4/10
luci87 2020 dec. 08. - 08:49:18 4/10
(16830/18030)
Nem véletlenül nem akart találkozni vele Attila, mikor kijött végre a börtönből...tudta, hogy sáros, és lelkiismeret furdalása volt (ha volt ) miatta..Normál esetben nem nyugszik bele egy férj, hogy 20 évre bezárják börtönbe a feleségét.Ő meg élte világát, mintha mi se történt volna..nem tudom, el is vált tőle ezalatt?Biztos nem.Szegény Józsi pedig jót akart, hogy újra összejöjjenek a szülei..
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 08. - 08:49:05 8/10
(16829/18030)
Maunika arcát megnéztem volna az étkezőben, amikor meglátja a tetemeket. Szinte hallom az üvöltését, mi folyik? Mik ezek az állatok? János, jöjjön be az irodámba, AZONNAL!!!!!
temi3 2020 dec. 08. - 08:11:20
(16828/18030)
Én magamban már rég felvetettem, hogy Ibolya valójában csak bosszút akar állni Attilán. De szép lenne, ha valóban le is lőné! Végre történne valami.
4/10
napraforgó 2020 dec. 08. - 06:07:50 4/10
(16827/18030)
Subicz és Icuka megint nagyot alakitott , amikor a "tetemeket", akarom mondani trófeákat akarták elhelyezni az ebédlőben. Végre valami, ami tényleg vicces.
4/10
napraforgó 2020 dec. 08. - 06:05:42 4/10
(16826/18030)

Nem mutatták, hogy Ibolyka lelőtte volna a férjét.
Már arra is gondoltam, hogy az a pisztoly csak vizipisztoly, avagy csokiból van és Iboly csak jól megijesztette Attilát.
Aúgy meg semmi értelme nem volt az ijesztgetésnek,ha a nő nem használta a pisztolyt. Le is lőhette volna és aztán szépen elássa a lovarda mögött a trágyahalom alatt.
Na igen, de ez jobbára egy vigjáték akar lenni, szóval nem lehet.


4/10
napraforgó 2020 dec. 08. - 06:00:31 4/10
(16825/18030)
56.rész összefoglalója
SPOILER? SPOILER? SPOILER!!!!

56. rész
Hajnali 4-kor Clarissza nővér ébreszti Tibit, aki azt hazudja, hogy á, nem aludtak, épp imádkoztak a feleségével. Majd visszahivást igér, ha befejezték az imát, azzal szépen visszafekszik.
Ibolya takaritgat kora reggel. Jön Józsi, kérdi, hogy sikerült a tegnap este. Ibolya mondja, hogy nagyon jól, hálás a fiának, hogy megszervezte. Józsi kérdésére, hogy hol az apja? Ibi közli, hogy már elment, sok a dolga polgármesterként. De hálás, hogy összehozta őket. Nosztalgiáztak, felelevenitették a régi dolgokat. Most egy boldog új időszak kezdődik számukra, mondja Iboly.
Zukai találkozik Mahiccsal a kárászi kocsmában, Mahics elmondja, hogy be kell üzemelniük azt az antennát, vagy visszafizethetnek mindent, amit a Bogdánéktól kaptak. Zukai mondja, tán ismer valakit, aki ért hozzá.
Vali felébreszi Tibit, emlékezteti, hogy azt igérte Clarissza nővérnek, hogy visszahivja, ha befejezte az imádkozást. Vali könyörög, hivja már vissza a nővért. Tibi azt akarja, hogy inkább Vali hivja fel, de a nő otthagyja az ágyban. Tibi szerint Vali megint cserbenhagyta. Tibi végre kötélnek áll. Felhivja a nővért, aki közli,kieszközölt egy találkozás Tihanyban a nővéreknél. De előbb részt kell venniük egy jótékonysági koncerten. Vali tiltakozik, ő ugyan nem megy sehová! A boltban összeakadnak Tomival, aki kiröhögi Tibi ötletét hogy Vali játssza el, hogy apácának áll, csakhogy Tibi megtalálja az anyját.
Csabadoktor reggel keresi Katát, de a nővér nem tudja, itt van-e még. Csaba megtalálja a telefonját. Majd az éjszakás nővért keresi. Volt-e riasztás éjszaka. A nő mondja, hogy a doktornő nem kereste éjszaka, mivel megosztott ügyeletben voltak a neurológiával. Csaba csak nem találja Katát, viszont a telefonján számtalan nem fogadott hivást talál Danitól. A portaszolgálattól megtudja, hogy Kata nem ment ki az épületből.
Zukai hoz egy fiatalembert Mahicshoz, aki kétkedik, hogy ez a "kisgyerek" mindenhez értene. Mahics elbeszélget Gáspárral, a fiúval, egy szót sem értenek a fiú magyarázatából. A lényeg, hogy a fiú be tudná üzemelni a georadart. Megbeszélik, hogy este találkoznak, a fiú 2 havi fizetését, 8 kilót kér honoráriumként.
Józsi elmegy a lovardába a Sztojka fiúkhoz és nagyon megköszöni, hogy segitettek neki, az anyjáék randevúja remekül sikerült.
Dani újra elhivja Katát, Csaba felveszi a telefonját és elmondja, hogy éjszaka beszélt vele, de megszakadt a vonal de azóta nem tudja elérni Katát. Csaba a portástól érdeklődik, a biztonsági kamerák felvételeit akarja látni. Később a pofa megkeresi és egy felvételt mutat neki. Látszik, hogy egy ismeretlen beteghordó, akinek sárkány van a nyakára tetoválva egy fekete zsákban Kata szobájából kivisz egy testet. Csaba rögtön hivja rendőrséget azzal, hogy elrabolták a kolléganőjét. A rendőrség nem túl együttműködő.
Tibi és Vali eljutott Tihanyba, a nő le akar ülni, de Tibi végig akarja állni a koncertet. Vali csak azt kéri, hogy ne csináljon botrányt.
Megkezdődik a koncert. Valinak tetszik, de Tibi csak forgatja a fejét. Nem birja kivárni még az első szám végét sem, felkel és a jelenlévő apácákat kezdi vizsgálni. Vali próbálja nyugtatgatni, de Tibi bunkó, mint mindig. Egyenkét vizsgálja az apácákat, amikor egy biztonsági ember kihurcolja. Tibi óbégat. Hazafelé Vali szidja Tibit, mit művelt már megint! Clarissza nővér egy szóval sem igérte, hogy az anyja is ott lesz, csak meghivta őket a koncertra. És igérte, hogy Valit meghallgatja egy főrendi apáca.
Bogdán kérdi, mi van a kiscsajjal. Dragan közli, lehet, hogy túl sok kloroformot adott neki. (jesszusom, hogy vitték át a határon????)
Tomas közli, hogy a georadart ma este beüzemeltetik. De kell vagy 3 nap, amig megtalálják a kincseket.
Mahicsék késő este megérkeznek a lezárt telekre, hogy beüzemeljék a radart.
Csaba este visszahivja Danit, aggasztó hirei vannak. Nem éri el Katát, viszont a biztosági felvételen láttak valamit. Egy férfi sárkányos tetoválással bement Kata orvosi szobájába, majd távozott egy hullazsákba zárt testtel. De a rendőrség nem indit nyomozást, amig 72 óra nem telt el az eltűnéstől.
Tibi és Vali sötét éjszaka ér haza (úristen, hát hányszáz km-re laknak Tihanytól???), épp csak visszaértek a 12 órán belül.
Látják, hogy a Jenő telkén történik valami, talán hegesztenek? Tibi megy egy ásóval a kezében, hogy cirkuszoljon velük. Meglátja, hogy a nagy antennán hegesztenek valamit. Hát itt meg mi folyik, teszi fel a kérdést magának.


9/10
amira_daaa 2020 dec. 08. - 00:05:54 9/10 Előzmény Rojita
(16824/18030)
holnapi részben sem derül ki hogy lelövi-e vagy sem ennyit elárulhatok :D de én bizok benne hogy elásta :D
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 23:58:49 7/10 Előzmény amira_daaa
(16823/18030)
Aki látta a holnapi részt, az mondja az "örült volnát", mert mi azt még nem tudhatjuk.
De gondoltam, h nem gyilkossággal zárják le , végül is ez egy vígjáték.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 07. - 23:52:54 9/10 Előzmény Rojita
(16822/18030)
Rojita-listára kerültem :D kár :D én olvasom amiket irsz. én dolgozom amikor megy a tévében és még mindig nincsen tévém azért irok előrébb. :D
9/10
amira_daaa 2020 dec. 07. - 23:38:31 9/10
(16821/18030)
szpojler keddi részből


a sorozat már töltelékebb és unalmasabb nem lehet. Csaba doktor huzza az időt nem jut eszébe senkit felhivni, Danika is béna nem szolna Mónikának hogy gáz van á dehogy miért szolna. Nem tudjuk meg, hogy Ibolya végül lelőtte-e Attilát vagy sem.

Szerintem péntekre Kata ki lesz szabaditva és a bajszos Dani addigra vissza tudja kapni, hogy végre ujra leköltözzenek a faluba.

AZT MONDTA A MAI RÉSZBEN VALI HOGY KÉT AZAZ KÉT NAP MULVA KARÁCSONY de mint jó háziasszonynak nem sütni főznie kéne?

eheti dolgok elég unalmasak lesznek.


9/10
amira_daaa 2020 dec. 07. - 23:29:50 9/10 Előzmény Rojita
(16820/18030)
de örültem volna ha ibolya lelövi Attilát megérdemelte volna. :D
offtopic
guess.who 2020 dec. 07. - 21:39:06 Előzmény napraforgó
(16819/18030)
Ott csúszott félre az egész, hogy Bé nagyasszony valamikor az első évad végefelé úgy gondolta, hogy tud ő az eredeti sztorinál jobbat is írni, nem kívánja lemásolni azt. Gondolta, hogy ír bele jó sok TTibis üvöltzést, főtéri szoboravatást, suttyó polgit, félresikerült akciójeleneteket, ezernyi kusza mellékszálat, az egészet meg leönti kémes-titkosügynökös-maffiózós szósszal, mert ez így nagyon izgalmas lesz.

Csak hát az az apróság, az a jelentéktelen, nüansznyi kihagyhatatlan szükségszerűség (amit a sznob irodalmárok írói zseninek neveznek), na az hiányzott a képletből.
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 21:05:22 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16818/18030)
Kovács ezredes biztos, h megoldaná, h véletlen baleset, vagy öngyilkosság történt, de - valszeg, nem halállal ütik ki Attilát.
8/10
Pünkösdi Kató 2020 dec. 07. - 20:53:56 8/10 Előzmény Rojita
(16817/18030)
Meg is érdemli Attila. De Ibolya belegondolt, ha lepuffantja Attilát, akkor mehet vissza a börtönbe? Igaz, nem a thaiföldibe... De honnan volt a fegyvere? Mondhatnánk, hogy a lányszobájában őrizte, de nem úgy tűnt - mintha értenék hozzá -, hogy 20 éves fegyver lett volna. Lényegtelen kérdés. Viszont amíg találkoztak, Józsiék lufit eregettek, nekem annyira tetszett a jelenet, tényleg szépen megrendezte Józsi a találkát. Viszont Attila csak a "szép" Ibolyára kíváncsi, a jólöltözöttre, a csinosra. Arra, aki a börtönben volt, arra nem.
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 20:47:24 7/10
(16816/18030)
Na, én is így gondoltam az Ibolya - Attila -ügyét lezárni.
4/10
napraforgó 2020 dec. 07. - 17:21:16 4/10
(16815/18030)
Az a baj, hogy ezt a történetet is és másokat is elkezdtek egy jó ötlettel, aztán elég hamar elrontották, bugyutaságokba fulladt a sztori. Nem tudták de nem is akarták fenntartani az eredeti sztori érdekességét. És a szinészek a bugyutaságokért is jó pénzt kapnak, biztos jövedelmet. A renoméjuk talán sérül a sok ostoba szerep miatt, de az ismertségük nő és ez az előny kiegyenliti a hátrányokat.

Igazából csak mi, a nézők vagyunk vesztesek, mert szamárságokkal tömnek minket valódi, értékes művek helyett.
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 13:09:11 7/10 Előzmény janderka
(16814/18030)
Ez mind igaz és szép, de az emberek félnek, nem akarnak még lejjebb csúszni. A legtöbben ezért mindenben egyetértenek a főnökükkel és még egy petíciót se mernek aláírni, nehogy rákerüljenek vmi "megbízhatatlanok" listájára. Akinek meg gyerekeket is el kell tartania, kölcsönt is fizetnie kell, az teljesen elgyávult.
Talán a fiatalok még bátrak, nincs mit vesztenivalójuk, (dehogynem, a jobb jövőjük lehetőségét). és persze a nyugdíjasok. A nyugdíjukat (még) nem veszthetik el, -(csak a nyugdíjuk értékét).
1/10
offtopic
janderka 2020 dec. 07. - 11:39:05 1/10 Előzmény Rojita
(16813/18030)
A középszerű csepürágóknál seggnyalóbb emberfajta kevés van. Mondhatják persze, hogy anno ezt nevelték beléjük a színművészetin, meg hát a sárgacsekk, de hahó, ez itt ma már a 21. század. És szakmai minimum is volna a világon. Persze nem náluk.
Egyébként meg helyén kell kezelni az ilyen fostalicska műsorokat a bennük résztvevőkkel egyetemben. Ami és aki trash az trash. Akkor is ha utána Lear királlyal próbálkozik valaki a Nemzethyben.
És igen, ha ezért el kell menni egy színházi előadásra, hogy a nagymonológ alatt a 7. sor közepéről vághassuk ezt a képükbe, akkor bizony el kell menni. Enélkül ugyanis sose lesz számukra visszacsatolás. Hiába reménykednek, hogy Magyarországon nem lehet nyílt színen megbukni - mert a hazazi közönség "nem olyan". Hát legyen olyan!
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 11:32:31 7/10
(16812/18030)
(Mióta az itt kommentelők nagy-része áttért a műsorra kerülés előtti filmnézés lehetőségére, én meg nem, - át kell ugornom néhány rendszeresen hozzászóló írását, akik elvesztették már a fonalat, h mit láthatott a mezei néző a tévécsatornán és mit a neten. Vagyis rendszeresen, vagy olykor, de spoilereznek. (Ordító egér szinte mindig, Amira, Napraforgó olykor.) Sajnálom, h az azonnali közlési vágy így elburjánzott, mert szívesen olvastam mindenki észrevételét, de most már ezeket a nickname-i hsz-okat átugrom.
Sebaj, mindjárt itt a sorozatvég.)
7/10
Rojita 2020 dec. 07. - 11:17:28 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(16811/18030)
Mivel a rendezőnő és a fk-író ugyanaz a személy, így senki se MERTE figyelmeztetni a logikátlanságokra, mert esetleg legközelebb a rendezőnő nem fogja hívni az illetőt, mint"kötözködő, mindenbe beleszóló embert".