Téma: District 9

10/10
Black Adam 2009 okt. 05. - 21:28:12 10/10
(300/700)
Hihetetlen, elképesztõ, hogy Kecskemétre nem bírják behozni ezt a nagyon filmet, elképesztõ, hogy lehetnek ilyenek, szánalmas, meg szeteném nézni!!!!
Kattrin 2009 okt. 05. - 19:58:31
(299/700)
Kár, hogy nem moziban láttam, megérte volna, mert nagyon jó film volt. Szerintem eredeti. :)
10/10
peca1000 2009 okt. 04. - 23:31:43 10/10
(298/700)
Hiába hisztiztek a jog és fajvédõk, hogy a feketéket gengsztereknek mutatják a filmben, a valóságban is ilyenek, csak nézzünk körül az itthoni kisebbségnél, nem kell nagyon messzire menni. És akkor a fehérek is felszólalhattak volna, hogy õket is azoknak állítják be (kifinomultabb módszerekkel dolgoznak) mégsem tették, õk sem különbek. Mindkét csoportnak ugyanaz a célja, hogy az idegenek fegyverét mûködésbe tudják hozni, hogy hatalomra tegyenek szert. Az idegeneket csak kihasználják (õk is megérik a pénzüket).

A film azt mutatja be, hogy milyen mocsok az emberi faj, üzenve azt, hogy a való életben is (kis túlzással) de ilyenek.

Ez a lényege az egész filmnek.

Nagyszerû alkotás.
krisz-1990 2009 okt. 04. - 19:36:23
(297/700)
Neill Blomkamp csinált egy kb. hat perces dokumentumfilm utánzatot. http://www.youtube.com/watch?v=ZlgtbEdqVsk&feature=related Amibõl aztán, Peter Jackson pénzébõl forgatott egy hosszabb, "scfi fi köntösbe bújtattott popcorn akcifólm"-et.
ReignMan 2009 okt. 04. - 17:49:49
(296/700)
Én nem értem, most már csak ilyen Transformers-es, csupa akció, semmi történet filmeket fognak csinálni? Ennek a filmnek az egész története elmesélhetõ egy bõvített mondatban, a fõhõst inkább Pierre Richard-nak kellene játszania (a la Balfácán), a dokumentalista stílus ellenére az egész sztori hihetetlen, az ember végigröhögi a filmet, és sajnálja a tarisznyarák, mint állatfajta meggyalázását, ezt õk sem érdemelték volna.
Én még azt a South Park részt is komolyabban vettem, ahol a rákszerzetek próbálják átvenni az uralmat a Földön...
krisz-1990 2009 okt. 04. - 17:19:52 Előzmény molnibalage
(295/700)
Tudom hogy a Wachowski tesók nem saját ötletbõl dolgoztak, nem is állítottam hogy kitaláltak volna bármit is, õk filmkészítõk, akik valóban a látványra építettek, de ez nem baj, ha ezt egy logikusan felépített történetre alapozzák(még ha ez a sztori koppintás is). És nem csak regényekbõl, mint az általad említett "A város és a csillagok"-ból, hanem Philip K. Dick-tõl, valamint sok távolkeleti rajzfilmbõl, és képregénybõl(Ghost in the Shell, Blame, Akira) is "loptak" nem csak ötleteket, de látvány elemeket is. Ezt nem is tagadták soha. De akkor megemlíteném még az "Alice csodaországban"-t, az "Óz a csodák csodája"-t, és végül a "Biblia"-t is mint forrás anyagot. Sõt ebbõl a utóbbi háromból talán még C. Clarke, is merített ötleteket. De én filmekrõl írtam, hogy szinte mindet láttam(azért is írtam azt hogy láttam, és nem azt hogy olvastam). És egy regényt, vagy akár csak egy ötletet úgy filmre vinni, ahogy azt ez a két lengyel-amerikai testvér csinálta, szerintem(a szerintem itt azt jelenti hogy ez az én véleményem, és elfogadom, ha valaki nem ért velem egyet)zseniális. Példának megemlíteném David Lynch Dune adaptációját, ami egy tíz pontos regény gyengécske utánérzése(én azért szeretem). Vagy a sok Stephen King feldolgozás. Amik elég szörnyûek. És én igenis szeretem a popcorn akciófilmeket. Ennek ellentéte például Kubrick "2001: Ûrodüsszeia" c. filmje, ami egyértelmûen egy remekmû, és az egyik kedvencem, de baromi vontatott, és álmosító.

Ui. Ha már így tiszteled Lengyel Péter munkásságát, legalább a regényének a címét helyesen írhatnád.
molnibalage 2009 okt. 04. - 12:47:00
(294/700)
OFF

Csak tájéoztatásul közlöm, hogy a Wachowski testvérek nagyjából semmit nem találtak ki. Elolvatak több sci-fi novellát és regényt a régi idõkbõl, amik kb. hasonló dologról szóltak, mint a Matrix. Feltupírozták 1999-es szitre és hozzáadták a mai ember fantáziáját és tettek bele ZS kategóriás akció és szöveg elemeket. Ennyi a Mátrix. Nem több. A Mátrix egy scfi fi köntösbe bújtattott popcorn akcifólm.

Mi a sci-fi? Szerintem pl. a Város és a Csillagok, Randevú a Rámával, OGG második bolygólya, stb.

ON
krisz-1990 2009 okt. 04. - 01:28:09
(293/700)
Igen tudom, ezen sokan mosolyognak. Tudod ez az én saját filmes besorolásom. De komolyra fordítva a szót(írást), én Sci-Fi -n nõttem fel. Már ovis koromban ezeket bámultam, és nem sok olyan van amelyiket nem láttam. De csak egy olyat láttam eddig, amitõl majdnem kiestem a székbõl. Komolyan, mintha nem is emberek csinálták volna. Szerintem a Wachowski testvérek tutira idegenek. De hagyjuk a Matrixot, nekem nagyon teszik, neked nagyon nem, ezt elfogadom.

District 9: Úgy látom, hogy ez a film nagyon megosztja a közvéleményt(baráti köröm, és ismerõseim). Vagy nagyon tetszik, vagy nagyon utálják. A fegyverekrõl meg csak annyit, hogy a két fõhõs, egy-egy idegen puskával a karján kb 20 mp. alatt bejutott egy CIA biztonsági szintû épület legjobban õrzött részlegébe. És a film vége is elég béna volt, de azt nem írom le hogy miért. Nem akarom elrontani más szórakozását.
molnibalage 2009 okt. 04. - 00:49:13
(292/700)
342-re. A Mátrix az én szembemben egy igazis Zs kategóriás film, ami sok zsét kapott CGI-ra. Nem több. Inkább százszor nézek meg az Úttalan út és Nagy Hal kaliberû filmet, mint egy Mátrixot. Mai napig szánom bánom azt az idõt, amit a film megnézésével tölöttem. Pár éve megnéztem mindhármat, hogy most milyen érzés. Még szarabb, mint amikor moziban néztem meg.

A 344 is érdekes. Miért? Mert a kis hajót simán leszedték. A film alapján olyan technikai szintet képzelsz el, amit akarsz. A lépegetõt lényegéban kézifegyverekkel és civil autókkal szét lehetett kapni. Akkor ez alapján bezavarnak két taktikai atomtöltetet a hajóra és lehet sajnálni azokat, akikre felülrõl ráesik.

Egyetlen mozfilmet sem láttam, amiben nem volt logikai bukfenc. Ezen felesleges rugózni.
krisz-1990 2009 okt. 03. - 23:57:46
(291/700)
Te most a 342-es, vagy a 344-esre válaszoltál?
molnibalage 2009 okt. 03. - 22:48:03 Előzmény krisz-1990
(290/700)
Az utolsó mondaton csak mosolyogni tudok.
molnibalage 2009 okt. 03. - 22:47:22
(289/700)
Szó se róla, a legtöbb mozifilm teli van logikai hibákkal. Magyarán akkor te minden filmen fennakadsz vagy csak ezen?
2/10
offtopic
Joe Smith 2009 okt. 03. - 20:49:02 2/10
(288/700)
Ja és még 1 dolog.

Csak én nem vettem észre vagy a trailerekbe lévõ alien kihalgatások tényleg nem szerepeltek a filmben.
Mert nekem az tünt csak fel, hogy vagy feldarabolták vagy szitává lõtték öket.
krisz-1990 2009 okt. 03. - 17:15:30
(287/700)
Az hogy rossz, vagy jó, szubjektív kérdés. Nem is vitatom, mert semmi értelme. Nekem tetszett, neked nem, a világ így kerek. De nekem inkább azért jött be, mert nem egy átlagos film. Az ember könyökén jön ki a sok hatásvadász, értéktelen, futószalagon készült tucatfilm. Viszont azzal egyetértek, hogy a sztori nem volt elég átgondolt. Eddig azért nem részleteztem a logikai hiányosságokat, mert még sokan nem látták a filmet. Szerintem a legnagyobb ésszerûtlenség az ebben a moziban, hogy egy ilyen fegyverzettel, és technikai fejlettséggel rendelkezõ faj hagyja magát így elnyomni.
2/10
Joe Smith 2009 okt. 03. - 13:52:52 2/10 Előzmény szogedi
(286/700)
Én a trailer alapján ezt a filmet egy kissé sötét hangulatú akcio-scifinek gondoltam , azonban teljesen mást kaptam a moziban mint amire számítottam.

Tömör véleményem a filmrõl : Nagyon Rossz !!!

Kicsit bõvebben: egyszerûen a történetben olyan logikai hibákat, átgondolatlanságokat lehet észrevenni ami az egészet keresztbe metéli. Itt olyasmikre gondolok, hogy pl. miért állt meg itt az ûrhajó ha semmi perc alatt elrepültek vele a végén, miért nem voltak kutatók magán az ürhajón?- hisz pl hajtómüveket kiszerelik v. helyben vizsgálják máris profitálhatnak az egészbõl, vagy az, hogy a fõszereplõ figura a fegyvercsempésztöl ak-t akart venni nem alien fegyvert és egyáltalán, ha televoltak az alienek rejtett fegyverekkel, csak lett volna ott valakinek akitöl be tutták volna szerezni,nem kellet volna a fekete csempész csávohoz menni és még sorolhatnánk napestig

Aztán ott van azaz apró tény, hogy kb. az utolso 20perc rendelkezik némi izgalom faktorral,viszont amíg idáig eljutunk egy-egy ásítást valószínüleg kénytelenek leszünk legyürni.
Személyesen azért is negatív élmény volt a film mert a fõszereplõ rendkívül ellenszenves figura volt, így még igazán sajnálni se lehetett.

Szóval én nem ajánlanám ezt a filmet senkinek.
krisz-1990 2009 okt. 02. - 22:35:58
(285/700)
Ez a film teljesen egyedi szemszögbõl mutat be lehetséges kapcsolatfelvételt. De szerintem nem elég átgondolt a történet. Persze remek film, nekem is nagyon tetszik, de a Mátrix egy más kategória. Véleményem szerint a mozifilmeket két kategóriára lehet sorolni. Az egyik a Mátrix, a másik az összes többi film.
molnibalage 2009 okt. 02. - 20:17:19
(284/700)
A film tetszett a Matrixot meg nem tudom értékelni.
9/10
szogedi 2009 okt. 02. - 20:11:47 9/10
(283/700)
Nekem nagyon tetszett a film, már másodszor néztem meg 1 hét alatt. Muszáj volt ismét végigélnem az élményt, mert folyton a fejemben zsongott az egész történet.

Imént beleolvastam a hozzászólásokba és érdekes tapasztalatot szerettem megint: vélhetõen azoknak nem tetszett a film, akik a Matrix-ot sem tudták értékelni. Ennek a filmnek a maga nyers modorán óriási jelentõsége van, mert nem csak egy akció/sci-fi, annál százszorta több. Amennyiben valaha is ide érnének az idegenek, valami hasonló forgatókönyvet tudnék elképzelni. Félre ne értsen senki, oda vagyok a Star Wars filmekért is, de azok giccses disney filmek ehhez a produkcióhoz képest! A Star Wars egy mese, ez viszont a kõ kemény valóság ahhoz képest. Fura átélni a film közben, hogy az ember milyen primitív önzõ dög tud lenni. Ez a film maximális élményt adott nekem, innen tisztelgek a készítõinek. Csakis azért kapott tõlem "mindössze" 9 pontot, mert véleményem szerint ha a Matrix 10 pontot kapott, ez csak 9-et érdemel! A maga nemében remekmû. Kevés ilyen jó filmet láttam életemben!

Csak az nézze meg, akinek vannak belsõ értékei és van elég intelligenciája ahhoz, hogy tovább tudjon gondolkodni a mindennapok eseményein!
Sanbourne 2009 okt. 02. - 14:42:45 Előzmény Mars3696
(282/700)
elõször nézd meg a többi filmet, és utána jelentsd ki, hogy nem überelik.
offtopic
Charles Foster Kane 2009 okt. 02. - 07:55:41
(281/700)
Kénytelen voltam még egyszer elolvasni, de jól emlékeztem, szval itt nem az hangzott el, hogy "kategóriáján belül az év filmje".

Kategórián belül idén nem születtek korszakalkotó még egyedi dolgok sem. Így igen, ebben a kategóriában értelemszerûen nyerõ. (Hiszen alapvetõen eredeti a megközelítés, jó a színészi játék, mondani is akar valamit - csak sok a butaság, ennyi.)

A Brygantik amúgy nem dráma, a Gettó milliomos szintén nem (attól még, hogy meg lehet könynezni, klasszikusan nem tartozik ebbe a stílusba.)

A másik három igen, de ebben sikerült idén eddig szerintem valóban maradandót alkotni.