyszerûen csak a 12 évente visszatérõ 3d-s spanyolviasz újra feltalálásához volt idõzítve a bemutató
ledi 2013 okt. 28. - 17:28:21 Előzmény mushi
(4058/4319)
Talán azért, mert az Avatar egy új idõszámítás kezdete. :)
offtopic
mushi 2013 okt. 26. - 21:07:02
(4057/4319)
csak engem irritál, hogy a retek klub minden más mûsor reklámjához hozzáteszi, hogy x nappal az avatar elõtt??
10/10
E-gon 2013 okt. 24. - 22:19:30 10/10
(4056/4319)
Nagyon szeretem ezt a filmet és amikor csak tudom megnézem. Sajnos, most majd egy ker. tévé adja, és 15 percenként vissza kell majd zuhanni a valóságba, mert le kell adni a prosztata gyógyszer reklámot.:/
Azt hiszem nem erre vágyom...
9/10
idonotknow 2013 szept. 30. - 22:08:20 9/10 Előzmény borkasztik
(4055/4319)
A film megvalósítás szempontjából vitathatatlanul korszakalkotó. Gyönyörû animációs megmunkálása egy elképzelt világnak. Ahogy már elõtte is sokan leírták, és talán mindenki számára egyértelmû, a történet hemzseg a cliché-ktõl (huh ezt most nem tudom jól írtam e), de mégis van benne valami varázslat, ami kevés filmben érezhetõ. Pont ez az amiért szerintem ez a film szinte tökéletes (9/10), mindamellett hogy maga a sztori egy lerágott csont.

Már-már túlnõ önmagán és képessé válik a "könnyed esti szórakoztatás" kategóriáján felülemelkedni és belenyúlni az emberek szívébe. Látva az õslakos nép mély tiszteletét és szeretetét amit a világukkal kapcsolatban éreznek, a XXI. század embere elgondolkodhat, hogy minden rendben van-e a mai emberi társadalomban. Gondolok itt arra az érthetetlen pusztításra amit az emberiség egy része (sajnos a befolyásosabb és nagyobb hatalommal bíró része) elkövet a Földdel. Sokunknál kialakult a teljes elszigetelõdés a természetes világtól, és egyfajta begubózás a mai modern társadalom konzumfilozófiájába (vegyé vegyé, még többet vegyé mert mé? mert KELL). Személyes tapasztalatból tudom ennek az életfelfogásnak a következményeit: boldogtalanság, céltalanság, depresszió, stressz, verseny, elhidegülés stb. Ez mind nagyon jól látszik például a magyar társadalom nagy részén. Az utcán mindenki komoran, lehajtott fejjel sétálgat, megy a maga dolgára zombiként, nem törõdve embertársaikkal vagy környezetükkel.

Érdekes módon néhány embernél az Avatar megtekintése után bizonyos mértékû (kisebb-nagyobb) depresszió alakult ki. Két óra erejéig egy gyönyörû, harmonikus világba csöppentek, majd a film megnézése után visszakerültek a mindennapok szürkeségébe. Ez olyan méreteket öltött hogy (még a mai napig is látogatott) fórumokat hoztak létre, és még neve is lett a "búskomorságnak": post-avatar depression. Ha egy film ilyet képes kiváltani emberekbõl, akkor az messze túlnõ az esti popcorn-blockbuster kategórián, mivel gondolkodtatásra biztatja az embert. Hiszen ha valaki a film megnézése után rádöbben, hogy az élete lehetne sokkal gazdagabb és boldogabb mint a jelenlegi, akkor már egy lépéssel elõrébb van, hiszen ha valaki felismeri a gondot és szembenéz vele, akkor képes lesz azt megoldani, jelenlegi helyzetén változtatni.

Az Avatar üzenete teljességgel egyértelmû, nem rejtegeti mûvészi képek mögé (óvjuk a Földet, és legyünk sokkal de sokkal nagyobb tisztelettel a természet felé). Mégis, az általános, emberi faj összességére vonatkozó mondanivalóján kívül, van egy egyénorientáltabb mondanivalója is. És ez az, ami miatt ilyen csodálatos ez a film. Képes rábírni egyéneket (ha nem is sok embert) az életfilozófiájának megformálására, ha nem is teljes újragondolására. A mai tömeges boldogtalanságnak (legalábbis ahogy én észreveszem, a legtöbb ember nem érzi magát jól az életben, ezért nyúlnak sokan alkoholhoz, droghoz, egyéb szerekhez) az egyik oka a természettõl való nagymértékû elszigeteltség. Ha sikerül ezt a kapcsolatot visszaállítanunk, és ha a természetesebb életformát választanánk a mai közkedvelt modern felfogás helyett, boldogabb és élvezetesebb életet élhetünk.

Na nekem ezt mondta az Avatar :) - 9/10
10/10
borkasztik 2013 aug. 24. - 12:14:19 10/10 Előzmény kofak
(4054/4319)
Kimondta hogy úgy védjük minhta életünk függne tõle xD De nehéz úgy elmenni olyan kritik amellett akik csak annyit tudnak írni" Szar, volt rossz volt, marketing" xD Hol az érv?Mert ezek nem azok. Nem is beszélve ilyen bevételi adatok mellett :) Ha csak marketing lett volna nem termelt volna ennyit, telt házas mozival több hónapon keresztül )Nem tetszett valami miatt oké senkinek se tetszhet minden, ezért csinálnak több félét is, és nem a negatív kirtika a baj, hanem a semmit mondó szöveg, akik csak azért írnak ilyet hogy provokálják a másikat. Jó oké csináljanak jobbat és találjanak ki mást amik szerintük korszak alkotó.
Nem vannak ennél történetében sokkal összetetteb storyk is :) Pl Az eredet vagy Constantine a démonvadész stb. Sokkal jobban tetszett. De ezt meg más miatt szeretem és látom benen a hatalmas munkát és jól szórakoztam rajta. Bármikor újra megnézem ezt is.
greeen 2013 aug. 21. - 21:27:50
(4053/4319)
Ez egy nagyon jó film. Ne foglalkozz egy kisgyerek, meg egy magas testzsírszázalékot birtokló matróna dilettantizmusával!
1/10
zotya94 2013 aug. 21. - 16:14:12 1/10
(4052/4319)
a szarról azt mondani, hogy szar mindig is divat volt
cellasto 2013 aug. 20. - 20:53:17
(4051/4319)
ez a film a látványával ütött sztem
amikor elõször láttam moziban,kb 30-40 perc kellett,hogy hozzászokjam a látványvilághoz,amit cameron felépített.
viszont utána hihetetlen módon élveztem,annak ellenére,hogy a 3d-tõl megfájdul a fejem.
alapvetõen a sztori nem egy nagy szám,engem a látvány varázsolt el.
4/10
kofak 2013 aug. 20. - 20:44:41 4/10
(4050/4319)
Azért járunk filmekre, hogy szórakozzunk. Vállalom, hogy beetettek engem is, ilyen a marketing. Ha ismerõsök által is, de megkaptam az ajánlást, gondoltam miért ne. Egyébként összetévesztesz valakivel, nem mondtam, hogy nulla a történet. Átlagon aluli, úgy fogalmaznék. Szürke, semmitmondó karakterekkel. Nekem nincs gondom, ha tetszik valakinek, szíve joga, de ha ez neked tízes film és úgy véded, mintha az életed függne tõle, engedd meg, hogy kicsit érdekesen nézzek és megfogalmazzak egy - számodra negatív - véleményt.
10/10
borkasztik 2013 aug. 20. - 11:53:41 10/10
(4049/4319)
Én is ugyan ezt mondom, de ezeknek beszélhetsz. Egyfolytzában ezzel dögölöznek marketing meg megettétek stb. De ha azt nézem akkor õ is megette mert beült rá. MÁsrészt pontosan azt kaptunk akiknek tetszet amit vártak sõt még annál is többet. A történet nem volt egyedi, de aki azt írta 0 történet az valószínûleg nem nézte jól. Meg nincs mit ezen mit megenni egyesek csak azért járnak filmekre hogy itt írjanak egy jó szaftos lehúzó kritikát, aminél többségében még érv sincs.
Teljesen egyet értek veled.
greeen 2013 aug. 20. - 08:28:52
(4048/4319)
hehe mi az hogy sokan megették a dolgot? Mit ettek meg? ez elég dilettáns megfogalmazás! Ezt az analógiát használva az egész filmmûvészetre mondhatjuk, hogy sokan megeszik a mozgókép varázsának hatását... Értelmetlen hasonlat amit írsz. Senki nem kajált be semmit, mert nem lett átverve a moziban. Azt kapta pont amit a trailer sugallt, sõt látványban többet. Akkor mégis hol itt az átverés? vagyis a megettük a dolgot??? Vagy ha azt akarod írni, hogy az idegesít hogy az ilyen alkotást nagyon népszerû és igenis populárisan fogyasztható kategória akkor így van és ebben a leg leg ez idõ szerint a világon. Ezt bármilyen vélemény képtelen megcáfolni a nézettséget és irdatlan bevételeket tekintve. Ez persze nem zárja ki az ellenvéleményeket. Abban az esetben lenne helytálló az a mondat, hogy "sokan megették" a moziban, ha kifelé jövet disszonáns érzések gyötörnének, hogy nem ezt vártam , nem ezt akartam stb...
4/10
kofak 2013 aug. 19. - 20:53:02 4/10
(4047/4319)
Pontosan ez a tökéletes marketing lényege. Beadnak valamit, amit a legtöbb ember elhisz. "A Star Wars óta a legnagyobb filmélmény", "James Cameron óriásit kaszálhat az Avatarral", és hasonló címek - csak a keresõbe beírva az elsõ találatok közül kettõ - bõven megteszi a hatását.

Úgy tudom a legkönnyebben leírni, hogy technikában ez egy korszakalkotó fordulat, egy nagy lépés, bár már ez elõtt is voltak CGI-s próbálkozások, csak azok nem voltak felfújva. Itt viszont teljesen ezen volt a hangsúly, a látványon, a 3D-n, stb. Anno mikor bedobták a mozikba, én csak úgy kaptam az ajánlásokat az ismerõsöktõl, hogy nézzem meg, mert fantasztikus a képi világa, meg hogy olyan élethû minden. Ne felejtsük, hogy Cameron is nem egyszer hangoztatta ezt, pontosan tudta, hogy meglesz a hatása.

Igazából nekem ezért undorító a film, illetve idegesít, hogy sokan megették a dolgot.
Doc Holliday 2013 aug. 19. - 12:16:26
(4046/4319)
szia Idézlek eg ykicsit vagyis kiragadok

"keress valaki mást, akinek szintén nem tetszett ez a borzalmas film és õt piszkáld!"

Vicces és egyben paródiába illõ az olyan emberek hozzászólása akiknek fogalmuk sincs mirõl beszélnek. Van egy film. Most ép az avatar. Röviden és tárgyilagosan annyit érdemes róla tudni, hogy egy eléggé egyszerû, erõs társadalomkritikát meglovagoló fõleg animációs (De abban a világon jelenleg egyedülálló látványvilágot megalkotó, és ez vitathatatlan) film. 2009-ben a mozikba kerülés után óriási siker lett. Az imdb-n kimagaslóan sok szavazat alapján (600 ezer) a film 8 pont körüli tetszési indexen van. Ettõl függetlenül nyilván nem kell tetszenie mindenkinek. De ami még inkább szembeötlõ, hogy a film és ez az ami elképesztõ, tehát hogy a film majdhogynem 3 milliárdos bevételt produkált! Dollárban! Mit is jelent ez? Azt, hogy tulajdonképpen a földön mindenhol tódultak a mozikba. Van aki többször. Hetekig, hónapokig nem kellett levenni a mozik mûsoráról mert konstans telt ház volt. Telt ház egy "borzalmas" film miatt... Érdekes szóhasználat olyantól aki tudna sokkal ésszerûbben is megfogalmazni valamit! Csupán csakis azért használod mert provokatív az felé akinek írod. Tudod hogy ez a szó idegesíti. Amúgy jogos, hogy idegesíti, mert legyünk õszinték a teljes dilettantizmusra vall, ha valaki képtelen belátni azt, hogy a siker igenis mérvadója egyfajta igényességnek egy mûfajon és azon belül egy kategórián belül. És ilyenkor a borzalom szó kb annyira célszerû mintha azt mondanám a gyermekedre , (ha van vagy ha lenne ) hogy utálni való senki..Nem fogod valószínûleg érteni az okfejtésemet...:) Pocahontas a nyerõ és egy borzalom ez a mû.. Igaz?:)
A film szerintem se korszakalkotó a történeti egyszerûsége miatt. Sõt majdnem unalmas. Nekem 6/10. De elismerem, hatalmas munka, tökéletes világ, elképesztõ látvány..és ebben a tekintetben jogosak az érdemei!
3/10
Meklód fia 2013 aug. 18. - 13:32:54 3/10
(4045/4319)
a batman, star trek meg transformers valóban gyengére sikerült, na ott aztán tényleg nulla a történet.
Sokan megvádolják ezt a filmet, hogy innen meg onnan lopták össze a sztorit. Na de mi van az új Pókember, az új Superman vagy az új emlékmás filmekkel? ezeket egy az egyben lemásolták az eredetirõl. Szóval ezt az Avatar összelopott történetet abbahagyhatnák már...mert az elõbb említett filmeknél lehetne érvelni ezzel, mégsem teszi senki, mert az természetes dolog nekik amikor egy az egyben másolnak le egy filmet, akkor nincs hõzöngés.
3/10
Meklód fia 2013 aug. 18. - 09:16:46 3/10
(4044/4319)
A legjobb film Oscar jelölés azért mond valamit...
10/10
borkasztik 2013 aug. 18. - 07:44:32 10/10 Előzmény kofak
(4043/4319)
Ha tetszett egy film valakinek akkor azt már nem meggongolás nélkül osztályozza hanem a láttottak alapján. De az igaz hogy itt már sajnos szokás a film megnézése elõtti szavazás, amit sose szoktam megérteni, de ezt biztos értik akik ezt teszik xD
Én is leírtam már a lentebb miért nem gondolom azt hogy csupán elég volt a marketing egy ilyen bevételi adathoz :)Ráaádsul én anno emlékszem úgy néztem meg elsõnek hogy az égvilágon semmit nem tudtam róla, mert az dolog hogy raklámozták de a neve semmit nem mondott még, mert nem volt olyan nagy megelõzõ rajongó tábora mint a Harry Potter pl. Azt hiszem én egyetlen egy filmbemutatót se néztem meg a filmm elõtt. Teljesen a semmibõl tûnt fel nálam.
10/10
borkasztik 2013 aug. 18. - 07:34:00 10/10
(4042/4319)
Nálad :)
4/10
kofak 2013 aug. 17. - 07:53:09 4/10
(4041/4319)
Ez hogy a fenébe lehet 8,6-os osztályzatú? Nagyon gyenge és akkor még finoman fogalmaztam. Ahogy a "kolléga" írta alattam, rámentek a látványra és a marketingre, úgy tûnik már ennyi is elég a mai világban.

Jó ideje ez a gondom az osztályzással. Ha tetszik egy film, azt a legtöbben - tisztelet a kivételnek - meggondolás nélkül már osztályozzák is tíz pontra, amit amúgy messze nem érdemelne meg.
10/10
borkasztik 2013 aug. 15. - 07:54:03 10/10 Előzmény zotya94
(4040/4319)
Persze a filmes oldalról egyéretelmû hogy a nagy bevételek miatt csinálják. Ezér is olyanok a mai filmek minõsége amilyenek.De ha közemberek oldaláról nézem akkor is lényegében a cél hogy kiszakadjunk a szükre hétköznapokból, a szórakoztatás. Nállam ez a film ezt a célt elérte. Nekem megérte a mozijegy árát és a második részt is tárt karokkal várom, és örülök hogy ilyen siekeres lett mert talán újra élvezhetek még egy ilyen mozis élményt mint akkor az elsõrészével.