10/10
csibe0813 2008 ápr. 01. - 13:24:04 10/10
(1262/29282)
hát ja....Tényleg undorító...Egy nyálas fószer! így nyalni??!!XD mekkora égés...pipogya alak...Nóra ráfog jönni, hogy nincs benne semmi nagy dolog..egy unalmas alak egy idõ után. Tényleg!:-) Volt osztálytársam ilyen...még mindig ugyanúgy viselkedik.Nah..a lényeg.Múltkor Mikinek TÖKÉLETESEN igaza volt, abban mikor mondta:" hát képzelem milyen pasi lehet...fõleg akit Claudia szerez be..partiképes milyen már? Nóra nem erre vágyik.Esténként operát hallgat azt ennyi a nagy élet számára. " kb így. Claudiának tényleg egy a fontos! legyen pénze, ja meg nyaljon jól s*gget!:D hát de nem?!:D:D....Azér mer neki nem szimpi Miki attól még Nóri szereti.Hiába tagadja õ is. Múltkor õ is elgondolkozott rajta Nóri amit Berényi mondott"kezdjük újra!" címû dolgon.De ahogy meglátta claudia szinte már majdnem ott termett elõtte a s*ggnyaló patrik......annyira szervezkedik.hihetetlen egy nõszemély..Miki helyében a patrikot és claudiát úgy kivágnám mint macskát ***ni:D bocsánat a kifejezésért...:P:) Nóri tényleg gyönyörû nõ.Ad magára. De minek másodpercenként kihangsúlyozni?? Nem azt mondom, hogy legyen bunkó paraszt, de azért ne nyálygály...fúúúújjj...Remélem Nóri rájön hogy Mikit szereti.tudom, hogy nem tökéletes pasi, de istenem...ki az? ja..és a nyályály húzzon a francba!:D..nahh:D
párduckata 2008 ápr. 01. - 09:10:24
(1261/29282)
Elvesztettem a fonalat... melyik filmrõl?
1/10
fatianegra 2008 ápr. 01. - 08:55:41 1/10
(1260/29282)
errõl a banális fõmüsoridõben vetitett sorozatról regényeket tudtok irni...jellemezzétek csak,adjatok magas pontszámot,és nézhetjük forever.annyi jó filmet csinálnak a világon de a hozzászólók 90%-a /szerintem/még csak arra sem méltatja a többi filmet,hogy pontozza,hátha történik valami........miért nem chat-eltek egymással a filmrõl? jobb lenne,legalább nem itt kellene olvasnom a "folytatás izgalmáról".......
phoebe46 2008 márc. 31. - 21:08:41
(1259/29282)
Sziasztok!:)
visszaolvasva..szerintem meddõ vita az eltérõ véleményeken marakodni..természetes hogy van akinek tetszik egy film,zene, vagy bármi más van akinek pedig nem..ettõl vagyunk többekközött különbözõek, egyéniségek...a hangsúly szerintem a tiszeteleten és az elfogadáson van...tartsuk tiszteletben ha valaki KULTÚRÁLT formában közli tetszését illetve nem tetszését...a Barátok közt...hogy a fórum témájáról is írjak..nem a nagy színészi játékokról szól..a történtek mesterkéltnek tûnnek több esetben...de ha valaki könnyed szórakozásra vagy beszédtémára vágyik arra kivállóan alkalmas..a lényeg szerintem, hogy nem kell túl komolyan venni az ilyen mûsorokat..és különféle ismeretterjesztõ illetve értékeket közvetítõ mûsoroktól, tevékenységektõl sem kell elzárkózni..megférnek ezek a dolgok egymás mellett...mégjobban konkretizálva mondandómat..végül a mai epizódról...remélem Vandácska most már tényleg leleplezõdik..hihetetlen ellenszenves a karaktere..Tilda azt hiszem most jól kiosztotta..kiváncsi leszek a folytatásra..most megyek olvasni:) jó éjt...
párduckata 2008 márc. 31. - 20:44:47
(1258/29282)
Ez a pasi ott Klaudiánál... Hideg ráz tõle. Minden második mondatába belefoglalja, hogy Nóra milyen csodálatosan gyönyörû. A kevesebb néha több lenne, elsõ randin az ilyen nyomulás inkább taszító.
marteeka 2008 márc. 31. - 19:40:03
(1257/29282)
A párhuzamot a két tipus között én sem az alapsztorira és jellegre értettem, hanem az alap célra, amit a nézõknél el akarnak vele érni. Pontosan, amit Te is írtál, hogy a nézõket leszögezzék a képernyõ elé a folytatás izgalma miatt. Bár az én gyerekkoromban több volt a brazil, mint a magyar, mégsem nagyon néztem õket, de azért arra emlékszem, hogy ott is az volt az aduász, hogy a tetõponton ért véget az epizód... Nyilván alig nézték volna a következõ részt, ha nem így lett volna. Szerintem azok is "serials jellegûek" voltak, csak akkor még nem kígyózott be a köztudatba ez a divatkifejezés, és nem is angol nyelvûek voltak eredendõen. A BK-ra inkább a teleregény mûfaj illik (végnélküli) a serials helyett, persze én nem vagyok szakmabeli és lehet, hogy tévedek. Sõt "dramaturg" tipus sem vagyok és soha nem szoktam továbbkombinálni sem a BK-t, sem az általam jobban kedvelt sorozatokat. A dramaturg ismerõsöd ebben biztosan járatosabb (mármint a mûfajmeghatározásban).
10/10
csibe0813 2008 márc. 31. - 18:44:21 10/10
(1256/29282)
csak az a bibi:D hogy én teljesen másképp látom a BK<Brazil szappanok közti dolgokat..teljesen más.van olyan ismerõsöm aki az 1.-höz ragaszkodik ,vagy olyan aki a 2.-hoz jobban.Mindenki másképp mûködik....:-) ezzel semmibaj! Csak legalább ne látványosan tennék ezt...én csak magyar sorozatokon nõttem fel.szóval nekem azért jelent sokat ez a "serials" jellengû sorozat...Ami tulképpen azt jelenti önmagában, hogy folytatásos sorozat, mely szándékosan úgy fejeznek be egy adott epizódot, hogy a nézõt-rajongót "izgassa" a dolog...kialakul bennünk valami kis fantázia és tovább szövögethetjük a sorozat cselekményeit...A nézõk sokszor így válnak akár dramaturggá..Nem vicc!:-) komolyan.van olyan ismerõsöm, aki ezzel foglalkozik és õ rettentõen beleéli magát a sorozatba, ahogy én. És dramaturg lett:)
10/10
csibe0813 2008 márc. 31. - 18:37:58 10/10
(1255/29282)
értelek:) lényegében a Barátok közt az emberek hétköznapjait "utánozzák" le.velem nagyon sok esetben elõfordult már az ami õ velük...:) hagy ne soroljam:)tényleg így van!:)
persze hogy bevédem a sorozatomat:) egyrészt szívem csücske.Másrészt ha valakit nem érdekel, oké, nem gond..kinek a pap, kinek a papné, de ha csak azért is szídják, hogy megmutassák hogy õk mekkorák, ez így nem oké...abszolõt nem izgatna ha ***nák le, de bunkóznak? nem szó szerint...de szánalmas, meg ilyen szövegek...semmi közük!
marteeka 2008 márc. 31. - 17:27:24
(1254/29282)
Értelek persze, csak nem olvastam annyira vissza és nem láttam, hogy valaki személyesen támadott és "lenézett" ez miatt. Így világos.

Azért megjegyezném, hogy sok igazság van a kritikákban és a BK sem áll annyira távol a brazil sorozatoktól, csak Bp-en játszódik, kissé modernebb igényekhez van kialakítva, nem két fõszereplõ van, hanem az összes szereplõ fõszereplõ tulajdonképpen (lésd Született Feleségek, Hõsök, Szex és New York és még sorolhatnám ami már nem két fõszereplõre épít), de az alaplényeg ugyanaz, a sorozat vetítésének célja ugyanaz. Ezzel nincs semmi baj, mint mondottam én is nézem, ennyi kell az embernek, ha épp jobb dolga nem akad. Mindemellett akadnak benne jó színészek, még ha némelyikük csak vendégszereplésre, de értük megéri.
10/10
csibe0813 2008 márc. 31. - 17:14:48 10/10
(1253/29282)
Szia.Én teljesen megértelek.Persze hogy vannak vélemény kinyílvánítások, de az ha valaki legírja hogy én ezt és ezt a szereplõt szeretem mert mert mert...és hogy én a Barátok köztet szeretem, mert mert...és már abba beleköt felháborodva kigúnyolódva"hát hogy képzeled ezt?? ezt a **-t szereted?" ehez hasonló.Mindenkinek van véleménye. De mért kell a másikat lenézni? Én pl kifejezetten utálom a brazil szappanoperákat és ahoz hasonló sorozatokat, ami nem BK. Ha itt a fórumon valaki azt írja hogy imádja bármi okból kifolyólag, tõlem tegye. ENGEM NEM érdekelne. Én utálom azokat, istenítheti. :) Csak engem az zavar, hogy másokat néznek le, mert vannak szimpatizánsai.Ezzel van a gond. remélem értesz:)
marteeka 2008 márc. 31. - 17:05:52
(1252/29282)
Ezt pont az elõbb írtam egy másik topikba, de itt is helytáll.

Szóval:
Elképesztõ az, hogy egy fórumon valaki nem nyilváníthatja ki szabadon a véleményét, ha az kritika. Nyilván vannak jobb-rosszabb mûsorok, pont erre szolgál (legalább is én erre használom) a fórum, hogy több szemszögbõl képet kapjunk valamirõl és annak függvényében döntsük el, hogy rászánjuk-e az esténket avagy sem, használjuk-e a távirányítónkat avagy sem.

Bár én a Barátokat nem kritizáltam és nem is fogom, mert én is figyelemmel kísérem esténként, csupán nem értek azzal egyet, hogy ne mondjuk el a véleményünket róla, akár jó, akár rossz. Akit zavar a kritika, olvasgasson fun-club fórumokat, ott biztosan nem ócsárolják le a sorozatot, itt a PORT-on kicsit más jelentõsége van ennek a topiknak.
heny14 2008 márc. 31. - 16:35:35
(1251/29282)
igaza van.nem tom mi lenne ha pl oan sorozatot,vagy filmet cikiznénk ami ti szerettek.ha vmi nem teccik nem kell belenézni,és át lehet kapcsolni.nem kell mindent kritizálni.attól hogy ti utáljátok,meg kritizáljátok,attól még más szeretheti:S:S:S:S
10/10
csibe0813 2008 márc. 31. - 15:03:39 10/10
(1250/29282)
hali.Ismeritek azt a szót, hogy TÁVIRÁNYÍTÓ? ha igen akkor hasznosítsátok...nem kell mindent szapulni..meg sértegetni.Nem hiszem hogy nektek is ***-ra jól esne, ha a kedvenceiteket bántalmaznák...Megnézném a fejeteket!:D.....De jópár emberrel az a baj, hogy csak kritizálni tud..Mért baj, ha valaki ezt vagy azt szereti? Bármi lehet az...Mindenki megakarja a másiknak mondani, hogy ezentúl AZT fogod nézni, mert én azt követelem, mert úgy jó ahogy én pofázom...Esküszönm ti ki lennétek akadva ha másik megmondaná a véleményét.ha van a bk kapcsoljátok át azt kész...ennyi!Semmi közötök ahhoz hogy ki mit szeret. Igen tudom...és most jön az:"Hogy te hogy mersz beleszólni??asszed nagy iq bajnok vagy?" szöveggel jöttök mindjárt..de kit érdekel? nah..ez most nektek jó így, hogy levagytok ***-va magasról?? Mert ti csak kritizálni tudtok..ennyire elfogadjátok mások szimpatizánsait.Grat nektek!! MONDOM: BK+TI=TÁVIRÁNYÍTÓ=AZAZ ha nem tetszik átkapcsolni... Nézzetek meg egy halál értelmes brazil szappant...(Esmeralda..tudja a görcs milyen nemzetiségû..az marhajó volt..csak a pénzt pócsékolták rájuk semmi mást. pffXD Remélem valamelyikötök szereti azt az Esmeralda-t.Leg.tudja milyen jó érzés, ha kigúnyolják a kedvenceiteket.
6/10
yoyo444 2008 márc. 30. - 20:17:11 6/10
(1249/29282)
itt már mindenki volt mindenkivel :D
stalone 2008 márc. 30. - 17:35:16
(1248/29282)
Ott kezdeném , hogy az elmúlt idõben több részt is volt szerencsém látni.A feleségem sem függõ már , néha már õt is idegesíti. Az egyik ilyen idegesítõ pont a Tóni szive. Szerintem ez valamiféle büntetés a nézõk részére, nehogy már jól érezzék magukat , hogy nincs már Tóni aki valjuk be nem volt egy túl népszerû figura, sikerült megszabadulni tõle - gondolta ezt a naív nézõ erre még évekig szenvedhet a Tóni szive mizzériától.A másik dolog ami feltûnt , hogy ez a világ annyira steril,mint ha a Marson játszódna.Ezek az emberek nem néznek TV-t, nem politizálnak, nekik nem drága a benzin , a gyógyszer, a tej .... Itt nincs proli, nem járnak nyaralni, Csak az érzelmek, szerelmi sokszögek. Ja és az állandó feszültség generálás .. szemét kis disznó -mondja Miklós annak a barna csajnak . Akkor Imit kell megvádoli- újjabb feszültség ..Akkor egy kis mûkaland Vili bácsival.. Na meg Géza az 5 milliójával. Ha már vascsõ van a kezében Zsolt tárgyal - persze még így is 2 milla leesik neki ,Akkor a pincér csaj egyszerûen förtelmesen beképzelt,állandóan a szûk ruháiban illeg pedig csak egy mûanyag Barbie baba . Na meg hetente kétszer valaki elindul bocsánatot kérni ... Most én is ezt teszem ,ha valakit megbántottam ....
6/10
yoyo444 2008 márc. 30. - 12:56:03 6/10 Előzmény trillárom
(1247/29282)
Hát igen, ez tényleg elég vicces. Ráadásul még a legszegényebbek is mindig a Rózsából hoznak sütit maguknak. + nincs egy normális család sem, ahol a hagyományos apa-anya-gyerekek felállás lenne, mindenkinek van eltitkolt gyereke, stb.
Amúgy pár részt kihagytam, kiderült már hogy a Vanda csak hazudik?
Ja meg még azon szoktam röhögni, hogy a Tilda úgy beszél, hogy néha a beszélgetõ partnere feje fölé kancsalít... :D irtó gáz hihihi
5/10
hajcsu 2008 márc. 28. - 21:24:06 5/10
(1246/29282)
Szerintem is meg érdemelné, hogy két szék közül a a pad alá essen. Fogalma nincs mit tesz és hogy mit akar. Ha valami gond van egy házasságban akkor elõször is leülök a párommal megbeszélni. Ha nem megy, akkor lépek, de nem egy másik férfi karjaiba, és utána vissza megyek a férjemhez csak a nagyi ne szóljon semmit. És eközben a "szeretõmet" is hülyének nézem.
Igenis meg érdemelné, hogy ott hagyja az Erik a poros álláson.
SZERINTEM.
párduckata 2008 márc. 28. - 20:47:38
(1245/29282)
Na most mi lesz? Eriket is meg kellene vigasztalni.
5/10
hajcsu 2008 márc. 28. - 14:23:52 5/10
(1244/29282)
Hát ez az, ha megromlott egy házasság jobb kilépni belõle. De Tilda nem ezt teszi, hanem hülyére veszi mind a két srácot. Szerintem Erik jogosan borult ki.
7/10
tomázia 2008 márc. 28. - 12:19:42 7/10
(1243/29282)
Nem nevezném ribanckodásnak. Azt is figyelembe kell venni, hogy milyen kapcsolatban él a férjével.
Mert egy jó házasságból egyik fél sem keresi a kiutat. Ha meg már megromlott a házasság, jobb elõbb megszabadulni.