9/10
-greghouse- 2013 jún. 11. - 16:04:15 9/10
(47/127)
Néhány mai BL gyöngyszem:
"Az amerikai elnökválasztási rendszerben valójában csak két ember közül választhat a nép, és mindkettõt magánszervezetek állítják, és mindegyik mögött milliárdos olaj, gyógyszer, élelmiszer, és fegyvercégek állnak." (Alan Shore)
..és még egy "elensor-izmus":
"Talán ideje lenne hazajönnünk a távoli Irakból és kicsit itthon is terjeszteni a demokráciát."

(beperelték a Demokrata pártot. A per végén kedvenc bíróm döntése:
"Az amerikai demokrácia nem tökéletes. A keresetet elutasítom. Mindenki vesztett."
:-)
9/10
-greghouse- 2013 jún. 11. - 00:00:20 9/10
(46/127)
Bocs, csak arra írtam, hogy az utolsó három bejegyzésem az enyém (a tiéd elõtt). Tudom, hogy nézik mások is és tetszik másnak is (remélem). De hogy ilyen idétlen idõben adják... hétköznap délután (emberek többsége dolgozik vagy máshol van), illetve éjfélkor (és nem mindenki éjjeli bagoly, mint én..) :-)
9/10
-greghouse- 2013 jún. 10. - 15:40:46 9/10
(45/127)
...Lehet, hogy már én vagyok az egyetlen aki megszállottan nézi és élvezi ezt a sorozatot, de nem számít, ma is leírom.
A mai rész lenyûgözõ volt.
Pontosabban Alan beszéde az USA Legfelsõbb Bírósága elõtt.
Izgalmasabb, érdekesebb, gondolatébresztõbb volt, mint egy csomó "(politikai) krimi" amit mostanában láttam.
9/10
-greghouse- 2013 jún. 04. - 15:56:14 9/10
(44/127)
Mai bostoni "bölcsességek"-bõl:
"Terjesztjük az egész világon a demokráciát!..."Ja, igen, azért, hogy cserében olajat kapjunk érte."
"Az élet lényege, hogy mindig legyen valami a teendõk listáján".

...(Bár amin elgondolkodtam...nálunk miért nincsenek ilyen munkahelyek, ahol minden jó nõ nyíltan szexmániás?...)
9/10
-greghouse- 2013 jún. 03. - 15:52:57 9/10
(43/127)
Egy jóbarátom jogot tanít az egyetem jogi karán, és néha bevisz eseteket ebbõl a sorozatból, feladja házi feladatnak, következõ órán lejátszák. A diákok nagyon élvezik a sarkalatos eseteket, persze a jogrend más, az izgalmas benne, hogy hogyan közelítik meg ezeket a fura eseteket (melyek nagy része nálunk el sem kerülne bírósági szakaszba, de nem ez a lényeg).
...Ma pl.. - egy nõ "ellopja" partnere spermáját, hogy (annak akarata ellenére) gyereket szüljön tõle...
- objektofíliás tanárnõ öleli a diákjait. (Jerry védi: "manapság annyi a személytelenség, mindent sms-ben, képekben, írásban küldünk, nem csoda, hogy sok az elidegenedett, depressziós. Nem szabad megtiltani az ölelést.."
- (Alan:) "az abortuszról nem az emberek döntöttek, nem volt népszavazás, kilenc ember elhatározta, hogy mi az élet és mi nem, és hogy kell kezelni."
..Hmmmm.
...........és végül egy ízig vérig "denikrénizmus":
"..épp elég munka az óvszert is felhúzni szex elõtt, még beszélgetni is kelljen velük?..."
:-D
teardrops 2013 jún. 01. - 18:33:10
(42/127)
Õrült egy sorozat, az tény. Néha már rezgett a léc, hogy abbahagyom, de mégis 'itt' ülök elõtte és nézem. És néha persze jókat mosolygok, de pl. a negyedik évad most kicsit furán indult: Denise-t még megmagyarázták, miért tûnt el, de pl. Pault nem (bár igaz, pont mostanában feltûnt) és Clairt sem, de helyette hoznak egy tök ugyanolyan karaktert (Taraji P. Henson), Brad se szó, se beszéd, egyszercsak ügyésznek állt, Sirley meg hirtelen együtt él valakivel (oké, hogy férfifaló, de két évad alatt mégsem volt erre utaló jel)... vagy mégis kihagytam valamit?

Mindenesetre jó kis fricskákat nyomnak maguknak némelyik (majd' mindegyik:-)) sztorival (legutóbb pl. iskolarendszer, ill. oktatás) és néha tényleg kifejezetten "angolhumorosba" mennek át (azzal nyugtatni valakit, hogy ne féljen az altzheimertõl, mert lehet, nagy esélye van rá a züllött életmódja miatt, hogy nem fogja megérni...:-)).

Úgyhogy... most már azt hiszem, maradok a végéig.
9/10
-greghouse- 2013 máj. 31. - 15:49:05 9/10
(41/127)
néhány mai B.L. gyöngyszem: "ástunk..egyszer csak a lapát a férjem fejében volt...a másik vége meg a kezemben..és most azt mondják, gyilkos vagyok" Denny pedig felmenteti a csajt! Mire hivatkozva? Hogy annyira beszámíthatatlan volt szellemileg, hogy nem látszott rajta a szellemi beszámíthatatlanság egyetlen jele sem..." (no meg 25 ezer egy pszichiáternek..)
Denny a bírónõnek: "kérem, tegyük át a tárgyalást Los Angelesbe...itt túl hideg van. ... Repülhetünk az én gépemmel, bírónõ... én viszem az óvszert."
Denny: "A legtöbb feleség meg akarja ölni a férjét. Én csak tudom, hatszor voltam nõs, ebbõl négy feleségem meg akart ölni."
De az sem rossz, hogy beperelnek egy ügyvédet, aki reklámozza saját ügyvédi szolgáltatásait, mint válóperes ügyvéd, azért mert miatta mennek tönkre házasságok.. :-)
Denny: "Én is csak ember vagyok...Nem, én Denny Crane vagyok."
:-)
9/10
-greghouse- 2013 máj. 30. - 18:34:18 9/10
(40/127)
Abszolút igaz, csatlakozom!
Néha éppen a noteszemhez kapok ha mellettem van.
A legjobbakat (elismerve, hogy nem biztos, hogy eredeti) többek közt a végén az erkélyi szivarozás közben mondja Denny, ma pl.:
"Jó úgy élni, hogy véges az élet, mert úgy értékelem a mát is."
Nemrégen, ugyanõ:
"Jobb, ha azt akarod ami nincs, mintha nem akarod azt, ami van."
De isten igazából maga az, hogy mindenki lökött, és egészen elképesztõ ügyekkel foglalkoznak egészen flúgos jogászok, nagyon jó ötlet volt.
Mindig kérdõjeles, lehetetlen ügyeik vannak. Beperelni a Nemzeti Gárdát, stb.
Ma volt egy nálunk is nagyon aktuális dolog, mikor Clarance házát elvette a bank, mert a változó kamatok miatt a törlesztõrészletei az égbe szöktek. Alan azonnal lecsap rá, és leülnek a bankkal. Jogilag a banknak van igaza, de...
...Alan huszárvágással oldja meg, "az esküdtek elé kerül egyrészt ügyfelem, akinek a házát, élete munkáját vették el az egyik oldalon,, és a másikon - egy bank. Kinek a pártjára állnak az esküdtek?" Kártérítés. (Bárcsak néha nálunk is esküdtszék lenne...bár nem vagyok a híve, de ilyen esetben...ahogy Shark mondja, "12 embert kell meggyõzni".)
De nagyon jó a 75 éves Denny szexmániás összes megjegyzése is, vagy Alan mindenkit lenézõ dumája, amivel mindig nyernek. Meg a lökött bíró, a múltkor a bukósisakkal...
Ma még külön jó volt a "zöld" cég, amikor az angol csaj lerohanja õket (ez is elgondolkodtató), hogy a hibrid autók akkumulátorgyártása több szennyezést okoz mintha benzinnel menne, vagy hogy egy tankolás ethil elõállításához annyi kukorica kell, amennyinek a kalóriáit egy évig fogyasztja az ember... persze, minden vitatható.
Az egész cég stílusa fantasztikusan jó. (a mai záró, amikor végigszaglásszák egymást....:-))
..és az évadokat mindig úgy zárják, hogy szivaroznak ketten az erkélyen, és "Akkor találkozunk jövõ évadban is?" "Igen." ...szünet, szivar...."Ugyanebben az idõben?" "Reméljük"...:-) (sajnos az amcsik csak öt évadot tudtak lenyelni belõle. Nekik szerintem túl angolos a humor.)
Attila G. 2013 máj. 30. - 15:29:36
(39/127)
Általában nem rajongom az ügyvédes, vagy jogi sorozatokért, vagy minek nevezzem - 1-2 kivételtõl eltekintve -; de ez valami botrányosan jó! :D
Sok részt kéne látnom, hogy értékelni tudjam; de viszket a tenyerem, hogy rányomjak minimum egy 9-esre.
A filmben lévõ beszólásokat egyszerûen össze kéne gyûjteni.
Egyébként John Larroquette nekem nagyon furcsa. Mintha 5-10 kilót fogyott volna. Na meg a szerep is, amit alakít... Nehezen találok rá szavakat. Ez nem negatív kritika akart lenni, csak egyszerûen furcsa.
9/10
-greghouse- 2013 máj. 13. - 14:47:26 9/10 Előzmény erszil
(38/127)
Egyetértek, nagyon jó, nagyon jók a színészek is (William Shatner lényegében önmagát parodizálja, zseniális), kiváló karakterek, és sarkított, fura ügyek fura megoldásokkal, sok humor... és mindez reklám nélkül!!!!
...Mi kell még? Legalább a köztévé adhatná fõmûsoridõben sok baromság helyett. Üdítõ színfolt!
8/10
napraforgó 2013 máj. 12. - 13:15:00 8/10
(37/127)
Mert este 8-kor kizárólag agysorvasztó baromságokat lehet nézni senkitsemérdekel celebekkel.
10/10
erszil 2013 máj. 12. - 11:11:49 10/10
(36/127)
Nagyon jó sorozat. Miért nem lehet normális idõben leadni, délután talán a gyerekeknek szánják? Nem mindenki tudja felvenni. Változatlanul egyetértek Necros 2009-es hozzászólásával.
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 30. - 01:42:14 9/10
(35/127)
kösz, írtam.
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 25. - 00:52:41 9/10
(34/127)
Jogos! Valamint Scott Bakula is.
Moratomi 2013 ápr. 25. - 00:06:41 Előzmény -greghouse-
(33/127)
Rene Auberjonois is Star Trekes, rendezõ és Odo a DS9-ban.
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 24. - 16:46:58 9/10
(32/127)
..tök jó poénok vannak benne, most töltöttem le az elsõ epizódot, a pilot-ot, itt még csak három pasi ugyanaz mint késõbb, de nagyon jó (csak eredeti angolul tudó site-ot tudok, ha valaki tud feliratos változatot, megköszönöm) :-)
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 24. - 16:07:44 9/10
(31/127)
Egyre jobban szeretem ezt a sorozatot... szellemes párbeszédek, esetek, hülye de frappáns jogi megoldások (melyek a valóságban nyilván nem így mûködnek, de kit érdekel itt),
..a mai kezdet már jó volt: beront a jogi irodába egy nagy darab nõ, és bejelenti, hogy mivel a férjébe belecsapott a villám, be akarja perelni Istent!......:-) (és nyer. ha nem is a pert, de nyer... :-)
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 17. - 17:26:20 9/10
(30/127)
Ezek a poénok.
Az elmúlt évad hogy is fejezõdik be?
A két "partner" szokás szerint szivarozik és whiskyzik a balkonon,
egyik: "Szerinted jövõre is itt leszünk?"
Másik: "Biztos...Szerinted ugyanebben az idõben?"
Egyik: "Nagyon remélem."

Szivar és whiskey. Nem akarnak csodát csinálni, önmagukat parodizálják, fõleg Shatner, és nem is csinálnak ebbõl titkot. Az egészet nem kell úgy komolyan venni, mint egy CSI-t vagy egy Shark-ot, inkább mint az L.A. Law, ahol már vizuális trükkök is voltak. Humor, és a bírósági környezet csak háttér, játék. Így volt jó. Sajnos csak volt.
kybuck 2013 ápr. 17. - 05:07:50
(29/127)
Az azért vicces volt, ahogy a nyugdíjas Kirk rámozdult Hetesre.:)
9/10
-greghouse- 2013 ápr. 15. - 15:28:56 9/10
(28/127)
Ismét gyorsan eljárt a kezem a billentyûzeten, inkább ajánlom ezt az eredeti felállásos és hangvételû Chicago számot:

http://www.youtube.com/watch?v=lAozKzXEuD0&list=RD02j1ykMNtzMT8