Téma: Dexter

Aigoo 2010 jan. 28. - 17:08:11
(647/1327)
SPOILER ON

Azt olvastam a feliratok.hu egyik hírében, hogy Rita (Julie Benz) kiszállt a sorozatból, és a Született feleségek-ben folytatja.

SPOILER OFF
9/10
offtopic
zee944 2010 jan. 22. - 18:45:15 9/10 Előzmény doand
(646/1327)
Szívesen írnám, hogy aki ekkora tuskó, az számítson rá, hogy kidobják a fórumról, de sajnos nem szoktak élni a módszerrel.
10/10
szinva 2010 jan. 21. - 18:51:44 10/10
(645/1327)
kösz okostoját, h kiírtad a spoilert..
10/10
gabe1989 2010 jan. 21. - 17:45:29 10/10
(644/1327)
SPOILER
és szerinted Rita pont úgy végzett magával ahogyan a hármas is végzett az áldozataival, pont akkor amikor nyaralni mentek volna és minden pont rendben volt, naggyából, ráadásul a gyerek is pont a vérben ûlt.Szerintem ez lenne a legnagyobb hülyeség, bár az igaz, hogy fura az , hogy a hármas honnan tudta meg ezeket a dolgokat Dexterrõl, de elképzelhetõbb mint az öngyilkosság.
SPOILER vége.
ð@V3 2010 jan. 21. - 14:22:30 Előzmény doand
(643/1327)
doand!

***SPOILER***

nem gondolod hogy ritát nem a hármas ölte meg hanem azért lett öngyilkos mert dexter elég furcsán viselkedett, plusz beszélt neki a benne lakozó sötétségrõl, amiért dulakodott azzal a faszival
k00001 2010 jan. 18. - 19:26:16
(642/1327)
Gratulálunk Michael C Hall-nak és John Lithgow-nak a Golden Globe-hoz!
10/10
doand 2010 jan. 13. - 18:15:20 10/10
(641/1327)
Aki egy film fórumán olvasgat, az számítson rá, hogy spoilerrel is találkozhat.
10/10
doand 2010 jan. 13. - 00:16:18 10/10
(640/1327)
Nem értem, hogy a hármas honnan tudta meg, hogy hol laknak Dexterék, mert a neten a régi címét találta csak meg. Emiatt én is azt gyanítom, hogy csak álmodta, hogy Rita meghalt. Plusz remélem is, mert Rita az egyik kedvencem a sorozatban.
10/10
fiokosszekreny 2010 jan. 05. - 00:09:10 10/10 Előzmény csirkee
(639/1327)
SPOILER

Szerintem Rita tényleg meghalt, legalábbis olvastam néhány interjút az utolsó résszel kapcsolatban, és ezek erre engedtek következtetni. Persze lehet, hogy kamuztak, de kétlem. Egyébként valamelyik részben, ha jól emlékszem azt mondta Dexter, hogy nem szokott álmodni.
Az 1 éves szülinap én se értem, hogy honnan jött.
10/10
Szike00 2010 jan. 02. - 14:48:38 10/10
(638/1327)
SPOILER!SPOILER!SPOILER!
10/10
csirkee 2010 jan. 02. - 09:37:16 10/10
(637/1327)
Hi!

Szerintem Rita halála a végén "kamu"...Nem illik a képbe, meg szerintem van néhány dolog, ami miatt ez a sorozat folytatása szempontjából nem jönne ki vmi jól(hacsak nem éppen a sorozat lezárása volt a cél).Nos itt van néhány érv:
1.Arthur megtehette volna ugyanezt Debrával a lakásán, mégsem tette(pedig jobban illett volna a képbe, hiszen Arthurnak is a tesója volt a kádas halottt).
2.Rita csak a balszerencse miatt volt ott, sztem Arthur ennél precízebb volt, mintsem egy mák alapján gyilkoljon.
3.Rita fontos szerepet jatszik Dexter jellemfejlõdésében, ha meghal Dexter visszaesik az 1.évados szintre(mint magányos farkas)
4.Mit kezdenek a gyerekekkel?Elviszik õket nagyiékhoz...(Cody, Astor oké, és A kicsi?) Dexter, mint egyedülálló apa...Na ne már!
5.Ja és ha már a gyerekek...volt egy kép a végén Harrison 1. születésnapjáról...(az volt látomás, vagy csak az idõ ment túl gyorsan a sorozat folyamán?Elviekben 3hónapos a gyerek az elején(megemlíti Dex) )
5.Viszont, ha folytatódik a sorozat, egy (rém)álomból való ébredés új kérdések elé állítja Dextert, ami megfelelõ folytatási alap...

Ennyi
10/10
offtopic
damienisback 2009 dec. 30. - 12:18:24 10/10
(636/1327)
látom egy moderátor törölgetett, így csak annyit írok, hogy ez a sorozat Dexterrõl szól, nem Arthurról. az meg már tényleg mellékes, hogy Arthur csak egy eszköz volt...
Vinogradov 2009 dec. 30. - 09:21:25
(635/1327)
SPOILER ON

Jó, végül is igazad van - kissé fáradt voltam, amikor ezt a hsz-t írtam. De azt akkor is meg kell mondanom, hogy egy kevéske hiányérzetem azért volt Mitchell karakterének motivációival kapcsolatban. Annak ellenére is, hogy tényleg durva dolgokat tudunk meg a gyerekkoráról, és hasonló, egyre bizarabb információkhoz juthatunk az elõtörténetérõl, engem érdekelt volna, hogy egészen pontosan hogyan is született és alakult ki a szörnyeteg (ebben a tekintetben akár pár flashback-et is kaphatott volna a karakter (igaz, eddig csak Dexternek voltak eddig ilyen bevillanásai), ha már az elejétõl fogva tudhattuk, hogy ilyen kitûntetett pozícióban lesz az egész évad során).

SPOILER DOWN


OFF ON

Amúgy üdvözöllek újra a páston - nem lep meg, hogy nem az egyetértés, hanem a bírálat hangjaival tértél vissza...

"Vérszagra gyûl az éji vad"...
Ugye?

OFF DOWN
10/10
offtopic
damienisback 2009 dec. 30. - 08:44:24 10/10 Előzmény Vinogradov
(634/1327)
SPOILER


"Az évadnak részben hiányossága, hogy nem kapunk teljes értékû magyarázatot, Mitchell hármas, majd, mint késõbb kiderül, négyes ciklusára.

Tudjuk, hogy a saját életének bûneit és tragédiáit reprodukálja így újra és újra, de hogy miért cselekszik így, arra nem kapunk részletes, pszichoapatikusokat is meggyõzõ választ.

Ha csak azt nem, hogy a fószer tényleg õrült. "


ebben a pár sorban szépen ellent is mondasz magadnak. ugyanis teljesen logikus az egész. egyértelmû, hogy a gyerekkori "sérelmeket" nem tudta feldolgozni, ezért a négyes ciklus és az is egyértelmû, hogy a fazon nem kicsit zizzent...
Vinogradov 2009 dec. 30. - 00:34:02
(633/1327)
Hát, srácok, ti aztán nem fukarkodtatok a spoilerekkel!

Szóval, akkor, csakhogy legalább én korrekt legyek ezen a téren:

SPOILER ON

Nem hittem volna, hogy a negyedik évadban még mindig tudják tartani a színvonalat - de most már tényleg kezdek megszûnni szkeptikusnak lenni a Dexter tekintetében.

Ez az évad zseniális volt: a második mellett (Bayhalbour Buther, Lila karaktere stb.) ez volt a legpörgõsebb és a legdurvább.

Bár az elsõ szezon nem sokkal marad el ezektõl (azért évadzárások tekintetében egészében véve nekem az volt a csúcs), a harmadik pedig csak a végét tekintve egy kicsit lehangolóbb (az utolsó részre alig maradt már vmi feszültség, annak ellenére is, hogy azért történt ott is egy és más).

Viszont: ezek után mit lehet még belevinni a sztoriba, hogy a széria tényleg tartani tudja ezt az elképesztõ színvonalat.

Pl. ha Ritáról kiderülne, hogy mésem halt meg, az legalább annyira durva szitu lenne, mintha tényleg meghalt volna, Dexter meg ott maradt 3 gyerekkel tökegyedül...

Egy szó mint száz: tényleg nem tudom, meddig lehet még folytatni a dolgot, úgy hogy az egész ne süllyedjen le a saját legrosszabb önmagának (ami sztem a harmadik évad utolsó része kb.) szintje alá...


Az elsõ évadban Dexter brutálisan szembesült a múltjával, mégpedig a testvére brutális tettein keresztül, a másodikban a saját "Dark Passenger"-jével, a harmadikban azzal, hogy mi is lesz abból, ha valakit beavat a titokba, a negyedikben pedig méltó ellenfelére akadt, amellett, hogy azt is meg kellett értenie: mit jelent számára a család.

A még mindig nagyon erõs, néhol humorral átitatott narráció, Harry immár állandó megjelenéseivel együtt egyre inkább mutatták, hogy Dexter nem bírja a tempót.

Eddig minden jól ment, most azonban túl sokat vállalt be. Családapa, dolgozó férfi, sorozatgyilkos, csaló, önjelölt nyomozó és még néhány egyéb dolog: ez ezúttal tényleg soknak bizonyult, sõt, már-már "skizogyanús" helyzetbe került.

Az évad kezdeteitõl indulva (baleset, kialvatlanság stb.) szépen eljutunk addig, amíg Dexter felismeri, vagy legalábbis felismerni véli, mennyi mindent tanulhat Arthur Mitchell-tõl a családvezetés és a sorozatgyilkosi mivolta, mint olyan, összehangolásáról.

Ritával való kapcsolata eleinte ugyanis még mindig tele van megmosolyogtató részekkel (a terapeutánál lezajlott beszélgetés - már-már elhinnénk, hogy Rita mégsem olyan könnyen befolyásolható, hiszen bizalmatlanná válik Dexter irányában - aztán persze hõsünk ismét a kívánatos irányba tereli az eseményeket, miközben gyakorlatilag semmit nem kell tennie azért, hogy újra kiérdemelje a felesége bizalmát).

A dolog onnantól kezd el bedurvulni (nagyjából úgy a nyolcadik résztõl), amikor kiderül: a tökéletes család álcája nem akármilyen érzelmi kizsákmányolást rejt Mitchell esetében, ami testi fenyítéssel is párosul.

Az eldurvult helyzet ami Dexterbõl eddig sosem tapasztalt heves érzelmeket (!) vált ki, hajtja õt a végcél felé, amely ennek az embernek az elpusztítása.

Pedig Dexter észre sem veszi, s máris azon kaphatná magát (ha kicsit gondolkodna), hogy nem mást csinál, mint ártatlanokat védelmez, a saját jószántából - azaz olyasmit csinál, amit eddig soha.


Igaz, egy nem mindennapi féregtõl - de ezt a férget korábban még trófeának nézte volna, míg most gyûlöletének célpontja lesz...

Hogy Arthur Mitchell micsoda féreg, arról John Lithgow alakítása maximálisan meggyõzhet minket.

Az íróknak ismét olyan típust sikerült megteremteni, amely abszolút jellegzetes figurája korunknak: õ a kertvárosi pszichopata.

Õ nem olyan, mint Kevin Spacey a "Hetedik"-ben: õ nem a bûnösökre, az ártatlanokra csap le.

Az évadnak részben hiányossága, hogy nem kapunk teljes értékû magyarázatot, Mitchell hármas, majd, mint késõbb kiderül, négyes ciklusára.

Tudjuk, hogy a saját életének bûneit és tragédiáit reprodukálja így újra és újra, de hogy miért cselekszik így, arra nem kapunk részletes, pszichoapatikusokat is meggyõzõ választ.

Ha csak azt nem, hogy a fószer tényleg õrült.

Egyfajta Hannibal Lecter, persze valóságosabb színekkel festve.

S ha már a filmtörténeti klasszikusokra utaltunk, azért nem kell kételkednünk abban, hogy Arthur Mitchell is azzá vált: az a jelenet, mikor besétál az örse a 4x11-ben, vagy a 4x09-es hálaadás napi-epizód menthetetlenül klasszikusok lesznek a sorozatgyilkosos filmek és jelenetek között...


Ahogy Dexter tevékenysége is az - igaz, õ most már "csak" három vagy négy embert ölt meg a sorozat során (ráadásul az egyiket ártatlanul, amitõl érthetõen kiborult) szemben az elsõ évados "egy rész = egy gyilkosság" szisztémával szemben.

S hogy hogyan tovább?

Arró egyelõre ne többet.

Úgy is kiderül minden a maga idején.

Azt gondolom, egy ilyen zseniális évad után nem is érdemes találgatni: hiszen ezúttal tényleg mindent megkaptunk, amit csak lehetett. Csavaros háttérsztorit, erõs karaktereket, izgalmat, mégpedig az utolsó pillanatig...

Ráadásul most már kijelenthetem: ha készül manapság Riget vagy Twin Peaks színtû mûvészi színvonalú sorozat, hát a Dexter bizony az...

Hát kell ennél több?

SPOILER OFF

Évad: 8.95/10
Új karakterek: 9.7/10
Évad végi WTF: 9.9/10
10/10
cimo 2009 dec. 23. - 18:21:19 10/10
(632/1327)
"csak egyet nem értek..
most akkor Ritát megölte Arthur Michell vagy öngyilkos lett vagy mi?"

Miért lett volna öngyilkos?

A hármas beugrott meglátogatni Dexternét és nagy szerencséjére pont otthon is találta.
Rita eredetileg repülõútra ment volna, de valami gond volt és inkább meg akarta várni Dextert.
Biztos emlékszel arra a jelenetre amikor a hármas boldogan furikázott kifele a városból, valószínûleg a Ritával való "együttfürdésre" gondolt vissza.

Mindenesetre nagyon ütõs volt ez az évad is. Sõt egyre ütõsebb!
10/10
krisztatina 2009 dec. 23. - 14:19:36 10/10 Előzmény k00001
(631/1327)
csak egyet nem értek..
most akkor Ritát megölte Arthur Michell vagy öngyilkos lett vagy mi?
pls valaki mondja meg ha tudja a választ
10/10
krisztatina 2009 dec. 23. - 14:07:30 10/10 Előzmény k00001
(630/1327)
Én is sajnáltam Ritát,sokkot kaptam.Pontosan az fog törteni a kis Harrisonnal mint anno Dexterrel.,,Vérben születet''
10/10
krisztatina 2009 dec. 23. - 14:02:28 10/10
(629/1327)
Amugy én kiskorom óta nézem (mármint most 15 vagyok,akinek van kedve számoljon :D)
és meghatáyozó szerepe volt az életemben,valahogy le tudtam vezetni a feszültéget vele,kiélhettem azt amit eredetileg nem tennék meg :D
Kicsit borzalmasan hangzik de függõ vagyok :D
Olvastam könyvben is és meg van mind a 4 része,akit érdekel irjon nekem e-mailt ide:lion.hunter.alice@gmail.com
10/10
krisztatina 2009 dec. 23. - 13:56:28 10/10
(628/1327)
Hehhe én ma néztem meg a negyedik évadot,persze angolul
akit érdekel az látogasson el ide és letöltheti az összeset (angol)
http://btjunkies.org