Téma: Az ajtó

10/10
-greghouse- 2012 dec. 22. - 20:41:53 10/10
(68/148)
Nekem közel sem a kedvencem Szabó István. Elismerem, hogy zseni.
De a filmjei, sem a Mephisto, sem a Redl ezredes, nem nyûgöztek le.
Az egyetlen filmje, ami tényleg lenyûgözött, az a Bizalom volt (ha valaki nem emlékezne, Bánsági Ildikó és Andorai Péter). Kamaradráma. Utána Szabó átment a "mûvészet vs. hatalom" irányba, ami érdekes, csak engem nem köt le. Szerintem az õ igazi jó munkája a (Bergman stílusú) Bizalom volt, és most az Ajtó.
Másodszor nézem, és most is csodálom. Az az érdekes, hogy én Bergmant különösebben nem szeretem, néhány filmjétõl eltekintve (Heteedik pecsét, Fanny és Alexander), nem kimondottan a kedvencem, én az olasz klasszikusok (Fellini és Antonioni) pártján vagyok, de Bergman kétségtelenül óriási, és szerintem Szabó is akkor volt igazán jó, mikor Bergmant utánozta. Nem pedig Fellinit. (Tudom, most látszólag magamnak mondok ellent.) Szabó a hangját igazán most találj meg, mikor Bergmanhoz tér vissza.
...persze ez az én személyes véleményem.
a film zseniális.
Caline 2012 dec. 22. - 17:15:04
(67/148)
Na, erre kíváncsi vagyok! Még nem olvastam a könyvet. Sajnos, ilyen esetekben, amikor megnézem, már nem fogom elolvasni. Kíváncsi vagyok, milyen lesz és mit fogok írni a film megnézése után! Szeretem Szabó István filmjeit! Annyi csak a "bajom", hogy engem egy picit irritál, hogy német és angol fõszereplõkkel csinálnak egy színmagyar könyvbõl filmet -de hát én már csak így gondolom. (...) Meglátjuk... ... ...
9/10
Sinclair 2012 nov. 25. - 04:33:32 9/10 Előzmény napviragi
(66/148)
Köszönöm szépen! :)
8/10
kicsiancsika 2012 nov. 11. - 13:43:25 8/10
(65/148)
Olvastam a könyvet, így a film nem tetszett annyira - jó volt, jó volt, de nem fogott meg. A könyvben tényleg sokkal több információ kiderül Emerencerõl, a lakókról, a kapcsolatokról. Illetve a fimbõl kimaradt néhány elég fontos infó, mint pl: a végrendelet, a hagyaték, illetve mi van a páncélszekrény mögött. Emiatt kicsit csapongó volt a film számomra. Akinek tetszett javaslom olvassa el a könyvet is!
8/10
Rosej 2012 nov. 05. - 15:10:27 8/10
(64/148)
Nekem is nagyon tetszett, bár aki pörgõs filmre vágyik, az ne ezt nézze meg. Lélekhez szóló, mélyebb értelmû alkotás, és hogy igaz történet alapján készült, csak még érdekesebbé teszi. Örülök, hogy megnéztem, ajánlom mindenkinek, aki értelmes, színvonalas filmet szeretne látni.
10/10
napviragi 2012 nov. 04. - 17:21:21 10/10 Előzmény Sinclair
(63/148)
A film zenéje:

Robert Schumann :
* Clavierstücke In Canonischer form Opus 56
* Kinderscenen Opus 15
* Fünf Stücke Im Volkston Opus 102
10/10
napviragi 2012 nov. 04. - 15:21:11 10/10
(62/148)
Sziasztok!

Ez a film nagyon szép. Képek, tartalom, színészi alakítások, rendezés, zene...
Örülök, hogy megnéztem.. :)
Ajánlom szeretettel.

10/10
9/10
Sinclair 2012 okt. 23. - 23:20:24 9/10 Előzmény Gaj
(61/148)
Én is kérdeztem a zenével kapcsolatban és bár régen láttam a filmet, de teljesen véletlen ezt hallgattam és úgy emlékszem ebbõl is volt részlet a filmben: Handel - Concerto Grosso Op. 6. No. 11 ( http://www.youtube.com/watch?v=Kb-cdihQecE ). Bár most így újra belegondolva lehet, hogy nagyon rosszul emlékszem. Nem baj. :D
10/10
videobefe 2012 okt. 14. - 13:40:44 10/10
(60/148)
Biztosan igazatok van a könyvvel kapcsolatban de itt és most a filmrõl beszélünk, ami nekem nagyon bejött. A tíz órás filmmel kapcsolatban jutott eszembe Tarr Béla Sátántangó címû szerintem hatalmas mûve, ami kb. hét órásra sikeredett, ha jól emlékszem de ezt csak úgy érdekességképpen említem.
10/10
videobefe 2012 okt. 13. - 22:13:02 10/10
(59/148)
A könyvet,mint sok más könyvet nem olvastam. Nagyon szeretem a magyar filmeket, mint ezt is. Általában számítógép elõtt ülve, úgymond "háttér Filmként szoktam videózni", kivéve ezt a filmet, mert itt csak a filmre tudtam koncentrálni nem tudtam mással foglalkozni. Nagyon nagy film. Nekem rendesen el mondta , amit a rendezõ mondani akart.
user11 2012 szept. 28. - 23:04:46
(58/148)
A könyv nagyon tetszett, a film "csak" tetszett, de ez is nagy szó. A házaspár ábrázolása volt problémás nálam, viszonyuk semmilyen, a nõ sajnos elég felszínesem ábrázolt, a férj meg csak dísz. A Magdát játszó színésznõ sem dörrent nagyot. Az Emerenc viszont óriási. Nem tömegfilm, és a Szabó-rajongók talán fintorognak, de ez remek alkotás. Szerintem külföldön is megtalálja a közönségét.
Egy hozzászólónak: tényleg baki a nagypénteki harangszó.
És nekem nem hiányzott volna, ha a múlt képei kimaradnak. Inkább néztem volna Helen Mirren arcát, miközben mesél.
7/10
sanderb 2012 szept. 20. - 13:36:56 7/10
(57/148)
Még nem olvastam a könyvet, de érzem, hogy ez a film nem ad át mindent, ami a fõhõsök kapcsolatának alakulását illeti. Meg azt is érzem, hogy az importált színésznõk erejük legjavát adták, de mégsem alakult ki az az egyértelmû, kézzelfogható karakter egyiküknél sem, ami a regényben benne lehet és mûködteti azt. Valami hiányzik itt is, ott is. Kicsit az egészet alapból manírosnak találom, ennek meg az lehet az oka, hogy a tárgyi dramaturgia már-már a cselekmény elé tolakodik. A legfõbb erénye, hogy most már biztosan el fogom olvasni a könyvet. 10/7
Darkcomet 2012 aug. 31. - 03:23:38
(56/148)
Egy remek könyv ritka szar megvalósítása ez a film. Még tévéfilmnek is gyenge lenne, mozifilmnek meg egyenesen pocsék. A forgatókönyv összecsapott, a két nõ viszonyáról, illetve a viszonyának a kibontakozásáról semmit sem tudunk meg, inkább különálló epizódok egymásutánisága ez a katyvasz. A két színésznõ gyenge, mint a harmat, hozza a kötelezõt, de ez kevés. Sajnos rosszúl, vagy sehogyan sem magyarázták el nekik a hatvanas évek és a világháború sajátságos hazai viszonyait, a CGI égbolt meg a rosszúl kivitelezett digitális visszaemlékezések pedig egyenesen röhejesek. Egy B kategóriás horrorba még elférnének, de egy Szabó István filmben semmi keresni valójuk sincs. Félreértések elkerülése végett azért leírnám. Szeretem Szabó István filmjeit nagyon, de ez egy igazi melléfogása volt.
10/10
atimama 2012 aug. 30. - 07:12:10 10/10 Előzmény Hemish
(55/148)
"Helen Mirrenre nem költöttünk adóforintokat" írja az egyik kritikus ... És ha költöttünk volna sem lenne benne semmi kivetnivaló! Soha jobb helyre ne menjenek az adóforintjaim, mint egy ilyen alkotásban a szerepet a regény elolvasása után elsõ szóra vállaló, a legkeletebb keletrõl (Oroszország) származó, véletlen sem amerikai, hanem brit Oscar-díjas színésznõnek a díjazására. Nekem felejthetetlen élmény volt - s csak akkor alkottam róla véleményt, amikor testközelbe kerültem a filmmel.
A filmmel kapcsolatos hozzászólásod maradék állításaival (ha van ilyen?)egyetértek ....
Ez a film 10/10.
10/10
Zsuzsi50 2012 aug. 30. - 06:48:41 10/10
(54/148)
Igen, igaz kedves Kovács Eszter Málna! Én is részese voltam a vászon-dimenzió kontra piros fotelsor között kitapinthatóan mûködõ varázslatnak. Csoda történt az lélegzetüket egy emberként visszatartó, ám szinte teljesen tele moziteremben! Köszönjük Szabó István!!!!

10*/10 pont
10/10
bluebird 2012 aug. 30. - 06:26:50 10/10
(53/148)
Csodálatos történet, csodálatos feldolgozás, csodálatos rendezõvel, csodálatos operatõrrel, csodálatos színészekkel - egytõl egyig! Örömmozi volt. Köszönöm!
adamnagysweetmovie 2012 aug. 02. - 20:13:30
(52/148)
Egyébként a magyar adaptációknak örülök (mégha ez a film speciel nem is az én világom), mert tovább élteti a kultúrát. Úgy volt, a köztévének is ez lesz a fõ profilja, nem?
Ráadásul fontos, égetõ kérdésrõl is szól, ne nyomjuk le saját értékrendünket, történelemfelfogásunkat mások torkán...

És kívánom, minden más filmet is bárcsak hasonlóan széles körben forgalmaznának!!!
adamnagysweetmovie 2012 aug. 02. - 19:31:57
(51/148)
Furcsa, mintha lett volna itt egy hsz-em a feltûnõen sok kópiáról...
Mindegy.
A bemutatót mindenesetre segítette egyedi döntéssel a filmalap, bár nem tudom, mire vonatkozott a döntés:
http://filmalap.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=87&Itemid=62
10/10
zsolthedi 2012 máj. 16. - 21:45:05 10/10
(50/148)
nagyon köszönöm:-)
Gaj 2012 máj. 16. - 18:20:45 Előzmény zsolthedi
(49/148)
Elnézést - most látom más weblapokról, hogy Schumann kamaramûvek hallhatók a filmben.
Talán a soundtrack-rõl majd kiderül.