Téma: Doc Martin

Alicante 2011 jún. 15. - 14:38:44
(1274/1414)
"Nem hunyászkodna meg."

Dehogynem! Hiába van nagy hangja gyáva ember a javából!
Alicante 2011 jún. 15. - 14:35:15
(1273/1414)
"Fú, de "önérzetes", mindent jobban tudó emberke vagy...
Gondolod, a véleményed miatt kirúgnák a dokit???"

Te kifejezetten a személyeskedésre mész rá, veled sem találkoznék a való életben.
Egy karaktert beszélünk ki nem egymást..de a megjegyzésedre válaszként sok mindenen mentem keresztül az életben, amit senkinek nem kívánok, de azért az önérzetem megmaradt. Azt se szégyellem, hogy érzékeny vagyok.
Természetesen miattam nem rugnák ki a lópokróc dokit, de nem lennék egyedül, mert ezt a stílust ahol én lakom nem sokan viselnék el szótlanul!

Azért, mert Martin doki jó orvos mért kéne a sértéseit lenyelnünk?
Arról nem beszélve, hogy a betegeit is hamar lerázza...
Egyébként nem ér annyit ez a sorozat, hogy ennyire túlragozzuk!
10/10
offtopic
fredi60 2011 jún. 15. - 14:10:48 10/10
(1272/1414)
Oké, elolvastam:
"Elõször is leordítanám a maradék haját, ugyanolyan stílusban, ahogyan õ teszi. Ugyanúgy kiosztanám, leostobáznám, stb. ahogy õ teszi. Ha meghunyászkodik, akkor jó. Ha pedig elveszítené a cérnát, és hozzám érne, vagy megpróbálna ellökni, akkor nagyon gyorsan a földön találná magát, ahol immár leszorítva ordítanám tovább valamelyik fülébe a mondandómat."

Azonban eddig még nem láttam hasonló tettlegességet Martin doki irányából.
Nem hunyászkodna meg. De nem is érne hozzád... (avagy próbálna meg ellökni).. :)
10/10
gombavizsla 2011 jún. 15. - 13:39:36 10/10
(1271/1414)
"De miért akarsz ilyen közel kerülni hozzá, hogy el kelljen löknie??"

Olvass vissza részletesen, itt egy elméleti játékról van szó.

"Ja, lebírkóznád... õ meg - az itthoni állapotokból kiindulva - fel is jelentene ....é s utána magyarázkordhatnál, hogy a "közfeladatot ellátó személlyel" miért is bántál így...."

Jelentsen csak fel, én egész nyugodtan állok bármilyen bírósági tárgyalás elé. Nem véletlenül írtam elõzõleg kétszer is, hogy "miután a doki hozzámért vagy megpróbál ellökni". Ugyanis ez esetben a tettlegességet a doki indította, hasonlóképp a sértegetéshez. Mivel nem tudtam milyen akcióra számíthatok részérõl, ezért önvédelembõl földre szorítottam, amíg alább nem hagyott az agressziója. Ezen kívül vetessen látleletet a sérüléseirõl, nyilvánvaló, hogy nem lesz rajta. Na de ez már túl van ragozva... :))
10/10
fredi60 2011 jún. 15. - 13:18:27 10/10
(1270/1414)
"abban a pillanatban, ahogy a doki megpróbálna ellökni magától, lebirkóznám a földre."
De miért akarsz ilyen közel kerülni hozzá, hogy el kelljen löknie??
Ja, lebírkóznád... õ meg - az itthoni állapotokból kiindulva - fel is jelentene ....é s utána magyarázkordhatnál, hogy a "közfeladatot ellátó személlyel" miért is bántál így....
Hozzászólásod értékelése:
Mese, mese, meskete......
10/10
gombavizsla 2011 jún. 15. - 13:01:18 10/10
(1269/1414)
"Szóval a szembesítés stratégiáját választanád."

Nem, hanem az "agresszív tárgyalásét". (Már nemtom melyik filmben hallottam ezt a kifejezést, de jó. :) )

"ÉS meddig mennél el? Nem a megfutamodás érdekel, hanem a szembenállás. Tehát ha erre ugyanígy válaszol, s kialakul egy egymást gerjesztõ állapot, meddig mennél szembe vele?"

Itt nincs egymást gerjesztõ állapot, mert abban a pillanatban, ahogy a doki megpróbálna ellökni magától, lebirkóznám a földre. Persze nem verekedni akarok és nem ütlegelni, viszont a csukló és az ujjak lefelé feszítése olyan fájdalommal jár, hogy abban a pillanatban feladna minden ellenállást és ezt a fogást mindaddig tartanám, amíg meg nem ígérné, hogy "igen, többé nem fogom sértegetni magát".

Látni kell azt, hogy ebben a fene nagy demokráciában, a kontrollált erõszaknak igenis helye van akkor, amikor valaki következetesen megsérti a társadalom írott-, és íratlan szabályait. És amikor valaki sorozatban nem hajlandó ráébredni, hogy egy minõsítõ jelzõ ugyanolyan fájdalommal jár, mint egy elcsattanó pofon, akkor igenis helyére kell tenni a dolgokat.
10/10
fredi60 2011 jún. 15. - 12:49:33 10/10
(1268/1414)
1.
"Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem!"
Jó orvos És nem feltétlenül az a dolga, hogy a betegek lekivilágával foglalkozzon.....
De lelkiismeretes szakember, ez tény... tegnap is a szálldai pincér után rohant, hogy elküldje kivizsgálásra... :)

2.
"Ilyen nem fordulhat elõ legalábbis Mo-n. Ha kell elmennék más orvoshoz akár 100-200 km-re is ha szakrendelésrõl van szó, de ha mégis hozzá kellene mennem az elsõ "kapd be" megjegyzésnél mennék az önkormányzathoz."
Fú, de "önérzetes", mindent jobban tudó emberke vagy...
Gondolod, a véleményed miatt kirúgnák a dokit??? Ébredj fel, amíg nem késõ!!
És ha nézed a sorozatot, nem találni a környéken 10-15 kilométerenként másik dokit....
Luisa a terhessége kapcsán bejár Truróba, ami (oda-vissza számolva) legalább 80 km távolság!! Te eljárnál ilyen messzire csak azért mert nem szimpatikus a helyi doki??
3.14 2011 jún. 15. - 11:02:00
(1267/1414)
Ezt a viselkedést most a film alapján embereket gyógyító orvoshoz kapcsoltuk. Nem tudom hol élsz, én olyan helyen, ahol az emberek így beszélnek egymással, ha nem is ennyire otrombán, bizony az összes szereplõ minden negatív viselkedésére tudnék példát hozni. Mióta a válság van, azóta pedig még fokozottabban. A különbség csak annyi, hogy egymás háta mögött teszik. De ha belenézek a médiába, ugyanazt teszik politicaly correct néven elfogadhatóvá téve a közönség számára. Sõt az iskolában a tanárok! a gyerekekkel teszik ugyanezt. MErt a szülõ is ezt teszi a gyerekekkel, s a gyerek az iskolában reakciózik. A kör bezárult. Hová vezet ez az öngerjesztõ spirál?
3.14 2011 jún. 15. - 10:54:25
(1266/1414)
Szóval a szembesítés stratégiáját választanád. ÉS meddig mennél el? Nem a megfutamodás érdekel, hanem a szembenállás. Tehát ha erre ugyanígy válaszol, s kialakul egy egymást gerjesztõ állapot, meddig mennél szembe vele? Tehát meddig lehet agresszióra agresszió a reakció?
3.14 2011 jún. 15. - 10:50:09
(1265/1414)
Tegyük fel, hogy te vagy M én meg L. A közöttünk kialakult érzelmi helyzetet meg akarom oldani s ezt mondom: "Martin, lehet, hogy csak botlás volt kettõnk találkozása, de lehet, hogy végzetes szerelem. Megijedtünk egymástól, megijedtünk önmagunkban kelt érzésektõl és megfutamodtunk. De kaptunk még egy lehetõséget, hiszen gyereket várunk, s felelõsek vagyunk iránta. Én félreteszem a gyávaságom és az elõítéleteimet, a tüskéimet is behúzom és megpróbálok veled közösséget alkotni. Hiszem, hogy képesek vagyunk félelem nélkül szeretni. Mit szólsz a javaslatomhoz?"

Rád milyen hatással lenne ebben a helyzetben ez a javaslat?
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2011 jún. 15. - 10:47:42 10/10
(1264/1414)
"Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem!"

Fiatal lehetsz, egészséges és szerencsés. (vagy ezek közül minimum az egyik).

Tudnék mesélni. Bár belefuthatnék én egy ilyen körzetibe. Ki nem tesz rá hogy nem pátyolgat, sõt akár durung, ha a szakmáját felelõsséggel, tehetséggel, maximális odafigyeléssel, szenvedélyesen gyakorolja.
Mesterha 2011 jún. 15. - 09:14:36
(1263/1414)
Egy pillanatra visszalépnék a 6. részre. Ez volt az a bizonyos védõnõs rész. Érdekes volt látni L. viselkedését. Amellett hogy próbálta bizonygatni hogy õ mennyire függetleníteni tudja magát M.-tól, mégis mindvégig tudta hogy nincs igaza. Úgy érezte hogy a védõnõ támogatásával szembe tud szállni a dokival. A végén pedig újra meg kellet adnia magát. Ebben a részben volt a legesendõbb, leginkább szánni való és egyben legszeretnivalóbb is. Ha a végén nem jelenik meg a kisvõrõs, talán meg is tudták volna találni egymást. Amúgy úgy látszik ott is probléma az otthonszülés témája, ott is vannak felelõtlen bábák kik más bõrét viszik vásárra
10/10
Theine 2011 jún. 15. - 08:38:30 10/10
(1262/1414)
Valaki meg tudná mondani, hogy a 4. évad 8 részéhez miért kellett négy év, hogy elkészüljön? Ráadásul mind a 8 rész igen gyengére sikeredett! (Mesterha: én is megnéztem neten a "befejezõ" részt.)
10/10
Theine 2011 jún. 15. - 08:34:40 10/10 Előzmény Mesterha
(1261/1414)
Nem tudok róla, hogy közel laknék 3,14-hez, ettõl függetlenül minden község más és más!
Mesterha 2011 jún. 14. - 20:15:23
(1260/1414)
Hurrá ! Dr. Tuskó elhajtotta Dr. Satrafát !
Alicante 2011 jún. 14. - 19:16:41 Előzmény gombavizsla
(1259/1414)
El tudom képzelni milyen idegesítõ lehetett!:-)
Alicante 2011 jún. 14. - 19:15:23
(1258/1414)
"Az újonnan megjelent régi nõje a dokinak pedig egy kullancs le nem szállna a prédáról
Õ meg nekem ellenszenves.Csak remélni tudom a két béna nõ közül egyiket sem választja"

Hidd el nekem is. Luisatól sem vagyok elájulva!!!
Alicante 2011 jún. 14. - 19:13:11 Előzmény 3.14
(1257/1414)
Én nem játszom, mert ennek semmi értelme! Ilyen orvos mint Doc Martin nem praktizálhatna sehol sem és nemcsak a vérfóbiájára gondoltam. Egyszerûen nem tûrné egyetlen társadalom sem! Martin figurája groteszkre sikerült gondolom azért is, mert az író azt akarta nevessünk rajta...csak most már elég volt az ego jellemébõl. Egy darabig szórakoztató, de már a 4. évadnál egy kicsit visszafoghatná magát. Egyébként ez a pali nem normális, jó diagnoszta, de normális emberi kapcsolatra nem képes. Egyébként egy orvosnak nemcsak az a dolga, hogy a testet gyógyítsa, hanem a lelket is...de õ is kezelésre szorulna, akkor most jó orvos, vagy rossz?

Ugyan nem nekem írtad, de ehhez is lenne hozzáfûznivalóm:

"Tegyük fel, hogy nincs más lehetõséged orvosválasztásra: vagy a doki, vagy senki. És irritáló a modora. Van-e másféle mód, ami eredményesebb, mint az elküldés a sunyiba? "

Ilyen nem fordulhat elõ legalábbis Mo-n. Ha kell elmennék más orvoshoz akár 100-200 km-re is ha szakrendelésrõl van szó, de ha mégis hozzá kellene mennem az elsõ "kapd be" megjegyzésnél mennék az önkormányzathoz.
10/10
gombavizsla 2011 jún. 14. - 18:35:31 10/10 Előzmény 3.14
(1256/1414)
"A második eset azért lehet árnyaltabb, mert ha nem jogos az ostobaság, akkor miért gondolod helyes válasznak az agresszív nézést?"

Azért mert egyszer s mindenkorra dûlõre vinném a dolgot. Ez egy "akció-reakció" szitu, agresszióra agresszió lenne a válasz. Mivel a doki agresszív viselkedése nem egyedi, hanem sorozatos, abban hiszek, hogy ugyanolyan bunkó, agresszív módon kell reagálni rá. :)

"És mi van akkor, ha csak te nem érzed jogosnak a leostobázásodat és azt mondja egy arasznyival az arcodhoz, hogy ezzel a provokáló viselkedésével csak az állításomat támasztja alá?"

Elõször is leordítanám a maradék haját, ugyanolyan stílusban, ahogyan õ teszi. Ugyanúgy kiosztanám, leostobáznám, stb. ahogy õ teszi. Ha meghunyászkodik, akkor jó. Ha pedig elveszítené a cérnát, és hozzám érne, vagy megpróbálna ellökni, akkor nagyon gyorsan a földön találná magát, ahol immár leszorítva ordítanám tovább valamelyik fülébe a mondandómat. :)
3.14 2011 jún. 14. - 16:52:29 Előzmény Mesterha
(1255/1414)
Tegyük fel, hogy nincs más lehetõséged orvosválasztásra: vagy a doki, vagy senki. És irritáló a modora. Van-e másféle mód, ami eredményesebb, mint az elküldés a sunyiba?

Hogy én mit tennék, azt nem árulom el, csak a játék végén!
Most csak annyit, hogy nem a ti megoldásotokat.