4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 21:25:55 4/10
(8290/18030)
Na, ki volt a szellem? Az biztos, hogy egy hajlott hátú öregember, de nem hiszem, hogy Koltai lett volna. Persze lehet egy testdublőr... aki jobban látta, jelezze. Vagy tegyen be egy képet róla.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 21:22:08 4/10
(8289/18030)
53. rész
Subicz a fenyegető üzenetet tartalmazó papirt nézegeti, amikor bejön Icuka takaritani, Subicz óbégat vele, mert kopogás nélkül jött be. Kis vita után Subicz távozik, mert nem birja Icuka értetlenségét.
Kristóf kisettenkedik a szobájából, kiveszi Tibi kardigánjának zsebéből a kocsikulcsot és elmegy.
Zsóka beszámol a nőegyleti gyűlésről Misinek, miszerint keritést kell épiteni a falu köré. Misi szomorúan nézegeti a reggeli retket és nagyon nem akar a Zsóka hülyeségében részt venni. Zsóka nagyon meglepődik, amikor a férje mérgesen kirohan a retek ellen, amelytől ég a gyomra és büfög egész nap, majd otthagyja a nőt.
Mónika bekopog Diához és megpróbálja megtudni, kié lehet a hajtű, amit állitólag Icuka talált takaritás közben. Dia elgondolkodik és azt mondja Zsókának vannak ilyen hajtűi.
Subicz ráront Attilára, meggyanúsitja, hogy ő irta a fenyegetést. De ha nem ő, akkor talán a Zukai, meg a Mahics. De ha ők voltak, akkor ne szarozzon velük,mondja Attila, mert azok mindenre képesek. Subicz kérdi, mit tud róluk? Majd összefogást ajánl Attilának, aki előbb meglepődik, majd Attila belemegy az együttműködésbe, ha megkapja a Szappanos ház mögötti üres telket.
Mónika kiosztja a munkát a megnövekedett személyzetnek. Mind Icuka, mind Olga méltatlankodik.
Krisztó Stefit keresi Terikénél, de a lány nincs otthon. A srác egy kis ajándékot hozott a lánynak, egy csokifényképezőgépet.
Elfelé menet egy marihuánaszálba botlik. Kiváncsian körülnéz a kertben.

Mónika kutakodik Olga szekrényében, a pénzen kivül megtalálja az ellopott telefont is pár érdekes telefonszámmal. Elöl egy szerb név, aztán Marosi, majd Szása Balentovics és végül Szappanos K, talán Kálmán. Kutakodás közben benyit Icuka, de ahogy meglátja Mónikát a szekrénybe bújva, rögtön visszakozik.
Kristóf berobban Laurához, aki dolgozik az irodában és el akarja vinni, hogy együtt legyenek. A lány közli, hogy sok munkája van, de egy rövid időre tán elmehet. Kristóf olyan, mint egy kölyökkutya, vagy egy hormontúltengéses kamasz, ami nem áll olyan jól egy 35, 37, 38 (???) éves felnőtt férfinak. vihog, viháncol, stb.
Babika megkeresi Józsit, azt szeretné, ha a fiú elkisérné Thaiföldre, hogy megkeressék Ibolyát. Józsi eleinte szabadkozik, nem tud ő ilyen hirtelen elszabadulni, de a nagyanyja meggyőzi. Azt mondja, hogy Józsi apja is tud valamit, meg a nagyapja is, de nem osztják meg vele, tehát csak egymásra számithatnak.
Zsóka Subiczot nyúzza, el kell kezdeni megszervezni a polgárőrséget, aki eleinte ki akarja húzni magát, nincs neki erre ideje, de Zsóka a vonalas szövegével meggyőzi. És Subicz a fenyegető üzenetre gondol és rögtön aktivizálja magát.
Stefi hazaér, kérdi mit csinál itt Krisztó. A fiú mondja, hogy szüretel, mert ez itt körben a legfinomabb minőségű kannabisz. Na szépen leszámolt ez is a kábitószerrel.

Olga észreveszi, hogy kutakodtak nála és ki is takaritottak, de a kistáskája az ágyon és nem a szektrényben. Icukáért kiabál. Icuka kikéri magának, ő nem vett el soha senkitől semmit, de elmondja, hogy a Mónikát látta idefönn matatni a lány szobájában. Erre Olga elrohan a táskával.
Stefi és Krisztó megkérdik Terikét, mit termel a kertben, aki erre elmondja, hogy a Tomika ültetett ilyen biodolgokat itt. Sokkal több volt, csak sajnos a birkák lelegelték a nagyját.
Subicz Zsóka kiséretében Misi elé járul és felszólitja, hogy ő is tegyen a falu biztonságáért. Subicz smúzol Misinek, Zsóka kontrázik, Mihály a legalkalmasabb a polgárőrség megszervezésére. Erre Misi beadja a derekát és átvonulnak a kocsmába.

Kristóf és Laura fagyiznak és csókolóznak.Aztán elmennek egy szállodába és szobát vesznek ki. Kristóf bankkártyával akar fizetni, de az le van tiltva. Közös számlájuk van Pannával, a nő biztos letiltatta! Erre Laura fizet. (Hogy lehet valaki olyan hülye, hogy már vagy egy éve nyűglődnek a váláson, és még nem csináltatott magának külön bankszámlát? Amikor legutóbb azt mondta Pannának,hogy látni sem akarja többé, legkésőbb akkor kellett vona ezt meglépnie. De ezt az ügyvédnőnek is javasolnia kellett volna!)
Olga Joli néni házánál ólálkodik, Szlávent keresi. Jolika kijön, el akarja küldeni. Olga arra kéri Jolikát, hogy adja át neki a táskát, de ne nézzen bele, mert akkor megöli. Szlávenről meg azt mondja, nem az, akinek látszik és elmegy.
Stefi Tomit keresi, aki megörül neki. Elmondja, hogy megtalálták az ültetvényét és Krisztónak nagy szája van, jobban is vigyázhatna.

Subicz a kocsmában nagy hanggal megszólitja a falu férfilakosságát, fontos bejelentést akar tenni Gál Mihály. A pasik találgatnak, de egyik sem hibázik rá. Misi előadja a projektet, Polgárőrséget szerveznek, önkéntesekből. Sándor, Zsoca rögtön jelentkezik, jön Krisztó, kérdi, miről van szó. Viccelődnek vele, ennek ellenére ő is jelentkezik. Misi szerint szükség van egy 4. emberre, akkor párosával tudnak járőrözni, ezért fölveszik. Krisznek rögtön ötletei vannak, kellene sokkoló, meg egy járőrkocsi sem ártana. Mindannyian Mihályra néznek, neki van kocsija. Misi tiltakozik, a kocsit nem adom.

Jolika eszeget, amikor jön Szláven. Yodi mondja, hogy itt volt Olga, őt kereste, itthagyta a táskát és fenyegetőzött. Az asszony mérges, előbb a kopaszok törnek rá, aztán meg Olga, neki már elege van ebből. Majd odaadja a táskát, tüntesse el. Szláven a kertben belenéz a sárga táskába, megtalálja a sok pénzt, aztán a telefont. agyoncsapja a fejszével.
A polgárőrség fantáziál, hogy is legyen, az autót föllehetne matricázni, meg nagy fényszórókat rá...
Subicz Mónikának is megmutatja a fenyegető üzenetet, szerinte Zukai és Mahics irhatták.
Benedek megint sötétben traktorozik, amikor egy idős férfi árnya átmegy előtte az úton és eltűnik a bokrokban. Benedek Kálmánt véli felfedezni és kiabálva szalad utána. Jolika előjön a kiabálásra és rápirit, biztos a szobrot látta, meg egyébként is sokat ivott, attól lát szellemeket.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 20:03:29 4/10 Előzmény amira_daa
(8288/18030)
Majd gondolkozom rajta.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 19:57:30 4/10 Előzmény amira_daa
(8287/18030)
Sokkal jobb társadalomkritika volt az Asztalkerités cimű epizód. Ahogy a sok ostoba nő ott bólogatott, mint a birka, hogy kerités kell a falu köré, meg űzzük ki az idegeneket.
Jószerivel nincs is idegen a faluban , mert Szláven már 15 éve ott él, még akkor is ha "Jugóból" jött. Eddig egyik falusit sem bántotta, sőt, ellenkezőleg sokuknak segitett, sőt az életüket is megmentette.
A két szerb kopasz nem él a faluban. Az egyetlen igazi idegen, aki mostanában bukkant fel, az Olga, aki talán tényleg veszélyes kissé, de biztos nem Zsókára, vagy Erzsikére, Terikére, nyilván nem veszi el az ő "életterüket", amit oly nagyon meg akarnak védeni.
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:53:33 Előzmény napraforgó
(8286/18030)
Napraforgo no itt a lehetőség ird meg milyen legyen az IDEÁLIS PÁR KATÁNAK.

és hogy tudja elcsábitani a két idiota ( robi és dani mellől? )

kiváncsi vagyok milyen pasit képzelsz mellé. ? én nekem még Csaba doktor volt szimpatikus , jött a kis családi autojával mosolygott segitett, normális volt....

7/10
Rojita 2019 okt. 28. - 19:52:29 7/10 Előzmény guess.who
(8285/18030)
Stefi libára 3 x annyi festéket kennek most, h gazdag lett, - ettől látszik öregebbnek.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 19:45:28 4/10 Előzmény Pintérné Erika
(8284/18030)
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:44:00 Előzmény napraforgó
(8283/18030)
Köszönöm.

Nézd most Fazekas karaktere jo mert tudunk rola beszélni és jol játsza Iván is amit rá szabtak. Az hogy nem kedveljük azért lehet mert nem egyforma az izlésünk. Szerintem Katának jobb lenne amugy ha barátkoznának mert elég sok pofontol megkimélné magát. pl Robis dolog Katánál is boritékolva van, hogy nem fog jol elsülni. Rárepült rárepült hát férfiból van, szingli most nyilván nem hagyta ki a lehetőséget.

szerintem a hipnotizálos ténlyeg tul sok lett, de TT -vel mást nagyon nem lehetett csinálni, ha ilyen.
Azt gondolom hogy sokszor a média amit lenyom, és amit elhitet sokszor a nézőkkel és amit néhány fan megcsinál a rajongása tárgyáért az durvább. Nyilván az irok tultolták a hipnotizálos dolgot mert anélkül is simán segithetett volna, de mivel ennyire nem értenek hozzá hogy a hipnozist hogy is csinálják ilyen idiotaságokat beleirnak.

de amugy a hipnotizálos dolog az inkább társadalomtükrözés akart lenni hogy milyen vielkedésbe vagy képes lemenni egy ügyért/hitért és hogy lehet ezügyben behülyiteni. , nyilván én sem örülnék neki ha hipnotizálnának ezért be is perelhette volna amugy TT a dokit, de az is hogy egy sem szolt rá a dokira, hogy hé ne csináld. VAgy hagyja abba doktor úr. Tök jo társadalomkritika amugy ami a Martin dokis részeknél van. De ez is csak egy sorozat, ne felejtsd el.
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 19:39:04 4/10 Előzmény guess.who
(8282/18030)
Én végig Fazekas Martint elemeztem, nem Csernust. És ez a Miért is kéne imádni nem annyira neked szólt, bár te is nagyon szimpatizálsz vele. Amira van annyira oda Martinért, mindenáron összeboronálná Katával. Én sajnálnám Katát, ha egy ilyen kevéssé jellemes fickóval jönne össze. Abból már volt egy, a Robi, most van egy sunyi mafla, Martint ne. Ápolja Kata lelkét, ha muszáj, mondja meg neki a frankót, aztán Csá! menjen.
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:29:43 Előzmény svejci
(8281/18030)
én azért örültem vona ha Martinnal öszejön Kata mert akkor Kata változik és akkor a sorozatban is egy tenyeres talpasabb nőt kaptunk volna szerintem az bleefért volna még Kata karakterébe. mert most elég vérszegény igy.
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:28:25 Előzmény guess.who
(8280/18030)
Hahó! Tényleg külön kell magyaráznom, hogy csak annyit írtam, hogy szerintem beleférne a karakterébe, hogy kiderüljön róla, hogy amúgy magánemberként egy félénk nyuszi a nőkkel? :) Ez egy fikció, egy ötlet, egy lehetőség, és ettől jóval durvább baromságokat is összírtak már a készítők egy-egy szereplőről... :)

Team-Csernus? :D én értelek a többiek még a FEnyő tökéletes játékát élvezték és ezért nem tudják elképzelni. :d félénk nyusiz és hozza a kis csikis pralinékat a randira Katával édes lenne.
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:24:30 Előzmény guess.who
(8279/18030)
elment a sori elég érdektelenségbe amugy nov 8 az utolso amit irtak az péntek lehet akár hogy lesz utána még egy-két rész de szdrintem most is 80 rész körülig még elmennek. Ha 80 rész körülig mennek el az kb kitart decemberig, 20 rész öt hét tehát dec közepéig mey a sori én erre szavaznék.
amira_daa 2019 okt. 28. - 19:22:00 Előzmény guess.who
(8278/18030)
szerintem bele lehet egy forgatásba és az azzal járo stresszbe öregedni, de van benne valami amit irsz
guess.who 2019 okt. 28. - 19:18:44 Előzmény Pintérné Erika
(8277/18030)
Pintérné Erika 2019 okt. 28. - 19:16:43
(8276/18030)
A Valit megszemélyesítő színész nevét szeretném tudni, tetszik a játéka, de sem az adásokban, sem itt nem tüntették fel a stáblistán
guess.who 2019 okt. 28. - 19:13:13 Előzmény svejci
(8275/18030)
"lejön a nagy varázsló, és kap egy jó nőt"
Hát csinosnak csinos, meg most már nem is forgatja a szemét, de minden más igencsak ízlés kérdése. :) (Oké, a hangja szinkronhangnak kellemes lenne.)

Amúgy azt vettem észre a néhány Stefán-közelinél, hogy bizony a sorozat kedvenc buta, ámde felettébb csinosgazdag libája irtózatosan megöregedett az utóbbi fél évben... Ami azért huszonegykétéves korban még elég kellemetlen hír. Jó, nem akarok gonosz lenni, maradjunk abban, hogy csak rossz a sminkese. :)
guess.who 2019 okt. 28. - 19:08:31 Előzmény napraforgó
(8274/18030)
"A port.hu nem irja a 62. rész tartalmát. Valaki talán tudja egy TV-újságból?"

A 61. részben van Kálmán bácsi nagy bejelentéses új videoüzenete, szóval nem lennék meglepve, ha az lenne a 2. évad lezárása, és ezért nem lenne 62. rész... Az első évadot is így zárták le, igaz, ez így eléggé rövidke évad lenne, de hát amennyire láthatóan kifulladtak az írók, az alapján nem csodálnám.

(A wiki sem ír semmit a 62. részről: https://hu.wikipedia.org/wiki/A_Dr%C3%A1ga_%C3%B6r%C3%B6k%C3%B6s%C3%B6k_epiz%C3%B3djainak_list%C3%A1ja )
guess.who 2019 okt. 28. - 19:05:13
(8273/18030)
Hahó! Tényleg külön kell magyaráznom, hogy csak annyit írtam, hogy szerintem beleférne a karakterébe, hogy kiderüljön róla, hogy amúgy magánemberként egy félénk nyuszi a nőkkel? :) Ez egy fikció, egy ötlet, egy lehetőség, és ettől jóval durvább baromságokat is összírtak már a készítők egy-egy szereplőről... :)
guess.who 2019 okt. 28. - 19:03:03 Előzmény napraforgó
(8272/18030)
"Akkor miért is kéne imádni???? "
Nono! Azért itt két dolog keveredik össze. Az egyik, hogy a Csernus-karikatúra hiteles, jól összerakott, a "Csernus-jelenség" jól felismerhető benne – de ezt elismerted, szóval ez oké.
A másik meg az, hogy egy szóval sem mondtam, hogy "imádni" kellene. Ebben a sorozatban jóformán az egyetlen (még!) imádható karakter Laura, mindenki más egyszerűen túl régi szereplő, így megfertőzte a debilvírus és ezért szimpla idiótává vált az idők során. És ez még a jobbik eset, mert sokan az idiótaságuk mellé még gonoszak is.
Szóval csak annyi, hogy a szerep jól van eljátszva. Pont. Hogy Csernus ilyen vagy olyan a való életben, az egy másik kérdés, és nem is tartozik végső soron a sorozathoz. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 28. - 18:00:45 4/10
(8271/18030)
A port.hu nem irja a 62. rész tartalmát. Valaki talán tudja egy TV-újságból? És megirná spoilerben?