offtopic
guess.who 2020 dec. 19. - 14:39:37
(17150/18030)
Ha megnézed az ottani jeleneteket, az oltár fölött valami marha nagy panelt kitakartak... Gondolom, valami olyasmi volt ott, ami az igazi templomra vonatkozik, és rá lehetne jönni belőle, hogy az bizony nem "Kárászi". :) Mert remélem, nem valami búcsúcédulás termékelhelyezés volt a legalább 2*2 méteres nagy folt mögött. :D
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 13:03:11 4/10
(17149/18030)
Nekem kicsit fura volt, hogy amikor Szláven vásárolgatott Mézessütivel a kárászi boltban, és Marosi telefonhivására mennie kellett, Marlenka kicsit nyafogott, hogy megigérted, hogy játszótérre is megyünk. Most komolyan, egy 14 éves lány még játszótérre jár? És mit csinál ott? hintázik, vagy mászókázik?
Jó, ez a kislány nem úgy néz ki, mint a mai 14 évesek, akik cigiznek és úgy vannak kifestve, mint az utcalányok, és véletlenül sem játszadoznának játszótéren, hacsak nem fiúkkal....
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 12:29:57 4/10 Előzmény amira_daaa
(17148/18030)
Én nem is kifogásoltam a távollétüket.
Az sokkal érdekesebb, hogy csak úgy beköltöztek egy házba - amelyet ki szoktak adni ! - ingyér és úgy laknak benne, mint a sajátjukban, holott nem tudják biztosan, hogy az az apjuk háza (tulajdona/bérleménye)
És igen, a 12 órás szabályt én is igy gondoltam megoldani. Közigazgatásilag a faház még Ökörapátihoz tartozik, még akkor is, ha Lenkeházához van közelebb.
És valóban, nem láttuk, hogy mindenki hozta volna a bőröndjét, utazótáskáját a cuccokkal, ami azért fura. legalább egy hétre való cuccot kellett volna magukkal hozni.

Ja, és kiváncsi vagyok, hol lakik az új házas Dani-Kata házaspár?
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 12:24:19 4/10 Előzmény guess.who
(17147/18030)
Kristóf részére MINDENKI felajánlott egy részt, csak Mónika nem. Vagyis Tibi, Tomi és Kata is. És most újra mindhárman játékban vannak, tehát 3 egység pénz biztos megy Kristófnak.
Bár én nagy baromságnak tartom, hogy megbüntették, amiért a lánya után ment, és biztos vagyok benne, hogy utólag Kálmán is revidiálja a korábbi álláspontját és ő is teljes jogú örökös lesz.
Ha már a barom Tibit kimentették a sorozatos közlekedési szabálysértésekből, Tompikát az elcsellengésből, aztán meg kábitószertermesztésből, akkor Kristóf sokkal jobban megérdemli. Végre felelősségteljes apaként viselkedett és a gyereke miatta odahagyta volna a pénzt is. igazságtalan lenne, ha kitolnának vele.
Sőt, biztos, hogy Attilának és Józsinak is fog adni, mert miért is ne adna. Ők is leszármazottak. Józsival nincs is baj, Attila meg majd világgá megy a pénzével, nem rontja tovább ÖA-ban a levegőt.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 19. - 11:28:27 9/10 Előzmény napraforgó
(17146/18030)

Tibi örül, hogy Vali anyja elment és hálistennek idén már nem fog rájuk törni. de szerencsére ez a faház még Ökörapátihoz taartozik, igy nem szegték meg a 12 órás szabályt! (!!!)

látod látod kellett nekünk pattogni hogy kiesnek az örökségből :D

guess.who 2020 dec. 19. - 10:24:42
(17145/18030)
Eddig is mindhárman erdészkedtek, fizetést is kaptak a semmiért, szóval most annyi változik, hogy az eddigi főerdész fizetéséből kell egy-egy részt leosztani Misiéknek, hogy kiegészítsék a korábbi fizetésüket egy főerdészire. Szerintem még marad is a pénzből, azaz az erdészet jól jár ezzel, mert ugyanazt a munkát egy emberrel kevesebb végzi el, aki után már nem kell járulékot sem fizetni. :)
guess.who 2020 dec. 19. - 10:21:54 Előzmény napraforgó
(17144/18030)
Logika, logika, logika és az ostobaságok:

Dorotty és Alga mikor és hogyan lettek ilyen jó barátnők? És Algának miért és minek vannak fotói Szláven sufnijáról a telefonján? És amúgy honnan a szöszből tudta meg, hogy Mézessüti Kárásziban van, és ráadásul egy tök ismeretlen fodrászatban, mikor csak pár perccel előbb került oda?! És Alga annyira "felelős anya", hogy szándékosan odaviszi Bogdánhoz Mézessütit túsznak?! Mi ez a marhaság?!

És Tibiék úgy otthagyták a Szappanos-házat, mint a sicc. Nem is hiányzik nekik, mert edényeik, evőeszközeik, ruháik, köntösük is van már a faházban, sikerült fél nap alatt teljesen berendezkedniük.

Szláven eddig SOHA nem fordult a rendőrséghez, mindig mindent maga oldott meg. Most külön jelenetet kapott az, hogy elzarándokolt hozzájuk csak azért, hogy elhajtsa a "kapitány" a fenébe. Logikus és életszerű.

Ostobaság volt erdei jelenetet csinálni, mert egy halom digitális utószínezéssel "barnították" el a zöld lombokat és a lágyszárú növényeket - csak éppen az nem jutott a zseniális rendező eszébe, hogy télen NINCS lomb és nincsenek virágzó lágyszárú növények... Ráadásul nem énekelnek folyamatosan a madarak.
És a ravasz maffiózók ügyet sem vetnek a vadidegen sofőrre, az orra előtt beszélik meg, hogy mit csináljanak, illetve kezdik el kipakolni a faházat is. Ééééértem.


guess.who 2020 dec. 19. - 10:19:24 Előzmény napraforgó
(17143/18030)
Szerintem is. A stáblistában ugyan továbbra is Zöld Csaba szerepel, de nem ő volt az autószerelős jelenetben...
guess.who 2020 dec. 19. - 10:16:50
(17142/18030)

Annak mondjuk van realitása, hogy mivel Attila a fejlövés... izé... láblövés miatt most jó ideig nem tudja ellátni a polgármesteri tisztségét, ezért lemond és új választásokat írnak ki. Meg gondolom, Ibolyka is megfenyegette, mielőtt elhúzott Thaiföldre.

Kristófnak viszont nincs öröksége: vagy egymillió évaddal ezelőtt kiesett, csak Kata és TTibi ajánlott fel egy-egy részt a sajátjából. De mivel Kata is kiesett, azt a részt is bukja, illetve mivel ugye Stefán és az egylet új igénylőként lépett fel, a személyek öröksége jóval kisebb lett, amiből következően a Kristófnak felajánlott rész is csökkent. Jelenleg egyedül TTibitől kapna valami alamizsnát, de neki meg Vali cukrászdájára is kell áldoznia, úgyhogy nem sok elosztogatnivalója marad... :)


4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 06:48:11 4/10
(17141/18030)
Na mit mondtam! Úgy tűnik ráhangolódtam a showrunner asszony hullámhosszára.

Mónika Ökörapátiban akar maradni a panziójával, meg a Józsikájával, és hogy az eszét is használja, Lenkeházán polgármester akar lenni.
Ha valakiről, Mónikáról ezt nem feltételeztem volna a sorozat elején. és láss csudát, mégis....


4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 06:43:19 4/10
(17140/18030)
65. rész
SPOILER, SSPOILER, SPOILER!!!

65. rész
Olga és Dorotha egy kárászi étteremben esznek, Olga fotókat nézeget a telójában. Dorothy kineveti, a volt férje egy ilyen vacak pajtában lakik? Olga elmegy és nem mondja meg Dorothynak, hová.
Marlenka és Tami felkeresik Diát, csináljon a kislánynak frizurát. Tami odasúgja Diának, hogy Szláven küldte, Marlenka nincs biztonságban otthon. (Dia nem a megszokott rózsaszin fodrászatában ügyködik, hanem egy kék-fehér kárászi valamiben).
Vili összetalálkozik Dorothyval a kárászi hotelben/étteremben???, Vili a fekete paróka ellenére felismeri a nőt, aki kéri, őrizze meg az inkognitóját.
Dia frizurázza Marlenkát, amikor Olga állit be és el akarja vinni a lányát. Dia fel akarja hivni Szlávent és kérdi Olgát,mit mondjon, hová mentek. Olga közli, ha Szláven tudni akarja, hivja fel, ne Dián keresztül üzengessen.
Valinak tetszik a karácsony a faházban, Tibi morog, idén nem kapott legot (mi van?) A Millenium Falcon kellene neki. Vali mondja, hogy az gyerekeknek való. Tibi örül, hogy Vali anyja elment és hálistennek idén már nem fog rájuk törni. de szerencsére ez a faház még Ökörapátihoz taartozik, igy nem szegték meg a 12 órás szabályt! (!!!) Vali elmondja,hogy Zsókáék az Egylet pénzén szerveznek egy nagy szilveszteri bulit a kárászi művházban. Tibi közli, ők nem mennek sehová, pláne nem azokkal a nyekenyóka parasztokkal.
Szláven Diánál keresi Marlenkát, a lány elmondja mit üzent Olga. Szláven dühös, elrohan.
Bogdánék örülnek, a csatát megnyerték, Igor szerencsére melléjük állt. Olga jön, Marlenkával, Bogdán mérges, Tomas miért hozta ie őket? Bogdán átküldi Marlenkát a szomszédba, játszon Igor gyerekeivel. Olga elmondja, ő és Dorothy kifaggatták a papot, aki egy faházról mesélt. Mahics szerint ő ismeri azt a faházat a lucerdőben. Fejből leirja a koordinátáit (hát hiába, aki tud, az tud)
Vili meghivta egy kárászi étterembe Icukát és Dzsennikét, Mónika és Subicz késik. Dorothy integet Vilinek, és megkérdi, van-e a környéken egy kisebb faház. Vili szerint a környéken van ilyen több is, de azért mégis, Lenkeháza mellett van egy ilyen, ami szóba jöhet.
Szláven elmegy a kárászi rendőrségre, a kapitánnyal akar beszélni. Az Üti akadékoskodik, de Szláven köti az ebet a karóhoz, élet-halál kérdésről van szó. Az Üti beengedi, és Szláven bejut a rendőrkapitányhoz. Elmondja, hogy a lányát az anyja elvitte és valószinűleg a szerb bűnözőhöz, Bogdánhoz. A lánya életveszélyben van! ez Az a Bogdán?, kérdi a tiszt. Igen, az. A lánya anyja ezeknek a Bogdánéknak dolgozik .A gyereket az anyja a kárászi fodrászatból vitte magával. A kapitány azt tanácsolja, nézze meg a szállóban őket, de ő nem mondott semmit, hagyja ki a rendőrséget ebből.
Kristóf feldisziti a szobát, várja Laurát. Tamás meg Tamit várja, ezen kicsit összekülönböznek. Megérkezik Laura, tetszik neki, hogy Kristóf készült neki. Csókdosnak, majd kristóf átadja a karácsonyi ajándékát, egy holland-magyar szótárt. Laura is hozott neki ajándékot, egy levelet a kislányától. Szofi alig várja, hogy találkozhasson az apukájával.
Vili idétlen történetekkel szórakoztatja Icukáékat, amikor hangoskodásra lesznek figyelmesek, Szláven orditozikaa recepción, azt akarja megtudni, hogy itt van-e a lánya. Vili kimegy, tud-e segiteni. Szláven szerint a kapcsolatain keresztül megtudhatná, itt van-e a lánya. Vili megtudja, hogy csak egy külföldi állampolgár jelentkezett be, mondja a szobaszámát. Szláven beront - Dorothyt találja, a lányát keresi rajta. A nő taaadni próbál, nem tud semmit, de Olga telefonál. Közli, mindjárt jön, mennek a faházhoz. Szláven hátraköti Dorothy kezét, majd betömött szájjal beteszi a szekrénybe.
Olga a szálló előtt várja Dorothyt, aztán megunja és fölmegy. Szláven a bérelt sofőrre pisztonyt fog, leveteti a sapkáját és a zakóját, elzavarja a söfőrt és beül az autóba a sofőr helyére.
Olga közben bemegy Dorothyt megkeresni. Mivel a kiabálására Dorothy nem jön elő, a takaritónővel közli, ha egy nyivákoló amerikai nő keresné, közölje vele, hogy rá ne számitson többet.
Laura Kristófot kérdi, ha a kislány hazajön, akkor hol fognak majd lakni? Kristóf szerint ezen még nem gondolkodott. A régi lakásukat eladták és még nem gondokodott újon. Laura szerint ő nem akar többé elmenni tőle reggelente. Ennek Kristóf örül, tehát összeköltöznek.
Bogdánék megtalálják Zsuzsanna kis fakunyhóját az erdőben.
Olga utasitja a "sofőrt" hajtson a faházhoz,
Mónika és Nándi találkoznak, Nándi egy különleges francia parfümöt hozott neki, amit Mónika akorábbana is használt. A nő nagyon örül és szabadkozik, ő nem készült semmivel. Aztán kajolnak. Nándi arról beszél, néhány nap és letelik az év, nyilván hazaköltöznek. Majd rákérdez, hogy Móni elfogadja-e az ajánlatát, visszajön és átveszi a helyét? Mónika közli, sokat gondolkozott, és lehet, hogy az már nem az ő helye. Ezel átadja a diktafonját Nándinak, ez sokat fog neki segiteni. Mónika közli, hogy ő megszerette Ökörapátit. Nándi csodálkozik, csak nem a szakadt panziót akarja működtetni? Móni szerint neki már az az otthona. Horváth Attila helyére időközi választásokat fognak kiirni Lenkeházán, ő elindul a polgármesteri székért.
Olga beszál az autóba és a faházhoz viteti magát. Közben Bogdán és a sárkányai már feltúrták a pici faházat és nem találtak semmit.
Szláven kiszáll az autóból, pisztoly a kézbe és megy. A faház tetejéről elkapja Milánt a lábaival és foglyul ejti. Kihivatja vele Bogdánt és
leteperi. Előrohannak a többiek. Mindenki pisztolyt fog mindenkire. Szláven aa lányát akarja a letepert Bogdántól, sárkányok meg Szlávenre fognak fegyvert. Bogdán közli, csak a Szarajevói Szűzért kapja meg a lányát.


4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 05:03:39 4/10
(17139/18030)
Nem cserélték le a magasabbik kopaszt Szláven ismerősei közül?
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 04:01:30 4/10 Előzmény guess.who
(17138/18030)
Tamika épp úgy szereti szóri a pénzt, mint Tomika. ketten 3 hónap alatt a nyakára hágnak az örökségnek. és Mónikának volt egy igérete, hogy akkor békén hagyja a fiát.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 18. - 21:37:12 9/10 Előzmény Rojita
(17137/18030)
chipsek is forditva voltak a TT-s jelenetnél a hét elején
7/10
Rojita 2020 dec. 18. - 21:10:45 7/10
(17136/18030)
Jó pofa volt a csokoládépolc előtti felvétel Szlávennel és Marlenkával. Nincs édességet forgalmazó szponzoruk, így egy sornyi lila Milka csoki címkével megfordítva állt a polcon. (Lehet, h a többi márka is felismerhetetlen volt, csak a lila tábla csokik voltak nekem ismerősök.)
7/10
Rojita 2020 dec. 18. - 20:56:54 7/10
(17135/18030)
Hát, Misi nagyon biztos volt a győzelmében. Várható volt, h máshogy alakulnak a dolgok...
Gézám döntése, sztem lehetett volna jobb is. Leginkább egy harmadik ember.
Misi, egyértelmű, h szakmailag jobb, mindent tud, amit egy főerdésznek tudnia kell. De határozatlan, gyenge. Nem csak otthon, hanem a munkában is. Az első részben, volt, h inkább félrefordul, nem vesz észre problémákat, csak ne kelljen veszekednie, kiállni vmi ügy mellett.
Mahics nem csak szakmailag tudatlanabb, de nem tisztakezű, hajlamos minden kétes ügyben részt venni.
Hogy fog ez a két kakas együtt dolgozni?
guess.who 2020 dec. 18. - 20:29:19 Előzmény napraforgó
(17134/18030)
Tompika szerelmes, és pont Tamiba. Tami meg rövid pórázon fogja tartani (és Tomi ezt marhára fogja élvezni), nem hagyja, hogy elverje a pénzt.
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 19:28:24 4/10
(17133/18030)
Tételezzük fel, hogy mindenki megkapja az "örökségét". Ha kiörömködték magukat akkor ki mit fog kezdeni vele? Mert eddig ez még nem volt téma az örökös ökrök között soha. Az egyetlen, amiben biztos vagyok az, hogy Tompika el fogja szórni seperc alatt, neki erre nem kell egy év, mint Stefinek. (na jó, Stefinek sem kellett).
Engem zavar, hogy nem szövögettek terveket a jövőre nézve. Talán csak Vali, aki saját cukrászdát akart, de ő nem örökös, csak Tibitől remélhet némi manit.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 18. - 17:12:30 9/10 Előzmény napraforgó
(17132/18030)
Kálmán akkora barom mint a fia TT ahogy látom. De kár hogy errefelé ment el a sori és most akkor majd elmegy megszöktetni a feleségét az aki megnyeri a fogadást? vagy mi lesz? vagy átusszák Tihanyt vagy mi a terv mit gondoltok? :D

Robinál hiányoltam hogy nem világosabb kékebb ingben volt akkor nem is tudjuk kire hasonlitott volna és honnan :D
4/10
napraforgó 2020 dec. 18. - 16:07:19 4/10 Előzmény kovimari
(17131/18030)
Igen, látom, hogy több olyan szinész is felbukkan a TV2-n, aki korábban RTL produkcióban szerepelt.
Úgy gondolom, hog a szinészek mostanában nem csatornához szerződnek, hanem produkciókhoz, igy lehetséges a keveredés. Ami csak jót tehet a műsornak is.