amira_daa 2019 aug. 26. - 08:40:10 Előzmény napraforgó
(4870/18030)
ésa másik hogy ez meg lett volna a korrekt ügyvédi intézés és aztán is kavarhatott volna Olga, pl Szláven melot talált volna Szegeden Volga meg ment volt Ökörfosra simán és még jobb csavar lehetett volna.
amira_daa 2019 aug. 26. - 08:39:11 Előzmény napraforgó
(4869/18030)
igen itt logikusan ez lett volna jo, lehet hogy Szláven tartozik még neki valamivel de akkor rendezzék le és mindkettő tud uj életet kezdeni, de amugy Marosi is logikátlanságokat csinál, egy csomo mindent ottfelejtett telefon arrol kéne jegyzőkönyv és az örökösöké kellene hogy legyen, a kamu ajándékai meg eléggé átlátszoak. Szláven meg ha ismerő az exét tudja hogy nem fog odamenni le is utazhatna ujra és kész és ha ügyvédi talállkozora nem jött volna el a Volga akkor meg meginditják ő nélküle az ügyet. Van olyan válás hogy elinditják az egyik nélkül aztán le van rendezve
4/10
napraforgó 2019 aug. 26. - 08:18:17 4/10 Előzmény amira_daa
(4868/18030)
Szerintem is az lett volna korrekt, hogy mind Szláven, mind Olga jöjjön Pestre, Marosi irodájába, ott megbeszélik a válást, aztán mehet mindenki a maga útjára.
Miért kellett ezt a hülye találkozót Szegedre megbeszélni? Szlávennek egy csomó pénzébe került a szállás, a koszt, na meg ülhetett napszámra egy cukrászdában. Mivel ők nem voltak kontaktban Olgával, fogalma nem volt, hogy mikor jön a nő. Nyilván az lett volna a helyes, ha Marosi megadja egymásnak a számukat és hivogatják egymást, hogy mikor érkezel, meg hová?
Miért titok, hogy Szláven válni akar? Mert akkor nem jön át a nő? Miért? Miért akar valaki olyannak a felesége maradni, akit nem látott 15 éve, aki nem élt vele, most sem él vele, semmi közük egymáshoz egy kamaszkori emléken kivül? Nekem ez nem logikus, nem életszerű. Szerintem még Olgának is kedvezőbb lenne, ha újra a lánykori nevén futna, ezt a Balentovicsot már úgyis lejáratta a börtönévekkel. A lánynevén meg szinte új életet kezdhetne.
amira_daa 2019 aug. 26. - 08:12:16 Előzmény guess.who
(4867/18030)
Volgas szálat ahogy irtam megoldhatnák, megmondanák Volgának hogy ne ő osszon lapot ha már kapott utlevleet az ügyvédnő is megmondhatná hogy bevonatja ha nem jelenik meg ott ahol mondják.
igy meg ebből is kavarás lesz és mivel az Afrikás-Balatonosok amig nyaralnak addig itt meg zajlik az élet.
AMugy felvehették volna az egészet egy studioban az egyik német produkcio is ide utazott és fel tudtak Afrikás jeleneteket venni itt tehát bizonyára megoldhatták volna, akkor még kaptak volna zöld falas állatokat mehetettek volna Cape townba és még Kenyába is. Esetleg Sanyi még 10 kilot is fogyhatott volna a technikának köszönhetően és Aniko megsimogathatta volna a hasát hogy mennyire csinos lett, de ha enm hát nem akkor Balatoni afrika lesz :D
amira_daa 2019 aug. 26. - 08:06:32 Előzmény napraforgó
(4866/18030)
én azt nem értettem hogy mivel Marosi ügyvéd miért nem mondta hogya válás miatt találkoznának, miért nem beszéltek meg egy fix helyet, MArosi lement volna Szegedre és Szláven is ha a nő nincsen ott akkor tudják ogy nem megbizhato számomra ez lett volna logikus vagy találka Pesten ugyanilyen opcioval korrektül elmondva hogy válunk és ennyi, Akkor kevesebb kavarás lett volna, igy meg be tudja Szlávent is rántani méghozzá azért mert tőle van a meghivo levél és ha ez a Volga hülyeséget csinál Szláven is sziv miatta
amira_daa 2019 aug. 26. - 08:03:31 Előzmény napraforgó
(4865/18030)
gondolom ott volt valami cirkusz és ugy egyszeruen béreltek két zebrát meg három tevét :D
amira_daa 2019 aug. 26. - 08:01:34 Előzmény janderka
(4864/18030)
vér tapadt a pénzhez azért égették el, irnám hogy milyen sorozatot nézz hogy megértsd a lényegét, de azért égetnek pénzt, mert azzzal elégetnek vagy bünjelet vagy mert vér tapadt hozzá, vagy mert pszichésen beteg aki égeti mert nem jön rá hogy érték, de ha büncselekményből volt simán lehetett hogy ha forgalomba kerül elég zürök lesznek.
Amugy az aszál is kimaradt hogy ATTTILA TÖRT BE TIBIÉKHEZ ÉS ELLOPTA AZ UTLEVELET VAGYIS AZT TALÁLTÁK MEG MONIÉK A SZÉFBEN :!
4/10
napraforgó 2019 aug. 26. - 07:44:15 4/10 Előzmény guess.who
(4863/18030)
"minden történet ilyen össze-vissza, telirakják mindenféle kacskaringókkal"
Hát persze, hisz itt nem az a cél, hogy kibontakozzon a történet és eljussunk a megoldáshoz, a végkifejlethez, hanem az, hogy minél tovább el lehessen húzni az egészet. Minél továb tart, annál nagyobb a reklámbevétel és ez fontosabb, mint az, hogy értelmes legyen a sztori.
guess.who 2019 aug. 26. - 07:09:08 Előzmény napraforgó
(4862/18030)
De hát mégis mi menne a tévében? Szerintem nagyjából egy lehetőség van, ahogy az Üvegtigrisben anno (meg szerintem a Mi kis falunk 1-2 részében): az RTL Híradó.
A filmrészlet jogdíjas lenne, más csatornát meg csak nem fognak reklámozni benne, így marad a saját híradójuk. Azzal viszont az a gond, hogy hirtelen lennének "hírek", márpedig jelenleg a komplett falu el van vágva a hírektől, lényegileg semmit nem tudnak a falun kívüli világról... :)
guess.who 2019 aug. 26. - 07:05:23 Előzmény Rojita
(4861/18030)
Eleve zagyvaság az egész Olgás szál szerintem – bár ezt már lassan megszokom, hogy minden történet ilyen össze-vissza, telirakják mindenféle kacskaringókkal, mert azt hiszik, hogy így rejtélyesebb lesz, holott (mivel nincsenek rendesen kibontva és megírva) éppen értelmetlenebbé és fölöslegesebbé válik.

Eddig mindig ragaszkodtak ahhoz, hogy Szláven a kávézóban hetek óta bambán üldögélve az ügyvédnőt hívogatta, aki erre megcsörgette Olgát. Mintha egyébként nem a felesége lenne, hanem egy vadidegen.
Vagy tényleg az van, hogy megint hülyének nézik a nézőt, és azért kellett ezt eljátszani, mert Szláven FELISMERNÉ a feleségét (a felesége hangját), így nem beszélhettek közvetlenül egymással, mert a kamu-Olga bukott volna azonnal. Így aztán az állomáson is azért nem vette fel a telefont kamu-Olga, nehogy meghallja Szláven a hangját...
No mindegy, továbbra is azt mondom, hogy ezt az Olgás mellékszálat egy-az-egyben ki kellene hagyni a fenébe. Inkább a totál bambusz Lali szerepeljen, még ő is elviselhetőbb volt ennél a telefontolvajnál.
guess.who 2019 aug. 26. - 06:57:18 Előzmény napraforgó
(4860/18030)
Zseniális ötlet! Ugyanis a Balatonnál VAN Afrika!!
Balatonederics külterületén vagy az afrikamuzeum.hu oldalon látható is. :) És ahogy ez a Zukai-Mahics sztori most kinéz, szerintem simán átverték Zsókáékat ezzel és elküldték őket "Afrikába". A forgatás sem került sokba és poénnak sem utolsó. :)
4/10
napraforgó 2019 aug. 26. - 05:06:55 4/10 Előzmény Rojita
(4859/18030)
A Szappanos házban kell lenni TV készüléknek, hisz már akkor is nyafogott Tibi, amikor Tomika ki akart költözni a nappali kanapéjára, mert jött Panna Szofival és Kristóf kirakta őt a közös szobájukból. Tibi akkor azon hőbörgött, hogy ha Tomika elfoglalja a kanapét, akkor ő honnan nézi a TV-t esténként?

Egyébként valóban érdekes, hogy annyit látjuk ezt a nappali-konyhát, hisz Szappanoséknál szinte minden itt történik, és igazából semmilyen kameraállásnál nem tűnik fel a TV a háttérben.
A napokban, Tibi és Vali Tv-t nézett este, széken ülve, mert a felújitás miatt még minden le volt takarva, de magát a TV-t akkor sem láttuk. Akkor csengetett a futár a csomaggal, Tibi kiment és a kék festék ráborult.
4/10
napraforgó 2019 aug. 26. - 05:00:30 4/10 Előzmény Rojita
(4858/18030)
Ez teljesen életszerű. Már miért ne adhatná meg Marosi Olga telefonszámát Szlávennek és vica versa? Miért csak rajta keresztül érintkezhetnek?
Számomra az lenne az életszerű, ha ők ketten felvennék egymással a kapcsolatot, találkoznának - akárhol, nem feltétlen a szegedi cukrászdában - és ha már megegyeztek a válás feltételeiben, akkor jelentkeznének Marosinál, hogy foglalja irásba a megállapodásukat és nyújtsa be a válókeresetet.
Csak kicsit furcsa, hogy pont ez a szál maradna titokban, mármnint, hogy Marosi bediktálja Olgának és Szávennek egymás telefonszámát. de legalább utalás lenne rá, egy fél mondat, de hát megadtam magának Szláven telefonszámát, hát mit beszéltek meg egymással, stb, stb.
4/10
offtopic
napraforgó 2019 aug. 26. - 04:53:03 4/10 Előzmény amira_daa
(4857/18030)
Bizony, Szláven a fához szoritja Tomikát és közli, hogy ami nem az övé, az nem az övé. Aztán snitt és semmit sem tudunk, mi történt aztán. Csak találgatni lehet, hogy akkor meg Szláven ásta ki a pénzt és a herbált és elrejtette a Postán az iratok közé egy dossziéba. Mert amikor a rendőrkutyák feltüntek, akkor elővette és elvitte Jodika néni zsirosbödönébe. Na de aztán onnan is kivette és Jodika néni ráolvasása mellett elégették az egészet.

Valahogy kimaradnak itt kis epizódok, amik azért fontosak lennének, máskor meg olyasmiket ragoznak, kizárólag időhúzási célból, aminek semmi értelme.
4/10
napraforgó 2019 aug. 26. - 04:33:47 4/10 Előzmény Rojita
(4856/18030)
Á, értem! Szóval a Balatonnál forgatták Afrikát! Vicces. És jöttek a viziloval, meg a zebrák?
7/10
Rojita 2019 aug. 26. - 00:49:24 7/10
(4855/18030)
Nincs tv-készülék a Szappanos - házban?
Egy fantom feltűnő - eltűnő tévékészüléket látok a pénteki (8.) részben. Vali és Kristóf 2 és fél perces jelenete a konyhában, amikor a végén megtalálják a kulcscsomót.
A Most - visszanézőn a 33.05-kor indul a jelenet. Vali végig áll a konyhaszekrény előtt, Kristóf pedig az asztalnál ül, előtte a keresztrejtvények és egy pohár narancslé. Háta mögött Neki jobbra az ablak sarka barna keretben, háta mögött a szoba sarka, rajta a sarok két oldalán falvédő (fehér alapon piros virágdíszek körben), Neki balra pedig egy hófehér tábla. Fél perc múlva megváltozik a háttér Kristóf mögött. Neki jobbra egy fehér ajtó üveg ablakokkal és Neki balra egy barna komód, rajta egy tv. 33.50 ismét balra a fehér tábla, 33.57-kor komód és tv, 34.12 fehér tábla és 34.44-től ismét komód tévével.
Persze, miért ne lehetne egy tv-készülék a házban? Csak beszéltünk erről korábban, h sosem néznek tévét és nem is látni készüléket a házban.
Na, ezt hogy magyarázzák meg?
7/10
Rojita 2019 aug. 26. - 00:23:28 7/10 Előzmény guess.who
(4854/18030)
"az Olga-Szláven szálat. Szláven az ügyvédnőt hívogatja, hogy hol van már a tenyeres-talpas menyecskéje. Utóbbi szintén az ügyvédnőt hívogatja, hogy hol jár éppen. Aztán jegyvásárlás közben Szláven csörgeti meg, aki az eddigiek alapján nem is tudja a számát... "

Ez vagy egy ordas nagy logikai hiba, vagy Szláven időközben megkapta Marositól Olga számát. Ezt azonban velünk is közölhették volna.

De valóban furcsa, h a sorozat női nézői számára legnépszerűbb szereplő félpercekre tűnik csak fel, vagy egyáltalán nincs is jelenete.
1/10
janderka 2019 aug. 25. - 23:05:21 1/10 Előzmény amira_daa
(4853/18030)
Ja, valami dereng. Szláven vissz/elaveszi tőlük a cuccost, mint valami szigorú napközostanár a lebukott kisdiák elcsaklizott puskafüzetét. De ezzel ennek a szálnak vége is lett, nem - pláne hogy utána a 4 millával együtt elégették Jodika nénivel. (Ami mondjuk a sorozat történetének egyik legnagyobb faszsága volt... Plane a mostanaból visszagondolva, amikor Szláven épp kezd kézzelfoghatóan valamiféle bűnözővé válni.)
amira_daa 2019 aug. 25. - 22:59:20 Előzmény janderka
(4852/18030)
ha kész lenne a forgatokönyv akkor fel tudnának részeket venni fél évre is mivel a ruhák adottak igy biztos vagyok benne hogy fel tudnák veni a jeleneteket

tudod a pozitiv kommentárokat nézik a negativet meg átlapozza
1/10
janderka 2019 aug. 25. - 22:57:22 1/10
(4851/18030)
Egyébként meg ha annyira néznék a szociális médiát, akkor kicsit foglalkozhatnának ostoba Sanyi eltűnt Lali fiával meg annak elgurult terepjáróval is... Értem én hogy a színészgyerek inkább beállt háttérstábtagnak, na de a karakterére csak illene visszatérni néha. Megcezek az elutazások is. Tiszta gáz, hogy aszerint tűnnek el napokra-hetekre a falu lakói, ahogy épp az őket alakító színművészek épp ráérnek vagy épp pont nem. Vicc...