2/10
moniarpad@yahoo.com 2023 dec. 28. - 14:49:31 2/10
(108/128)
Nem egy játékfilmet láttam, inkább mintha egy gyenge színház lett volna. Nem fejlődött semmit a magyar játékfilm gyártás. Sajnálom a történelmi témát, másra kellett volna hagyni aki rendesen meg tudja csinálni. Végértékelés : pocsék
5/10
macilaci96006 2023 dec. 28. - 10:46:20 5/10
(107/128)
Nem lett teljesen sz@r , de jó seee! Szerintem itt a legnagyobb baj a rendezéssel van. Persze a színészi teljesítménnyel is a legtöbbnél... Mintha csak felolvasó estet tartanának (részben ez is a rendezésnek köszönhető). A díszletek meg..... A füzéri,vagy a regéci várban láttam, már nem emlékszem, újra gyártották a középkori bútorokat (pl baldachinos ágyat) forgácslapból. Hát az itteni díszletek is valahogy ilyen hatással voltak rám. Szóval kicsit sz@r ,de azért jó. Egyetlen egyben reménykedem, de nagyon-nagyon: Remélem a Hunyadi sorozatot NEM B@SSZÁK EL mert akkor nagyon mérges leszek.
10/10
hpapline 2023 dec. 27. - 11:37:55 10/10 Előzmény SUDO
(106/128)
Hibakereső üzemmód bekapcsolva!
Zsigeri gyűlölködés bekapcsolva!
Szerencsére a hollywoodi filmekben egy hiba sincs.
Ó nem! Egész listák készülnek a különböző filmek hibáiról.
Ez a film nagyon jó lett. Persze hibát mindenben lehet találni.
A hozzászólásodban is találni hibát.
Nem kerestem, de kiszúrta a szemem.
2/10
SUDO 2023 dec. 26. - 21:38:00 2/10
(105/128)
A történet, a mondani való jó lett volna. Sajnos a kivitelezés gyenge lett. Megint nulla oda figyelés a korhűségre, a történelmi jellemzőkre..
Egymás utáni snittekben az egyik statiszta nemesnek öltözve, a másikban kapu őr. Még csak el sincs maszkírozva...Bár mikor 5 perc alatt, 10 filmes hibát lehet találni benne.
10/10
hpapline 2023 dec. 26. - 16:23:03 10/10 Előzmény Zahire
(104/128)
Vajon mit jelent nálad a tetszett? Nem látok értékelést a neved mellett. "A fekete város" és az "Abigél" nagyszerű sorozatok 50 évvel ezelőttről. Ugyanakkor sokat számít az is, hogy egy könyv hogyan van megírva. Van amelyiket könnyebb, van amelyiket nehezebb megfilmesíteni. Például: Stanislaw Lem regényéből készült két magyar film az "1", illetve "Az Úr hangja" nem volt könnyen megfilmesíthető. Más regények viszont könnyen. Ezért nem érdemes azt összehasonlítgatni, hogy az Abigél feldolgozása volt-e jobb vagy a Tündérkert, hanem azt, hogy tetszett vagy sem. Nem beszélve "A fekete város" filmről ahol szintén van lefejezés a filmben, mint a Tündérkertben, ugyanakkor 50 év eltelt azóta, biztosan másképp filmesítenék meg manapság, mivel mások az elvárások egy filmnél. Így a lefejezés is máshogy nézne ki, mint anno.
Zahire 2023 dec. 24. - 20:17:19 Előzmény hpapline
(103/128)
Ha elolvasod a december 1.i hozzászólásomat, én is azt íromhogy a film tetszett. Remeknek nem tartom, mert ez azért a "A fekete város, a Különös házasság, vagy az Abigél sorozatok/feldolgozások szintjét nem éri el .
Mivel igen nagy eltérések vannak a regénytől, és ezek azért regény szándékát is megváltoztatják, inkább azt írnám, hogy készült Móricz Zsigmond regényalakjainak felhasználásával.
Nem kígyót-békát kiabálok rá, hanem véleményemvan arról.
Én ezzel ezt a témát lezárom, elvárható, hogy tiszteletben tartsam a véleményedet, de elvárom, hogy te is tartsd tiszteletben az én véleményemet.
10/10
hpapline 2023 dec. 24. - 15:52:15 10/10 Előzmény Zahire
(102/128)
A film jól sikerült és azért elég sok mindent átvesz a könyvből a film. Aki kígyót békát akar kiáltani rá, az megteheti, ez a sorozat így is-úgy is remek.
Zahire 2023 dec. 23. - 18:50:32 Előzmény hpapline
(101/128)
Biztosan nem, de ennél valami ötletesebb verset is lehetett volna fabrikálni.Mint ahogy nekem furcsa amikor azt mondja Imreffyné, hogy " a pics@ba". De ez csak egy részlet, engem inkább az ilyen torzítások zavarnak, mint a már említett Thurzó György történet, vagy az, hogy Bethlen Palotsay Annával nem feküdt össze, sőt, a regényben a fejedelem felesége csak a legelején szerepel, Báthory Annától a regényben Bethlen óvakodik, nem, hogy még a dévai várba fogadná be. Bánffy Dénes megmérgezéséről sincs szó a regényben, Nagy András sem így halt meg, hanem a fejedelem részegen leszúrta, és a többi.
10/10
hpapline 2023 dec. 16. - 16:43:11 10/10 Előzmény Ági Gácsi
(100/128)
Én is nagyon várom.
9/10
Ági Gácsi 2023 dec. 16. - 14:09:36 9/10
(99/128)
nekem nagyon tetszett ..várom a folytatást
10/10
Sumomo_ 2023 dec. 16. - 08:12:30 10/10
(98/128)
Tudja valaki, hogy állnak a 2. évaddal?
9/10
I Kex I 2023 dec. 15. - 23:21:30 9/10
(97/128)
Szerintem is nagyon jól sikerült , várom a folytatást. Az aki 1/10-etadott csökkent értelmi képesseggel rendelkezik. Bosszantó hogy ilyenek húzzák le egy film értékelését (imdb-n is). 100%-ig biztos vagyok benne hogy látott már rosszabbat magyarul ha nem csak hisztiből csinálta, minimum 2-3-at adnia kellene még ha nem is tetszett neki.
10/10
hpapline 2023 dec. 15. - 20:40:50 10/10 Előzmény Zahire
(96/128)
Weiss Mihály versét regénybeli formájában nem sokan értették volna meg. Így megváltoztatva nem primitív lett, hanem olyan, amiről el lehet hinni, hogy a fejedelem ennyire bedühödik. A színészek kivétel nélkül nagyszerűen játszották szerepüket. Szerintem Báthory Gábor sem a filmben sem a könyvben nem tisztán negatív színben tűnik fel. Eléggé összetett karakter.
Zahire 2023 dec. 15. - 11:01:43 Előzmény hpapline
(95/128)
Azért elég jelentős eltérések is belekerültek, és itt nem arra gondolok, hogy Kornisnét Báthory a regényben nem csak megnézi meztelenül, hanem azért ennél messzebb megy, és nem is arra, hogy itt kitaláltak egy furfangot Géczy számára, azt illetően, hogyan is szedje össze a száznegyvenhét gazdag szebeni polgár nevét, amiről Móricz nem ér. De azért az már fontosabb, hogy Thurzó nádorral a megbeszélés nem azon bukott meg, hogy a nádor "taknyos Báthory Gábris"-nak nevezte a fejedelmet, hanem azon, hogy a Thurzóhoz menekülő, Báthory ellen összeesküvőket nem adta ki Erdélynek.
Zahire 2023 dec. 01. - 20:30:25
(94/128)
Egész jól sikerült.Mondjuk a könyvet azért eléggé átdolgozták.Most nem arra gondolok, hogy sok minden kimaradt, mert ez természetes.De számomra itt Báthory Gábor már a kezdetektől antipatikus szereplő, míg a regényben lassanként fordul át azzá.A főbb szereplők tetszenek, számomra Rajkai Zoltán vagy Szőke Abigél viszont nem elég meggyőző.Illetőleg már az elején igen megváltoztatják Weis Mihály versét , az ugyanis nem ilyen primitív mint a filmben, hanem : Hogyha zabál ha leszopja magát a kedvére fecseghet/Gábriel őkelme száz Szárdanepált lepipál.Ja, és Bánffy Dénes nem fingadozik ...sőt még a hóhér sem.
10/10
florakovacs 2023 nov. 29. - 23:06:50 10/10
(93/128)
Összességében jó lett. Nem iszonyú jó, de izgalmas, érdekes. Nagyszerű alakításokkal, Bokor Barna, Katona P. D, Balsai Móni különösen figyelemre méltó volt. A 10 pontból a 7-8 a reális. Azért adtam rá 10-et, hogy egy kicsit ellensúlyozzam a dafke 1 pontokat.
wolfat 2023 nov. 29. - 09:50:17
(92/128)
Egy filmnek elsősorban önmagáért kell helytállnia. A nézők túlnyomó többsége pl. egyáltalán nem figyel arra, hogy itt most jó az adaptáció a forrásból (Móricz regényéből), vagy nem, és semmi ilyen műhelytitkokra, vagy megoldásra. Az alapkérdés, hogy a film sztorija magával tudja-e ragadni, vagy nem, és pl. nem az, hogy ki tudja-e bogozni a szálakat, mikor mit akar a film mondani. Engem nem tudott lekötni, helyette sorozatban bosszankodtam a megoldásokon, meg annak a megfejtésén, hogy mi miből következik -, de ezzel az itteni vélemények szerint sem voltam egyedül.
Móricz a magyar irodalom szent tehenei közé tartozik. (Hogy miért, ennek a részleteibe menni nagyon messzire vezetne. Vannak érdemei, de szinte csak erről szokás vele kapcsolatban beszélni, a hibáiról, hiányosságairól nem.) Az első házassága köztudottan igen rossz volt, folytonos vetélkedésre lehet következtetni a felek között. Én már valósággal allergiás vagyok arra, hogy ezt milyen sokszor és mennyire öncélúan beleírta a műveibe. (A honorárium így is megvolt.) Az ízléstelenségeiről (a tudatalattija kiborításának az eseteiről, aminek ebben a művében bőven teret engedett), már nem is beszélve. Ezzel csak annyit akarok mondani, egyáltalán nem kellett volna arra törekedni, hogy a forgatókönyvírók idomuljanak hozzá, amint részben nem is idomultak, de csak részben. Vannak adaptációk, amelyek azért jók, mert jó irányokban igazítják ki az eredeti műveket -, igaz ezek a ritkábbak. Szerintem itt sem volt sikeres a kiigazítás, már amennyi volt, vagyis lehetett volna jobban feldolgozni a „nyersanyagot.”
10/10
hpapline 2023 nov. 28. - 21:25:39 10/10 Előzmény Grafo
(91/128)
Valószínűleg nem olvastad az eredeti művet. Igyekezz pótolni! Szerintem kihozták a maxot a könyvből. Az eredeti műben rengeteg a szereplő, temérdek a helyszín. Van olyan esemény, amit egy mondatban lerendez az író. Ügyesen megtalálták a vezérfonalat és a megtizedelték a szereplőket. Báthory Erzsébet, pedig egy olyan történetszál, amelyik nem szerepel a könyvben. Szerintem a film jobb lett, mint a könyv, sokkal érdekesebb és izgalmasabb, de sokat megőrzött az eredeti műből is. A szexről csak annyit; A könyvben Báthory Gábor csókolózik Báthory Annával. Megcsókolja Szilasi Palkót. Rengeteg nővel szexel. Egy kis ízelítő a könyvből: "Az öregasszony rekedten virnyogta: "Gyakjad csak, gyakjad nagyságos uram az én drága jó nagyságos asszonyomat!" A színészek nagyon jók a filmben, ez összefügg azzal, hogy jók a dialógusok, mert anélkül nem működne. A dialógusnak és a remek színészi játéknak köszönhető pl. Bethlen és Palotsai Anna között már a 2. részben lehet érezni, hogy van valami. Az utolsó rész záró jelenete fantasztikusan jól sikerült. Én jót nevettem Szőke Abigél (Báthory Anna) huncut üvöltésén.
10/10
hpapline 2023 nov. 28. - 21:19:31 10/10
(90/128)
Valószínűleg nem olvastad az eredeti művet. Igyekezz pótolni! Szerintem kihozták a maxot a könyvből. Az eredeti műben rengeteg a szereplő, temérdek a helyszín. Van olyan esemény, amit egy mondatban lerendez az író. Ügyesen megtalálták a vezérfonalat és a megtizedelték a szereplőket. Báthory Erzsébet, pedig egy olyan történetszál, amelyik nem szerepel a könyvben. Szerintem a film jobb lett, mint a könyv, sokkal érdekesebb és izgalmasabb, de sokat megőrzött az eredeti műből is. A szexről csak annyit; A könyvben Báthory Gábor csókolózik Báthory Annával. Megcsókolja Szilasi Palkót. Rengeteg nővel szexel. Egy kis ízelítő a könyvből: "Az öregasszony rekedten virnyogta: "Gyakjad csak, gyakjad nagyságos uram az én drága jó nagyságos asszonyomat!" A színészek nagyon jók a filmben, ez összefügg azzal, hogy jók a dialógusok, mert anélkül nem működne. A dialógusnak és a remek színészi játéknak köszönhető pl. Bethlen és Palotsai Anna között már a 2. részben lehet érezni, hogy van valami. Az utolsó rész záró jelenete fantasztikusan jól sikerült. Én jót nevettem Szőke Abigél (Báthory Anna) huncut üvöltésén.
1/10
Grafo 2023 nov. 27. - 22:09:02 1/10 Előzmény Eszter.Sz
(89/128)
Nem a színészekkel van itt probléma, hanem amit elő kellett adniuk, a műanyag dialógok és a körítés hozzá volt perwollal mosva. Vérgagyi. Feltétlenül majmolni kell az amcsi, netflixes pontosan ugyanilyen egykaptafás, hatásvadász hulladékokat?