Téma: Dexter

10/10
damienisback 2009 nov. 20. - 08:07:56 10/10
(587/1327)
SPOILER


és mi van azzal, hogy aki lelõtte Debrát, olyan magas, mint Masuka? a szereplõk közül csak Christine felel meg ennek a paraméternek, esetleg Laguerta, de neki nem hiszem, hogy lenne indítéka. Dexter pedig soha nem bántaná Debrát.
Redfield 2009 nov. 20. - 02:31:17 Előzmény damienisback
(586/1327)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!

Christine (a riporternõ) nem valószínû. Fõleg, hogy elég szegényes indíték a híreiért meg a karrierjéért lelõni egy visszavonult FBI ügynököt, és egy nyomozónõt, + semmi nem utalt rá, hogy lenne fegyvere. + Az 9. rész promójában (ami ugye a 8. epizód után lemegy) látni, hogy Trinity személyesen is meglátogatja, miután az publikált egy nyomravezetõ cikket róla. Most, hogy Dex megmentette Trinity életét, valószínûleg az arra hasznosítja újdonsült életérzését, hogy mégiscsak gátat szabjon azoknak akik a nyomában vannak, és feltehetõen megöli Christine-t, aminek nem sok értelme lenne, ha Christine lett volna a gyilkos. Mindenki, mindenki hülyének néz, de kitartok Dexter mellett. Hogy miért? :) Mert semmi sem utal arra, hogy ne õ lett volna. (és ha megnézed a promót, Jonah (Trinity fia) nincs is olyan szuperjóban az apjával mint azt hittük, így az indítéka is ugrott. Hoppá.
10/10
damienisback 2009 nov. 16. - 20:24:03 10/10 Előzmény Redfield
(585/1327)
SPOILER s04E08


egyre valószínûbb, hogy quinn csaja lõtte le lundyt és debrát. hiszen újságíró, így kell a felhajtás, quinnt felhasználva pedig hozzájuthat a friss infókhoz. viszont dexter viselkedését nem értem. eddig általában hallgatott harryre és minden problémát megoldott, most meg megölt egy ártatlant és megmentette a sorozatgyilkost. jó, ez utóbbi ügy nem marad ennyiben, az fix, de akkor is furcsa. rita nyafogása is egyre idegesítõbb. ettõl függetlenül még mindig remek a sorozat, csak kár, hogy nyújtják(szerencsére nem annyira, mint a lostnál tapasztalhattuk) és a szezonzáróra tervezik a nagy durranást...
Redfield 2009 okt. 29. - 18:03:41 Előzmény damienisback
(584/1327)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!

Nem tudom... Kezdem azt gyanítani, hogy Quinn csak lenyúlta Deb pénzét amikor megkérkezett a helyszínre, ezért erõlteti annyira a VM-et, és ezért örült annyira, hogy be is gyûjtötte Nikki-t, így dupla sikere van. Persze nem Nikki-ék tették, mindent beismer, kivéve Lundy-t. Elkezdtem egy kicsit utána nézni a dolgoknak, és hiszed, vagy sem: szerintem Dexter volt az. 1. Volt fegyvere (Zoe-tól, valószínûleg lenyomozhatatlan) 2. Zoe kocsiját a kikötõbe készült leparkolni, talán épp oda, ahol Lundy és Deb utoljára találkoztak. És 3. A balesete újabb emlékezet kieséseket hozott magával, lehet, hogy ezt is blokkolta az elméje, és nem emlékszik, sõt az is lehet, hogy az üzenetet is hallotta, amit Lundy hagyott, csak úgy emlékezett, hogy kitörölte. (különben is épp egy csevegésben volt Harry-vel miközben törölte az üzenetet, arról pedig tudjuk, hogy nem szokott valójában megtörténni). Indíték lehetett az is, hogy Lundy meglátta õt Zoe kocsijában, és ez kérdéseket vetett volna fel, vagy akár az is, hogy a mélyen elnyomott Sötét Utas így próbál kitörni: löki affelé Dextert, hogy választania kell közte és a normális élet közt. Dexter maga is kételkedett abban, hogy nem lenne képes bántani szeretteit. Tudjuk, hogy Deb-et nem ölné meg, ez is rá illik, Lundy cuccait pedig azért vehette el, hogy elterelje a kollégák figyelmét, így Trinity-rõl is elterelte a figyelmüket, akit épp készül kinyírni, és akirõl tudjuk, hogy jobban hasonlít Dexterhez, mint gondoltuk volna. :) Ezen kívül: ugyanolyan fekete kesztyû volt rajta amikor ráijesztett Andy-re, és betörte a biztonsági lámpákat, mint Lundy gyilkosán. Ellenben Trinity-n soha nem láttunk olyan kesztyût, a gyilkosságaihoz mindig ugyanazt a cipõt viselte, és az nem egyezik meg Lundy gyilkosáéval. És ezen felül: semmi bizonyítékot nem láttunk arra, hogy van pisztolya.
Anton kizárható, mert az õt játszó színész azt nyílatkozta egy interjúban, hogy nem látja kizártnak: kapcsolatuk Deb-el túlélheti a nehézségeket, és talán egyszer össze is házasodnak. (ha õ lõtt volna, ez nem sûrûn történhetne meg). Christine manipulatív, de a karrierje nem elég indíték ahhoz, hogy megöljön egy volt FBI-ost, és semmi nem utal rá, hogy Trinity rokona lenne. Julie Benz (Rita) pedig azt mondta, hogy az évad végével Dexter már sosem lesz ugyanaz az ember.

Tudom, hogy a motivációs rész pusztán spekuláció, de a többi TÉNY. Szóval bármilyen ilyesztõ is, lehet, hogy Dexter-nek önmagával kell szembenéznie ezúttal.
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 27. - 06:30:23 10/10
(583/1327)
SPOILER

hát igen, az 5-ös rész végén azért az durva, amikor látja Dexter, hogy trinitynek is családja van, akárcsak neki. ha pedig tényleg Quinn ölte meg Lundyt, akkor õ sem kerülheti el a sorsát(bár ez szvsz a szezonzáró lesz) :D
Redfield 2009 okt. 26. - 23:28:43 Előzmény damienisback
(582/1327)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!

Továbbá az is eszembe jutott, hogy Trinity amikor meglátta, hogy Lundy közel jár hozzá, állati ideges lett. Aztán mégis odament, és szándékosan beleütközött, magára vonta a figyelmét. Ilyet az ember nem csinál ok nélkül. + Amikor látta a híreket, dühös lett. Szerintem Trinity nem ideges volt, hanem megkönnyebbült. Azt akarta, hogy Lundy elkapja, és véget érjen az egész, mert már egy öregember, és belefáradt az egészbe, és meg akar szabadulni végleg a démonaitól. Ha ez így van, Dexter érdekes nemezissel fog szembesülni...
10/10
offtopic
damienisback 2009 okt. 26. - 21:25:06 10/10
(581/1327)
érdekes gondolatok, ennyire én nem bonyolítottam túl, de akár ez is lehetne. majd meglátjuk.
Redfield 2009 okt. 26. - 21:20:19
(580/1327)
SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER!!!!!!!!!!!

Egyébként szerintem Quinn tette. Sztárzsaru lehet belõle, ha egyszerre elkap két sorozatgyilkost. Szerintem tud Dexter titkáról, és úgy döntött, hogy leszállítja Lundy-t Trinity-rõl, elintézi, hogy senki ne nyomozzon tovább az ügyben, kivéve Dextert. Lehet, hogy a pénzt is szándékosan akkor tette el, amikor Dexter jelen volt, hogy tesztelje és jobban kiismerje, miután rájött, hogy Dexter elkapta Benny-t. Persze nem veri nagy dobra, mert az még nem teljes siker, és ez megmagyarázza azt is, hogy miért hagyta a felvételt Lundy zsebében. Ha Trinity ölte volna meg, Deb-et is kinyírta volna, és eltûntette volna a terhelõ bizonyítékot. + "véletlenül" az infót is õ adta tovább a riporternõnek, hogy Lundy Trinity után nyomoz.
10/10
damienisback 2009 okt. 26. - 21:01:42 10/10
(579/1327)
bizony, az 5. rész vége nagyon komolyra sikerült.
Redfield 2009 okt. 26. - 20:45:50 Előzmény Lona.
(578/1327)
Ó, ne aggódj, jön mindjárt olyan csavar, hogy kifekszel. Mindenki a rejtélyeken agyal az imdb-n.
Lona. 2009 okt. 26. - 06:15:55
(577/1327)
Nekem nagyon tetszik a 4. évad. Eddig három részt láttam belõle. A kedvenc filmem, és féltem, hogy már unalmas lesz. De szerencsére nem csûrik csavarják agyon, hanem az "egyszerûségétõl" élvezetes. A kevesebb néha több. Szóval nagyon jó szerintem!
10/10
blowurmind 2009 okt. 06. - 16:17:19 10/10 Előzmény Redfield
(576/1327)
hú te már augusztusban láttad az elsõ részét a 4. évadnak?? wow!
nekem eddig nagyon tetszik, a 2. rész végig extra izgalmas volt!
10/10
Marcipáncica_ 2009 szept. 10. - 11:48:37 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(575/1327)
már kiderítettem, köszi....
10/10
Marcipáncica_ 2009 szept. 02. - 11:56:04 10/10
(574/1327)
sziasztok.
kérdésem lenne:
a sorozatot (sajnos) nem néztem, de most úgy alakult hogy az elsõ 2 könyvet elolvastam. a sorozat mennyire követi a könyveket? és pl. egy könyvet hány részben vittek filmre? ezek érdekelnének, aztán elõbb-utóbb ugyis meglesem már végre én is tv-ben.
köszi ha válaszoltok. ;)
mc.
10/10
Alex27 2009 aug. 26. - 02:11:51 10/10
(573/1327)
én még nem mertem belenézni.. megvárom még összeszalad pár rész és utána nyomatom. A promók -amit a 'sj' folyamatosan közölt- nagyon hatásosak voltak, igazán kedvcsináló.. eddig nagyon várós ez az évad ;)
Redfield 2009 aug. 26. - 00:44:29
(572/1327)
Jól indít a negyedik évad. Az elsõ epizód eddig egész megnyerõ, jól függni hagyták a végét is. Azt hiszem ezt a show-t csak a mellékszereplõk miatt nem tudom igazán a kedvenceim közt, azok ugyanis egytõl egyig üresek, fárasztóak és felesleges téma-terelgetések. De ez csak az én véleményem. Reméljük az elsõ és a harmadik évadnál jobb lesz ez is, ha a másodikat csak megközelíti, akkor már jó lesz nézni.
Redfield 2009 jún. 23. - 22:29:39
(571/1327)
Elkezdtem nézni egy sorozatot, ami még nem jutott el hozzánk, de... :) hát nagyon telitalálat. Olyan, mint a Dexter vegyítve az Összeomlás címû filmmel. Elég pesszimista sorozat, és nagyon sötét humora van. Kicsit lassan folydogál, de ugyanakkor drámai és roppant filmszerû is. a címe: Breaking Bad. Egy kémiatanárról szól, aki épp, hogy elkezdi taposni az 50. életévét, szembesülni kell a ténnyel, hogy tüdõrákja van, és már nem húzza sokáig. Ez, és az õt amúgy is erõsen sújtó kapuzárási pánik radikális lépésre készteti életével kapcsolatban: a bûnözés útjára lép, és egy diákjával titokban droglabort kezd el üzemeltetni. Persze a dolgok rendszerint katasztrofálisan félre sikerülnek, és lassan már gyilkosság, valamint hullák eltüntetése is a listára kerülnek. Csak ajánlani tudom, sokkal komolyabb hangvételû a Dexter-nél, de ugyanakkor élvezetes, lebilincselõ is.

Az elsõ jelenet: http://www.youtube.com/watch?v=TpQoavGLWIo
kisfüles 2009 máj. 21. - 11:13:08
(570/1327)
Én is imádom Dextert. Sok dologban hasonlítunk egymásra. Szakmám szerint éen is mészáros vagyok.;)))
A 4. évadról olvashattok az alábbi oldalon:
http://www.michaelchall.org/2009/05/18/details-on-dexters-4th-season/#more-368
...és lesznek még meglepetések is.

No rohanok "csomagolni", de nem utazom el!:))
10/10
Pickwick 2009 máj. 19. - 23:55:34 10/10
(569/1327)
ja igen, Miguelt én se kedveltem túlzottan... olyan nem is tudom milyen volt. Na ez értelmes lett :)
10/10
Pickwick 2009 máj. 19. - 23:54:39 10/10
(568/1327)
A nyúzós dolog szerintem sem volt annyira ütõs.

Emlékszem amikor mutatták, hogy
SPOILER SPOILER SPOILER
berakják a csomagtartóba én azt hittem a nyúzó kapta el. Közben meg csak a legénybúcsú miatt volt...
SPOILER SPOILER SPOILER.


Én is vártam, hogy elmondja mit érez de alig volt valami. Bár úgy tudom nincsenek különösebb érzései. de akkor, hogy mit gondol... még pár mondatot mondhatott volna.
És ha annyira nagy szám ez a nyúzó akkor kicsit nehezebben is mehetett volna az egész. Tök könnyen lerendezte szerintem.

Még valamit akartam írni.....