Téma: Dexter

10/10
pmams 2010 nov. 30. - 20:34:00 10/10
(867/1327)
Ez nem igaz, mert az ingerküszöb növekedése habitáció, ezzel szemben a te hsz-eid szenzitív magatartást váltanak ki belõle.
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 30. - 18:38:11 2/10
(866/1327)
Most mié'? :-) Azt hittem edzett, magas ingerküszöböd van! :-P
10/10
ulqui11 2010 nov. 30. - 17:22:42 10/10
(865/1327)
Hallod ez egy igen jó kérdés. :P
10/10
pmams 2010 nov. 30. - 17:08:19 10/10
(864/1327)
liver=máj, a vese eggyel késõbb volt
10/10
MiaLarge 2010 nov. 30. - 16:58:36 10/10
(863/1327)
Van olyan funkció ami eltünteti Dudlicsek és társai hozzászólásait? Valami szûrõféle,hogy én ne lássam. :)
22escsapdaja 2010 nov. 30. - 16:26:57
(862/1327)
Dexter is de best.
10/10
MiaLarge 2010 nov. 30. - 14:14:29 10/10 Előzmény pmams
(861/1327)
"Észrevettétek a hibát a 9. részben amikor üti a pasast a bal oldalán és azt mondja, h az a mája?"

Én vesére emlékszem.
Kidney-Vese.
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 30. - 12:00:50 2/10 Előzmény tanhu
(860/1327)
Az Izajurát igencsak kicsiny korunkban láttuk a cuculista érában, amikor nemigen volt választási lehetõség és még az a sorozat is nóvumnak számított, mert nem volt más nagyon. Pláne abban a témában.
Úgyhogy ezt számonkérni valakin és vélt intellektuális felsõbbrendûséget kovácsolni belõle a magad számára 2010-ben-ez finoman szólva szánalmas.

Jean-Bédel Bokassa, a közép afrikai diktátor egyszer nõnap alkalmával úgy kedveskedett a hölgyeknek, hogy a börtönben lévõ, össze nõk elleni erõszakot elkövetõ rabot kivégeztette ezen a napon.
Derék nemes gesztus! :-)

Ez is olyan Dexteres, nem?
tanhu 2010 nov. 30. - 04:17:39
(859/1327)
Aki képes egy Izajurát megtekinteni(pl az elsõ részt bõszen elegendõ), de mondhatnám a vakangyalt, az eszmerágtát,vagy bármelyik egykaptafás telenovellát az a Dextert,már a kezdõképeknél úgy otthagyja mint akit seggbelõtt az ármány.Ez utóbbi ugyanis megfekszi a gyomrát, az eszét, és a szívére is infarktusszerû hatásokat vált ki nála.Ugyanis aki egy Jizaurát kész befogadni,vagy az anyátok köztöt,pl az a Dextert képtelen,és ez fordítva is igaz.Viszont egy Jaget, cinyt,meg ilyesmiket lazán megtekint,mert azt minden tekintetben képes befogadni.
tanhu 2010 nov. 30. - 04:03:45
(858/1327)
Bizony hogy baromi jó most néztem meg, amit sejtettem és jeleztem is bejött, kíváncsi vagyok hogy a többi is így jön e be.Mellesleg az se zavar ha más lesz a vége SPOILER GYANÚS FELTÉTELEZÉS:nem lepõdnék meg ha a magánhekus összejátszana Chase-zel.Mondjuk ez a legvadabb feltételezés.Viszont ha tudjuk, hogy Chase elég okos, akkor nem ezt a kelepcét fõzte ki Dexternek,hogy ráhívja a zsarukat,ott még valaminek kell lennie a háttérben,és van is. Dexter és a szõke csaj jó páros, de lehet hogy Luenne-nek mennie kell, ne legyen igazam.Dexter lehet, hogy lebukik, de a tesója és Quinn, vagy csak a tesója segíteni fog.Majd kiderül.Mondjon bárki amit akar, ez egy roppant igényes sorozat,és a nézõit is felnõttként kezeli, bezony ez mainapság ritkaság...Még kettõ rész van hátra!
Valaki említette a Nikitát, na az sírnivaló, alapvetõ bakikat lehet benne találni,noha csak három részt engedélyeztem neki, aztán kasza.
Dzsúd 2010 nov. 30. - 00:18:02
(857/1327)
Sziasztok! Tudja valaki mi történt a sorozattal? Abbahagyták, vagy vége lett?
10/10
Hesha 2010 nov. 29. - 23:17:38 10/10
(856/1327)
Hát igen, egyes emberek meg sms-eket küldenek, hogy kis kedvenckéik benn maradjanak a való világban, vagy az x-faktorban. Hát akkor inkább már legyen szabad Izaura...
tanhu 2010 nov. 29. - 22:35:31
(855/1327)
Pár fekete zsákba elosztva eltüntetve a miami-i hullámsírban))))
Ejnye Dex már a hozzászólásokat is darabolod, nem csak a rosszfiúkat)))
offtopic
Narancstorta 2010 nov. 29. - 22:12:44
(854/1327)
hová tünt a filmhez fûzött hozzászólásom?:O
10/10
pmams 2010 nov. 29. - 22:11:15 10/10
(853/1327)
Akkor várjuk almatortát
Narancstorta 2010 nov. 29. - 22:11:07
(852/1327)
Remélem a sorozat végére visszatérnek az érzelmei és amikor a legboldogabb, tudja meg minden szerette a huga, a Ritája, Rita gyerekei, saját fia és mindenki más is, hogy õ a legdurvább sorozatgyilkos, aki valaha szedte áldozatait a világon, 50-60 hullával a háta mögött.

Na, majd akkor nézhettek, mi egy normális emberi reakció egy sorozatgyilkosra, hát mindenesetre nem az, ami a tiétek, hogy foggal-körömmel véditek a fõszereplõtöket és sorozatotokat, ami mintát mutat az embereknek, akár elfogadjátok ezt a tényt akár nem.

Nem akarok sok dolgot említeni, csak annyit, a sorozatok hatásairól...a Rabszolgasorsban pénzt gyûjtöttek Izaura felszabadítására a népek...sok ilyen ember van és ezek most a Dextert nézik, félelmetes számomra.

IJESZTÕ! Mondhattok bármit, ez TÉNY!:( Nem én találtam ki, sajnos:(
offtopic
Narancstorta 2010 nov. 27. - 00:13:40
(851/1327)
Jaj, na felvettem innen a fonalat...még olvasgatok aztán reagálok;)
tanhu 2010 nov. 26. - 20:56:16
(850/1327)
Mindenki tudja. Dexben szunnyadnak emberi érzelmek,sokszor õ a legnormálisabb mindenkinél, mert noha- a hobbiját tegyük most félre- igenis szeretik,és szeret,és ami kezdetben csak egy kód szerinti álca volt, az átformálódott, tetszik vagy sem, valódi érzelmekké!Akkor például amikor a családja védelmében cselekedett,volt eset nem egyszer amikor Dex. helyében más normális ember elragadtatja magát és teszem fel megtörténik a baj,ez tudom hogy feltételezés, viszont az akitõl azt várná el bárki is, hogy kinyír egy rohadékot mintha egy legyet csapna le,figyelmezteti, pl a legutóbbi májas részben, de nem ez volt az egyetlen eset...És itt Astor nem is számított,mert nem volt veszélyben,de a barátnõje igen attól a mocsadéktól aki a lányát verte,és aki látszólag teljesen normálisnak tûnt elsõre mikor kereste a lányát...ugye?De az sem volt semmi mikor Lumen kezét megállította, hogy végezzen egy olyasvalakivel aki független attól milyen szintre süllyedt ártatlan volt, és ezt Dex nem akarta, hogy a lány magára vegye,mármint ennek a terhét, amit õ megtett... pedig szarhatott volna rá.Mellesleg itt úgy borult a kód, teljesen, hogy mégsem; a fonákja és visszája volt az egésznek...De ennek a történetnek megvolt. és megvan a maga íve, tudom hogy ismétlem de a hálaadásnapi részben, ez olyan kristálytisztán átjön.A John Lightgow által alakított sorozatgyilkos,olyan szinten tartott tükröt Dex elé, illetve a nézõ elé, hogy az dermesztõ volt és egyben roppant szórakoztató,és ha nem lett volna sorozatgyilkos, akkor is az volt csak õ a lelkeket nyomorította meg azt a családi terrort amit ott láthattunk, elárulom nem egy családban elõfordul ilyesmi sajnos, csak ennek megvan az oka hogy miért nem derül ki, a függõségi Stockholm-szindróma, vagy más okok miatt. Hogy ki miért ad hálát ez meg akkora kontraszt volt és hihetetlenül embertelen egyik részrõl a másikról meg emberi, hogy éppen arra világított rá akarva -akaratlan, szerintem nagyon is tudatosan, hogy aki evvel szembesül az melyiket választaná.Ez pedig nagyon komoly tükör.Bevallom én ezek miatt szeretem a Dextert, és mint mondottam volt a gyilkosságok trancsírdák hidegen hagynak,persze ezt is mint mindent nézhetik idióták is,meg poénkodhatnak is vele, hogy felháborítsanak másokat, eddig rendben is van,de ha komolyan gondolják nos az már megaszar, de aki így agyal, annak teljesen mindegy hogy mit néz bármibõl azt vonja le amit akar.Én azonban hajlok arra, hogy a hülyék kerülik mint a pestist, van pár ismerõsöm, akik szerint unalmas,(mellesleg ha belegondolunk "unalmasra" is van elkészítve, mert folyton csak pofáznak, lelkiznek, szembesítenek, oszt olykor benyomnak egy trancsírdát, de addig az a nézõ aki erre van kihegyezve az már rég otthagyta az egész Dexet a francba oszt élvezkedik pl a motelen) de náluk az anyátok közt a legjobb mûsor, azt hiszem nem szolgál magyarázatra a különbség vagy kibontásra,szerény személyem akkor se nézné az anyátokat, vagy pl a heti gennyest, ha mást nem lehetne, mert ilyenekre kár az idõt fecsérelni....Zárásként a Dexnél vannak ezerszer véresebb sorozatok egyik-másik még jó is.Aki kedveli a Dextert annak ajánlok egy hasonlóan remek könyvet kivételesen.meglepõmód nõ írta.Durvábban mintha férfi tette volna, és mégis nõi lélekkel, de korántsem nyáldagonya, takonylat értsd alkonyat és tsai...Viszont ugyanolyan jókat lehet röhögni rajta , mármint az ember kínjában röhög mint a Dexen, és elgondolkodni is, holott ez egy hihetetlenül durva, és ugyanakkor felemelõ kis könyvecske, úgy odab.sz a társadalmi szemellenzõs nézeteknek,és a megkülönböztetõ hibáknak, hogy csak nézel...Natsuo Kirino:Kín(ami eredetileg Out azaz Ki(út), de ilyen szar címet kellett neki adni, meg szar hatásvadász burkolatot.Aki találkozik a filmmel az nagyívben kerülje el, mert noha japán ezt kivételesen nagyon elcseszték....Végezetül milyen a SIX FEET UNDER.Lehet ciki de én még nem is hallottam róla csak a címét meghogy van ilyen is...de ennyi, viszont ha érdemes rá akkor, meglátom. Én három rész után tudom hogy jó e egy sorozat a számomra vagy sem.A Spartacus elsõ két részét utáltam, a harmadiktól meg megváltozott a véleményem...aki látta tudja mirõl beszélek
I-Am-Weasel 2010 nov. 26. - 18:58:49
(849/1327)
"Beszélj Astorral. Mondj el neki valamit. Olyat, amit te csináltál, mikor ennyi idõs voltál." "Megöltem a szomszéd kutyáját." "Hát ezt inkább ne."
Bazzz XD
2/10
Dudlicsek 2010 nov. 26. - 18:27:23 2/10
(848/1327)
Ha már felmerült a Bûn és bûnhõdés témaköre és a gilkolászás mibenléte kapcsán, akkor nagyon ajánlom figyelmedbe ezt az írást. De csak úgy van értelme ha végigolvasod:
http://terebess.hu/keletkultinfo/patmosz2/02.html