Téma: Doc Martin

10/10
Theine 2011 jún. 10. - 20:08:15 10/10
(1234/1414)
Az elsõ három évadban több volt a humor, mint a dráma...ha a szereplõk túlkomplikált életérõl beszélünk. A 4. évadban csak gyûlölködés, ordítozás megy. Hát ezt nem nevezném szórakoztatónak...hát persze néha becsúszik egy sajtszag, de már ezen sem tudok nevetni a sok negatívum mellett.

3,14 írja, hogy M doktor és L szeretik egymást, hát ezt sajátságos módon mutatják ki...de elfeledkezik Edith piszkafáról az is pedállozik a "drága" dokira! Szerencsétlen nõnek nevezett sápkóros még nem tudja kivel kezdett ki, de õ sem különb, így egymást támogatják elmebajban....de akkor mi lesz Luisával és a picurral? Szerintem a gyerek sem lesz százas ilyen szülõkkel és ilyen nevelésben.

Pauline sem normális, persze a gyógyszerésznõ is egzaltált, most is azt mondom még Joan néni a legnormálisabb, de õ már a sír széle felé halad. Én is azt mondom amiért érdemes nézni az a csodás táj, megszépült házak magyarul a környezet. Egyébként a magyar lakosság nagyrészének életkedve, életszínvonala a béka segge alatt van, ezért még fokozottabban hat rá a megcsúnyult doki halmozott gorombasága és nyers modora. Ma még megnézem az esti ismétlést és ha nem látok változást pozitív irányban végleg elfelejtem Doc Martint és idióta társaságát.

Szép estét!
Alicante 2011 jún. 10. - 18:47:37
(1233/1414)
Érdekes Luisa 6 hónapon keresztül távol volt, nem úgy tünt, mintha hiányoznának egymásnak!
Most meg állandóan megy az áskálódás egymás ellen mintha gyûlölnék egymást. Mindhárom évadban azért Martin mindig normális hangnemben beszélt Luisával most meg üvöltözik és sértegeti mint egy idegbeteg! Luisa meg védekezik és próbál önérzetes lenni.

Mondjuk az tényleg nevetséges, hogy egy Mickey mouse külsejû orvos hogy dühöng, csapkod, rohangászik mint a töketlen kutya, közben a normális halk hangnemben hozzászólóhoz is azt veti oda: "Pofa be!" Mondjuk itt már nem mosolygok.

Martin elhivatottságát sem tudom tisztelni az unintelligens, lópokróc viselkedése miatt...és ezt nem kérem tudományos módon megmagyarázni hisz nem vagyok pszichiáter!
10/10
gombavizsla 2011 jún. 10. - 18:28:59 10/10
(1232/1414)
Persze, hogy nem volt rá példa, nincs is rá szükség. De ennyi ordibálásra sincs szükség, mint a mostani sorozatban, ugyanis a doki korábban megismert viszonylag hidegvérû személyisége kezd átmenni hisztérikusba.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 10. - 18:22:51 10/10
(1231/1414)
Félreértetted amit írtam. Az egyre gyakoribb dühkitörések nem illenek a doki korábban kialakított személyiségébe.

Amúgy rendben van amit írsz, azzal a megjegyzéssel, hogy nem kell ismernem a filmkészítõk atitúdjét. Egy mûvet megnézek és élvezem (vagy nem), de a készítõk ne magyarázzák el, hogy mirõl szól, mert azt nekem kell megértenem. (Ezért pölö zsigerbõl utálom azokat a festményeket, ahol a lilahajú mûvész elkezdi magyarázni, hogy mit is akart kifejezni a vásznon a két piros körrel és sárga négyszöggel stb.)
10/10
fredi60 2011 jún. 10. - 13:07:54 10/10
(1230/1414)
Nálam semmi probléma, a sorozat most is ugyanúgy tetszik (4. évad9), mint korábban!! :D
10/10
fredi60 2011 jún. 10. - 13:05:46 10/10
(1229/1414)
"de akkor a dühkitörések mellett egy-egy mosoly, nevetés, kedves szó stb. is helyet kell kapjon"

Ne essünk túlzásokba!! Ilyesmire az elõzõ három évadban sem volt példa!
3.14 2011 jún. 10. - 10:06:31
(1228/1414)
Suerintem másképp látod, ha ismered a filmkészítõk attitûdjét. Philippa Brightwait, aki mellesleg a fõszereplõ felesége és a produccer, valamint a filmkészítõ cég tulajdonosa, azt nyilatkozta, hogy ez 20% vígjáték, 80% dráma. a Bert-öt alakító szinész is errõl beszél egy alkalommal. Az író, Dominic Minghela is megér egy misét. Ha megnézzük az egyes sorozatokat, akkor midig az a trend, hogy lassan közelednek egymáshoz, és amikor már azt hihetjük, hogy végre egy párrá válnak, akkor mindig katartikus váltást, csavart tesznek belé. Ez három évadon keresztül bevált, most épp fordított a helyzet a folyamatban, egyre távolabb kerülnek egymástól. De az is lehet, hogy inkább önmagukat akarják távoltartani egymástól, vagy a szeretve lenni félelmetes érzésétõl, s mivel valójában nagyon erõsen kötõdnek, ezért ennek ellensúlyozására erõsebben használják korábbi eszközeiket. De a kapcsolatok dinamikája olyan, mint a világegyetem közeledés és távolodás oszcillációja.
3.14 2011 jún. 10. - 09:56:58 Előzmény DI-A
(1227/1414)
Szia kedves DIA!

volt idõ, mikor gondolatokat cseréltünk, e film kapcsán. ÉS jó volt, mert azt beszéltük, hogy a 4. évadot is kibeszéljük. Most itt van. ÉS örülök neked!
3.14 2011 jún. 10. - 09:54:07 Előzmény Theine
(1226/1414)
Szia!
Szándékom a gondolkodás és a gondolkodtatás, a másképp látáson keresztül.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 10. - 00:05:42 10/10
(1225/1414)
Vakarom a fejem ezzel a 4-ik résszel kapcsolatban, szóval kicsit túleröltetik a doki negatív személyiségét.

Az elsõ és második sorozatban, a dokit egy viszonylag nyugodt, hidegfejû, logikusan gondolkodó, ám rendkívül flegma, távolságtartó és zárkózott embernek ismertük meg, aki egyáltalán nem mutatja ki az érzelmeit.
A probléma az, hogy a harmadik sorozattól kezdõdõen egyre többször látni tõle dühkitöréseket, ordítozásokat. Ez még nem baj, mert pl. az olaszokra is jellemzõ a temperamentumosság. Olyan viszont nincs, hogy akinek ilyen erõs negatív érzelmi reakciói vannak, annak ne lennének pozitív irányú érzelmi kimutatásai is. (Na ja, legfeljebb csak egy pohár bor után, amitõl el is alszik. :) )

Szóval, vagy nem mutatja ki valaki az érzelmeit és akkor lehet flegma, nagyképû, undok stb. dühkitörések nélkül, vagy pedig kimutatja az érzelmeit, de akkor a dühkitörések mellett egy-egy mosoly, nevetés, kedves szó stb. is helyet kell kapjon. A kettõ együtt nem megy, egyszerûen érzõdik rajta a túleröltetett rendezés és forgatókönyv írás.
Cordelia 2011 jún. 09. - 23:45:37 Előzmény Alicante
(1224/1414)
nekem fel se tûnt, hogy új évad indult, amíg meg nem jelent Louisa terhesen a film végén :D Most már értem miért.
Alicante 2011 jún. 09. - 19:35:24
(1223/1414)
Minek kellett megcsinálni a 4. évadot ha ilyen silányra sikeredett? Mind a három évad jópofa volt, itt meg mutogatják a csontkollekció Edithet aki nagyon messze van a nõies nõtõl, inkább leszbinek nézném, a doki meg idõsebb korára még hülyébb lett Luisaval együtt. Persze a többi sem kóser!

Nem szégyellem bevallani én sokkal többet vártam a 4. szériától!
Mesterha 2011 jún. 09. - 15:28:26
(1222/1414)
Budapest egy házat épített a bo......a betegek számára. Port Isaac egy egész falut, Portwennt. És ez egy komplett ház !
10/10
DI-A 2011 jún. 09. - 13:21:40 10/10 Előzmény Mesterha
(1221/1414)
Hello mindenkinek..és kedves Mesterha mindig szívesen olvasom a más véleményt hiszen más perspektívából világítasz rá.ami jó .Tedd csak...így lessz kerek egy beszélgetés. :)
10/10
Theine 2011 jún. 09. - 08:42:53 10/10
(1220/1414)
Azt fogjuk az elbaltázott hormonkezelésre!:-))
Engem már nem szórakoztat ez a förtelmes kommunikáció ami a sori újabb részeiben még fokozottabban megtalálható. Az is érdekes, hogy a 3. évadban Martin és Lousa szerették egymást, most meg úgy viselkednek egymással mint a kutya-macska. Én L helyében elhagynám a falut. Ez egy elátkozott hely, csak a táj szépsége fogja meg a nézõt!
Cordelia 2011 jún. 08. - 23:54:29 Előzmény Theine
(1219/1414)
a kedvencem a ranger és a barátja, Antony, a mókus.
Cordelia 2011 jún. 08. - 23:53:47 Előzmény Theine
(1218/1414)
na és amikor Joan néni hetyegett a szobafestõvel? :)))) kriminális volt!
10/10
Theine 2011 jún. 08. - 20:32:49 10/10 Előzmény 3.14
(1217/1414)
Látom ebbõl a szórakoztatónak mondott sorozatból megint tudományos értekezést tartasz.
Te nem változtál semmit!

Azoknak van igaza, akik a humor mellett a nagyfokú érzéketlenséget hangsúlyozták nagyképû, hányaveti szöveggel. Ezt nem lehet megmagyarázni tudományos alapon, legfeljebb megállapítani mennyi bunkó és lökött karakter van a filmben.. Az egyetlen kivétel Joan néni.
10/10
fredi60 2011 jún. 08. - 18:12:29 10/10 Előzmény Alicante
(1216/1414)
Cornwall a sorozat nélkül is tele van turistákkal.. :)
3.14 2011 jún. 08. - 08:40:49
(1215/1414)
Bonyolódik a dolog. L mindig talál alkalmat, hogy M-nal találkozzon, M is minden igyekezete érdeklõdik L iránt. Edith meg, fantasztikus! A sztoikus nyugalma, ahogy mindig mindkettejük érzékeny pontját érinti meg, fájdalmat okozva ezzel, mégis katartikus a hatás. Olyan, mint Szókratész daimónja. Ugyanaz, mint a bodmini, vagy delaboli pap, akit M felkért, hogy eskesse össze õket. Azonban míg az egy nagyon erõteljes katalitikus hatást váltott ki, addig Edith lassan katalizáló hatású.

Milyen érzés lehetett L-nak visszatérni a faluba, ahol - egy kivételével - senki, SENKI nem fogadta örömmel? Egyedül Joan tudott szívbõl örülni. M akármennyire is felnõtt és önálló a nõk irányítják. A határozott nõk, olyan velük szemben, mint egy gyerek. Edith-nek sem tud ellentmondani, kapcsolati ügyben, csak szakmailag, Joannal is így van. L nem elég erõs még. Minden esetre az apaság hírét megtudó férfi, tudattalanba süllyedt gondolatait ismerhetjük meg a szereplõk által. A nõkben ezeket a gondolatokat a terhességi neurohormonális környezet elfedi.