9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 24. - 12:43:54 9/10
(1585/1865)
Vigyázz az átok visszahull! :D
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 24. - 12:41:21 9/10
(1584/1865)
prbán nagyon jól tudta kit választ. :)
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 24. - 11:35:24
(1583/1865)
Erre a szituációra mondják, hogy "mi már csak egy kávét kérünk"

Ettõl függetlenül csatlakozom az elõttem szólókhoz és a bánatos idõ ellenére kívánok szép és békés Húsvétot minden fórumozónak. A hölgyeknek sok locsolót.
10/10
sanjust 2011 ápr. 24. - 11:22:24 10/10
(1582/1865)
Viszont kívánom ,és egyet is értek.
-csengõzoli- 2011 ápr. 24. - 11:16:03
(1581/1865)
Ilyen szomszédokat kívánok nekik! :)
http://indavideo.hu/video/A_behajtas
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 24. - 11:09:07 Előzmény meszag
(1580/1865)
http://hirszerzo.hu/belfold/20110421_valenta_laszlo_portre

Jó, ha egy ilyen ember megmozdul. Õ majd megakadályozza, hogy valaki csúnyán nézzen szegény romákokra.
Orbán az abszolút rossz a szemetekben, de tapsoltok, ha egy ilyen belügyminiszter lecsap a nácziakra.

http://www.youtube.com/watch?v=jprLvrlV-40

Érdekes, hogy ebbõl nem lett ilyen nagy rinyálás, pedig voltak alapvetõ különbségek:
-a siófokiak nem terrorizálták elõtte a cigányokat
-életveszélyes fenyegetések hangzottak el a vonuló cigányok részérõl mindenki felé, aki csak oda mert nézni.
-a menet csupa bûnözõbõl állt, ellentétben a polgárõrök összetételével.

Egyszerûen nem tudom eldönteni, hogy a felfogóképességetekkel van baj, vagy megjátsszátok a politikailag korrekt állampolgárt.
10/10
sanjust 2011 ápr. 24. - 10:44:43 10/10
(1579/1865)
Én már értem ,hogy miért a heppje a helyesírás,mert megmondták neki elõre ,hogy nagyon koncentráljon az aláírásokra ,írnia tudni kell ,olvasni már nem fontos.
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 24. - 09:14:25
(1578/1865)
"Mondok mást egy nagyon jó barátom a Miépben nyomult, ha még élne szegény, ezerszázalékosan a Jobbikban tenné, összeverekedett cigányasszonyokkal a boltban,nagyon okos ember volt(föltaláló mérnök) , mint volt közeli barátomról elmondhatom, orbitális egy marha nagy bunko állat volt."

Ezt, ha esetleg megpróbálnád kicsit érthetõbben leírni.

Ez a többség, kisebbség szembeállítás az elkövetett garázdaságok, erõszakos cselekmények osztályozásában egy tömény marhaság.

Bár kevesebben vannak a cigányok az országban számszerûen, azért van egy lényeges különbség:
ha egy cigány úgy érzi, hogy sérelem érte, fél óra alatt össze tud trombitálni 200 rokont és akkor az a magyar vagy paraszt, vagy gádzsó, ahogy Neked jobban tetszik, nem sokra megy azzal, hogy mi többen vagyunk az országban. És ez fordított esetben nem mûködik. Az a fõiskolás fiatalember, akit a Tavaszmezõ utcában megtámadtak, mert be mert menni abba az utcába, ahol a Budapesti Mûszaki Fõiskola áll, nem tudott 200 rokont és üzletfelet mozgósítani.
Ha a cigány (nincsenek) szomszédaim terrorizálnának én sem tudnék segítséget hívni. Nem hiszem, hogy a köreinkben szokás, hogy hívó szóra szamurájkarddal felfegyverkezve induljunk segíteni a rokonoknak, akár igazuk van, akár nem.

Szóval ezen az állapoton próbált némileg módosítani a Gárda vagy a polgárõrök, de a cigányokkal ellentétben nem alkalmaztak erõszakot.

http://hirszerzo.hu/belfold/20110421_valenta_laszlo_portre

Ezekkel az emberekkel kerültetek közös álláspontra éppen.
9/10
offtopic
meszag 2011 ápr. 24. - 07:24:35 9/10 Előzmény sixeol
(1577/1865)
De nem tagjai az országos polgárõr szövetségnek sem
géGyula 2011 ápr. 24. - 01:40:56
(1576/1865)
Jó éjszakát.
10/10
sanjust 2011 ápr. 23. - 23:51:27 10/10
(1575/1865)
Természetesen ismerheti a fajtájukat és õk ezt nem is titkolják,aki náci ruhákba öltözik és az európai szélsõjobb bûzös eszméit vallja, az ne finnyáskodjon ,ha fajtázzák .
Csak a hülye nem lát analógiát a nácik és a Jobbik között.Most pl megemlékezett egy õket támogató lap Hitler szülinapjáról.Ráadásul egy cselekedet megítélésénél mindig is az indíték a döntõ,még a bíróságon is .Márpedig a cigányok nem rasszista alapon lopnak,miközben a cigányozók legfõbb célja a megbélyegzés és nem a rendteremtés .Erre bizonyíték ,hogy azokon ahelyeken ahol masírozgatnak jóval szarrabb lett a helyzet mint elötte volt.
-csengõzoli- 2011 ápr. 23. - 23:38:42
(1574/1865)
Természetesen nincs igaza a cikk író hölgynek,ugye azt te sem gondolod érvnek,hogy valaki kisebbségi?
Akkor õ csapkodhat nõk fenekére,bármihez több joga van?
Nem,szerintem nem,nagyon nem!
A kisebbségnek kell a mindenkori többséghez alkalmazkodni, különben hogy vár el maga felé tiszteletet?
Ez nem úgy mûködik,hogy ránk csak cigány törvények vonatkoznak,semmibe vesszük a Magyarok szabályait, aztán mikor cserébe pofán csapnak,akkor rohanunk az ombudsmanhoz és hirtelen nagyon kell bennünket sajnálni.
Gondolom, mikor külföldön jártál te is figyelembe vetted a helyiek szokásait és nem kezdtél el a templom bejáratánál ordibálni,hogy márpedig te nem veszed le a cipõd, mert katolikus,ateista ecetera vagy...
Tehát az adott esetben egyáltalán nincs igazad,arról nem is beszélve,hogy baromira nem mindegy,hogy ez a szituáció egy budai bérházban játszódik le két ember között (ott sem venném jónéven) vagy egy borsodi faluban 10cigánygyerek és egy magyar lány közt.
A kõdobáláson túl is siklottál,nyilván szerinted az is tréfa... móka...
Azt sem veszed figyelembe,hogy ezeken a helyeken általában egyébként sincsenek jóban a felek és ez semmi más csak zaklatás,olaj a tûzre, nemtudom te mit szólnál,ha a lányodat dobálnák meg heccbõl cigánygyerekek,mert hát ugye élcelõdnek a kissrácok,hát jaj,hát na,hát vicc ez...
Aztán azon is átsiklottál,hogy mégis milyen érvek ezek, milyen nyilvánvalóan szubjektív benyomások,hogy valakihez közel állnak a közértben?
Mint írtam nyilván, ha távol állnának,akkor az lenne a baj,akkor azt hozná fel "liberális" újságírónk,hogy távol állnak tõle,mintha leprás lenne.
Bele lehet ebbe magyarázni,amit csak,akarsz,de nyilván magára adó újságíró ilyet nem írna le, hacsak nem akar pontosan ugyan olyan elvakultá válni,mint a túloldal szemellenzõs cigányozói.
Az meg egyenesen önmagad paródiája,ahogy egy cigány kérdésben úgy véded õket,hogy azt írod "ismered a fajtáját" ezeknek a jobbikosoknak!
Gratulálok! (ezt tán nem magyaráznám túl)
Régebben sokszor írtam neked,hogy pontosan ugyan olyan vagy,mint az általad gyûlölt jobbikos gárdisták, na hát most te magad írtad le...
Nem kell ezt csûrni-csavarni Gyurikám, ahogy te ismered az õ fajtájukat, úgy a jobbikosok is ismerik a másik fajtát,tudod?
Sajnos semmivel sem vagy jobb,sõt te még ráadásul képmutató is vagy,mintha nem értenéd mi zajlik,miért van össznépi felháborodás a cigók ellen.
Ja,és el kell,hogy keserítselek, ez nem jobboldali kérdés, a jobbikot támogatók közt rengeteg egykori balos van,akik megunták a mellébeszélést és eredményt szeretnének és általában véve a "konyha rasszizmus" a magyar emberek 99%-ra jellemzõ.
géGyula 2011 ápr. 23. - 23:36:21
(1573/1865)
Ez jó kérdés!! -DDD)
(Így szokták,nem?)
10/10
sanjust 2011 ápr. 23. - 22:37:03 10/10 Előzmény sixeol
(1572/1865)
"mutogatták a nemi szervüket fiatal középosztálybeli lányoknak."
Azért arra kíváncsi lennék ,hogy mi indokolta ezt a diszkriminációt,hogy az alsó és felsõ osztálybelieknek nélkülözni kellett ezt az "élményt"?
10/10
sanjust 2011 ápr. 23. - 22:32:39 10/10 Előzmény géGyula
(1571/1865)
Ez így van,hogy egy szellemi sötét luk Magyarország, azzá tette sok minden,elsõsorban Orbán.Mert meglovagolta a negatív ösztönöket,tálcán kínálta ,hogy nektek nem kell gondolkodni ,majd az állam megteszi és gondoskodik rólatok.
Ha a Kádár rezsim demagóg volt, akkor ez a mostani egy ásatag demagóg a négyzeten.
offtopic
géGyula 2011 ápr. 23. - 20:44:02 Előzmény Tyrannosaurus(velo)Rex
(1570/1865)
Én is olvastam a könyvét, valóban hites volt, s kijózanodott, amit nyilván lelkileg nehezen élt meg, de nincs vele semmi baj, világosan, józanul látja a dolgokat, lehetséges, szókimondóbb, mint az szokás, de valakinek kell igazat is mondania!
offtopic
géGyula 2011 ápr. 23. - 20:38:21 Előzmény -csengõzoli-
(1569/1865)
Meglep, hogy ilyen szorgalmasan rajt vagy az általam ajánlott cikken, elolvasod seperc alatt.
Olvasd el az 1658-ban ajánlottam cikket is Bartustól, megtudhatod belõle hogy a racionális és egészséges modern társadalombanhogy kezelik a konflktusokat(NewYork-I rendõrség), hogy mûködnek a demokraták.
Az a helyzert a galamusos nõvel, hogy azért van neki igaza és nem nektek, mert egy kisebbségi nem tud úgy seggére verni a lányoknak,hogy az rassz-probléma lenne, az bizony csak bocsánatos ifjonti jópofaságnak tekintendõ, a farkát mutogató gárdista viszont ocsmányul rasszista(Azzal együtt, hogy , ahogy írja is: egyik sem igazi bûncselekmény). Nincs azonos mérce,mert ebben az országban a “fehérek” vannak többségben, nekik kell nagyvonalúnak lenni, mert õk a veszélyesek, pont mint ahogy a jelenlegi jobboldal, a töbség köteles engedményeket tenni a bal-libnek,mert õk vannak az erõ, a többség pozíciójában. Lám, így függenek össze a dolgok ugyanazon a kaptafán, csak hát, bár milyen egyszerû ez, ti csak ugatjátok, ez a kultúra és a demokrácia!
Akár hiszed, akár nem, laktam olyan házban(kertes, budai bér), ahol egyik szomszédom cigány csatornatisztító volt, másik pedig középosztálybeli fiatal nõ, pontosan lejátszódott a “borzalom”(verbális obszcénkodás), mindenki tudta, senkinek a lakók közül eszébe nem jutott “faji” alapra helyezkedni, úgy hiányzott volna az esethez egy ZagyvaGyula szerû ostorpattintgatós fityfasz, mint ablakostótnak a hanyattesés. Az ilyesminek nem politika az elintézésmódja. Mondok mást egy nagyon jó barátom a Miépben nyomult, ha még élne szegény, ezerszázalékosan a Jobbikban tenné, összeverekedett cigányasszonyokkal a boltban,nagyon okos ember volt(föltaláló mérnök) , mint volt közeli barátomról elmondhatom, orbitális egy marha nagy bunko állat volt. Ismerem a “fajtáját”, nem kell bemutatni nekem az intoleranciát.
-csengõzoli- 2011 ápr. 23. - 18:27:24
(1568/1865)
Azért azt te is érzed,hogy ezek finoman szólva hajánál fogva elõrángatott történetek.
Természetesen,mivel konfliktus van mindkét fél dramatizálja a helyzetet, ami a romáktól finoman szólva alapból sem áll távol :)
De amiket ez a nõ ír...
"neonácik a boltokban bõven a másik személyes terébe belepofátlankodva rátapadnak a roma vevõkre, és hangos megjegyzésekkel kommentálják a vásárlási szokásaikat"
Ez humor?
Ez semmi más,mint valaki tök szubjektív véleménye.
Ha meg távol álltak volna,akkor arról ír,hogy undorodva tartják tõle a távolságot,mintha beteg lenne!
Gondolom valamelyik polgárõr az utcán pisilt,mire rámondták,hogy na mutogatja a cerkáját...
Ezektõl egyébként csak erõsödik a konfliktus, amit csak úgy lehetne kivédeni,ha konkrét tényekre hagyatkoznánk, amire kevés esély van,hisz mindkét fél egyel törõdik csak: a maga javára akarja fordítani a szituációt.
De visszatérve még erre a nõre:
"Ezek valóban ugyanúgy nem bûncselekmények, ahogyan azok a rettentõ vétkek sem minõsülnek annak, amelyeket a helyi roma kamaszokra vernek rá az ottani, elborult agyú többségiek. A néhány éve ellopott tyúkocska esete mellett azt mesélték el a legnagyobb konfliktusként, hogy a cigány kamasz fiúk esténként összeverõdve állnak az utcán, és megjegyzést tesznek a lányok fenekére, olykor rájuk is csapnak (hát ilyet még tényleg nem hallottunk!). Máskor meg úgy próbálják felhívni magukra a figyelmet, hogy kövekkel dobálják meg azokat a lányokat, akik tetszenek nekik (itt senki nem olvasott sem Mark Twaint, sem Karinthyt, és olasz meg cseh filmeket sem nézett)."
Tessék?
Rosszul olvasok?
Valamelyikünk tán viccnek venné,ha lány ismerõsünk fenekére cigó hordák megjegyzéseket tennének és rácsapnának? Ez elbagatelizálandó dolog? Ezen röhögnünk kéne? Ja,és ha megdobálják kõvel az is normális?
Ha szót emelünk ellene,akkor mi nem vagyunk elég mûveltek,nem olvastunk elég M.Twaint?
Hát biztos náci vagyok,de speciel én sem örülnék,ha az unokahúgom fenekére csapkodnának a cigánygyerekek vagy megdobálnák!

Ez egy tökéletes cikk,köszönöm,hogy belinkelted!
Pontosan az ilyen képmutató, "liberális" hozzáállás hozta létre a gárdát!
Pontosan ebbõl lett elege az ott lakóknak!
Most aztán egyétek meg,amit fõztetek! :)
Egyébként úgyis az lesz a vége,hogy a gárdisták sikert aratnak,hisz bármi történik az az õ igazukat bizonyítja.
No és persze a szocik és a liberálisak is örülhetnek, lehet nácizni,rettegni, nekik is igazuk lesz bármi történjék!
Egyedül a roma helyzet nem fog jótányit sem változni, bár talán annyi haszna talán lesz a dolognak,hogy végre elkezdünk róla beszélni és félretesszük az okos Ferkó féle "nincs cigányozás" hozzáállást!
Ideje lenne...
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 23. - 18:11:01
(1567/1865)
Ez a lényeglátó ember évekig hitgyülis volt. Olvastam a könyvét. A szerencsétlen ténylég elhitte, hogy Németh Sándorék megátkozták és az átok fogott rajta.
Ez egy beteg ember.
offtopic
Tyrannosaurus(velo)Rex 2011 ápr. 23. - 18:08:43
(1566/1865)
Iványi Gáborról megvan a véleményem. Annak idején mikor Bajtai legszívesebben kiirtotta volna a keresztényeket, õ is hozzászólt a témához.
Sajnálkozott szegény fiatalemberen, de az õ kijelentésénél jobban elítélte valamelyik történelmi egyház fõpapját, aki úgy merészelte említeni, hogy "az az ember", mikor Bajtainak neve is van.

Meg vagyok gyõzõdve róla, hogy soha nem fogunk szót érteni egymással. Ti már azt a tényt, hogy nem az SZDSZ a kormánypárt, diktatúrának élitek meg.

Könnyen lehet, hogy ebbõl még polgárháború lesz egyszer és akkor az USA be fog avatkozni a Ti oldalatokon. Remélem ezt én már nem érem meg.