Téma: Az Este

5/10
ondok 2008 máj. 20. - 19:44:03 5/10 Előzmény issti1
(163/1683)
" a süllyedõ hajón az utolsó hullámok csapnak át,"
Sõt dögvész és kolera van ,a válságok válsága,a nép száraz fakérget rágcsál.legalábbis ezt sulykolják azok ,akik keltik a hangulatot,uszítanak és amit lehet el is követnek azért ,hogy minél rosszabb legyen.És vajh miért ,hát amiért hat éve majdnem meggebednek,amiért folyamatosan hazudoznak ,mocskolódnak ,csalást emlegetnek ezek a derék magyarok :Hát beon a hatalomért ,a húsosfazékért! megy a tömeghülyítés,aminek jó példája egy felmérés ,ami szerint a saját helyzetét mindenki jobbnak tartja mint az országét.Dehát az egész ugyebár a részletekbõl állna össze ,tehát ez önmagában lelelplezi ,hogy csak a búsmagyar pesszimizmus van élesztgetve.Itt van ez a szerencsétlen isti,akinek pl ennyi ideje van netezni,a szájától vonja meg a falatot ,hogy internetezhessen.
Akinek ez nem unalmas ,és nem átlátszó hát az csak keseregjen nyugodtan vagy esetleg megfogadhatja Kövér Laci tanácsát.ja ,hogy azt õ akkor mondta ,amikor kormányon voltak ? Hát istenem,akárki meglássa milyen Kánaán lenne itt jó Fidesz bagázs alatt.
issti1 2008 máj. 20. - 11:36:39
(162/1683)
Nincs harag!
Én csak azt szeretném ha te(és ált. az emberek) nem nekem, hanem a tényeknek és a független, érintett szakembereknek hinnének: márpedig tény, hogy sajna az ország az utóbbi 6 évben kezdett mélyrepülésbe, mint ahogy az is, hogy minden jelentõs külföldi-belföldi szakértõ e kormányt teszi érte felelõssé, s megoldást a válságból csak az õ mihamarabbi eltávolitásukkal kezdve tudja elképzelni..

Sorolhatok tekintélyes külföldi szaksajtó elemzéseket, vagy akár a magyar nagyvállalkozók szervezetének Demján által elõadott e heti állásfoglalását a mai váságról és szükséges megoldásairól..

Nekem ne higgy én senki nem vagyok e tekintetben(és természetesen az ellenérdekelt és számodra eleve ellenszenves ellenzéknek se!): annak higgy, aki számit és kompetens a kérdésben!!
elisabet 2008 máj. 20. - 11:11:47
(161/1683)
Dehogyis jobb nekem !!! Csak most újra kell számlálnom - a fenébe ! Kérdés, megérem-e még a plusz éveket, amit elvettek tõlem, viszont az már biztos volt. Egyébként nem ez a kormány tette tönkre az országot, sokkal régebbre kell visszamenni ! A sok hitelt, amibõl akkoriban egyesek is és általában jól éltek/éltünk, vissza kell fizetni, gondolom legalább ebben egyet értünk. A bank sem vissza nem térítendõ anyagi segítséget ad, kamatos-kamatot kell érte visszafizetni. Hát ez van most. Persze nagyon hálátlan feladat a más ballépéseit helyrehozni, legalábbis megpróbálni, ezért persze, hogy mindenki háborog és azt utálja, aki ki akarja hozni a sz-ból az országot. Persze ez nem megy egyik napról a másikra, ehhez is idõ kell. Valahol ezt is mérlegelni kell és talán megérteni. Persze tiszteletben tartom - ismétlem - mások véleményét, hozzáállását a dolgokhoz. Az a bizonyos tiszta magyar nevû is csak ígérget, õ sem tudott felmutatni semmit. Kritizálni a legkönnyebb mások erõfeszítéseit. Hozzáteszem még mindig nem védek senkit, ez csak a szerény véleményem, vagy kinek mi tetszik. De azért nincs harag ? :))
issti1 2008 máj. 20. - 10:59:48
(160/1683)
ondokot olvassa még valaki?
Rendkivül tanulságos, ajánlom mindenki figyelmébe: a süllyedõ hajón az utolsó hullámok csapnak át, de az utolsó szárazon maradt fedélzetrészen áll egy ember, aki nagy hangon bizonygatja, hogy a hajó kitûnõ tempóval halad jó irányban, s a kapitány kitûnõen végzi a dolgát..

Nem is tudom mit mondjak..lenyûgözõ!
issti1 2008 máj. 20. - 10:53:30
(159/1683)
Ügyes kiérõ válasz: legjobb védekezés a támadás!
Te is kezdesz átmenni "ondokba": ha valaki kritizálja népünk kormányát, az személyes sértés számodra, plusz számodra az illetõ a felelõtlen népnyúzó ellenzéket védi- sõt egyenesen Orbán elvakult hive!(Csak zárójelben: ha elolvasnád hsz-aim, látnád hogy õket is kritizálom rendesen ..de persze ehhez látnod is kellene, nem csak nézni!)

Fel kéne már ébredned: kedveltjeid végképp tönkreamortizálják az országot: most épp abban a stádiumban vannak, hogy a(bármi egyeztetés nélkül) ránkerõszakolt intézkedéseiket sorra vonják vissza és ismerik be csõdjüket- ha akarod sorolok párat az elmúlt 2 hétbõl.
Már a helyenként ijesztõen lojális Dévid Ibolya is a kormány ország érdekében való mihamarabbi lemondását sürgeti -csakúgy, mint a magyarországi nagyvállalkozók szervezete és annak vezetõje(DEmján) személyesen is.

Komolyan elgondolkozom, te vajon hol élsz?
Tényleg nem látod mi van ebben az országban, csak a csalássorozatok nyomán lassan szétesõ Szdsz propagandáját hajtogatod gondolkodás nélkül?
Szerintem ezzel te jársz a legrosszabbul -engem csak bosszant, elkeserit ha ilyet látok, de te ebben is élsz!
..nagyon rossz lesz hirtelen felébredni belõle, hidd el!
issti1 2008 máj. 20. - 10:40:09
(158/1683)
Biztos igazad van a saját szemszögedbõl!
Az Orbánt meg védeni nem fogom, távol álljon tõlem. Csak azt szerettem volna, hogy lásd: attól, ha most valamivel jobb a személyes helyzeted, az ország még nagy kakiban van - te se nagyon tudnál több "jó" intézkedést felhozni ennek a kormánynak a javára: egyszerûen tönkremegyünk bele/velük!
elisabet 2008 máj. 20. - 09:18:03 Előzmény issti1
(157/1683)
Egy: engem Horthy egyáltalán nem érdekel, nem róla van szó ! Dicsõíteni eszem ágában sincs senkit - még GYF-et sem, azt egy szóval sem mondtam, legalábbis nem állt szándékomban ilyen utalást tenni.
Én az orbánra haragszom, azért, amit leírtam. Neked jól esne, ha 10 éved csak úgy egy balga döntés miatt elszállna "nyomtalanul" ? Hát én ezért haragszom rá és ismétlem, nem dicsõítek senkit. Egyébként már írtam, hogy nagyon útálom a politikát és ezt sem politikai szemszögbõl nézem, hanem a tényeket közöltem, mert kérdeztek - én pedig válaszoltam õszintén. Az pedig, hogy kinek melyik rendszerben jobb az élete, mindenki magánügye, úgy él, ahogy tud, sajnos nagyon sokunknak nem adatott meg legalább az az életszínvonal, hogy ne kelljen mindig azon rettegni, mikor, milyen számlát hoz a postás, esetleg felszólítást. Az ilyen stresszhelyzeteket nagyon szívesen kihagynám az életembõl, de ez van, valahogy legalább a felszínen kell maradni. Összefoglalva: én magát az intézkedést ítélem el - de azt NAGYON -, miattam az orbán bármit mondhat, vagy tehet (kibicnek lenni könnyû) a szememben akkor is már csak egy ....... marad, fõleg, ha hozzáteszem, hogy viselkedik. Nagyon nem szép dolog uszítani a "népet" - inkább a békére, nyugalomra, országunk jobbá tételére kellene fordítania azt az energiát !!!
2/10
meszag 2008 máj. 20. - 08:56:42 2/10 Előzmény issti1
(156/1683)
JA persze, tudom, neked senki sem felel meg.... De azért mindig megvéded a felelõtlen ellenzék demagóg vezérét.
2/10
meszag 2008 máj. 20. - 08:37:24 2/10 Előzmény issti1
(155/1683)
Ez megint a nem olvasok ékes példája.
Nem dicsõítette.
Az hogy TE megsértõdtél tudjuk, ha a másik fordított helyzetben teszi, tûrhetetlen.
2/10
meszag 2008 máj. 20. - 08:26:57 2/10 Előzmény borzi84
(154/1683)
Lassan akkor azt is elmesélhetnéd, hogy Te mi a fenéért haragszol annyira? Ilyen fiatalon mi ez a kiábrándultság abból amiben részed sem volt?
2/10
meszag 2008 máj. 20. - 08:23:59 2/10 Előzmény issti1
(153/1683)
Egyébként is olvasd el amit írtam, aztán kötözködj, bár én jobb szeretek beszélgetni, de TE tudod.
2/10
meszag 2008 máj. 20. - 08:21:56 2/10 Előzmény issti1
(152/1683)
Ha neked a saját véleményed megalkotásához mindenképp segítség kell, keress, ahol tucc. Ez alexre emlékeztet.
borzi84 2008 máj. 20. - 00:13:40
(151/1683)
Ki is volt Bojti Imre?... (Ejnye, nem jut eszembe...) Megvan! Egy karhatalmista õrnagy volt! Mi lett a gyilkossal? Gondolom, jutalmat kapott tettéért...
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:56:07 5/10
(150/1683)
Még valami az én családom is gerinces maradt ,jómagam nem tartoztam a 800000 párttag közé,és nálam nemigen útálta senki jobban a komcsi rendszert ,éjjel nappal a Szabad Európát hallgattam.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:53:40 5/10
(149/1683)
Igen bizonyos mértékig felvállalták Kádár örökségét,amihez hozzátartozott a megtorlás,de épp nemrég mondta Gyurcsány ,hogy vagy Nagy imre v. Kádár .És õk az elõzõ mellett teszik le a voksot.Mit lovagolsz azon ,hogy nem kértek bocsánatot,nem vállalták fel a megtorlást? Ez nem igaz megkövette Gyurcsány és Medgyesi is az áldozatokat.Mit kellett volna még tenni nekik?
Aztán talán az a gerinc ,ahogy sok párttitkár most térden csúszik a templomban,mint kereszténydemokrata v. fideszes?maga Orbán is csuhásozóból körmenetvezetõ lett.Vagy talán a jobboldalt ajnározó Szûrös ,Pozsgai,és a többi 3/3,jobboldali volt munkásõr az jelenti a gerincet.vagy Stumpf pl a kádárista rendõrminiszter veje? Igenis az MSZMPben volt egy reformszárny ,ezek megalakították az MSZP-t vértelenül átadták a hatalmat ,és most nem játszák meg hazug módon amindíg is ellenálló hõst
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:43:43 5/10
(148/1683)
Bojti Imrét januárban lõtték le úgy ,hogy tüzet kért elötte a tettes.
5/10
ondok 2008 máj. 19. - 23:41:19 5/10
(147/1683)
Miért is dilettáns GYF? Hát mert istiék azt mondják.Megy a rágalomária rendesen,megy a jobboldali sajtóban az ocsmány példátlan minõsítgetés,megy a kivonulgatás.Ja ,hogy konkrétum nincsen?Pl ,hogy õk hogyan csinálnák,arról egy árva szó nincs.Amit a szemére hánynak ,hogy vissza kellett vonni az egészsaégügyi reformot .Hát igen sikeresen keresztbe tett az ellenzék.Ja hogy az országnak is? Kit érdekel? Viktor király szeretne a Sándor palotából lenézni népére.És ,hogy csak ez a Gyurcsány ilyen senkiházi? Ó nem! A Megyó is D209,gresham lobbizó,Horn pufajkás ,kirúgta az összes forradalmár fogát(a Hír TV is megmondta)stb.Nos kedves uraim hölgyeim ,meztelen a király!Ez az ellenzék az anyját eladná a hatalomért.És szegény Magyarország ,ha újra igába dõl,akkor évekig az lesz az indok amainál sokkal szarabb helyzetre,hogy "ezek" miatt ilyen a helyzet.Mire aztán mindenkinek ugyanúgy v. jobban tele lesz a hócipõje mint 2002ben, addigra sikerül egy újabb nagy adagot lopkodni.Ahogy a fáma mutatta.
De akkor már nem lesz könnyû õket leváltani ,mert arról gondoskodni fognak .Ezt akarjátok?
borzi84 2008 máj. 19. - 23:37:55
(146/1683)
Lassan mondom, hogy még Te is megértsd: N E M V A G Y O K F I D E S Z E S!!! Azt az egyet tudom, hogy a családom valóban GERINCES maradt a pártállamban is!!!
borzi84 2008 máj. 19. - 23:33:50
(145/1683)
Az Mszp meg a gerinc? :o) Nem tudom, sírjak-e vagy nevessek! Az Mszp azt "vállalta" a múltból, amibõl profitálni tudott. (Az '56-os megtorláshoz nekik semmi közük...Azt nem vállalták!)
borzi84 2008 máj. 19. - 23:29:26
(144/1683)
Nincs értelme errõl vitázni, én azt mondom, a tej fehér, Te azt mondod: fekete! :) Lehet legendákat gyártani, (ahogy Horn Gyula is tette) a tények azonban makacs dolgok!

Nem én állítom, nálam hozzáértõbb emberek, a szemtanúk elmondása alapján!

Egyébként felteszem a kérdést: Horn Gyula állítása szerint a bátyja december 12-én halt meg. Szerintem nonszensz, hogy akkor forradalmárok cirkáltak volna Budapest utcáin...