4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 18:26:49 4/10 Előzmény guess.who
(15230/18030)
nem Kristófnál, hanem Tompikánál!
4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 18:23:14 4/10 Előzmény janderka
(15229/18030)
Hiába no, a debilvirus mindenkire hat. Csak az a baj, hogy fejétől bűzlik a hal.... A kútfejétől....
guess.who 2020 okt. 09. - 18:21:15 Előzmény janderka
(15228/18030)
Igen, a szereplők éppen ettől lesznek olyan idegesítőek, hogy mindenre totálisan irracionálisan reagálnak. Sanyikánál a debilség az egyetlen színészi kvalitás, tőle nem is várom el, hogy valami értelmeset lépjen (bár nézni sem bírom a jeleneteit), de hogy Anikó, MauniCa, Vilmos és úgy egyébként mindenki más ugyanolyan debil legyen folyamatosan, az eléggé zavaró.
offtopic
guess.who 2020 okt. 09. - 18:17:59
(15227/18030)

Ez is egy irtóra belemagyarázós hülyeség úgy egészében. Ahogy korábban is írtam: ez az újabb szuperkém-magánnyomozónő hónapok óta ott héderelt Kristófnál (sőt: előbb Daninál!), és egy hajszálnyit nem nyomozott. Pedig szinte mindent, amit most 3-4 rész alatt "kiderített", folyamatában látta felépülni - csak hát akkor nyilván még nem az volt a koncepció, hogy ő is kém, hanem csak egy butácska aranyásó.
Ráadásul most Francival egy-az-egyben megismételték a Tamarás jelenetet: étterem, MauniCa és Nándi lebuktatja, Nándika jól megmondja neki és eltünteti, Tomika ráfarag...


1/10
janderka 2020 okt. 09. - 18:11:37 1/10 Előzmény guess.who
(15226/18030)
Ha már kokó meg illegális pénz... Én már akkor se értettem ezt a mindenáron mindent megsemmisítünk dolgot, amikor a szereplőkról nem teljesen ehetett még tudni, hogy mekkora nagy titkos splílerek is az életben. Hiszen ki égetne el akár még csak civilként is több köteg pénzt egy kerti tűzrakóban, ki dobna ki magánemberként egy szatyornyi 20ezrest egy panzióblakon, ki égetne el a falu szélén három szekérnyi marihuánát, és ki húzna le egy szálloda wc-n (száz)milliókat érő kokaint??? Még az se, aki akkor lát ilyet először. Pláne egy titkosrendőrnő, egy minden hájjal megkent zugügyvéd, egy háborút is megjárt(?) műkincsnepper, vagy egy folyton seftben gondolkodó ügyeskgyerek...
guess.who 2020 okt. 09. - 18:11:08 Előzmény napraforgó
(15225/18030)
Jó, lehet, hogy igazad van, nem fogom ezért újra megnézni az első évadot. :)
De igazság szerint teljesen mindegy, hogy másfél év vagy 1 hónap, a lényeg (ahogy írtad is), hogy 1) Kálmán bácsi az "örökséget" nevesítve Kristófra hagyta, nem pedig a Kristóf-házaspárra. 2) az örökség csak egy év múlva (már csak 2-3 hónap múlva) éled, Kristófék pedig elég régen nincsenek együtt. 3) nincs is örökség, mivel Kálmán bácsi él - innentől tehát teljesen mindegy, mit állít vagy mit akar Panna, hiszen ha kap is valami pénzt Kristóf, ahhoz neki már semmi köze nem lesz. Csak remélni merem, hogy nagyasszonyunk nem a saját életéből merítette az ötleteket... :)
guess.who 2020 okt. 09. - 18:05:05
(15224/18030)

Mintha az lenne az előzetesben, hogy a sakálkomák eltűnnek. Csak úgy. Ahogy jöttek. Bár a történetvezetést tekintve azt is el tudom képzelni, hogy ellopták a helikoptert és azzal elrepültek jó messzire, mert utálják a vadászokat. A debil vadászokat meg pláne.


4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 18:01:26 4/10 Előzmény guess.who
(15223/18030)
Nem, én valóban másfél évre gondoltam. Amikor a sztori elkezdődött, akkor Kristóf és Panna már fél éve külön voltak. A nő kidobta, kizárta Kristófot a lakásából (ami csak az ő öröksége volt!) Mostanra eltelt 10 hónap a kikötött egy évből, az igy kb. másfél év. Én nem számitom bele az együttélésbe azt a kb. két hétvégét, amikor Panna lejött ÖA-ba és együtt aludtak. Ez még nem házassági életközösség. Aztán ugye összejött a Vörössel, Kristóf megint ejtve lett és végül megpattantak Hollandiába. Ott is élnek már fél éve (ennyit kellett várni ugyanis, hogy a válókereset újra beadható legyen).

Nem tudom felfogni, hogy HB hogy erőltetheti a Kristófra eső "örökrész" közös vagyonba számitását, amikor Panna lakásának fele nem lett Kristóf tulajdona.
Sem az örökölt vagyon, sem az ajándékba kapott pénz nem közös, az névre szól! Az ajándéknál az ajándékozó szándéka számit, ő adhatná kettejüknek is a pénzt. na de miért tenné egy válófélben lévő feleségnél?
offtopic
guess.who 2020 okt. 09. - 17:47:35
(15222/18030)
Szerintem nem vesztesz sokat, ha nem állsz neki nézni. Színvonaltalan időhúzás, a korábbiaknál sokkal ostobább és blődebb "események", a szereplők (korábbi) önmaguknak is ellentmondanak stb. A harmadik évadtól bőven gyengébb és zavarosabb szerintem, érezni, hogy barbibabánk nagyon kifáradt mostanra agyilag. Csak gondolj bele: úgy kezdték az évadot, hogy emberrablás... És úgy folytatják, hogy helikopterről akarnak sakált vadászni. Oké, hogy ez egy politikai fricska - de nem ül, nem talál, nem lehet rajta nevetni. És ilyen az egész: szenvednek a színészek, próbálnak valami jót csinálni, de nem jön össze. Már Suvick "kókainozós" szövegén sem lehet jól nevetni, mert blődség az egész: lisztes zacskóban kilószámra kábítószer csak úgy elrejtve a spájzban? Napersze. Abban a spájzban, aközé a liszt közé, amiből egyébként folyamatosan sütni-főzni szoktak a panzió konyhájában... Hihető. Egyébként láthatóan sem Suvickot, sem a kommandós MauniCát fikarcnyit sem érdekli, hogy hogy került sok kiló(!) kóóókain a spájzba, odáig jutnak el, hogy lehúzzák a vécén az egészet.
guess.who 2020 okt. 09. - 17:39:07 Előzmény napraforgó
(15221/18030)
"Nagyon remélem, hogy a vagyonmegosztásnál az alkotók nem követik el azt a hibát, hogy megpróbálják Kristóf esetleges "örökségét" bevonni a megosztandó vagyon körébe! "

Hát pedig pont ezt akarják sulykolni, hiszen azért nem akar Panna (vagy a Vörös) már fél éve elválni, mert a Kristóf majdani pénzére ácsingózik...

De tekintve, hogy immár hivatalosan is megmutatták, hogy Kálmánka él, így nincs, mert nem is lehet "örökség" - azaz eleve nincs Pannával mit megosztani. Ha lesz a végén pénz, azt pedig Kálmán nyilván Kristófnak adja nevesítve, azaz eleve különvagyon, amin nem is kellene osztoznia. Szóval nem áll ez össze sehogy, de nyilván az utolsó részig függőben hagyják, hogy lehessen rajta "izgulni"... :)

(Vigyázz! A "több mint másfél év" csak a mi időnkben annyi, valójában szerintem csak nagyjából fél év! 9-10(-11) hónap telt el a sorozatban, de az elején még azért Kristóf együtt volt egy ideig Pannával, össze is járogattak, talán a második évadban kezdődött a Vörösös műbalhé, és ugye annak is csak a végén lett olyan jóban Panna és a Vörös...)
offtopic
guess.who 2020 okt. 09. - 17:31:44 Előzmény napraforgó
(15220/18030)
Van egyáltalán valami, ami nem időkitöltő hülyeség? Mert szerintem szinte semmi.

Kezd egy kicsit úgy kinézni az egész, mint a Kossuth-kifli, amiről érezhető volt, hogy csak az X perc műsoridő után járó pénz miatt kellett valamit leforgatni. :(


4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 14:20:01 4/10 Előzmény napraforgó
(15219/18030)
Fura, kimaradt az első sorból, hogy "hivja fel a lányát". De nem mondták, hogy tudtak-e beszélni, megtudott-e valamit a kislánytól, hol vannak, hol a gyerek, stb. stb. És mi inditotta arra, hogy bejelentést tegyen a rendőrségen? Miért pont most, miért nem rögtön azután, hogy Panna lelépett a gyerekkel?
4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 14:14:35 4/10
(15218/18030)
Teli van a sorozat egy rakás időkitöltő hülyéskedéssel. Asszonycipelés, sakálok, Renátóék barangolása Ámerikában, stb.
Most már csakazértis végignézem mert kiváncsi vagyok milyen húzással vetnek véget a sorozatnak.
4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 14:10:08 4/10
(15217/18030)
Laura azt tanácsolta Kristófnak, hogy hivja fel . Nyilván azt kellene megtudni tőle, hogy az anyja elutazott. Nem lehet tudni, hogy otthagyta-e a lányát és kire hagyta. Még csak emlités szintjén sem volt szó arról, hogy Panna még együtt van-e a Vörössel. Arról sem volt szó soha, hogy miből élnek? Csak azt tudtuk, hogy Kristóf számláját lenullázták.
És mi van, ha Panna hazahozta a lányát is? Remélem, hogy HB nem akarja megint elhitetni velünk, hogy Panna újra ki akar békülni Kristóffal, mert rájött, hogy mégis ő az igazi.
1/10
janderka 2020 okt. 09. - 13:57:51 1/10
(15216/18030)
Ebben a mostani részben csúcsra járatták a kamufotózásokat. Én ezt a korábbi photoshop bénázásaik burkolt beismerésének értékeltem! :)
4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 05:37:31 4/10 Előzmény napraforgó
(15215/18030)
Utolsó sorban Szofit - és nem Pannát
4/10
napraforgó 2020 okt. 09. - 05:10:09 4/10 Előzmény amira_daaa
(15214/18030)
Én ezen kicsit elcsodálkoztam, hisz elég lett volna Hollandiában is elutazni, vagy lakcimet váltani, hogy ne legyen kézbesithető neki az idézés.

Amúgy meg ha nem veszi át az idézést, az sem akadályozza a válópert, ha neki is van ügyvédje, - és miért ne lenne, akkor amúgy is a jogi képviselője, ügyvédje útján kézbesitik neki a birósági iratokat, igy az idézést is. Vagyis tök mindegy hol van Panna, ha az ügyvédje megtalálható a hivatalos irodai székhelyén, az idézést neki kézbesitik. Az ő dolga, hogy értesitse az ügyfelét.
Gitta mondott egy hülyeséget is, éspedig azt, hogy ha Panna nem veszi át az idézést, akkor ő ezért nem büntethető (???!!!). Ez egy baromság, elvégre egy válóper nem büntető eljárás, ahol bárkit, bármit szankcionálni lehetne.

Egy polgári (köztük a családjogi) perekben is csak a felperesnek kötelező és neki is csak az első tárgyaláson való részvétel, mert ha nem megy el, és nem is menti ki magát (pl beteg, kórházban van, stb.) a biróság úgy tekinti, hogy nem tartja fenn a keresetét és megszünteti a pert.
Az alperesnek, jellen esetben Pannának nincs megjelenési kötelezettsége, a távollétében is lefolytatható az eljárás. Ha meg van ügyvédje, akkor az úgy tekinthető, mintha ő is ott lenne.e

Sokkal jobban érdekelne, hogy Kristóf mit kért a keresetében - pl. a kislánya felügyeleti jogát.
Nagyon remélem, hogy a vagyonmegosztásnál az alkotók nem követik el azt a hibát, hogy megpróbálják Kristóf esetleges "örökségét" bevonni a megosztandó vagyon körébe! mert a házassági közös vagyon csak addig áll fenn, amig az életközösség. És ez Panna és Kristóf között már jóval az örökségi cirkusz előtt megszakadt.
Ja, és amúgy örökség sincs, csak kilátásba helyezett vagyonka. A jövőbeli esetleges gazdagodás meg nem számit egy válóperben.

Nem változtat ezen az sem, hogy még egyszer-egyszer lefeküdtek egymással. A lényeg az, hogy életvitelszerűen nem éltek együtt már több, mint másfél éve. és ezen nem változtat az sem, hogy Panna csinált egy kamuvideót Kristóffal Ökörfalván, mert Kristóf tanúkkal tudja bizonyitani, hogy az csak egy szimpla látogatás volt Panna részéről és nem valódi együttélés.
Ami valóban érdekes, hogy hol van most a kiskorú gyermek, aki a sorozat kezdetekor még csak 8 éves volt, aztán hirtelen 12 lett.
Feltételezem, hogy Kristóf most be akar tenni Pannának, hogy magára hagyta a gyereket Hollandiában (mert, hogy talán egy kőrözött bűnözőre hagyta, azért az nem tekinthető megfelelő elhelyezésnek). Ha az Interpol is elkezdi keresni a gyereket, az nem lesz jó pont Pannának egy gyermekelhelyezési perben.

Ja, és vannak olyan bi- és multilaterális nemzetközi családjogi szerződések, amelyek vita esetén a kiskorút annál a szülőnél helyezik el, amely országban a házastársak legutoljára EGYÜTT éltek. És ez Magyarország és nem Hollandia.
Pannának esélye sincs Pannát megtartani. Na mondjuk ez jó indok a per elhúzására.
9/10
amira_daaa 2020 okt. 08. - 23:04:49 9/10 Előzmény janderka
(15213/18030)
külsőket forgattak volna tavaszig azt be lehet adni télnek és utána inkább belsőket, de ugye közbejött a virus igy szerintem van amit átirtak hogy belső rész legyena mit meg nem tudsz követni hogy mikor is zajlik. pl a Bild ujság cimlapja amit elferditettek az január végi ugye Renátoék jegye februári tehát ez a friss forgatás volt.
1/10
janderka 2020 okt. 08. - 22:47:14 1/10 Előzmény amira_daaa
(15212/18030)
Áhhá! És akkor ezek szerint az évadszünet tervezett volt, és a kieső hónapokat eleve átugrották volna a sztoriban, csak már hamarabb (közép nyár helyett későtavasszal) leforgatták volna az "őszi" jeleneteket?
9/10
amira_daaa 2020 okt. 08. - 22:35:50 9/10 Előzmény janderka
(15211/18030)
ha 80 rész lesz az január elején vége kell hogy érjen. Akkor is ősszel inditották volna, és vége lett volna de akkor Makkosékat hamarabb is kezdhették volna. A DÖ nem állt le a sugárzással végig adták a harmadik évadot rendesen, az Apatigris és a Tanár állt le ( ezekből az Apatigris jön oktober közepén már a tévébe is) Inkább a gyártásnak volt szar meg a Makkosszállási átépités haladt furán ( erről tudnék mesélni de Barbi megharagudna, mert ugye annyit le lehet irn hogy hamarabb vége lett a forgatásnak és elkezdték átépiteni DÖ helyszinét és szerintem volt hogy már átépitettek kivül és belső felvételeknél meg használták a házakat.

Amugy az eheti Storyban van egy kisebb interjú Franckarikával de kb semmit nem mesél a DÖ-ről csak az átszerződéséről