1/10
mautrion 2010 aug. 07. - 23:34:15 1/10
(289/549)
borzasztó..
egyszerûen borzasztó.
csak azért nem álltam fel és mentem ki a moziból, mert kiadtam rá 1000 forintot.
Hisztismyrtle 2010 aug. 07. - 23:05:08
(288/549)
ja bocsi Yue :)
Hisztismyrtle 2010 aug. 07. - 15:52:08
(287/549)
Akkor az a Yao hercegnõ most nem halt meg?
Lillith Morgan 2010 aug. 07. - 15:21:17
(286/549)
Ahhoz képest, hogy milyen filmet lehetett volna csinálni a rajzfilmsorozatból, az alapötletbõl, eléggé el lett cseszve. Egyre biztosabb vagyok benne, hogy a rendezõ nem ért ehhez a mûfajhoz, sajnos. Gyermeteg, rosszul összerakott produkció lett. Remélem ezek után a másik két könyv megfilmesítését már hanyagolják. Vagy legalább valami normális rendezõ kapja meg, nem ez.
bitor 2010 aug. 07. - 00:50:32 Előzmény twillight
(285/549)
Bocs ha nyers leszek, de ha már nem értesz valamihez és utána nézni sincs kedved, legalább ne vezess félre másokat is!
IMAX Real3d (digital 3d) elve ua., polárszûrõs szemüveg. Régebbi 3d filmek anaglif (színszûréses) szemüveg. Persze mindegyiknél ua az "alapalapelv"
a szemek látószögbeli eltérése. De ezt mindenki tudja, basszus.
Van d3d-s szemüvegem és nincs rajta semmilyen színes fólia, olyan mint egy nagyon halványan sötétített polárszûrõs napszemüveg akárcsak az imax-os. A polár technológiában van egy kis különbség de ha leveszed mindkét filmet ugyanolyan szellemképesnek látod, mivel egyszerrek két látószögbõl látja mindkét szemed a filmet. Arról már nem is szólva, hogy imax technológiával nem is szoktak teljes filmet forgatni, csak a filmek kiemelt jeleneteit a többit "hagyományosról" alakítják imax vetítõhöz ilyenkor meg aztán semmi kölönbség. (Én láttam az avatart mindkettõvel és ua. az effektus. )
Az imax nagyobb felbontású és egy leheletnyit szebb. Ennyi.
Azért mert neked az IMAX a szíved csücske, attól még nem kéne olyasmirõl véleményt formálni, amivel nem vagy tisztában.
Javaslom olvass utána esetleg írj egy szakdolgozatot a sztereografikus projekció témakörében! :)
bitor 2010 aug. 07. - 00:30:41 Előzmény Zsákos ember
(284/549)
Minek kell direkt félreérteni mindent? ;)
Visszaszállt a halba vagyis elhagyta a testet. => Kiment a hajából a fehér.
6/10
robicsek2 2010 aug. 06. - 21:23:50 6/10 Előzmény Rika
(283/549)
Én konkrétan 21 éves fejel kezdtem el nézni :)
2/10
Illumination 2010 aug. 06. - 20:01:52 2/10 Előzmény robicsek2
(282/549)
Á port.hu-t szigorúan csak megnézés után. :) Legutóbbi filmnél is végülis csak a filmvégi csavart írták le spoiler felirat nélkül... :)
Rika 2010 aug. 06. - 18:08:56
(281/549)
Az alapja a nickelodeonon is futó rajzfilmsorozat, amit én xy éves fejjel is leültem megnézni, és konkrétan szakadtam a röhögéstõl.
Óriásiak ott a szereplõk és mind külön egyéniségek, míg a filmben pl Zuko herceg egy apakomplexusos nyámnyila puhap.cs, aki néha elmondja, hogy a becsületét helyre kell állítani. Aang nem tudom mit csinál, õ csak úgy van... Katarát teljesen kiforgatták a szerepõbõl, már én is képentöröltem volna az elsõ 5 perc után.
Egyértelmûen a rendezõ hibája. Tõle már ezt megszokhattuk.
6/10
robicsek2 2010 aug. 06. - 18:03:25 6/10
(280/549)
"csak az utolsó pillanatban jöttek ki a vészjósló kritikák."
Hát ezzel azért vitatkoznék :)) Már voltunk ítt páran aki még mozi elõtt láttuk a filmet és mondtuk hogy egy nagy rakás szar. Úgy látszik az én véleményemre senki sem ad :PPPPPPPPPPPPPPPP
2/10
Illumination 2010 aug. 06. - 17:41:54 2/10
(279/549)
Ekkora elcseszett filmet rég láttam. Sajnos igaza volt annak a kritikusnak, aki azt írta, 10-12 éveseknek való. Csakhogy én a legelsõ(!) trailer alapján nem akartam ezt elhinni, az annyira ütõs volt. De sajnos a film nagyon messze áll tõle.
Minden gyerek a filmben iszonyat hisztis, úgy megcsaptam volna mindet, és akkor még tetézni a kiscsajnak azzal a nyávogásával, szenzációs. Az egész film egy hülye Narnia, abból meg már van egy, köszi. A beszédek általában csak elrontják a jeleneteket, amik amúgysem magasröptûek, kb. minden sablont beléjük lapátoltak. Aki még nem látott egy filmet sem az életében az talán izgult valamelyest. A film alapját képezõ mûvet nem ismerem, de ami a filmbõl lejött egy nagy baromság. Ha úgysem ölik meg az Avatart akkor mire jó az egész? Elfogják majd kiszabadul-t fognak végig játszani?
Az egész eddigi sztorit úgy 20 percbe és komolyabban meg lehetett volna csinálni. Mellesleg az elsõ trailerbõl lényegében a legjobb jelenet úgy ahogy van, nem volt benne a filmbe, szal ez egy szimpla átbaszás, kössz szépen.
Nem az a bajom hogy egy idióta gyerekfilm, hanem hogy nem így volt kommunikálva, csak az utolsó pillanatban jöttek ki a vészjósló kritikák.
Rika 2010 aug. 05. - 21:45:34
(278/549)
Jajj a szinkronhangok meg... ááááááhh... fõleg az eredeti angol után.
Rika 2010 aug. 05. - 21:44:36
(277/549)
A sorozatot imádom:DD

De a film sz@r volt. Ha nem láttam volna a sorozatot, szimplán csak untam volna. Borzalom volt a casting, nevetségesek a mozdulatok, gyengusz párbeszéd, elég tré látvány...és még folytatást készítenek...ááá... Mindezt egy huszadrangúvá lesüllyedt, valaha jó rendezõtõl.
Ennyit errõl. A 3D se segít rajta, túl sok pénzt adtam ki rá.
4/10
Norgi7 2010 aug. 05. - 17:50:03 4/10
(276/549)
Szerintem ez a film értelmetlen. Nincs benne egy értelmes párbeszéd. Szerintem jobb lenne ha inkább a Diablo illetve a World of Warcraft játékokról csinálnának filmet.
6/10
robicsek2 2010 aug. 05. - 16:54:58 6/10
(275/549)
Látom téged is ide evett a fene :)
Na tessék nézd meg bátran a filmet :) Hisze neked még az EZO tv mûsora is megfelel, és tetszik :PPPPPPPPPPPPPP
1/10
kiera 2010 aug. 05. - 14:44:49 1/10
(274/549)
Sziasztok!
Én nem láttam a sorozatot, de tegnap sajnos megnéztem ezt a filmnek nevezett tömegpusztító fegyvert!!!!

Maga a tröténet még megüti egy nyári közepes blockbuster szintjét, nincs is vele komoly baj. De a film sokkal jobban funkcionálna, ha nem szólalnának meg. Ennél még egy kómás hörcsög is jobb párbeszédeket írt volna, kedves rendezõ-forgatókönyvíró úr. Számomra ezek teszik teljesen értékelhetetlenné a filmet. Mintha azt gondolná, hogy ha nem mondja ki hogy mi történik, csak megtörténik akkor a gyerekek nem fogják felfogni. A gyerekek, fiatalok, meg egyáltalán bárki, nem retardált, és nem hülye. A szinkron pocsék, a harcokban semmi feszültésg nincs. A táj tényleg szép, és a látvány sem rossz, bár a 3d teljesen feleleges, utólagos fércmunka.
Gondolom, hogy a forgatókönyv hibája, hogy karakterek még véletlenül sincsenek a filmben. Az egytelen szerep amit megpróbáltak leglalább látszólag megalakotni, az a Zukko gyerek.
A kommentekbõl megtudtam, hogy a sorozatban ezeknek a szereplõknek van valamilyen személyiségük, ebbõl a filmben semmi nem jött át. A film negatív csúcsa, a szerelmi szál erõltetése. Ennél még a Huppikéktörpikékben is nagyobb érzelmi töltet van.
Számomra ez egy egyértelmû figyelmeztetés, hogy soha többet ne menjek a rendezõ filmjeinek közelébe sem!!!!

Amúgy a kommentelõk meggyõztek, hogy a sorozat maga jó, és az alapötlet nekem is tetszik, így tutira meg fogom nézni:)
twillight 2010 aug. 05. - 10:58:36
(273/549)
Részemrõl kifejezetten útálom a szemvegfel-letevõsdit, fõleg hogy egy óriási ORTT-karika kell hozzá a képernyõ közepére hogy jelezze mikor mit.

Ez nekem olyan, mintha azt követelnéd hogy a film felváltva legyen feketefehér és színes, mert akkor jobban élvezed a színeket.
6/10
arspell 2010 aug. 05. - 10:40:16 6/10
(272/549)
Részemrõl nem értek veled egyet a "tûz népe és india párhuzama között". Nem a színészek tehetségét akarom lehúzni, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy az EREDETI sztoriban a négy nép, négy civilizáció teljesen rá illik a való életbõl ismert társadalmakra. A víz déli és északi törzse, mint eszkimók. A föld királysága egy az egyben Kína, a nagy fallal és a császári palotával. Jól látszik a Japán kultúra a tûz népe épületein és tradícióin. És végül a levegõ nomádjai egyértelmûen a saolin szerzetesekre utal. Természetesen ezek az észrevételek mind az eredeti rajzfilmre illik. De ez az egyenlítõs elképzelés..... Bocsi, de hülyeség.
doki3 2010 aug. 05. - 10:02:36
(271/549)
Szerintem is nem lett jó a film, rajzfilmben sokkal izgalmasabb és viccesebb. A szinkromnhangok és a szereplõk pedig egyenesen silányak. Arról már nem is beszélve, hogy 1-2 dolgot nagyon megváltoztattak és a sokszor a lényeget kihagyták. Még jó hogy nem sûrítették be az egészet 1 mozifilmbe, csak az 1könyvet, igaz azt is elrontották :(. Feliratosan még mindig jobban élvezhetõbb a film.
Skm 2010 aug. 05. - 01:04:56
(270/549)
szerintem nem lett rossz a film...bár ez a 3D igazán szükségtelen volt... de ami engem leginkább irritált az Katarah hangja volt, nem bírtam megszokni xD és Zukot is kicsit nehéz volt :S