9/10
amira_daaa 2020 dec. 20. - 18:32:40 9/10
(17170/18030)
ez egy abszolut ökotudatos és olcso bevetés igaz Nándi még előtte randizott Mónival sőt elvan mint a befőtt , de hova tünt Benedek? :D
offtopic
guess.who 2020 dec. 20. - 16:56:52 Előzmény Magdi
(17169/18030)
Izé... hogy is mondjam: ízléses megoldás.
offtopic
guess.who 2020 dec. 20. - 16:56:31
(17168/18030)
Vagy egyszerűen átkerülTEK más fennhatósága alá a rendőrségen belül, és eltévedTEK... :)
9/10
amira_daaa 2020 dec. 20. - 11:01:23 9/10 Előzmény Magdi
(17167/18030)
köszönjük, én például észre sem vettemhogy kitakarták de amugy igaz :D
Magdi 2020 dec. 20. - 08:30:08 Előzmény guess.who
(17166/18030)
Szerintem az egy kivetítő, egy csomó templomban van, kiírják rá az énekek szövegét, mikor találkoznak legközelebb, ilyesmiket.
9/10
amira_daaa 2020 dec. 19. - 20:31:19 9/10 Előzmény guess.who
(17164/18030)
hát azért kiváncsi leszek hogy mekkora baromság lesz a vége :D
9/10
amira_daaa 2020 dec. 19. - 20:28:02 9/10 Előzmény Kat75
(17162/18030)
mivel a sorozatban nincsen koncepcio és mivel Nándiék hisztiztek azért hogy el szeretnék kapni Dorothyt igy Szláven elég okosan cselekedett - szrintem volt a két rész forgatása között egy-két honap vagy ujraforgatták
Kat75 2020 dec. 19. - 18:14:50
(17161/18030)
Hová tűntek a segélycsapatok Szláven mellől? Se Nándiék se Benedekék nem érkeztek meg, pedig állítólag nagyon kellett sietniük segíteni. Ráadásul Szláven kávézóbeli akciója igen furcsára sikeredett. Egy szintén tapasztalt harcosnak számító embernél azért elvárás lett volna, hogy ha már foglyul ejtették Bogdánékat végiggondolta volna, hogy mi lesz azután? Tartják őket a karjukban, amíg meg nem érkezik a felmentőcsapat? Grofó is megkérdezte: "...és most mi lesz?". Ha nem jön Mahics, még mindig ott ölelgetik egymást.
guess.who 2020 dec. 19. - 17:35:37 Előzmény napraforgó
(17160/18030)
Lesz katarzisnak szánt izé (már most is van, részek óta), csak egyáltalán nem következik az előző 3,9 évadból. A legtöbb lépés ugyan meglepő és mulatságos, de nem építették fel évadokon keresztül azt, hogy az adott szereplő most a végén úgy dönt, ahogy. Ahogy írod: a szereplők elvoltak négy évadon keresztül, most meg odakennek a végére valami katarzist, aminek sem a színe, sem a szaga, sem az íze nem passzol a többihez.
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 17:13:20 4/10 Előzmény amira_daaa
(17159/18030)
Igen, igy van, voltak szórakoztató jelenetek, apróságok, de mégsem volt egy egységes valami. És nem jutottunk el sehová, nem lesz az a katarzis érzés, hogy nnaaa....
9/10
amira_daaa 2020 dec. 19. - 16:58:46 9/10 Előzmény napraforgó
(17158/18030)
nem volt logika benne és nekem is olyan furcsa szájizem van , de például a panzios jelenetek cicukával és Suviczkkal és Dzsennikéval nagyon tetszettek na meg Viliiivel is :D ahogy Cicuka Naccsádozik az nagyon c:Dvicces
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 16:52:36 4/10 Előzmény Heatseeker
(17157/18030)
Majd kitalálják, hogy a pénz nem is tisztességtelen módon keletkezett, hanem a kb. egy éve alapitott krumplizók termelték ki a horribilis nyereséget, azt osztja most szét Kálmán.
Arról meg, hogy a krumlizókat a háborúban összeharácsolt kincsekből alapitotta, majd elegánsan megfeledkeznek.
Épp elég, hogy 20-30, vagy ki tudja mennyi műkincsből hármat visszajuttatott a szerb államnak, már jóvá is tett mindent, minden meg van bocsátva.

S sorozat olyan volt, amilyen, még szórakoztató is volt valamelyest, de igazából nem tetszett, hogy koncepciótlan volt. A történetnek az eleje és a vége között nem volt egy ive, az egyes történések nem épültek egymásra, nem következtek egymásból, nem volt szerves egységben, csak olyan egymás után dobált történetecskék sora volt.
guess.who 2020 dec. 19. - 16:49:55 Előzmény napraforgó
(17156/18030)
Tibinek csak az örökség, a fődíj, a pénz, a kincs lebeg a szeme előtt, nem egy túl bonyolult jellem. Nagyon remélem, hogy Vali ad neki egy pofont, és otthagyja szó nélkül, miután TTibi közli vele újévkor, hogy ő egy fillért sem ad a cukrászdás hülyeségére. Bár az eddigiek alapján erre nagyon kicsi az esély, mert valami fura oknál fogva Vali minden szemétséget, minden bunkó beszólást azonnal elfelejt, legfeljebb csak egy kicsit morgolódik, de nem haragszik Tibire. Pedig a kocsmában a cukrászkodást is Tibi miatt kellett abbahagynia.

MauniCa is "megjavult", bár szerintem irreális, hogy

Józsi és a panziós meló miatt otthagyja Nándit, illetve a pesti, a sorozat elején még jól menő ingatlanbizniszét, meg az emeletes villáját is (ami szintén egy éve csak úgy lóg a levegőben!). Nekem hihetetlen az a magyarázat, amit Nándinak előadott, bár gondosan kerülte Józsi említését, de nyilván ez a teljesen hülye "kapcsolat" az, ami ott tartja Apátiban.



Kristóf volt talán a legelső, aki megváltozott, hiszen már régóta a kisboltot viszi, most meg

Laura közli vele, hogy megy utána, bárhová is megy Kristóf. Ez szintén irreális: egy fővárosi, elvileg jól menő ügyvédi irodában lett "társ" Laura, ezt feladja egy világvégi kisboltosért és odaköltözik hozzá?!?



Tomika szerintem Tamiban megtalálta azt, aki vissza tudja fogni a hülyeségeit, és tudja terelgetni - mert azért azt ismerjük el, hogy Tamás nem igazán volt hajlandó senki másnak szót fogadni... :)

Stefinek szerintem ez a templomi SMS-e egy totál felesleges húzás volt az alkotó(k) részéről: az utolsó fillérjét is odaadta Lali megmentésére, pedig senki nem kérte rá - és most mégis Danika után epekedik? Marhaság. Vagy ha így van, akkor Stefi karaktere az égvilágon SEMMIT nem fejlődött, mert pontosan ugyanitt tartott két évaddal ezelőtt is.

Fura, hogy Józsi és Szláven is egy fűtetlen, szigeteletlen, OSB-lapokból összetákolt fészerben laknak. Nem csoda, hogy Diushoz és MauniCához olyan szívesen költöznek be hosszabb távra. :) De a többiek összeköltözése is elég problémás: a Stefi-Laller, a MauniCa-Józsi, a Dius-Szláven, a Kata-Dani és a többi páros HOL fog lakni? Mert így sem fértek el rendesen (lásd a sufnikat), ha most még többen is lesznek (Anikó gyereke,

Laura

és Tami), akkor végképp nem lesz már elég ház - és azért Stefitől kezdve az összes fiatalabb karakternél várható lenne, hogy gyerekük lesz. És például a Diusék gyerekét mégsem lehet a fűtetlen sufniban vagy a postástáskában felnevelni... :)
3/10
Heatseeker 2020 dec. 19. - 16:38:22 3/10 Előzmény napraforgó
(17155/18030)
Egyszer - már nem tudom mikor, de régebben - Mónika kért egy szívességet Kristóftól, hogy mit arra sem emlékszem, de akkor Kristóf megjegyezte, hogy akkor ő is elvárna cserébe valamit. Mire Móni kapcsolt, hogy Kristóf örökségének rá eső részéről beszél az öccse. Szóban ,,vissza is adta" neki Móni, de Marosit erről nem értesítették. Tehát elvileg a 102 millió háromnegyede Kristófé, mivel az egylet nyilván nem ad neki egy buznyákot se, amit Katának köszönhetnek. De szinte biztos vagyok benne, hogy erre a végén részletesen nem fognak kitérni, mivel a számolás SEM az erőssége az egyszemélyes vezetői stábnak. És igaza van guess.who-nak, a kb. féléves ott tartózkodás pont annyit ér, mintha egész évben Ökörapátiban senyvedett volna valaki. Már minden korábbi szabály és döntés jelentőségét vesztette, mivel nem örökségről, hanem adományról van szó, amely tisztességtelen vagyon szerzésből származik, de nem számít, lényeg, hogy együtt legyen a család.
4/10
napraforgó 2020 dec. 19. - 16:26:34 4/10 Előzmény guess.who
(17154/18030)
Amikor Kata kárásziban dolgozott, akkor nem volt távol Ökörapátitól csak 8 órát + a munkába járás, hazamenet idejét. Ténylegesen ÖA-ban lakott Dani faházában.
Az igaz, hogy kb. szeptembertől újra Pesten volt, tehát az év harmadát valóban nem töltötte a faluban.
De lthattuk, hogy milyen rugalmasak Kálmán szabályai, ténylegesen nem a faluban tartózkodástól függ, ki kap pénzt ki nem.

Nemsoká Kálmán elmondja, hogy mit is akart elérni ezzel az "éljetek a faluban" történettel, nyilván valami olyasmit, hogy a család szent és hogy ők szeressék egymást, taartsanak össze, stb.
Na és mi valósult meg ebből?
Tibi nem szeret senkit, csak saját magát. Valit nap, mint nap nmegalázza, bár az apját, anyját mániákusan keresi, de nem tudtam rájönni, miért, mert biztos nem a gyermeki szeretet mozgatta.
Mónika eléggé elkülönült a többiektől, nem nagyon vett részt az ún. családi életben, jobbára csak akkor aktivizálta magát, amikor a hülyegyereke valami bajba keveredett.
Kristóffal nem volt semmi baj, ő képes volt az idióta bátyját is elviselni, Valival és az unokahúgával, öccsével meg nagyszerűen kijött.
A család mellékágával meg - Stefi, Attila, Józsi - szinte nem is volt kapcsolatuk. Stefi egy alattomos kis bestia, csak az apjával jött ki valamelyest, Vali és leginkább Katát utálta. Attila igazi intellektuális bűnöző - hogy abbamaradt a polgármesterként elkövetett gazdasági bűncselekményeinek a vizsgálata is! Józsi meg rendes srác, de meglehetősen lúzer, aki, majd 30 éves korában is egy vacak fészerben lakik és ócska gépek javitgatásából él.
Velük milyen szándéka volt Kálmánnak? Integrálni akarja őket a családba?

Mit fog mondani Kálmán szilveszterkor? Hogy sikeres volt a projektje?
offtopic
guess.who 2020 dec. 19. - 15:17:10
(17153/18030)
Pedig valamit nagyon kitakartak...
offtopic
guess.who 2020 dec. 19. - 14:45:40 Előzmény napraforgó
(17152/18030)
No, ez nekem is feltűnt. Oké, hogy Mézessüti valamiféle mesterséges kómában volt Babapusztán (tizenévesen nem lehet mobilja, nincsenek barátai ésatöbbi), de irtó hülyén néz ki egy ekkora gyerektől, hogy játszótérre akar menni.
Az oké, hogy Bé nagyasszony nem ismeri a közigazgatást, a jogot, a határőrizetet, a rendőrséget, a.... másik száz dolgot - de hogy a gyerekekről is ennyire homályos elképzelései vannak, az egy pindurkát fura.

De ha Mézessüti nem is volt kifestve, odaát Vera Hannája a divatbemutatón annál jobban, és ő ráadásul még csak óvodás. :D
offtopic
guess.who 2020 dec. 19. - 14:42:06 Előzmény napraforgó
(17151/18030)
Nem tudom, azért Katánál ez így elég necces: az alapszabály az volt, hogy egy évet ott kell tölteniük a faluban - ő azért ennek bőven a felét Kárásziban és főleg Budapesten töltötte (ennek az évadnak a háromnegyedét, meg az előzőt szerintem teljes egészében). Ha ezek után Marosi és Kálmán szerint mégis szabályosan jár neki ugyanannyi pénz, mint azoknak, akik ki sem mozdultak a faluból... hát nem tudom, ez így azért elég tisztességtelen dolog.