4/10
napraforgó 2020 ápr. 27. - 04:30:33 4/10 Előzmény guess.who
(14190/18030)
Én ezek után Marsi és Szuappanos Kálmán kaopcsolatát is megkérdőjelezem. No nem a kamu házasságukra gondolok, hanem arra, hogy egyáltalán hogyan ismerkedtek meg, hogy találtak egymásra? Adva van Gitta, aki valami szupertitkos nyomozó (bár eről az első évadban senki sem tudott, pl. Nándi sem), aki valahogy (?) furmányos módon megismerkedik Szappanos Kálmánnal, akiről a szolgálat sejti, hogy köze lehet a szerb műkincsrablásokhoz (?). Rábeszéli, hogy csináljon végrendeletet, ami meg is történik.
Itt mondjuk kérdéses, hogy hogy jutottak el egymáshoz és hol találkoztak?
Mert Kálmán megjelenésekor a körúti irodában nagyon úgy tűnt, hogy ők akkor először látták egymást.
Benedek univerzális alezredes bekapcsolódása is érdekes, mert ő közlekedésrendészeti főnökként találkozott először Gittával, akitól az ügyvédnő szivességet kért, engedje ki a Tahó Tibit. Akkor az ales finoman udvarolt a nőnek és meghivta kávézni. Jó, ez már egy kis nyomulás a nőre, de később már titkosügynökkémelháritó munkatársakként dolgoztak együtt. Hogy jutottak ide hirtelen? Mert a kávézás után jöhetett pár vacsora és utána az ágy, de attól még nem kell hirtelen titkosügynökké válni egyiküknek sem, pláne hogy még együttműködő ügynökök is legyenek.

Tehát valóban sok olyan emberi kapcsolat van, amire a sorozat nem adott magyarázatot.
Kálmán - Gitta
Jenő - Gitta
Benedek ales - Gitta.
Aztán ott van Suvick és Rudolf szobrász
Rudolf és Goránjenő
Na és Rudolf - Kálmán, avagy István atya, aszerint melyikük is bizta meg a Giottóról másolatok készitésével.

Egyáltalán, amikor Kálmán megbizta Gittát a 612 milliós öröksége felügyeletével, csak úgy első látásra beszélt neki a Szerbiából "kimentett" műkincsekről is? Meg arról, hogy mi a szándéka azokkal? Mondjuk, hogy vissza kell adni a szerb Államnak, vagy a Szerb Ortodox Egyháznak. Hogy-hogy onnantól Gitta fealdatának érzi a műkincsek megőrzést, ahelyett, hogy ügyvédként elirányitja a megfelelő fórumhoz Kálmánt, netán bevonja a megfelelő szervezetet a dolog kezelésére és ő kiszáll a buliból.
4/10
napraforgó 2020 ápr. 27. - 03:53:13 4/10 Előzmény kék szem
(14189/18030)
Szerintem ezforditva történhetett. Gorán Sipsics háborús hősként kapta a szobrot, mert rendesen irtotta a muszlim bosnyákokat. Azután a háború végetért , fegyverszünetet, vagy békét kötöttek és a gyilkosokat utólag tömeggyilkosnak minősitették át háborús hősből.
Akkor Gorán elterjesztette, hogy Amerikába szökött, valójában meg átjött Magyarországra, új személyiséget vette fel (hasonlóan Szlávenhez, aki korábban Szása Zitkovics volt), és elkezdte Rába Jenőként az életét. Épitési vállalkozó lett és egész Magyarorságon kereste a "magyart", Szappanos Kálmánt.
15 év kellett,migy nyomra bukkant, de addigra Kálmán "meghalt". Kideritette, ki volt az ügyvédje, tőlr valamilyen módon megtudta, hogy Kálmán hol lakott és addig ügyeskedett, mig Gitta őt bizta meg a Szappanos ház felújitásával. Úgy gondolta, ha körülnézhet Kálmán házában, vagy megfigyelheti a Szappanos leszármazottakat, akkor valami nyomra bukkan, ami a műkincseket illeti. Ezért kellett neki a szomszédos telek is.

Ezek után még az is lehet, hogy Szappanosné sem ment el Ámerikába, hanem a lánykori nevén él valahol, ahol Jenő gyakran meglátogatja. Szbó Zsuzsanna lehet több 10 ezer az országban, tehát jól el lehet tűnni a tömegben.
1/10
janderka 2020 ápr. 26. - 22:55:14 1/10 Előzmény janderka
(14188/18030)
Onnan vezérelték? Onnan indították újra? És ehhez kellet (se) az a sehova be nem kötött hatalmas parabóla????
1/10
janderka 2020 ápr. 26. - 22:42:04 1/10 Előzmény guess.who
(14187/18030)
Nemtom, hajtotta mondjuk az egója, hogy személyesen vigye el ami szerinte évtizedek óta járt neki. Ő akarta úgymond learatni a gyümölcsöt amire már a nyári telekvásárlás óta készült.

Egyébként az a telek is vaze... Minek dekkokt ott akár Goranje, akár Zukaiék annyit, ha hetekkel előtte már ott vokt Rudolf által a tőgybe épített szuperdiktafon?
guess.who 2020 ápr. 26. - 22:23:35 Előzmény janderka
(14186/18030)
De ha van egy Dorottyra pénze és az építős cégében legalább vagy húsz embere is akad, akkor mi a szösznek jött személyesen a faluba? Oda, ahol legalább egy Szláven és egy Alga tutibiztosan felismeri, de elvileg lehet más is a faluban, aki találkozott vele még Kálmánka idejében.

Az meg már tényleg csak apróság, hogy nem is hasonlít Jenőgorán arra a képre, amin Kálmánkával együtt voltak a '70-es években - de hát fogadjuk el, hogy a távoli Amerikában annyira fejlettek a plasztikai sebészek, hogy nem csak melleket, de egészen új külsőt is képesek varrni, sőt: esetenként új személyiséget is.
offtopic
guess.who 2020 ápr. 26. - 22:19:56 Előzmény janderka
(14185/18030)
Úgy értettem, hogy a "csúnya vége" az a kreálmány, amit láthatunk. :)
guess.who 2020 ápr. 26. - 22:19:06 Előzmény Heatseeker
(14184/18030)
Nem tudom. Eredetileg komédiasorozatnak indult, ami az első évadban még úgy-ahogy működött is. A második évad TTibis túlerőltetése és agyatlan időhúzása egyáltalán nem - de a második-harmadik évad "krimis-kémes" krémese egy katasztrófa. Humor meg egyáltalán nincs már benne, csak néhány fáradt, poénszerű kreálmány. Kivéve Cicukát és Suvickot - de utóbbi is kezd egyre önismétlőbb lenni a négy-öt egykaptafa beszólásával. Vilin nem tudok nevetni, túl van játszva (tiszta Sándor II.) - a falusi suttyók meg eleve nem voltak viccesek a kocsmabeli hőzöngésükkel és altesti poénjaikkal.
BGO azért tudott tényleg röhögős dialógusokat írni (legalábbis régebben), szerintem irtóra hiányzik innen (csak hogy maradjunk az eredeti stábnál). A krimihez (vagy mi a franc akar ez most lenni) meg azért némi tehetség is szükséges, azt nem tud akárki írni, mert nagyon máshogy kell fenntartani a feszültséget, nem úgy, hogy a páros héten emberrablás, a páratlanon meg kémek lebuktatása van műsoron. Ami -talán- pozitívum, hogy a katasztrofális második évad után Sándor és Misi irritálóan ostoba párosát sikerült háttérbe szorítani (pontosabban kettejük közül Sándorunk volt az, aki lerontotta a színvonalat), de látszik, hogy nincs igazán hatásos ötlet a helyettesítésükre: Lujzika és Margitka játsszák az ügyeletes hülyét, meg a Vili-Krisztó páros néha, de szerintem nem tudnak különösebben viccesek lenni, a helyzetkomikum sem működik valamiért (a két öreglány kábszizására biztosan nem használtam volna a "vicces" kifejezést, a Krisztiánék szópárbajai is inkább nyögvenyelősek, mint mókásak).

Azon meg, hogy Dzsitta és Gorán, Jenő és Benedek éppen kicsoda, szerintem totál fölösleges logikázni, mert 5-10 részen belül úgyis félredobják az egészet és akkor majd megint mindenki egészen más lesz az akkor éppen aktuális agymenésnek megfelelően. Mindig ott rontjuk el, hogy próbálunk logikát, vonalvezetést, értelmet keresni a történésekben, holott tudjuk jól, hogy teljesen véletlenszerűen vannak egymás után dobálva az események, csak néha megvan az az illúzió, hogy létezik sorrendiség, vannak következmények stb. :)
1/10
janderka 2020 ápr. 26. - 21:12:22 1/10 Előzmény guess.who
(14183/18030)
"Más kérdés, hogy az is pont hihető, hogy a kőgazdag amerikai Goran eljön gályázni Jenőként egy szutyok építőipari céggel Magyarországra, lepukkant falusi házat, kocsmát és fodrászatot építeni, meg lakóbusszal repülőket lehallgatni. "

Ha elfogadjuk Gorántól, hogy számára ez az egész Jenőzés csak egy trükk volt ahhoz, hogy ideig-óráig kémkedhessen és kutakodhasson a faluban, akkor hihető hogy ennek érdekében lealacsonyodott közéjük. Mondjuk hogy mindez akkor is kurva szarul volt bemutatva - az nem is kérdés.

De kezdünk megint helyettük dolgozni. Ők elénk dobnak egy megfilmesített sztoribordot, mi meg utólag megpróbáljuk kínunkban érthető sorozattá formálni. :)
1/10
offtopic
janderka 2020 ápr. 26. - 21:03:49 1/10 Előzmény guess.who
(14182/18030)
Maximum a belső szakmai megítélés szerint lehet csúnya vége. Megbízásilag szerintem mindaddig nem, amíg mindazt a hulladékot amit kreál, el tudják sütni a reklámozók felé - vagy adót tudnak a "siekerproduktumára" hivatkozva optimalizálni. És ilyen helyek mindig lesznek az efféléknek.
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 26. - 20:59:46 3/10 Előzmény guess.who
(14181/18030)
Tegyük fel Gitta pont Jenőt kérte fel a ház rendbe tételére, de annak az esélye nagyjából nulla, hogy véletlenül pont az ő ,,cégét" nézte ki. Ha rajtam múlna (sajnos nem), biztos abba az irányba terelném a történetet, hogy Gitta és Benedek inkább áll Goran oldalán, ha valóban a kincsek visszaszerzése a cél a Szent Száva templom számára. Mondjuk nem nagyon emlékszem arra, hogy a háborúban a muszlimok és a bosnyákok Belgrádig eljutottak volna, inkább fordítva volt, de ha oly nagy veszélyben érezték a kincseket, akkor az egyház elrejthette volna máshová, és nem Gorannal és csapatával menteti ki és főleg nem Ökörapátiba. Sőt, még neki is adja örökbe, mert jól harcolt a háborúban. Míg a birkák legelésztek, ő megtanulta a fegyverforgatás fortélyait.
guess.who 2020 ápr. 26. - 20:46:24
(14180/18030)
Múltkor még az volt a stájsz, hogy a szobrász készített a "Dzsottóról" három másolatot - de hogy melyik az igazi, az nem derült ki, csak az, hogy a kioperált példány elvileg hamisítvány. Szerintem az égvilágon nem vizsgálta senki egyiket sem, Kálmán bácsi most szintén megnézés nélkül adta "Dzsittának" a kis szobrot...
guess.who 2020 ápr. 26. - 20:43:49 Előzmény Pünkösdi Kató
(14179/18030)
És mivel a lovarda és Danika háza is ingatlan, azokhoz is szárazpecsétes ügyvédi ellenjegyzés, és minimum két tanú kellett volna, nem csak úgy Franckarika odalöki eléjük a papírt és kész.
Arról nem is szólva, hogy a lovardát Dani nyilván valami cégként működtette - arról viszont egy betű sem hangzott el, hogy a céget is eladta, vagy csak az ingatlant? Mert utóbbi esetben a lovarda ingatlant nem is adhatta el Gál Dánielként (hiszen a cég tulajdona).

Szóval szokás szerint zűrzavaros és felesemigaz.
guess.who 2020 ápr. 26. - 20:37:53 Előzmény Heatseeker
(14178/18030)
Végső soron azon gondolkodtam, hogy ha Mr. Goran Jenőnek volt egy építőipari cége (mondjuk Mekkelek Kft., ráadásul valami stróman nevén), akkor *elvileg* megvehette azt a telket a cég nevére is, és ilyenkor szerintem csak a cégbírósági papírokat kellett bemutatnia, a cég adatai kerültek bejegyzésre, nem az, hogy ő Jenő vagy Goran.
Más kérdés, hogy az is pont hihető, hogy a kőgazdag amerikai Goran eljön gályázni Jenőként egy szutyok építőipari céggel Magyarországra, lepukkant falusi házat, kocsmát és fodrászatot építeni, meg lakóbusszal repülőket lehallgatni. Vagy Jenő nézte hülyének Szappanosékat, vagy a készítők a nézőket. :)
8/10
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 26. - 20:31:58 8/10 Előzmény napraforgó
(14177/18030)
És akkor még meg sem említetted, hogy a Lovarda eladása is szabálytalan, lévén Dani aláírta a vevő, Gazsi pedig az eladó helyen...
offtopic
guess.who 2020 ápr. 26. - 20:30:11 Előzmény janderka
(14176/18030)
Nézd, amikor egy alkotó már úgy érzi, hogy afféle univerzális zsenivé kezd válni, aki mindenhez IS ért, és a még megmaradt beosztottjai nem mernek ennek ellentmondani - akkor az alkotó egy idő után, mivel csak pozitív visszacsatolásokat kap, tényleg elhiszi magáról, hogy zseni és hogy hibátlan ő is, meg az is, amit csinál.
Ez egy nagyon csúnya öngerjesztő folyamat és rendszerint még csúnyább vége van.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 26. - 20:29:29 8/10 Előzmény napraforgó
(14175/18030)
És az sem, hogy GoranJenő nevére Dzsitta csak úgy rábökött a szaknévsorban, miközben GoranJenőnek nem is kellett volna MO-n lennie... De ennek ellentmond, hogy elmeroggyant Rezső - annyira megkedveltem a pár rész alatt, hogy hiányzik, kedves forgatókönyvíró HB - lejenőzte, amikor találkoztak. Az is ellentmond, hogy Dorothyval érkezett és Gorannak nevezte magát. Nem értem. :(
Vki legyen olyan kedves, kerítse már elő azt a pár mondatot, amikor Marosi bejelentette, hogy felújítani fognak, honnan szedte Jenőt?
8/10
Pünkösdi Kató 2020 ápr. 26. - 20:22:13 8/10
(14174/18030)
Igen, én a szobrot lenyelőre gondoltam. Annyira megijedt, Kálmántól, Dzsittától, saját magától? Majd ez is kiderül - reméljük.
3/10
Heatseeker 2020 ápr. 26. - 19:53:06 3/10 Előzmény kék szem
(14173/18030)
Ha Kálmán bosszúból nem adta vissza, akkor ő a hunyó. De szerintem Goran/Jenő hazudik.
kék szem 2020 ápr. 26. - 19:30:52
(14172/18030)
Ha Goran/Jenő hősként kapta a szobrot - amire még nem volt példa a történelemben - miért adta oda Kálmánnak megőrzésre?
kék szem 2020 ápr. 26. - 19:19:23 Előzmény HARCOS TIBI
(14171/18030)
Az rendben, hogy nem létező faluban, hanem az Óperencián túl játszódnak az események. De a történetnek nem kellene ennyire fiktívnek lennie. Háborús bűnösből hőst csinálni? Azt tán mégsem kellett volna.