offtopic
guess.who 2020 nov. 27. - 19:34:03 Előzmény napraforgó
(16570/18030)
Kár, hogy ekkora nyomit csináltak Tamás karakteréből, mert amúgy sokkal jobb színész, mint amit ebben a figurában meg tud mutatni. Pl. a Vándorszínészekben valahogy a hangjával is ügyesebben játszik, mint itt, ahol egy abszolút egydimenziós, pontszerű szereplővé silányította kedvenc írónőnk.
guess.who 2020 nov. 27. - 19:31:34
(16569/18030)
Panna eddig is "távozva volt" már vagy két évad óta, a múltkori, videozos jeleneten kívül szerintem nem is láttuk egyáltalán, szóval nem lesz feltűnő a hiánya. Szofinak meg talán az első évad óta nincs nyoma, csak beszélnek róla néha.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 19:06:22 4/10
(16568/18030)
Tompikát nyugodtan le lehet sittelni, annyira ön- és közveszélyes. Vagy be kell dugni valami diliházba.
El nem tudom képzelni, vajon mi iditotta arra, hogy lecserélje a százmilliós várományát az ikonért befolyó összegből talán várható 30 millióra.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 16:39:37 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16567/18030)
Zsóka jelenetei Subiczcal zseniálisak, de ez a NATO vizsgálat meglehetősen hihetetlen volt.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 16:37:25 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16566/18030)
Laura rúzsa pont olyan szinű volt, mit a blézere.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 27. - 14:40:35 8/10
(16565/18030)
Tomika már régen nagykorú. Maunika kifejtette, amikor visszaadta Tomika Franci gyűrűjét, hogy ha letelik az év, megkapja a zsét és Tomika mehet, amerre akar. Ez a hülyegyerekTomika meg el is hitte. Még ha lenne pénz, tudjuk, hogy így, ahogy tudják, nincs, szóval ha lenne, akkor sem adna Maunika ennyi pénzt Tomika kezébe. Sőt, tovább megyek, kérdéses, hogy egyáltalán van-e terve a jövőre nézve? Szerintem neki így jó Józsival, de Pestre nem tudom, hogy magával vinné-e, sőt, Józsi akar-e Pestre költözni? Nagyon kíváncsi vok a sorozat végére, mit ököködik majd össze Barbicsek.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 27. - 14:37:57 8/10
(16564/18030)
Köszi a spoilert, a gombot nem tudod használni?
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 27. - 14:34:49 8/10 Előzmény amira_daaa
(16563/18030)
Jó kérdései vannak, de borzasztóan idegesítő, ahogy lenéz és úgy beszél. Mintha a szövege az asztalon lenne. Szóval, nem néz a másik szemébe. És nem tetszik a rúzsa sem. Marosin még elmegy, csak csak, bár nála is eléggé feltűnő. De szépen ki volt sminelve Laura, Marosi is, de vhogy a rúzsaik nem tetszenek. Bezzeg Zsóka a laktanyába menet előtt. Feltett vmi kencét, de látni nem lehetett.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 27. - 14:30:49 8/10 Előzmény ummogo
(16562/18030)
Zsóka egy utálatos némber, de amit művel, zseniális. :) Én nagyon megkedveltem az utóbbi időben, az afrikai majmoláskor tényleg nem kedveltem, nagyképűbb volt a nagyképűbbeknél is, de tény, hogy elintéz mindent (amit a valóságban így nem lehet. :)))) Amit a postán művelt Suvickkal, hogy oldja meg, olyan erővel, mintha nekem mondta volna. És most is a laktanyában, hogy rendreutasította a katonát. Nem nézem előre a sorozatot, de szerintem simán kiviteti a parabolaantennát. De azért arra vigyázhatott volna, hogy elegánsabb kabátja jelenjen meg, mert így olyan, mintha Zsóka néni beszaladt volna a piacról... Jó, hát láttam színházban is egyszer, a Csókos asszonyban, szóval szép emlékem van, marad róla. :))
8/10
Pünkösdi Kató 2020 nov. 27. - 14:25:43 8/10
(16561/18030)
Biztos, hogy Franci, hiszen miattunk hajtotta le a fejét, hogy a néző ne jöjjön rá, hogy Marosi kémje. A testes pasas? Szerintem a szerb, aki lenyelte a figurát.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 13:35:50 4/10
(16560/18030)
Kristóf nem egy főnyeremény, de szerintem Laura nem az örökségére hajt. Ahogy hozzáállt a Dorothy peréhez, ellentmondott Benedek államtitkárnak is, arra mutat, hogy becsületes nő, ügyvédként is az és magánemberként is.
Azt sem tudjuk, hogy mennyire van képben a Szappanos család "öröksége" és egyéb tevékenységeik szempontjából. A 12 órás szabályt ismeri, de vajon mindent tud Kálmán, Tibi, Kristóf és Mónika előéletéről?
Talán tudja majd kicsit irányitani Kristófot, hogy mit kezdjen az örökségével, már ha lesz valami pénzmag, de direkte nem szed el tőle semmit.
9/10
amira_daaa 2020 nov. 27. - 11:51:23 9/10 Előzmény napraforgó
(16559/18030)
szerintem Panna bebukta a lakását és aztán még Mónika is megvegzálta ezt tudta volna kompenzálni Kristof. De hát ugye Panna rosszul játszott ha nem lett volna amugy Laura tuti

hogy nem válnak el. és belemegy ebbe a csapdába is.Viszont Franckarika ott volt ezt el fogja mondani Kristof Tominak? Ki is ez a Franckarika és kinek is dolgozik? nem Dorothynak?

Dorothy-t nem keresi senki se Bogdán se Gorán se senki?

szerintem tul sok a szál, ugy volt hogy pénteken lesz az ikon biznissz erre hát szeirntem tök más lett. annyira elszállt már a sorozat.
látszik hogy a szereplők is késlelteve és jocskán vágva játszák a részeket és a Szláven 20 mp kézmosás azt jelzi hogy az első hullámos felvétel volt. ( mint ahogy irtam itt nektek hogy forgattak covid alatt is )
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 11:46:00 4/10
(16558/18030)
Mégis hová kézbesitették Pannának a tárgyalásra szóló idézést, ha azt Kristóf nem tudta közölni a biróságnál.
Szerintem itt jöhet szóba a hirdetményi idézés, vagy arra gondoltam, hogy ügygondnokot jelölhettek volna ki Pannának a kiskorú közös gyerekre való tekintettel.
De ez, hogy Panna mégis megkapta az idézést és meg is jelent, dacára, hogy Kristófék csak körülbelül ismerik a Hollandiai cimét, kb. csak a kerületet, megint egy faramuci dolog.
És ha Pannának is volt Hollandiában ügyvédje, nemcsak Kristófnak, akkor nem értem, hogy azok miért nem jelentek meg? Vagy miért nem tanitotta ki az az ügyvéd Pannát, hogy mire támaszthat igényt, mire nem.
Mert akkor tudnia kellett volna, hogy csak az életközösség alatt közösen szerzett vagyon felére tarthat igényt, a különvagyonra még az életközösség fennállása esetében sem. És egypár ostoba fénykép nem bizonyitja az életközösség fennállását, ha a nőt kb. háromnegyed éve senki nem látta Ökörapátiban.
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 11:32:05 4/10
(16557/18030)
Az biztos, hogy Kristóf adóssága miatt adta el Panna az örökségét, a lakását - érdekes, hogy akkor még Panna is tudta, hogy a szüleitől örökölt lakás nem közös vagyon - de az adósság kifizetése után fennmaradt mintegy 40 millió Ft. a Pannáé maradt, azon nem osztozott Kristóffal.
Sehol nem volt szó arról, hogy mit csinált Panna azzal a pénzzel, mire költötte.
Azt esetleg követelhetné Kristóftól, hogy azt a 6 milliós adósságot, amit kifizetett helyette, azt fizesse vissza, de több nem járna neki.
guess.who 2020 nov. 27. - 09:55:21
(16556/18030)

Ha volt is ilyen megállapodás (azaz hogy a válás fejében megkapja az örökség felét), akkor is ott van az, hogy ahhoz, hogy megkapja, EL KELLENE VÁLNIUK - de éppen ezt akadályozza meg ezzel a hercehurcával. Másrészt: ilyen megállapodást nem szóban kötnek, ha meg mégis, és Kristóf állítja, hogy nem emlékszik, akkor Panna így járt, hisztizhet a bíróságon bármennyit, nem fognak neki ítélni semmit (kétlem, hogy bizonyítéka lenne rá, a Vörös és Panna szavahihetősége meg azért némileg kérdéses a többszöri hazudozásaik után).
Egyébként futhatnánk azzal is pár kört, hogy jogilag mennyire állna meg egy valódi bíróságon egy ilyen "megállapodás".

A lakás elvesztése miatt meg indítson Panna pert, a válóperüknek ehhez semmi köze.

De mindegy is, hogy tudják-e Pannáék, hogy nincs örökség: ha van, ha nincs, az a pénz akkor is Kristóf különvagyona. Főleg úgy, hogy a szöveg szerint 1-1,5 éve nem is élnek együtt Pannával, tehát már azelőtt megszűnt az életközösségük, mielőtt az egész kamu örökségesdi kiderült.
(És eredetileg nem éppen Panna adta be a válókeresetet még valamikor az első évadban, amikor Kristóf mindenáron vissza akarta szerezni és járogatott hozzá?)


guess.who 2020 nov. 27. - 09:30:36
(16555/18030)
Egyrészt mivel nincs örökség, így nem kaphatja meg Panna a felét, másrészt az óriási baromság, hogy készít Panna 4-5 fotót az ALVÓ Kristóffal közösen, és ezzel akarja bizonyítani, hogy együtt élnek - holott Kristófnak van mondjuk a faluban 20-30 tanúja, aki az ellenkezőjét tudja bármikor bizonyítani. Harmadrészt pedig az örökséget (ha lenne) NEM a házaspár kapná, hanem Kristóf, az az ő különvagyona, semmi köze nem lenne hozzá Pannának akkor sem, ha együtt élnének.
guess.who 2020 nov. 27. - 09:28:46 Előzmény napraforgó
(16554/18030)
Nem azt mondtam, hogy sikerül is, csak az, hogy ez lenne a cél az ilyen frizurával. ;)
guess.who 2020 nov. 27. - 09:28:14 Előzmény napraforgó
(16553/18030)
"Hivatalból kirendelt jogi képviselő" - na, ez megint egy ordas nagy baki! Eddig az volt, hogy a hollandiai ügyvéddel(!) egyezkedett Laura, most meg beül a tárgyalásra Franci, a jogilag elég értelmezhetetlen "barátnői" minőségben...
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 09:02:00 4/10 Előzmény guess.who
(16552/18030)
A Szappanos ház kertkapuja soha nincs bezárva, de ha lenne is egy retesz, azt simán ki lehet nyitni. És a ház bejárati ajtaja sincs bezárva, még éjszakára sem. Ha elég csendesen jön valaki, belopakodhat úgy, hogy nem veszik észre a nappaliban tartózkodók, ha épp beszélgetnek, vagy másra figyelnek.

Miért nem kezdett Kristóf óbégatni, hogy: hát te mit keresel itt, takarodj innen, de rögtön! ????
Ehelyett lefektette maga mellett úgy, hogy senki nem is tudott róla????
4/10
napraforgó 2020 nov. 27. - 08:55:57 4/10 Előzmény guess.who
(16551/18030)
Hát Ibolyánál nem takart semmit. Szegény, még most is ramatyul néz ki.