Téma: Bugra Gülsoy

maryriddle 2015 jún. 09. - 14:42:02
(40/760)
Ha lenne egy aszexuálitás vagy anyakomplexusos, szexuális problémákkal küzdõ pasiról film, hát én biztos Kivancnak adnám ezt a szerepet. Oscart kapna érte :-)

Ja még volt egy jó jelenete Güneynek: amikor a medencében lesmárolta Banut :-) De Meldával is szexibb volt mint Kuzey bárkivel, mondjuk az nem nehéz feladat :-)
maryriddle 2015 jún. 09. - 13:04:54
(39/760)
Hú, ez már nagyon Freud :-)) Ezen az anyás dolgon még így nem gondolkodtam el. Güneyben én is érzem ezt a motivációt, szerintem se a pénz mozgatja hanem a siker, elismerés, szerintem ezt meg is jelenítik a filmben. És mondják hogy Handan helyezte rá a terhet hogy kiszabadítsa õt Sami mellõl, de szerintem Güney pont leszarta Handant inkább magának esetleg Saminak akart bizonyítani, mert lenézte. Illetve késõbb Ebrunak aki szintén lenézte. Illetve ezt még kiegészíteném azzal hogy Kuzey börtönvállalásából is fakad ez a motiváció. Az is egyfajta adósságrendezés ha õ sikeres lesz, mert így indokolttá teszi Kuzey a börtönvállalását.
Most megnéztem Gabusék youtubeján a 42-es bölümben amikor errõl beszélnek Banuval, amikor Güney részvényeket kap a cégnél és Banu visszagondol amikor az egyetemen meséli az ambícióit.
"Ha erõs vagyok, nem kell olyan terheket cipelnem, amiket nem bírok el. Az örökös lelkiismeret furdalás, az elbírhatatlan terhek cipelése a szegény emberek sorsa. Ha szegény vagy, összenyomnak ezek a terhek. Olyan adósságaid lesznek, amelyeket nem tudsz megfizetni egész életedben. De ha gazdag vagy, minden adósságnak megvan az ára." Itt szerintem egyértelmû hogy adósság alatt Kuzeyre gondol.

Ez az anyás magyarázatod nagyon tetszik, és igaz is lehetne ha õk valódi emberek lennének. De valahogy nem hiszem hogy a mi forgatókönyvíróink ilyen következetesek voltak mint te, és így belemélyültek a pszichonalízsbe mert akkor meg nem követnek el ekkora bakikat mint amiket. Én egyszerûbben látom ezt.
A Simayos hidegségnél nekem az jön le, hogy azt akarták kifejezni Kuzey a börtön miatt lett ilyen sérült, hideg, másrészt hogy lenézte a Simayt és csak a szexre kellett neki, egyébként Alinak is mondta hogy nem bírja a csajt. Ekkoriban még nem idealizálta a forgatókönyv Kuzeyt.
A Zeynepes hidegséggel - itt már elkezdõdött az idealizálás - azt akarták kifejezni hogy mennyire tisztességes a mi Kuzeyünk, csak szegény elcsábította a boszorka Zeynep, illetve hogy nem érdekli más csak Cemre. Inkább teázott Cemrével mint hogy Zeyneppel szexeljen pedig már mióta nem volt nõvel. És itt visszakanyarodva oda hogy akár nagyobb terveik voltak a Kuzey-Zeynep kapcsolattal: ha azt akarták kifejezni hogy Kuzey mennyire nem ért a nõkhöz Handan miatt és/vagy tisztességes akkor pár bölümmel elõtte miért csókolta meg Zeynepet a makarán miközben nõs volt? Meg egy csomó Zeynepere gondolós, romantikus nézõs jelenete volt, pl. amikor a szállodában hosszasan beszélnek. Aztán egyszercsak nem kívánta Zeynepet. Ez hatalmas következetlenség a forgatókönyvben mert nem látom a folyamatot hogy miért.
A Cemrés steril szerelemnél meg ez a földöntúli, érintésmentes szerelem felemelése, amit nem sikerült Kivancnak megjelenítenie, mert szerelem nem volt a nézéseiben azt tuti, esetleg csak szeretet, rendezõi utasításra vagy nem, nem tudom. (Õsfórum szerint Baris Meldát is úgy nézte mint Cemrét. Tehát a kaján nézés nekik egyenértékû pl. a lánykérõs Barisos fényképemmel amit betettem. De Kuzey szeme viszont tele van szerelemmel. Hol????)
És még Güney is tudott nézni Cemrére, a szomszédfórumon ebbõl is azt hozták le hogy milyen mocsok kaján. (Van egy jelenet amikor Cemre kivágott hátú ruhában bemegy a Sianner villába. Hát ott jól megnézte Güney. De ha már Kuzey megnézte volna élete szerelmének a hátát akkor az már erkölcstelenség a forgatókönyvben :-) Mint amikor Samsunban meglátja törölközõben és kifordul, jaj az az elfojtás, csókolózni szabad hátat nézni már nem.)
Ja meg ha az anyai szeretet nõkkel való kapcsolatra nagyon rámennek akkor Güneynek kellett volna a fõszexistennek lennie mert Ebru azért hidegebb volt Barissal míg Handan sztárolta Güneyt.

Szóval jó lenne Adrienn a pszichoanalízised de nem nézem ki forgatókönyvíróinkból hogy ilyen átgondoltak mint te :-))

Majd még késõbb jövök reflektálni a többire :-)
maryriddle 2015 jún. 09. - 11:11:00
(38/760)
Még valami, arról hogy Sami mennyire tudja mi az hogy FÉRFI és büszkeség.
A Sinanerekre vérig sértõdik egy házassági szerzõdés miatt. Közben Simay családjának, akik meg akarták ölni a fiát esküvõt csinál.
Ezután támogatja a Kuzey - Cemre kapcsolatot holott Cemre úgy ment hozzá máshoz hogy közben mindenki (Sami is) tudta, Kuzeyt szereti. De Banu a szemét a házassági szerzõdés miatt.:-))
maryriddle 2015 jún. 09. - 10:47:38
(37/760)
Megnéztem a házasságiszerzõdéses, Jockey Ewing nézés jeleneteket. Én se akarom mentegetni Güneyt de szerintem ez sokkal inkább büszkeségi kérdés volt, mint pénzügyi. Ugye elõtte nem volt baja Güneynek, vállalta hogy aláírja, még õ vitatkozott Samival hogy nem akárkit vesz el. Utána az apja beletiport a férfiasságába azzal hogy gyakorlatilag papucsnak nevezte Güneyt, "A férfi legyen férfi!!!!!" - mondja és közben csapkod a székkel. (Akkor biztos annak tartotta volna Güneyt ha lekever egyet Banunak :-)). Másnap reggel meg Handan tömte vele a fejét, hogy Güney is ér annyit mint a Sinanerek (szerintem egyébként semmi rosszat nem mondott, amit egy anya ne mondana a fiának). Ekkor gondolkodott el Güney hogy tényleg (kép.) és döntötte el hogy büszkeségi kérdést csinál a dologból, mutat egy kis erõdemonstrációt, ezért a szakítás Banuval. Ami persze szemétség, de kisebbségi komplexusból fakadt, azt akarta hogy egyenlõ félként kezeljék ami valamilyen szinten érthetõ csak megint az eszközökkel volt a baj.
Güneyben mindig is volt egy kisebbségi komplexus a Sinanerekkel szemben nem bírta elviselni ha lenézik, ez az egyik legérzékenyebb pontja. Három ilyen jelenet ugrott be.
- Amikor Baris és Can megkötnek valami millárdos üzletet és kiröhögik a makara sikereit, még Banu is. Ott Güney vérigsértõdve mondja Banunak hogy soha többé ne merje kinevetni.
- Amikor Banu a menyasszonyi ruha próbán utal rá, hogy Güney csóró és a pénz miatt akarja õt. Sértõdés, majdnem lemondja az esküvõt.
- Amikor Banu azt hiszi hogy megfektette Güney Cemrét, és ugyanazt mondja mint fentebb. Ordítás (ott nagyon szépen dagadt Bugránál a nyaki ütõér), majdnem válás.

Nem tudom Katica pontosan hogy értelmezte ezt a Jockey Ewing nézést amikor visszanéz Handanra. Nekem az jött le hogy "Na látod, anya megbecseülnek, kellek nekik" nem az hogy "na most jól kizsigereljük a Sinanereket."
hanguktaekwondooo 2015 jún. 08. - 21:43:40
(36/760)
és miaz?
maryriddle 2015 jún. 08. - 21:03:10
(35/760)
Adrienn küldött nekem anno priviben ezzel kapcsolatban egy angol nyelvû véleményt, tényleg olyan jól megfogalmazza a lényeget, minden benne van, hogy visszakerestem neked. :-)

The movie is completely awful, the first season is amazing, it is a masterpiece, but the second season completely crushes everything in a way that you look back at the first season and you will ask yourself, "Why did this happen? Who did this? WTF?" The whole time you will ask yourself questions looking back at other great Turkish TV series (Ezel, Aski Memnu, Karadayi) and shaking your head in despair. This movie is an amazing movie built up to collapse so badly that when you even look at its prime, you will just miss it, and say the prayers for its dead body. This exciting amazing movie becomes boring, the characters change very fast and without any reason. You try to watch through the movie (maybe it gets better, maybe the characters go back to what they were), but the movie doesn't stop what it is doing and slowly loses the small amount of heart that was left into it. The movie becomes confused then in a way that it is not sure if it is a realistic movie, or an action movie. This confuses you too, as the genres collapse many times, and you are just supposed to smile and say, "That is natural" like an idiot, that the director and writers are thinking you are. The story gets too convoluted, many mysteries are opened, and never solved, many other mysteries are solved after nearly 40 episodes which are all 1 hour and 20 minutes. The movie is too long, but at the same time rushed. It is rushed to a point of no development. In a way, you will not trust the writer after a good amount of time and would just try to remember the good days, which the series used to be good (the first season). Many good and interesting characters are changed rapidly and one of the most important characters is as boring as it gets to be. The character is so boring that she has a force around her, any character that enters her force becomes boring too, and of course, I am talking about the horrible character, Cemre. Boring and desperate to be good, Kuzey Guney disappoints on every level and easily kills its legacy.
maryriddle 2015 jún. 08. - 18:26:19
(34/760)
"Ja ez a sex-erotika téma és hogy Cemre és Kuzey a szerelem valami földöntúli fajtáját adja itt elõ és hogy mennyire hiper szuper a megjelenítés a majdnem megsimogatások és stb."
A mai húszpercesben pont ezen szánakoztam hogy egy lázmérésben akarták kifejezni a földöntúli szerelmet. Píííha mennyi szerelem, erotika van ebben az érintésben, mi? Rögtön beugrott párhuzamként a Leány gyöngyfülbevalóval címû film, nem tudom láttátok-e, ami nekem majdnem megsimogatások, érintések filmje. Ott is 2 óra hosszán át gyakorlatilag az elfojtással küszködnek (takarító lány, menõ, nõs festõ Vermeer) a szereplõk de Colin Firth egy kézérintésében, nézésében több az erotika mint a Kuzey-Cemre csókokban. Gyönyörûen van megjelenítve minden. A legközelebbi jelenetük ez ni, annyi hogy Colin végigsimítja Scarlett J. ajkát. De már ennyitõl szikrázott a tv. Ennyit kértem volna az aszexuális Kuzeytõl a két másodperces csókok helyett és elhiszem hogy nõként néz Cemrére.
maryriddle 2015 jún. 08. - 17:24:56
(33/760)
"Elkezdjük megszeretni a figurát, megértjük, indentifikálodunk vele, és kész leamortizáljuk, mert ez kell a cselekménynek. Nehéz így elengedni a karaktert, így nem marad más mint joggal! haragszunk a királyi párra"

Mert "bûn és szenny az élet, ketten voltunk csak tiszták, hófehérek". Totálisan ezt akarták kihozni a végébõl azért kellett mindenkit lealjasítani a Kuzey-Cemre-Sami-Gülten-Demet-Seref körön kívül.
Na meg Baris.... Vele kapcsolatban végig az volt az érzésem hogy ez egyik írónõ szerelmes belé, a másik gyûlöli. Mert volt egy rakat sajnálatra méltó jelenete (még Cemre bebörtönzése is fájdalomból fakadt szerintem), Venusszal is összehozták (mi célja volt annak a kórházi összeborulásnak?), lehiggadt egy idõre, azt hitte volna az ember, hogy kezd megtérni, erre bummm csináljunk gyilkost Barisból. A másik aki kifordult magából meg ugye Zeynep. Kuzeyt is fel kellett menteni délutáni paráznaság utáni dobás bûne alól, még véletlenül se ismerjük el, hogy Kuzey hibás volt, inkább csináljunk gonosz boszorkányt az amúgy geil Zeynepbõl. Tényleg, Kuzey kért tõle valaha bocsánatot?
Még Güneynél legalább volt valami folyamat, meg az õ pusztulása valahol sorsszerû volt vagy azzá tették, nem biztos hogy ez volt az eredeti elképzelés.

Banu halálánál nem hiszem, hogy a tabudöntögetés volt a cél hanem még a gyerek elvesztésével is Güney fájdalmát kellett növelni. Abból a szempontból nézve hogy közben a cuki "ártatlan" párocskánk nagyban készül az esküvõre, miközben körülöttük hullanak szét a részben általuk is (még ha észrevétlenül is) tönkretett emberi sorsok,, gyomorforgató. Ezért lett volna hatalmas, zseniális húzás, ha tényleg elsül az a fegyver Güney kezében, pofára ejtve azokat akik szerint a sorozat címe Kuzey Cemre.

"Güney kétségbeesett kiáltásai testvére, apja felé:- itt vagyok, szeressetek- annyira egyértelmûek"
Errõl az jutott eszembe amikor Güney mondja Ali sírjánál hogy Kuzey most biztos azt gondolja, hogy miatta történt mindez. Kuzey nem válaszol, ergo valahol még ezt a súlyt is Güneyre helyezte. Sosem mentette fel a börtön miatt, holott õ vállalta. Még a forgatókönyv is valamennyire elismerte a folyamatot ami Güney pusztulásához vezetett, Kuzey soha. Lefokozta a testvérét egy pénzéhes szajhává, nem ismerte el Cemrét mint adósságrendezést, és sosem ismerte el a saját felelõségét Güney életének tönkremenetelében. Ahogy Cemre sem gondolkodott el soha a hibáin.
Szinte az ösztöni létezés felszínén élve szinte lenéznek mindenkit,akiket részben õk rontottak el, lefokozzák a többi szereplõ érzéseit, fájdalmát, közben, saját magukat, egymást pedig piedesztálra emelik. Ezért olyan bicskanyitogató ez a két karakter.
maryriddle 2015 jún. 08. - 16:37:53
(32/760)
Ilyem szempontból Cemre egyetlen tökös (de csúnya) cselekedete ez a házasság lett volna. Mebüntethette volna Kuzeyt hogy na vedd feleségül az elveidet akkor, de még egy kicsit se hagyta megszenvedni hõsszerelmesünket, másnap már ment kihírdetni hogy nem feküdt ám le az urával. Soha nem fogom felfogni hogy mi volt az eredeti célja Barissal. B terv biztos nem lehetett, de akkor minek mondott igent? (Hogy húzzuk a bölümöket nyilván.) De ha, aki ilyet csinál, az nem mentálisan sérült akkor nem tudom ki az. Neki is kiírhatott volna Ziya doktor egy kis elektrosokkot valóban, mert még Burak felgyújtásában is több volt a ráció mint ebben frigyben.
"Barissal szadiztatni, hogy vendégházban egy hálószoba lett volna." :-)) Ami a legszánalmasabb hogy a nászéjszakát is külön szobában töltötték nehogy ne legyen feddhetetlen a Múzsa mert egy szobában, sõt egy ágyban alszik a férjével. Most komolyan minek vett ki Baris két szobát a nászéjszakára ezt sosem értettem. Számolt vele hogy majd elsírja magát a menyasszony? :-)

És még valami: Kuzey ebben az idõszakban Ferhatot, Ali gyilkosát üldözte, kisebb gondja is nagyobb volt annál, mint Cemre viszketése. És Cemrét mindeközben mi érdekelte csak? Cemre viszketése. Érdekelte hogy Kuzey milyen állapotban van? Nem. Õ pont akarta kínozni, lépésre bírni Kuzeyt, akit mindennél jobban szeret, amikor az élete legfájdalmasabb idõszakát élte. Milyen nõ az ilyen? Ez a szerelem? És akkor Cemre az a nõ, aki "a legjobban megérti Kuzeyt." Ja de, csak összezavarodott szegény. Ha más csinál rosszat akkor rosszindulatú (Simay - abortusz kicsit komolyabb eset...), ha Cemre õ összezavarodik, ezt annyira bírom :-))

A Baris - Simay kapcsolatot pszichológiailag én a két eldobott harmadik fél "bosszújának" értelmezem. Szerintem azért kellett neki pont Simayt hogy õ is úgymond elvegyen valamit Kuzeytõl. (Ebben az idõszakban szorongatta indig Cemre Kuzeyes láncát) Ugye mikor Baris feldobja Simayt az asztalra, ott elõtte arról beszélnek hogy Kuzey és Cemre mekkora idióták, na ott mindkettõ szemében megjelenik a sértettség, és az ex iránti gyûlöletbõl fakadóan esnek egymásnak oly' vehemensen nem azért mert annyira kívánják a másikat.
Na meg nyilván Simayt tovább kellett alázni Barist meg mocskolni kicsit, és elõ kellett készíteni a legendás kandalló piszkavasas jelenetet, ami elõkészítette Cemre börtönbe kerülését, az megannyi hatásvadász börtönös, szívet szaggató, sírós jelenetet, vakbélgyulladást, álomszülést, na meg Baris lezüllését a hamis tanúzással, illetve Güney lezüllését a bizonyítékok eltüntetésével majd Kuzey elküldésével. Szóval volt ennek a szálnak bõven oka azért.
maryriddle 2015 jún. 08. - 00:31:19
(31/760)
Nagy igazságokat fogalmaztál meg :-) Én néztem Kivanctól a Gümüst (sajnos) és a Tiltottat és mindegyikben jobban hozta a lovert mint itt. (Egyébként még az egyáltalán nem kívánt uncsitesó Nihalt is normálisabban csókolgatta Behlül, mit itt Kuzey az élete szerelmét...) Hozzá kell tenni, elõbbiben rengeteg nyálas, utóbbiban rengeteg szex jelenet volt, így könnyû. Viszont sosem tudott olyan - Adrienn szavaival élve - bugyiszaggatóan nézni mint Baris béj. Engem sose tudott igazán lázba hozni Kivanc még a legerotikusabbnak szánt jeleneteiben sem nyilván ez már az én hibám. Ha a Simayos jelenetekre alapozok, pedig ott nem is volt szerelem, ha Baris játssza Behlült ott kigyulladt volna tv legalább is nálam, pedig alapvetõen nem is tetszik külsõre.
Én bár kedvelem mert fantasztikus színész de ezért sem lesz a kedvenc színészem Kivanc nekem se, mert noha szerelmes szerepeket kap, ebben a mûfajban a leggyengébb. (Lehet hogy tényleg b...? :-))
Leegyszerûsítve szerintem vannak szexi szerepekre való színészek, és ez nem külsõ függvénye, meg vannak akik nem, csak szépfiúk ezért rájuk erõltetik ezeket. Végül is egy rockzenésztõl se lehet elvárni hogy operát énekeljen.
Életem színésze, James Spader ugyanolyan szexi volt nyeszlett, lányarcú suhancként (pedig sose szerettem a nyeszlett lányarcú suhancokat) mint 25 évvel késõbb és 20 kilóval nehezebben (pedig sosem szerettem a kövérkés 40 fölöttieket), amikor a szerep megkívánta. (Ma már azért nem az:-))

Ami sokkoló nekem Kuzeyben és Cemrében hogy nõk írták õket. És nincs karakterfejlõdés. Mert ha lenne... De Kuzey vaskalapos, Cemre csicska maradt. Azzal akarták erkölcsileg felemelni a fõhõsnõt hogy a végletekig lealázták, lebutították és ez szomorú a 21. században. Tulajdonképpen az anya, feleség típusokat is megalázták ha ezzel azt akarták sugallni hogy ilyen az ideális anya, feleségtípus.
Én nem vagyok az a habzószájú feminista alkat... De amikor már Kuzey Cemre és Demet után megy a dicsoba, mert nõk nem lehetnek ott kettesben.... Majd biztos erre is ömlengenek a nézõk hogy milyen édes még Cihant is otthon hagyta Cemréért.. És még idegesítõbb hogy a sorozatban szereplõ nõk sem érzik ezeket sértõnek, hanem mosolyogva elnéznek Kuzey hímsovinizmusa felett, sõt van hogy rajonganak érte, adják alá a lovat hogy joga van ehhez. Talán itt a szomszédban olvastam valamikor hogy Kuzey és Cemre egyenrangú partnerek, háháháhá. Kuzeyel még azt is elhitetik a sorozatban hogy joga van beverni Seref képét. Kicsit kiadtam amikor azt mondta egy nyomozó Kuzeynek hogy megvárják még áldását adja a kapcsolatukra Demettel.

Ehhez képest a Seherzádét férfiak írták. Ott szintén agyon van eszményítve a fõhõsnõ. De õ legalább az emancipált nõ eszményképe. Ha már eszményítenek valakit akkor inkább egy intelligens, tisztességes, büszke nõ legyen mint egy büszkeségnélküli, szemellenzõs ostoba liba. Mert sértõ. Bár szerintem én férfiként is megsértõdnék ha nekem azt sugallnák hogy Kuzey A Férfi. Fõleg ha így néz a nõkre ahogy....

Nem hiszem hogy a KG fórum szívesen jönne velünk közösen Iszambulba :-) Amúgy már én is terveztem a töröközést, mindenki azt mondja hogy nem olyan nehéz. Keresnem kéne egy török férjet úgy ingyen vannak az órák, csak nehogy olyat találjak mint Kuzey :-)
maryriddle 2015 jún. 07. - 14:28:19
(30/760)
Megnéztem a tegnapi, mai részeket is Gabusék oldalán és elolvastam a kommenteket is. Csak a szokásos. Most komolyan mi utal arra hogy Zeynep rosszindulatból küldte Kuzeyt a sztriptíz bárba? Mert ha mutatják hogy sunyin néz, és rá van írva az arcára hogy na most jól beteszek Kuzeynek, akkor elhiszem. De miért nem lehet elhinni hogy Zeynepnek bûntudata van Simay felé?
Egyébként Cemre milyen jogon ment el Simay lakásába?

És még pár kép. Elgondolkodtam, mikor a szomszédban beszéltük hogy Zeynep nem érti meg Kuzeyt, a brazil modellsrácot is azért vitte oda hogy féltékennyé tegye. Hát most megnéztem azt a jelenetet és egyáltalán semmi arra utaló jelet nem láttam hogy Zeynepnek ilyen céljai voltak. Ha féltékennyé akarta tenni, akkor miért ölelgeti Kuzeyt? A 2. képen pedig az látszik hogy mennyire felháborítja Kuzey féltékenykedése, nem is érti.
És akkor itt van Cemre, abból a jelenetbõl amikor odaviszi Barist mutogatni a Canos focimeccsnézés elõtt, és így néz a féltékenykedõ Kuzeyre.

Akkor......?????
maryriddle 2015 jún. 07. - 12:39:26
(29/760)
"Ilyen agyatlan nõi karakterrel gyakorlatilag a nõi mivoltunkat sértik. Sok nõ tudat alatt ezért haragszik gladiátorunkra, és ahogy bánik Cemrével."
Igen, igen igen!!! Már néha azt gondoltam hogy Cemre valami propaganda karakter az iszlám asszonyoknak hogy így kéne viselkedni, mindent lenyelni a szeretett férfitõl (if you know what I mean), mindent odaadni és cserébe semmit se kapni. Csak aztán eszembe jutottak az erkölcsi vétségei. Bár errõl meg az jut eszembe hogy maga a forgatókönyv sem realizálja Cemre vétségeit, sõt idealizálja azokat, még gyakorlatilag a legundorítóbb tettével, a Baris elleni házasággal is erkölcsi magaslatokra teszi mert hogy õ így kemény áldozatot hoz Kuzeyért (van olyan tette a sorozatban amit nem érte tesz?) - három hónapig reszelgeti a körmét a villában oszt sír.
Kinek akartak példát mutatni ezzel a kapcsolattal? Mi jön le belõle? A férfinek legyenek elvei, viszont a partnernõ legyen olyan agyatlan liba hogy azt se tudja mi az hogy elv vagy egyáltalán büszkeség, csak ösztönösen fusson a lompi után növelve fõhõsünk egóját? Vajon volt-e olyan tette Cemrének ami nem ösztönös volt (a Güney csók, Barisos házasságon kívül), szokott-e gondolkodni vajon? Van-e agya?

"hanem az álszent iszlám társadalmi normákkal egyetemben ez gyakorlatilag a vicc kategória."
Az a baj hogy a forgatókönyv beáldozza a hitelességet a cselekménynek. Kellettek bizonyos elítélendõ események a forgatókönyvbe de úgy hogy azért Cemrének meg kellett hagyni az erkölcsét. Csak hogy a kettõ nem fér együtt össze. Mert el hiszem én hogy valaki szûz még örökké is, de akkor ne legyen 4 éves kapcsolata és ne menjen férjhez. És a szomszédban az volt a bajuk, hogy mi lovagolunk azon hogy Cemre szûz. Pedig hát éppen a kétszínû forgatókönyv lovagol ezen. Miért kellett nekünk ezt megtudnunk? Minek volt az jelenet a szállodában Güneyel? Miért nem élhettünk abban a nagyon mocskos hitben hogy Güney megszexelte a barátnõjét 4 év alatt? Összejöhetek a testvérem exével, kivéve ha már szexelt vele? Akkor még is csak a szex a központ, az nem számít ha 4 évig szerette csak ne dugja??????

Ez a kémia dolgot is már olyan belemagyarázásnak érzem bizonyos jelenetekben. Ha más érzi oké. De ilyen nincs ilyen nincs ilyen nincs hogy akármekkora is a tisztelet, két szerelmes ne vonzódjon egymáshoz szexuálisan! Az egyetlen magyarázat ha frigidek.
Lehet hogy ebbõl az jön le hogy amerikai filmeken szocializálódtunk de senki sem szexet kért, egy nézés is elég lett volna, lásd. Baris. Kuzey négy évig gátlástalanul ki tudja miket csinált Cemre képével a börtönben :-) (bocs), akarom mondani növesztgette a szerelmét, de már nõként nem tud ránézni csak szentképként? Komolyan ti szerettetek már olyat akit nem kívántatok? Van ilyen? Elfojtás oké. Néztem már olyan nemamerikai(!) olasz filmet (Il compleanno), hogy egy nõs férfi beleszeret a legjobb barátja fiába(!!!!) annál nagyobb elfojtás, erkölcsi dilemma hova kell, mégis olyan nézések voltak hogy heteroszexuális nõként is éreztem a kémiát két pasi között. Ez a sorozat úgy állítja be mintha a szexuális vonzalom bûn lenne. A szexelõ nõket mind megbüntették.

Annyira le akarták nyomni a torkunkon ezt a kapcsolatot. Igen voltak filmes fogások drámai egymásra nézések zenére, de a hatásvadászat, hangzatos szavak nem egyenlõek a kémiával. Tegnap megnéztem a lánykérõs jelenetet. Kerestem egyetlen férfiasan szerelmes pillantást, erõsen figyeltem de nem találtam. Kuzey az egész monológját ezzel az aranyosan idétlen képével mondja el (elsõ kép.). Igen cuki, de egy romantikus sorozatban amikor 74 bölüm után megkapja a szerelemre kiéhezett nézõ amit akar akkor ne így nézzen már a pasi a nõre, akit 6 évnyi sóvárgás után megkap, akiért meghalna, mint egy kisfiú, hanem úgy mint csúnyagonosz Baris aki nem is szereti Cemrét csak Güney ellen akarja felhasználni. Egyszerûen Kuzeybõl hiányzik az érzékiség, pedig Kivancnak mindene meg van hozzá hogy az legyen, Barisnak meg szinte semmilyen, mégis. 2. 3. kép: a két meggyûrûzés. Oké látszik Kuzeyen a boldogság de ugyanígy örülhetne bárkire nem találnám ki hogy feltétlenül egy nõre néz. Baris szeme viszont tele van sóvárgással. Miért???

Igen, szerintem is nagy hiba volt a kezdõ Oyküt alkalmazni. Kivanc és Bugra is öregebbek mint a karakterük, lehet ha huszonévesen játsszák el, õk se ilyen hitelesek. Ez az Oykü egy tehenészlány szerepére lenne alkalmas olyankor van elemében, amikor parasztkodnia kell pl. mikor leköpi Baris ajtaját a kiköltözéskor. :-)

Mennyi mindent tudsz a színészekrõl is Kata. Én semmit de a nyilatkozata alapján én is ilyesminek érzem ezt az Oyküt. Amit Kivancról mondott is ezt igazolja nincs elájulva ettõl a sztárságtól.
maryriddle 2015 jún. 07. - 11:49:17
(28/760)
Belenéztem az 59.-es részbe, Simay hálóingben császkál a sötétben, Handan hálóingben császkál a sötétben, Handan ráförmed: mit járkálsz itt félmeztelen? :-D

60. rész. Sami, AKI SZERETI GÜNEYT ÉS NEM KISEBBSÉGI KOMPLEXUSOS és Güney, AKI LENÉZI A CSALÁDJÁT párbeszéde:
Güney a Banus eljegyzéses ünneplõs vacsorára akarja elhivni az apját. Nem is kommentálnám.
G: Miért nem tudsz soha igent mondani egyetlen kérésemre se?
S: Mert nem olyat kérsz, amire könnyen igent lehet mondani. (???????????)
G: Egy órája könyörgök neked.
S: Akkor ne könyörögj, megmondtam, nemmmmegyek.
G: Simay kedvéért Mercinig elmész, az én kedvemért a város másik végébe sem.
Ezek szerint én még annyit sem érek, mint Simay.

60. rész, Cemre belsõ monológja, miközben Zeynep a haldokló rokonáról beszél.
"Vajon miért szerett beléd? Fele annyi dolog sem köt össze titeket, mint minket. Mit éltetek ti meg? Hogy beszélhettek ti szerelemrõl?"
Valaki mondja már meg, mire föl olyan nagkyépû Cemre? Mivel élt meg annyival többet meg a Cemre-Kuzey kapcsolat? Kb. egy évig haverkodtak TINÉDZSERKÉNT, lopkodták a karkötõket Güney háta mögött, utána Kuzey böribe ment ugyebár, 11 bölüm után jött is Zeynep.
Kép: Zeynep mondja, hogy ha meghal a nagybátyja, a nénike utána hal. Cemre: "ó, fogd már be, hülyeribanc." arca. Empatikus a léány :-))
maryriddle 2015 jún. 06. - 16:04:41
(27/760)
Nem tudom olvas-e minket egyáltalán (nem hiszem), remélem nem sértõdik megérte, de ennek a mai malvinicska hozzászólásnak is a sötét oldalon a helye. Elképesztõ humora van.

"Cemret meglátogatta a férje Baris, és ugye mivel emberbõl van elõtörtek a férfi vágyai, szerette volna megpuszilni, vagy még egyebet is, érthetõ, hiszen csak érez valamit iránta, most igazat adok neki hiába õ egy huncut figura, de C úgy viselkedik, mint egy agg szûz. Baris mondta neki K-nak tartogatod magad, ugye Gülten mindenütt jelen van Lámpást akar, vagy mit szóval nagyon nem bírom azt a nõt."

Megpuszilni vagy még egyebet is. AGGSZÛZ :-D Én konkrétan félrenyeltem a reggeli kávémat, és vagy fél órán keresztül térdcsapkodva vihogtam :-D

Cemre tegnapi monitor lesmárolása nem volt semmi...
maryriddle 2015 jún. 05. - 18:22:11
(26/760)
Igen, malvinicska ma nagyon jókat írt :-)) Ez is jó:

"K és Cemre, nekem olyan fura volt, nincs az a tûz egyikben sem aminek kellene szerintem, mert ha én valakit szeretek, akkor mások a megnyilvánulásaim, vagy az érzelmeiket így elfojtják. Baris mikor a szobájába kísérte az üzlet társát annak a nõnek tûz volt a szemébe sokat mondó tekintet, pedig közölte , nem kezd Barissal, Cemre, mint egy szürke kis veréb, úgy viselkedik. "

Na igen ha Cemre úgy néz élete szerelme Kuzeyre ahogy Melda Barisra, akitõl nem akar semmit, lehet hogy Kuzey se vár a 75. bölümig azzal a lánykéréssel. :-)) Egyébként Cemre Güneyre és Barisra is tudott szexin nézni - a golfklubbos kocsis pillantásokat, már kibeszéltük, de itt egy kép a pancsolós szállodás jelenetbõl (Simay-Kuzey házasság), amikor eljátszotta hogy elcsábítja Güneyt :-)) - csak Kuzeyre nem. Biztos ribancosnak tartották volna a forgatókönyvírók Cemrét csábítóként feltüntetni. Így maradt a tetõs siránkozás hogy kivívják azt a kis csókot. Cemrének öngyilkossággal kellett fenyegetõznie gyakorlatilag hogy megsajnáltassa magát annyira hogy hõsszerelmesünk engedjen kicsit az elveibõl. Kíváncsi vagyok ha Zeynep áll a helyén, akkor szegény szomorú Zeynep lett volna, vagy manipulatív ribanc :-) Mert tudom hogy a forgatókönyv nem önsajnáltatásnak akarta lehozni, de ti elhiszitek hogy Cemre valóban öngyilkos akart lenni? Én nem, így maradt az önsajnáltatás elmélet, ami gáz.

Ja még Melda: szerintem volt egy minimális érzelem de inkább vonzódás, és leginkább üzleti érdek. Güney részérõl komolyabb volt. Jut eszembe, ezt a Meldát is megbüntethették volna kicsit...
maryriddle 2015 jún. 05. - 17:56:23
(25/760)
A Güney - Banu dologban nálam nincs sok mentsége Güneynek. Mert még a Kuzey elleni szemétségekben érzem a motivációt ha nem is értek egyet vele, viszont Banu imádta, õt miért bántotta. Sokáig drukkoltam Güneynek hogy szeressen bele Banuba, de amikor a Kuzey-Simay esküvõ után ráhajtott Cemrére akkor már tudtam hogy veszett fejsze nyele ez a kapcsolat. Persze a Meldás megcsalásban sok volt a lélektani dolog, de ez volt az a pont ahol Güneynek már felül kellett volna emelkednie az önsajnálaton szerintem. Azért elég gusztustalan hogy szegény asszony elektrosokkoltan fekszik õ meg Meldával hempereg a szõnyegen, de ez még egyszeri gyengeségnek elment volna. Viszont a viszony folytatása meg az üzleti kavarok Banu ellen (az az alapítványos cucc) már azt mondom forgatókönyvileg kiérdemelte Güney a bûntudatot Banu ellen és hogy végignézze a magasugrást.
De persze a kettõs mérce itt is meg van. Güney, Simay keményen megbûnhõdtek a hazugságon alapuló házasságért, Cemre nem igazán. Vele is csinálhattak volna egy ilyet, hogy Baris öngyi lesz miatta, bár az elég elképzelhetetlen lett volna Baristól. Az õ érzelmeit inkább tönkre vágták ezzel a börtönös hazugsággal, amibõl a nézõknek majd az jön le, hogy szimpla gonoszságból volt.

Vérfertõzés ügy:
Az tuti hogy volt valami ilyesmi, talán van erre is utalás majd megkeresem mi. De hogy szex volt-e, azt nem hiszem. Nem tudom elképzelni hogy akkor ilyen kedélyesen el tudtak volna csevegni egymással. Ha igen akkor nagyon beteg emberek.
Egyébként azt a mai napig nem értem hogy Burak miért bocsátotta meg ilyen könnyen Banunak ezt a dolgot.
hanguktaekwondooo 2015 jún. 05. - 12:58:32
(24/760)
nem párduc.
attól sokkal veszélyesebb, okosabb, bölcsebb és szebb állat.

viszont borzadok.
magzattal ugrás meg mindenféle vérferi.
miket néznek maguk.
sikongok.
hölgyekhez ez nem illik.
maryriddle 2015 jún. 05. - 12:41:40
(23/760)
Jaj még Banuról muszáj írnom. Hogy a halála nem Banu hanem Güney büntetése volt. És most kicsit ellenvéleményes leszek. Nagyon nagyon kegyetlen az a jelenet, talán a legszívfacsaróbb az összes közül fõleg így hogy a babával, de abban egyetértek a forgatókönyvírókkal hogy a Banus házassággal kellett egy kis példát statuálni Güneyen keresztül, miért ne házasodjunk érdekbõl, stb. Meg azért Banuval igencsak elbánt Güney, az elektrosokk, Melda, Banu végig tudta hogy egyáltalán nem szereti. Szóval szerintem nem indokolatlan Banu halála. Amit legjobban sajnálok e tekintetben az Ebru sorsa, az tényleg indokolatlan mert õ nem követett el akkora bûnöket hogy ekkora pofont kapjon. Legalább egy unoka maradhatott volna neki. (Akár Baris is megbütykölhette volna Venust a bekattanása elõtt. Ebru meg összejön Ziya doktorral és hármasban nevelik kis Barist/kis Vénuszt.:-)) De még a vagyonát is elvették szerencsétlen nõnek???? Mert hogy a Tiltottban meg kellett büntetni a házasságtörõ, törtetõ, mások életébe beleavatkozó Firdeust, az jogos de hogy Ebruval kinek akartak példát statuálni?
maryriddle 2015 jún. 05. - 11:57:22
(22/760)
Nincs kertem Kata :-)) NÉHA dolgoznom is kell de már én is úgy vagyok hogy néha a sorozat eltereli a gondolataimat fõleg amilyen érdekes témákat feldobtok. De mondom már rég cikiztem Cemrét írok valamit (nem amúgy nem azért :-))

Adrienn,
"Még vizsgálom azt hogy Kuzey milyen szitu után mondta elõször Güneynek, hogy mindent elveszek tõled és hogy egy év múlva minden az enyém lesz."
Ez a tetõs jelenetnél volt.
Egyébként ez is milyen hogy majdnem ledobta Güneyt a tetõrõl? oké hogy agresszív valaki de ez már az idegbetegség határait súrolja.

Na majd még Ali szerepét megvizsgálom a hétvégén hogy miket mondott pontosan, de szerintem a mûbaleset az ami alapjaiban megváltoztatta a testvérek kapcsolatát, és ez Ali mûve. És végül is nem csodálkozom ha féltékeny volt Güney Alira. Ha visszagondolunk az utolsó visszaemlékezõs jelenetre, ugye Kuzey és Ali a menõ fiúk, az - indokolatlanul szemüveget kapó - Güneyel a TESTVÉRÉVEL meg olyan lekezelõen, gúnyosan bánt mint egy kockafejû csicskagyerekkel.

Na tényleg megyek, majd este jövök :-)
maryriddle 2015 jún. 05. - 11:23:20
(21/760)
Ezen az SNCG ügyön én is felhúztam magam.

Kezdjük azzal hogy Kuzeynek MI A FRANC KÖZE VOLT HOZZÁ???? Meg hogy azért csinálta hogy Güneynek segítsen, na ne. És aztán néz bûnbánó szemekkel mert neki jutott eszébe hogy ezzel problémát okoz Güneynek. Hát ha Kuzeynek nem jutott eszébe hogy Güney testvéreként konfliktust okoz azzal Güneynek a Sinaner családdal, hogy az öcsike gyakorlatilag tönkre teszi a család cégét akkor valami nagyon nincs rendben Kuzey agyacskájával.
Na meg igen ez is, hogy akkor vetélt el Banu és ami a legundorítóbb, hogy Kuzey még felhívja Güneyt, sajnálkozik a baba miatt, és utána elhívja a sajtótájékoztatóra hogy átverje. Le se szarta a testvére feleségét. Nem is érdekelte hogy a testvére milyen állapotban lehet miután elvesztette a gyerekét csak hogy játszhassa az igazságosztót.

És aztán még Güney a sunyi szemét mert átmegy színészkedni és bûntudatot kelteni szegény kis Kuzeyben aki átverte. MErt ha nem megy át, és mondja azt hogy kirúgták akkor - aki azt se tudja mi az a bruttó - Kuzey továbbra is beleüti a cég ügyeibe az orrát amihez semmi köze. Mert ebbõl is az jött le hogy Güney gonoszkodásból színészkedett, pedig csak a cég érdekeit védte. És miért ne védje? Ez bûn hogy a felesége családja és a saját cégét védi? Vagy mentek volna a híd alá?

Egyébként Burak is mekkora gyökér hogy Kuzeyt vette fel tanácsadónak?
Illetve még azon röhögtem hogy Kuzey volt a nagy észkombájn mert leleplezte a diplomásokat meg hogy sokkal okosabb náluk. Hát tényleg akkora IQ kellet hozzá hogy Can a szájába rágta az infót õ meg összehívott egy sajtótájékoztatót.