Téma: Dexter

10/10
pmams 2010 nov. 26. - 18:02:37 10/10
(847/1327)
Köszi, hogy válaszoltál, mondjuk a rendõrök nem hinnének neked, de látod a világ mennyivel igazságosabb maradt így. Persze, hogy a gyilkosok gyilkosa is gyilkos. Dexter egy gyilkos, mert embereket öl és aki embert öl azt úgy nevezik, hogy gyilkos. Mi is tudjuk meg õ is tudja. Emiatt a tény miatt nem lesz elmebeteg egy sorozat. Az is igaz, hogy jókor volt jó helyen és Harrynek köszönhetõen nem vált olyanná, mint a többi, ez Harry érdeme. Az viszont, hogy a codeot nem tagadja meg és kordában tartja az indulatait már Dexteré. Az az én hibám, hogy nem olvastam teljesen vissza, ezek szerint (nem meglepõ módon) a Dextert is nézik idióták, de remélem, hogy a többség osztja a véleményem.
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 17:34:07 2/10
(846/1327)
Mondjuk, hogy leütöm és kihívom a rendõrséget. Ha nincs más mód akkor leszúrom, de D. nem azért öl elsõsorban, hogy lelkiismeretesen cselekedjen-mivel nincsenek érzelmei valójában, hanem mert így van kódolva. Az más kérdés, hogy jó idõben volt jó helyen és ezért ezt a hajlamát ebbe az irányba terelték. De ez nem az õ érdeme.

Egy idézet: "Nem adok 10 részt és a nigga nyomozót kipurcantja Dexikénk :)
Sztem nemsokára felrúgja a szabályokat,és a jókat is elteszi láb alól,ez lesz a csavar ;)"

Látod, vannak akiknek ez a verzió is bejönne. sõt már várják lelkesen.

Teljesen elmebeteg a sorozat: A gyilkosok gyilkosa is gyilkos.
10/10
pmams 2010 nov. 26. - 15:32:38 10/10
(845/1327)
A példát nem feltétlenül akartam a sorozathoz kapcsolni, de beleillik a Dexterbe is. Ki mondta neked,hogy Dex büntetésbõl és nem megelõzésbõl öl? Az áldozatai a legtöbbször sorozatgyilkosok, akiknél sohasem tudhatod, hogy mikor jön a következõ és a jövõjükre a múltból lehet következtetni. De számomra egyre világosabb, hogy nem igazán ismered a sorozatot, mert volt már rá példa, hogy Dexter bûntudatot érzett, amiért nem kapott el idõben valakit, aki miatt késõbb meghalt egy újabb ártatlan vagy õ ölt meg tévedésbõl "rossz" embert. A szélhámosságról csak annyit, hogy a Dexter nem a gyilkosság miatti lelki felemésztõdésrõl szól (mert õ a bûnözõk iránt nem érez semmiféle részvétet), de ennek létezésérõl az írók nem feledkeztek meg és ügyesen kikerülték azt, ha valakit mégis ez a téma érdekel, akkor másfélé kell fordulnia. Ami a vénasszony és a diák történetét illeti, mivel tudom a végét, hogy a lelkiismerete egész életében gyötörni fogja és a környezete is szenvedni fog a tette miatt, valamint, mert a vénasszony vétkei az én szememben nem elegendõek a halál kiérdemléséhez, igen megölném Rogyát. De ha nem ismerném a történet végét és a szereplõket akkor is megtenném az utolsó érvem miatt. Azt hiszem a kérdésem elé pedig abszolút tisztán állítottalak oda és arra a Dextertõl függetlenül vártam volna választ. Sajnálom, hogy nem volt elég bátorságod, mert a kislány meghalt és a vére a te lelkeden is szárad. De akkor mondom tovább, a gyilkos újra útjára indul és a mai áldozata egy terhesnõ lesz. A feltételek ugyanazok, lásd jószívû vagyok itt a második esélyed, de a tét most már duplázódik. Leszúrod vagy futni hagyod?
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 10:32:28 2/10 Előzmény pmams
(844/1327)
És ha elõre tudod, hogy Raszkolnyikov ki akarja nyírni az öreglányt akkor futni hagyod vagy leszúrod? :-))) Csakhogy õ Raszkolnyikov, nem egy mezei gyilkos! Ezért mondhatod, hogy nem jó a kérdés. Mert Raszkolnyikovnak sorsa van. Õ változik. D áldozatai nem. :-)))
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 09:59:55 2/10 Előzmény pmams
(843/1327)
Amúgy nem az a bajom a fõhõssel feltétlenül, hogy brutális alkat, hanem ahogy ez az egész elõ van adva, körítve és ideologizálva. Erre ismerted el te is, hogy némileg talán jogosan vélem szélhámosságnak.
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 09:40:50 2/10 Előzmény pmams
(842/1327)
Nem jó a példa. Dexter ölesei elsõsorban büntetések, nem pedig megelõzések.
10/10
pmams 2010 nov. 26. - 02:58:06 10/10
(841/1327)
Itt arra gondoltam, hogy, mint ahogy te is említetted egy ember nem bírja el a gyilkossággal járó lelki terhet és megjelenik a bûntudat (lásd Bûn és bûnhõdés). Dexter mint érzések nélküli droid ezzel nem szembesül, de amint a személyisége átalakulása folyamán (klónból lassan) emberré válik és jelentkezik a lelkiismeret (Hello, Dexter Morgan). Még egyszer mondom, a készítõk többször megemlítik azt, amit te talán jogosan szélhámosságként emlegetsz, hogy Dexter nem érzi a dolog emocionális súlyát. Természetesen hatalmas különbség van a jogi értelemben vett halálbüntetés és a pusztakézzel végzett mészárlás között, amikor az illetõ az egyedüli felelõs a döntésért és annak végrehajtásáért. Ellentétben azzal a helyzettel, amikor valaki fejében megszületik a gondolat, hogy a törvénykönyvbe iktassák be a kivégzés lehetõségét, majd mások ezt elfogadják, az ügyész ezt a büntetést kéri a vádlott fejére, a bíró elfogadja, megint másik ember kötözi le az immár elítéltet és végül valaki parancsra meghúz egy kart vagy bead egy injekciót. A felelõsség megoszlik és a folyamatban részvettek nyugodtan állíthatják, hogy a protestálókat leszámítva, a társadalom hajtotta végre a megtorlást. Én a megérdemelt büntetésként erre a módra utaltam, nem a Dexterben megjelenített (valamilyen szinten jelképes) önkényes öldöklésre, ami persze szörnyû ”fejetlenséghez” vezetne. Ami a konzervatívokat illeti, itt megindítanék egy számomra meglehetõsen veszélyes játszmát, ahol nem biztos, hogy megállom a helyem, mert a 17 évemmel nem mondhatok magaménak túl nagy élettapasztalatot. A megbocsátás és irgalom persze elengedhetetlen, ha leredukáljuk az átlagos és normális emberek szintjére és nem a határkövet átlépõ sorozatgyilkosokról beszélünk. De a konzervativizmushoz az is hozzátartozik, hogy mindig a haladó és a társadalom számára elõnyös megoldást választja, ezek a bûnösök pedig egyértelmûen rombolják a társadalmat és gátolják a fejlõdést. Azt egyébként kötve hiszem, hogy a nézõk legbelül Dexter példáját szeretnék követni, a legtöbben, még ha nem is vallásosak félnek Istentõl vagy valamilyen felsõbb hatalomtól, önmaguktól és az emberi igazságszolgáltatás büntetésétõl. Itt az emberek nem az agresszivitásukat akarják kiélni, hanem szórakozásból töltögetik minden héten. Egyébként feltennék neked egy kérdést, persze csak elméleti síkon: Tegyük fel, hogy a tudomásodra jut, hogy egy férfi a közeljövõben meg fog ölni egy ártatlan kislányt, neked pedig lehetõséged nyílik arra, hogy a férfit egy késsel leszúrd. Egyszeri lehetõség és nincs más alternatíva, vagy megölöd, vagy õ öli meg a kislányt. Leszúrod vagy futni hagyod?
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 00:23:51 2/10
(840/1327)
"egyébként kíváncsi vagyok, valaha a jellemfejlõdése során eljut-e arra a pontra, hogy bûntudatot érez"

Erre javasoltam én azt a bizonyos képzeletbeli befejezést.

De miért érezne bûntudatot egyáltalán, ha mint mondtad az áldozatai megérdemlik a halált? Akkor õ egy patyolat! Egy ártatlan gyilkos. A gyilkosság nem feltétlenül csak azért rossz amit a másikkal tesz az illetõ-pl. a halott már nem szenved-legalábbis evilági kínoktól nem... Hanem amiatt a lelki torzulás miatt, amit az elkövetõben véghezvisz. Ami egy határon túl független attól, hogy az áldozat mennyire volt bûnös. a gyilkosság, akkor is gyilkosság, ha "közhasznú" céllal történik. vannak megoszthatatlan dolgok amelyektõl nem tud szabadulni az egyes individuum. De ez a vonal van elmosva. Ezért van Dexter figurája úgy kitalálva, hogy-mivel nincsenek igazi érzései-ezért nem is valós, teljes individuum. súlytalanítva van a dolog ezáltal. ez benne a szélhámosság. az õ gyilkos mivolta egy közcélú, háztartási eszköz. Míg õ egy naiv, autistára hajazó vonásokat mutató figura, aki egy más létsíkból való. Így van kikerülve a lelkiismeret problémája. A "Ne ölj!" parancsolat hatástalanítva és hatálytalanítva van rá nézve. a személyiségének nincs drámaisága, egyszerisége. Õ egy droid tulajdonképpen, aki bár fejlõdik a sorozat folyamán valamelyest-mégis ezeken a kereteken belül marad.

"Liberális agymosás"? És akkor mi van a konzervatív keresztényi értékekkel? A megbocsátással, az irgalommal, stb...
A nézõk legtöbbje szeretné így kinyírni az ellenségeit legbelül, szeretné így leegyszerûsíteni a dolgokat, hatálytalanítani magára nézve azt a sok törvényt és belsõ parancsot, amely az élet bonyolult dialektikáját az emberben elevenné teszi.
Ezért van így megcsinálva a film, ezért sikeres, ezért hoz sok pénzt, stb. Mindehhez hozzájön a kiváló színészi játék a fekete humor a dizájnos kiszerelés és fényképezés...
A koncepció érthetõ de mint orákulum, mint egy kinyilatkoztatott igazság, mint megfellebbezhetetlen morális és ontológiai emberi zsinórmérték-úgy több sebbõl vérzik, rengeteg dolog sántít benne.
tanhu 2010 nov. 25. - 23:17:05
(839/1327)
Ugye nem beszéltünk össze))))Bár ezek után ezt talán egyesek megkérdõjelezik majd.Viszont magam sem mondhattam volna szebben, vagy hasonlóbban.A kezdõképsorokon, a fõcímzenén mindig jókat derülök pedig kisezerszer láttam már, telitalálat valóban.És ténylegesen megfigyelhetõ bármilyen furcsa átalakulása emberré válása, ennek legszebb példája a szerintem eddig legbrutálisabb 4. évad volt, konkrétan a hálaadásnapi rész...az nagyobbat ütött mindennél sz.v.sz.A "rosszmájúság" legyen a sorozat legnagyobb vétke
tanhu 2010 nov. 25. - 00:21:50
(838/1327)
Jaja dáj,dáj))))
tanhu 2010 nov. 25. - 00:19:26
(837/1327)
A tûzvonalbant nagyon szerettem stólt meg egy rongynak tartom.Viszont amit torta kedvelõ ismerõsünk, hm beszédes egy név ez is)))itt lenyomott az egy szûklátókörû vélekedve vagdalkozása volt, talán túl sok volt, vagy inkább kevés a süti.És valóban így van a hülyének nem kell ahhoz Dex hogy gyilkolásszon, mert az megtekinti a piroska és a farkast, eldönti õ a Piroska, és mindenki más farkas aki pl fekete ruhában van)))Ezen nem tudom sírjak vagy nevessek...
tanhu 2010 nov. 25. - 00:12:58
(836/1327)
Mint mondtam te csak azt látod amit látni akarsz.Ezek amiket mutattál pusztán reklám fogások, némelyik szellemes is,mások meg nem tetszenek.Nem érted és nem is fogod, mert ha látsz egy kést, vagy tüzet égni, vagy egy gyönyörû katanát(szamurájkard) akár,abból neked csak a felszín fog lejönni, gondolom abban kiegyezhetünk, hogy nem kívánunk kölcsönösen ilyen mélyre lesüllyedni...
Vadpörkölt 2010 nov. 25. - 00:10:08
(835/1327)
Komolyan mi a gondod ezzel a sorozattal?
Az embereknek szükségük van az ilyen filmekre,mert szeretik ahogy valaki szereti a vígjátékot,drámát,mesét,stb.!
Ha neked nem tetszik akkor ne nézd és ha valaki ettõl kimegy az utcára és elkezd "sorozatgyilkolni" akkor az az illetõ a sorozat nélkül is megtenné + senki nem mondta,hogy ezt a sorozatot 7-8 évesek nézzék,mert nem nekik való!!!!!!!!
A STÓLBUCIVAL EGYET ÉRTEK!!!!!
tanhu 2010 nov. 24. - 23:32:02
(834/1327)
Javaslom a dizni csatornát ha valóban rossz hatást kívánsz látni amit a gyerekek néznek.Vagy a retek klub valamelyik délutáni mûsorát...De és itt a lényeg ez is csak hülyékre hat károsan...az okosabbja noha hat rá kinövi...
Mindenesetre neked javaslom a farm ahol élünket, amit én valamikor rég elhagytam, noha egyszer fogyasztható pl.én meg maradok a Dexternél, ja és Hagyd ki a Trónok Harcát is mert ott is lesz vértocsogós, bélkiontós gyilkolás bõven, hozzáteszem korántsem öncélú, és rohadt jó lesz, a cucc remélhetõleg a Dexnél is jobb, a Gyûrûk Uránál meg fényévekkel jobb, viszont felnõtteknek.Ám a veled hevesen bólogatóknak biztos abból is csak az fog lejönni, hogy ultravéres))) ami több mint elszomorító.Persze ez nem az én bajom...
tanhu 2010 nov. 24. - 23:14:40
(833/1327)
Már megbocsáss de ez marhaság.Ezzel a nézettel ne olvassanak a gyerekeknek olyan mesét ahol a fõhõs megöli a gonoszokat.)))Emlékszem arra mikor a moziból az elsõ napok után levették a Sárkány közbelépet, mert bejött egy romagyerek segíteni akart Bruce Leenek és a vászonba hajított egy téglát a film alatt...Hülyék mindenhol elõfordulhatnak. Egyébként meg éppen ez az a sorozat ami kizárólag érett, egészséges embereknek javallott kizárólag,ezalatt nem a 18-as körözöttes értendõ, hanem az ami a szívben és a szellemben lakozik.Hülyék kerüljék nagyívben, mert azoknak igen ártalmas, mondjuk azok bármikor képesek féltéglát ragadni ha úgy vélik ezt kell tenniük, függetlenül attól, hogy egy mesét politikailag korrektre fazoníroznak, sokkal inkább miskárolnak.Mellesleg vallom, hogy egészséges gyereken nem képes annyit ártani egy Dexter, ha tudja mi a jó õs rossz közötti különbség mint pl egy bután hülyítõ Hannah Non-tana.Viszont mint mondottam volt a Dexter nem gyerekfilm,hozzáteszem és a legtöbb felnõtt is kerülje, ha nem érti mirõl is szól valójában...
tanhu 2010 nov. 24. - 22:53:52
(832/1327)
Tudod akinek csak ennyi jön le, fõleg az, hogy egy közönséges gyilkosnak örömködik a sok ember jujj, az inkább nézze a vacsoracsatát vagy valami más emészthetetlenséget, vagy a barátok köztöt, vagy a született akárkiket az való neki...Ebben a sorozatban éppen az a lényeg, hogy olyan dolgokra int, és olyan társadalmi álszenteskedõ jelenségekre világít rá, amikkel sokszor a normális ember sem tud mit kezdeni, vagy ami mellett szemlesütve megy el a birka tömeg, vagy eszébe sem jut, hogy esetleg másokat valamivel megbánthat, tudod a gyilkos kontrasztok kiegyenlítése, ami igen szórakoztató, és amin sokszor úgy nyerít az ember kínjában hogy leesik az ágyról,ez velem rendszeresen elõfordul, az egyáltalán nem rossz jóbarátok vagy a nézhetõ House(mondjuk ez utóbbinál a második évadnál félbehagytam a dolgot mert nem érdekel) esetében ez egy szelíd kacajban jelenítõdik meg, a viccesnek kikiáltott sitcomoknál max felfele görbül a szájam, de általában lefele a bárgyúságuk miatt...Tudod én nyugodtabb lennék ha dexteri erkölcskódexszel rendelkezõ takarítók tennének rendet kivonva az aberrált mocskot kusza és gyönyörûen félelmes világunkban, mint a legtöbb esetben bûnt patronáló törvénykezések...
Nem mondom, Dex normális, de az én mércém szerint, végigkövethetõ, és remek tükörként szolgálhat sok üresfejû az életén csak fanyalogni tudó embernek is.Nem kívánok belõle szentet csinálni, de egy dolog tény, annak ellenére hogy vágyai egy nem éppen szokványos hobbira veszik rá,képes úgy szelektálni, hogy valóban azokat vonja ki a forgalomból akiket kell(ene).Megfigyelhetted a mások kínján és életük gyötrésének, szadistamód elvételének kéjelgõ élõsködõit vonja ki a forgalomból. De ha csak a vadászat vagy a cserkelés és az aktus lenne a lényeg akkor egy unalmas tucatsoriról beszélhetnénk azonban korántsem ez itt a lényeg, aminek különös tükrözésû erkölcsi üzenetét szerintem egy rész szemrevételezésével képtelenség leszûrni.Akinek télleg csak annyi jön le hogy egy sorozatgyilkosért drukkol mindenki,és úgy véli hogy ennyi az üzenete ennek az egyedülálló sorozatnak, az a Twin Peaksbõl sem lett volna képes többet leszûrni holmi törpénél meg óriásnál, álmoknál, kísérteties zenénél, vagy érdekes szereplõknél, valamint a rejtõzködõ megfoghatatlan lappangó és mindenkire leselkedõ lélektõl-lélekig vándorló rémséges borzalomnál.Holott olyan társadalmi, erkölcsi,filozófiai, lélektani, és kozmikus kérdéseket boncolgatott ravaszan egy látszólagos szappanoperába oltott misztikus krimi keretein belül, amiben mindenkinek fel volt kínálva az az örökigazság amivel evilági létekor szembesülhet, a tudatszintjeit alaposan megrezegtetve.A Dexter igaz nincs ennyire mély,és ennyire rejtetten nyílt, mi több Lynch remekéhez képest szájbarágósnak hathat, azonban szarkasztikus egyedülálló humora azonos tövû.Emellett azt kell mondjam, ha minden sorozat csak negyedére tartaná intelligensnek a nézõt akinek szórakoztatására,okulására, és szembesülésére készült akkor nagyon örülhetnénk!Mivel a televíziósorozatok amiket sugároznak a csatornák nagy átlagban szemetek,és sértõen nyáladzó, mindentfaló kozmoidiótának nézik az embert,ha ezeket zabáltatják,olyanná is lesznek, ez természetes, ezért és nem csak ezért örülhet az ember ha egy ilyen remekmûvel találkozik, igaz ebben is akadnak apróbb hibák, de végül is egy filmrõl van szó. Amiben én is személy szerint nagyon szeretném, hogy soha ne kapják el, a kedvenc sorozatgyilkosomat!!!))Akit ez zavar, az fogyasszon olyan egykaptafára gyártott véteksorit ahol a bûn és bûnhõdés lelkiségének, vagy szimplicitásának behatárolható koordinátái szerint történnek az események a cinytõl a putricselliig amire én személy szerint soha nem voltam és nem is leszek vevõ, a Dexterre viszont bármikor többször is, ha képes ezt a magas nívót ilyen taglózó humorral, némi borzongával, és remek fordulataival egyre különlegesebben biztosítani...
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 24. - 22:46:14 2/10
(831/1327)
Egyetértek.
10/10
pmams 2010 nov. 24. - 20:29:18 10/10
(830/1327)
Észrevettétek a hibát a 9. részben amikor üti a pasast a bal oldalán és azt mondja, h az a mája?
cocochanel 2010 nov. 24. - 19:40:41
(829/1327)
Hát ez jó! Eleven halálbüntetés! :-D Találó...
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 24. - 19:04:16 2/10
(828/1327)
De õ inkább egy eleven halálbüntetés.